Wyprzedaż na plus!

Wyprzedajemy dziesiątki produktów w niższych cenach.

Bezlusterkowiec Olympus OM-D E-M1X body + celownik EE-1 Dot Sight gratis!


olympus
  cena 9999 zł
  DARMOWA DOSTAWA
  przy przelewie tradycyjnym lub za pobraniem
  eRaty 12 x 893 zł

  • Promocja obowiązuje do dnia 15.01.2021

  kontakt z opiekunem produktu
  negocjuj cenę

  Wersje i konfiguracje produktu

  Bezlusterkowiec Olympus OM-D E-M1X body + celownik EE-1 Dot Sight gratis!
  9999 zł
  dostępny u dostawcy

  Zalecane akcesoria

  Olympus OM-D E-M1X

  Aparat Olympus OM-D E-M1X jest profesjonalnym bezlusterkowcem wyposażonym w mocowanie Mikro 4/3. Został zaprojektowany z myślą o fotografii sportowej oraz przyrodniczej i jest przystosowany do pracy w trudnym terenie. Wbudowana matrycowa stabilizacja obrazu stanowi najbardziej wydajny system stabilizacji na świecie (o efektywności nawet do 7,5 kroków EV). Niezwykle trwały korpus wykonany ze stopu magnezu został dodatkowo uszczelniony, co sprawia że aparat E-M1X jest odporny na kurz i zachlapania i może pracować w temperaturach nawet -10 °C. Zintegrowany pionowy grip nie tylko poprawia ergonomię pracy (zwłaszcza z wykorzystaniem teleobiektywów) i ułatwia wykonywanie pionowych kadrów, ale również znacznie zwiększa czas pracy bezlusterkowca. Dodatkowo Olympus OM-D E-M1X posiada między innymi: szybki system AF z inteligentnym wykrywaniem obiektu, funkcję zdjęć seryjnych Pro Capture 60kl./s, tryb filmowania w rozdzielczości C4K 24kl./s lub 4K 30kl./s, tryb filmowania Full HD 120kl./s, funkcję zdjęć wysokiej rozdzielczości 80 Mpix, wbudowany moduł GPS, łączność bezprzewodową.

   

   

  Matryca i jakość obrazu

  Aparat Olumpus E-M1X został wyposażony w matrycę Live MOS o wielkości 4/3" (17,3 x 13,0 mm) i rozdzielczości 20,4 Mpix (5184 x 3888 pikseli). Niewielka matryca oraz brak mechanizmu lustra daje aparat mniejszy i lżejszy w porównaniu z lustrzankami oraz bezlusterkowcami o matrycy APS-C lub większej, przeznaczonymi do podobnego zastosowania. Podwójny procesor obrazu TruPic VIII odpowiada za szybkie i niezawodne działanie aparatu oraz najwyższą jakość obrazu. Czułość matrycy może zostać wybrana z przedziału od 200 do 25600 ISO (po rozszerzeniu możemy obniżyć czułość do wartości 64 ISO). Matryca aparatu E-M1X pokryta jest 121 czujnikami autofokusa z detekcją fazy (każdy punkt jest czujnikiem krzyżowym) zapewniając szybkie i precyzyjne działanie mechanizmu ustawiania ostrości.

   

  5-osiowa stabilizacja matrycy o efektywności nawet do 7,5EV.

  Filtr ultradźwiękowy SSWF zapewnia skuteczne oczyszczanie matrycy po zmianie obiektywu.

  Migawka aparatu E-M1X posiada żywotność aż do 400000 wyzwoleń.

   

  Najwyższej klasy stabilizacja obrazu

  Olympus OM-D E-M1X posiada matrycowy system stabilizacji obrazu. Kompensacja drgań wykonywana jest w 5-ciu osiach: prawo-lewo, góra-dół, nachylenie w osi pionowej i poziomej oraz ruch obrotowy wokół środka matrycy. Efektywność stabilizacji wynosi do 6 kroków EV, a jeśli używamy obiektywów ze stabilizacją obrazu w trybie Sync IS (tryb współpracy stabilizacji matrycy i obiektywowej) osiąga ona rekordową wartość nawet do 7,5 EV. 

   

  Uszczelniony korpus aparatu Olympus OM-D E-M1X.

  Aparat Olympus OM-D E-M1X w fotografii rajdowej.

   

  Korpus i ergonomia pracy

  Bezlusterkowiec OM-D E-M1X został stworzony z myślą o profesjonalnym zastosowaniu, nawet w trudnych warunkach. Korpus wykonany ze stopu magnezu jest bardzo wytrzymały, odporny na kurz i zachlapania. Uszczelnione zostały również: gniazdo kart SD, wszystkie pokrywy, gniazdo kabla zdalnego sterowania, gniazdo mikrofonu i słuchawek. Aparat jest zdolny do pracy w temperaturach -10 do 40 °C. Jedną z głównych zalet Olympusa E-M1X jest zintegrowany pionowy grip. Poprawia on nie tylko komfort pracy w trakcie wykonywania pionowych kadrów, ale również sprawia, że aparat jest dobrze wyważony i pewnie trzyma się w dłoni kiedy używamy teleobiektywów. OM-D E-M1X jest idealnym rozwiązaniem dla fotografów przyrody oraz fotografów sportowych, stanowiąc mniejszą i lżejszą alternatywę dla lustrzanek cyfrowych oraz bezlusterkowców o matrycy APS-C i większej.

   

  Przyciski i pokrętła aparatu E-M1X zostały zaprojektowane tak, by zapewnić komfort i ergonomię pracy podczas korzystania z elektronicznego wizjera.

  Korpus aparatu E-M1X został dokładnie uszczelniony przeciw pyłowi oraz zachlapaniom.

  Dedykowany joystick przesuwania punktu ostrości znajduje się również na zintegrowanym gripie aparatu E-M1X, zwiększając komfort pracy podczas fotografowania w orientacji pionowej.

   

  Rozkład przycisków i pokręteł na korpusie aparatu zaprojektowano z myślą o fotografowaniu z wykorzystaniem elektronicznego wizjera. Użytkownik bezlusterkowca E-M1X może skonfigurować działanie 16 przycisków, tak aby odpowiadały jego potrzebom. Fotografujący może również skonfigurować zakładkę "Moje Menu", tak aby mieć szybki dostęp do najczęściej zmienianych parametrów. Nowością jest dźwignia blokady pozwalająca na zablokowanie wybranych elementów sterujących, co chroni przed przypadkową zmianą ustawień w trakcie fotografowania.

  Aparat OM-D E-M1X został wyposażony w dwa gniazda kart pamięci o szybkości UHS-II, co pozwala na zarejestrowanie większej ilości zdjęć lub wykonanie kopii zapasowej obrazów. Za wygodę użytkowania odpowiada również podwójne gniazdo baterii, co umożliwia na wykonanie nawet 2500 zdjęć na jednym ładowaniu. Aby zwiększyć mobilność aparatu, E-M1X pozwala na ładowanie baterii przez kabel USB, nawet w trakcie pracy. Dzięki temu z bezlusterkowca można korzystać nawet podczas wielogodzinnych sesji w terenie ładując aparat z powerbanka.

  Aparat OM-D E-M1X w fotografii przyrody.

  Olympus OM-D E-M1X i jego możliwości filmowania.

   

  Wizjer elektroniczny oraz odchylany ekran dotykowy

  Olympus OM-D E-M1X posiada wizjer elektroniczny o dużym powiększeniu 0,83x (odpowiednik dla matrycy 35mm) i rozdzielczości 2,360 tysięcy punktów. Niezwykle szybkie odświeżanie 120 kl./s oraz opóźnienie 0,005s zapewniają płynny obraz w celowniku, nawet w przypadku bardzo szybko poruszających się obiektów. E-M1X wyposażono również w dotykowy ekran LCD o przekątnej 3" i rozdzielczości 1,037 tysięcy punktów. Ekran aparatu możemy odchylić i obracać co pozwala na fotografowanie i filmowanie z dowolnej perspektywy.

   

  Inteligentny autofokus

  Bezlusterkowiec Olympus OM-D E-M1X posiada system automatycznego ustawiania ostrości wykorzystujący 121 punktów detekcji fazy, z których każdy jest czujnikiem krzyżowym. Jedną z głównych zalet aparatu E-M1X jest innowacyjna technologia Inteligentnego Autofokusa, która w dodatku do znanego już trybu rozpoznawania twarzy i oka jest w stanie rozpoznać i śledzić samochody sportowe, motocykle, samoloty, helikoptery oraz pociągi. Funkcja ta wykryje żądany obiekt i automatycznie ustawi ostrość w odpowiednim miejscu (na kasku kierowcy czy kokpicie samolotu) bez konieczności wybierania i ustawiania punktu AF.

   

  Tryb Inteligentnego wykrywania obiektu rozpoznaje m.in. samochody, motocykle, pociągi i samoloty.

  Aparat OM-D E-M1X wyposażono w zaawansowany system AF, który można skonfigurować by odpowiadał naszym potrzebom.

  Autofokus aparatu E-M1X działa nawet w ciemnościach od -6 EV.

   

  Zaawansowane funkcje filmowania

  Bezlusterkowiec OM-D E-M1X umożliwia nagranie materiału filmowego w rozdzielczości C4K (4096 x 2160 pikseli) 24kl./s, 237Mbps oraz 4K (3840 x 2160 pikseli) 30kl./s, 102Mbps. Jest również możliwość wykonywania filmów w zwolnionym tempie w rozdzielczości Full HD (1920 x 1080 pikseli) z prędkością 120kl./s. Na uwagę zasługuje funkcja pozwalająca na zarejestrowanie obrazów z wykorzystaniem krzywych gamma OM400-log. Aby film był nieporuszony, niezwykle wydajna stabilizacja matrycy może zostać połączona z funkcją cyfrowej stabilizacji obrazu.

  Aby osiągnąć najwyższą jakość nagrań wideo, do aparatu E-M1X możemy podłączyć zewnętrzny mikrofon oraz słuchawki, a obraz możemy przesyłać na zewnętrzny monitor za pośrednictwem HDMI.

   

  Inne funkcjonalności aparatu OM-D E-M1X

  High Res Shot

  Tryb High Res Shot wykorzystuje system przesunięcia sensora używany do stabilizacji obrazu aby wykonać zdjęcia o bardzo dużej liczbie detali. Podczas wykonywania ujęcia aparat przesuwa matrycę w ośmiu kierunkach a następnie składa wykonane kadry w jeden obraz o bardzo dużej rozdzielczości 80 Mpix. OM-D E-M1X posiada również opcję Handheld High Res Shot, dzięki której możemy wykonać zdjęcia o rozdzielczości 50 Mpix bez konieczności użycia statywu.

   

  Dzięki niezwykle efektywnej stabilizacji obrazu aparat E-M1X umożliwia wykonywanie zdjęć High Res bez konieczności użycia statywu.

  Funkcja ND pozwala na fotografowanie z długimi czasami naświetlania nawet w bardzo jasnym świetle.

  OM-D E-M1X umożliwia tethering bezprzewodowy.

   

  Łączność bezprzewodowa

  Olympus OM-D E-M1X został wyposażony z moduł komunikacji bezprzewodowej Wi-Fi oraz Bluetooth. Umożliwia to szybkie połączenie aparatu (za pomocą kodu QR) z urządzeniami inteligentnymi takimi jak tablet czy smartfon. Takie połączenie daje możliwość transferu zdjęć miedzy urządzeniami, jak również pozwala na zdalne sterowanie aparatem. Z wykorzystaniem oprogramowania Olympus Capture, E-M1X pozwala na bezprzewodowy tethering, zwiększając komfort pracy w studio. Zarówno 2.4 GHz oraz komunikacja wysokiej przepustowości 5 GHz są dostępne.

   

  Olympus E-M1X tutorial: Inteligentne wykrywanie obiektu.

  Olympus E-M1X tutorial: Moje menu.

   

  Zaawansowany moduł GPS

  Olympus E-M1X posiada wbudowany moduł GPS, termometr oraz elektroniczny kompas. Dzięki temu wraz z fotografią możemy zapisać informacje o naszym położeniu, kierunku fotografowania, wysokości czy temperaturze, co sprawia, że można ponownie odnaleźć dokładne miejsce, z którego wykonane zostało zdjęcie.

  Tryb Live ND

  Z aparatem Olympus OM-D E-M1X nie trzeba stosować filtrów przyciemniających aby wykorzystać dłuższe czasy naświetlania w jasnym oświetleniu. W trybie Live ND aparat wykona kilka ekspozycji i połączy je w jeden obraz. Możemy wybrać jeden z pięciu poziomów efektywnego przyciemnienia - od 1 do 5 EV.

   

  Olympus E-M1X tutorial: konfiguracja autofokusa.

  Olympus E-M1X tutorial: High Res Shot z ręki.

   

  Szeroki wybór obiektywów M.Zuiko

  Mocowanie Mikro 4/3 umożliwia wybranie obiektywu, który najlepiej będzie pasował do Twojego stylu fotografowania. Niezależnie od tego czy zdecydujesz się na obiektyw M.Zuiko Pro, M.Zuiko Premium czy M.Zuiko, możesz polegać na niezawodnej technologii rozwijanej od 1936 roku. Każdy obiektyw M.Zuiko jest precyzyjny, szybki i zapewnia najwyższą jakość obrazu.

   

   

  Zasilanie

  Torby

  Statywy

  Inne akcesoria

  Obiektywy

  Przetwornik obrazu

  Typ przetwornika
  4/3'' Sensor Live MOS 
  Wielkość przetwornika
  Mikro 4/3 (17,3 x 13,0 mm)
  Liczba pikseli
  Całkowita liczba pikseli 21,8 Mpix w tym efektywnych 20,4 Mpix

  Optyka

  Mocowanie obiektywu
  Micro Four Thirds 
  Mnożnik ogniskowej
  2x 

  Ustawianie ostrości

  Typ i zakres pomiaru
  System różnicy detekcji fazowych TTL, system detekcji kontrastu
  Zakres pomiaru od -6 do 20 EV (ISO ok. 100, f/1.2)
  Punkty pomiaru
  121 
  Tryby pracy AF
  Manualne ustawianie ostrości, Wstępne ustawienia MF, Pojedynczy AF, Ciągły AF, Śledzenie AF, Stacking, Bracketing

  Rozszerzenie funkcji Detekcji Twarzy:
  (1) AF z detekcją oka: wyłączony
  (2) Priorytet lewej strony
  (3) Priorytet bliskiego planu
  (4) Priorytet prawej strony

  AF z system inteligentnego wykrywania obiektu:
  (1) Samochody F1
  (2) Samochody rajdowe
  (3) Motocykle
  (4) Samoloty
  (5) Helikoptery
  (6) Szybkie pociągi
  (7) Lokomotywy parowe

  Focus Peaking (kolory: biały, czarny, czerwony, żółty; intensywność: Wysoka/Średnia/Niska, efekt podświetlenia od tyłu)

  Tryb Focus Stacking: 3-15 zdjęć

  Tryb Bracketing Ostrości: 3 - 999 zdjęć, 10 poziomów

  Kompatybilny z: Wszystkie obiektywy AF Mikro Cztery Trzecie

  Ekspozycja

  Rodzaje pomiaru światła
  Pomiar ekspozycji TTL przy całkowicie otwartej przysłonie, 324 strefy, wielopolowy system pomiaru
  Zakres detekcji od -2 do 20 EV (17mm f2.8, ISO 100)

  Tryby:
  (1) Pomiar ekspozycji typu ESP
  (2) Punktowy pomiar ekspozycji
  (3) Centralnie ważony pomiar ekspozycji
  (4) Jasne obszary
  (5) Ciemne obszary
  Tryby ekspozycji
  Program auto, Priorytet przysłony, Priorytet czasu migawki, Manualny, Czas B, Czas, Film, HDR, Mój tryb, Fotografowanie wg ustawień własnych,Tryb użytkownika 1, Tryb użytkownika 2

  Korekta ekspozycji +/- 5 EV (1, 1/2, 1/3 kroku)
  Uwaga: Monitor i wyświetlacz w EVF wyłącznie do ±3 EV

  Bracketing ekspozycji: 2 / 3 / 5 klatek (+/- 1/3, 2/3, 1 krok EV), 7 klatek (+/- 1/3, 1/2, 2/3 kroku EV) 
  Czasy otwarcia migawki
  Zakres czasów otwarcia migawki:
  1/8000 - 60 s (w krokach co 1/3, 1/2, 1 EV)
  Tryb B do 30 minut (wybór najdłuższego czasu w menu), domyślnie: 8 minut)

  Tryb Cichy (elektroniczna migawka)
  Czas otwarcia migawki: 1/32000 - 60 s
  Opóźnienie startu: 0, 1/8, 1/4, 1/2, 1, 2, 4, 8, 15. 30 s
  Czułość ISO
  Auto (możliwość dostosowania, domyślna niska wartość ISO do 6400)
  Manualny: ISO LOW do 25600. Zmiana ISO co 1/3 EV oraz co 1 EV

  ISO bracketing: 3 kadry (1/3, 1/2, 1 krok EV)
  Szybkość robienia zdjęć
  Prędkość (H): około 15 klatek na sekundę
  Maks. liczba kadrów: RAW 103 / JPG (LF): 132

  Prędkość (L): 10 klatek na sekundę
  Maks. liczba kadrów: RAW 287 / JPG (LF): Do pojemności karty pamięci

  Tryb Cichy:
  Prędkość (H): około 60 klatek na sekundę
  Maks. liczba kadrów: RAW 49 / JPG (LF): 49
  Prędkość (L): około 18 klatek na sekundę
  Maks. liczba kadrów: RAW 74 / JPG (LF): 89

  Tryb Pro Capture:
  Prędkość (H): około 60 klatek na sekundę
  Prędkość (L): około 18 klatek na sekundę
  Liczba klatek przed zwolnieniem migawki: 0 - 35 klatek (nagrywanie przez zwolnienie spustu do połowy, przed całkowitym zwolnieniem)
  Limiter liczby klatek: 1 - 99 klatek / wył. (brak ograniczenia liczby klatek) (w tym liczba klatek przed zwolnieniem migawki)

  Warunki:
  Karta pamięci: TOSHIBA SDHC UHS-II R95 W90 EXCERIA™
  W przypadku korzystania z M.Zuiko Digital ED 12-40mm f2.8 Pro
  Na maksymalną prędkość fotografowania sekwencyjnego wpływa wiele czynników, w tym rodzaj zastosowanego obiektywu, warunki oświetleniowe, przysłona, czas naświetlania i wartość ISO.
  Przy czułości ISO 8000 lub większej, maksymalna szybkość fotografowania wynosi 30 kl./s. Faktyczna prędkość rejestrowania może być niższa od ustawionej o kilka klatek na sekundę Wartości ISO 2000 lub większe mogą wpływać na szybkość działania aparatu podczas stosowania funkcji ISO Bracketing.
  Balans bieli
  System automatycznego balansu bieli: zaawansowany system detekcji z sensorem Live MOS
  Manualny balans bieli (typu One-Touch)
  Bracketing balansu bieli: 3 kadry / +/- 2, 4, 6 kroków zmiany jednostki mired
  Jednodotykowe ustawianie balansu bieli: możliwość zarejestrowania 4 ustawień użytkownika
  Balans bieli użytkownika: możliwość zapisania 1 ustawienia w przypadku temperatury podanej w Kelvinach (2000K - 14000K)

  Zaprogramowane wartości:
  (1) Światło żarówek
  (2) Światło jarzeniowe 1
  (3) Słoneczny dzień
  (4) Lampa błyskowa
  (5) Zachmurzone niebo
  (6) Cień
  (7) Tryb podwodny 

  Zapis obrazu i dźwięku

  Rejestracja zdjęć
  RAW (12 bit), RAW & JPEG (równoległy zapis), JPEG
  Współczynnik proporcji: 4:3 / 3:2 / 16:9 / 6:6 / 3:4

  Rozmiar obrazu RAW:
  (1) 5184 x 3888 skompresowany
  (2) 5184 x 3888 Fine (kompresja: 1/4)
  Rejestracja filmów
  MOV(MPEG‑4AVC/H.264)
  Tryb obrazu: Flat, OM-Log400 (sprawdź kompatybilność)
  Kodowanie czasu: Rec run / Free run, Z opuszczeniem klatki / Bez opuszczania klatki

  Tryb stabilizacji obrazu:
  (1) M-IS1 (Stabilizacja przez przesunięcie sensora i stabilizacja elektroniczna z wielowymiarową stabilizacją obrazu)
  (2) M-IS2 (Stabilizacja przez przesunięcie sensora z wielowymiarową stabilizacją obrazu)

  Rozmiar filmu:
  (1) 4096 x 2160 (C4K) / 24p / IPB (około 237 Mb/s)
  (2) 3840 x 2160 (4K) / 30p, 25p, 24p / IPB (około 102 Mb/s)
  (3) Full HD 1920 x 1080 (16:9) / 30p, 25p, 24p / ALL-I (A-I), IPB (SF, F, N) (MOV)
  (4) Full HD 1920 x 1080 (16:9) / 60p, 50p / IPB (SF, F, N) (MOV)
  (5) HD 1280 x 720 (16:9) / 60p, 50p, 30p, 25p, 24p / ALL-I (A-I), IPB (SF, F, N)
  (6) ALL-I: ~ 202 Mbps
  (7) FullHD IPB (SF: ~52Mbps, F: ~30Mbps)
  (8) HD IPB (SF: ~26Mbps, F: ~14Mbps, N: ~10Mbps)
  (9) HD 1280 x 720 (16:9) / 30p
  (10) 640 x 480 / 30p (AVI Motion JPEG®)

  Maksymalny czas nagrywania: 29 min (MOV)
  Maks. rozmiar pliku: 4 GB (AVCHD), 2 GB (Motion-JPEG)

  Tryby ekspozycji:
  (1) Priorytet przysłony
  (2) Manualny
  (3) Program auto
  (4) Priorytet czasu migawki

  Dodatki filmowe:
  (1) Szybki zapis obrazu: 1920x1080 (MOV) / 120 klatek na sekundę
  (2) Film Poklatkowy: 4k, 1080p, 720p (AVI Motion JPEG®)
  Rejestracja dźwięku
  Wbudowany mikrofon stereo
  Format zapisu: Stereo PCM/16bit, 48kHz, Format Wave Base 

  Podgląd obrazu

  Wizjer
  Wizjer elektroniczny, rozdzielczość 2.360 tysięcy punktów
  Regulacja dioptrii od -4,0 do +2,0 dioptrii
  Pole widzenia około 100 %
  Powiększenie maks. 1,65 x z obiektywem 50 mm ustawionym na nieskończoność przy -1 dioptrii (zależnie od wybranego stylu wizjera)
  Punkt oczny 21 mm przy -1 dioptrii od soczewki wizjera
  Możliwość wyboru trzech stylów

  Wyświetlane informacje:
  (1) Wartość przysłony
  (2) Czas otwarcia migawki
  (3) Ramka AF (nakładana na obraz)
  (4) Symbol potwierdzający AF
  (5) Blokada AF
  (6) Funkcja Auto Bracketing
  (7) Wskaźnik stanu baterii
  (8) Wskaźnik korekty ekspozycji
  (9) Wartość korekty ekspozycji
  (10) Wskaźnik poziomu ekspozycji
  (11) Tryb ekspozycji
  (12) Lampa błyskowa
  (13) Tryb błysku FP
  (14) Tryb uaktywnienia IS (stabilizacji obrazu)
  (15) Tryb pomiaru ekspozycji
  (16) Liczba zapisanych zdjęć sekwencyjnych
  (17) Balans bieli
  (18) Wskaźnik poziomu
  (19) Prześwietlone i niedoświetlone obszary
  (20) Live Pre-view (podgląd na żywo w czasie rzeczywistym)
  (21) Histogram

  Regulacja jasności: Technologia jasności adaptacyjnej / Manualne ustawienia: +/- 7 poziomów
  Korekta temperatury barwowej +/- 7 poziomów

  Tryb S-OVF: rozszerza zakres dynamiczny Live View
  Wyświetlacz LCD
  LCD odchylany pod wieloma kątami - Panel dotykowy
  Rozmiar monitora: 7,6 cm / 3,0'' (3:2)
  Rozdzielczość: 1.037 tysięcy punktów
  Regulacja jasności +/- 7 poziomów
  Balans kolorów +/- 7 poziomów Żywa kolorystyka (domyślnie) / Naturalne barwy

  Dotykowe funkcje sterowania:
  (1) Powiększanie obszaru AF
  (2) Wybór obszaru AF
  (3) Filtr artystyczny
  (4) Powiększenie
  (5) Odtwarzanie w powiększeniu
  (6) Przesuwanie kadrów do przodu / do tyłu
  (7) Przewodnik Live Guide
  (8) Programy tematyczne
  (9) Tryb fotografowania
  (10) Zwalnianie migawki
  (11) Super Panel Kontrolny
  (12) Połączenie Wifi 

  Złącza

  Stopka na akcesoria
  Gorąca stopka 
  Gniazdo mikrofonowe
  3.5 ø mm mini-jack 
  Gniazdo słuchawkowe
  3.5 ø mm mini-jack 
  Gniazdo HDMI
  Mikrozłącze (typ D) 
  Gniazdo SDI
  Brak 
  Gniazdo USB
  USB 3.0, typ C 
  Gniazdo kart pamięci
  Karta pamięci SD (obsługa kart SDHC, SDXC, UHS-I, UHS-II)
  Do nagrywania filmów rekomendowane karty SD Class 10 lub wyższe. Do filmów 4K, C4K i ALL-I zalecana jest karta typu UHS-II lub UHS-I U3.

  Ustawienia dla dwóch kart SD: Standard, przełączanie automatyczne, podwójne — niezależne, podwójne — takie same
  W przypadku korzystania z dwóch kart istnieje możliwość wyboru karty, na której mają być zapisane dane, oraz karty przeznaczonej tylko do odczytu. 

  Inne funkcjonalności

  Stabilizacja obrazu
  Przesunięcie sensora, pięciowymiarowa (automatyczna, pozioma lub pionowa aktywacja)
  Efektywny zakres kompensacji do 7,5 EV
  *W oparciu o standard CIPA, dotyczy aparatów systemowych, gdy E-M1X używany jest w połączeniu z obiektywem M.Zuiko Digital ED 12-100mm F4.0 IS PRO, stan na 1/2019
  Łączność bezprzewodowa
  Wi-Fi, Bluetooth®

  Funkcje Wi-Fi:
  Łatwe połączenie: Kod QR
  Bezprzewodowe fotografowanie:
  (1) Live Preview (Cyfrowy podgląd obrazu na żywo)
  (2) Wyłączony
  (3) Podgląd
  (4) Samowyzwalacz
  (5) Dotykowy AF & migawka
  (6) Tryby ekspozycji P/A/S/M
  (7) Tryb B
  (8) Zoom
  (9) Nagrywanie filmów
  (10) Live Composite
  (11) Krótki film
  Współpraca z lampą błyskową
  Czas synchronizacji błysku 1/250s, 1/8000s (Tryb Super FP)

  Zasilanie

  Akumulator, zasilacz
  BLH‑1 Bateria litowo-jonowa 
  Czas pracy
  Rejestrowanie obrazów:
  (1) 870 zdjęć (przy stosowaniu BLM‑1 oraz Toshiba SDXU‑D032G / stabilizacja obrazu włączona / bez użycia lamp błyskowych / standard CIPA)
  (2) 2.580 zdjęć (przy zastosowaniu trybu quick sleep; zgodnie z procedurami testowymi Olympus bazującymi na standardach testowych CIPA).

  Nagrywanie filmów:
  (1) 170 min (standardowe warunki JEITA)
  (2) 350 min (kiedy używany jest zoom oraz inne funkcje operacyjne) 

  Parametry fizyczne

  Wymiary
  144,4 x 146,8 x 75,4 mm 
  Waga
  997 g (zawiera baterię i kartę pamięci)
  849 g (sam korpus) 
  • OM-D E-M1X korpus (czarny)
  • 2x Ładowarka BCH‑1
  • 2x Bateria litowo-jonowa wielokrotnego ładowania BLH‑1
  • Pasek na ramię
  • Zakrywka mocowania obiektywu w korpusie Mikro Cztery Trzecie (BC‑2)
  • Osłona kabla CP‑1
  • Zacisk kablowy CC‑1
  • Kabel USB CB‑USB11
  • Instrukcja obsługi
  • Karta gwarancyjna
  • Matryca Live MOS Mikro 4/3 o rozdzielczości 20.4Mpix
  • Zintegrowany pionowy grip
  • Wytrzymały, uszczelniany korpus odporny na kurz i zachlapania
  • 5-osiowa stabilizacja obrazu o efektywności do 7.5 EV
  • Funkcja zdęć seryjnych Pro Capture rejestrująca obraz w pełnej rozdzielczości (również w formacie RAW) z prędkością 60kl./s
  • 121 punktów pomiaru AF z funkcją inteligentnego wykrywania obiektu
  • Szeroki zakres czułości ISO 200-25600 (możliwość rozszerzenia od 64 do 25600 ISO)
  • Nagrywanie filmów C4K 24kl./s, 4K 30kl./s, szybki zapis Full HD 120kl./s
  • Funkcje: Tryb Cichej Migawki, Focus Bracketing, Focus Stacking, Łączność Wi-Fi/Bluetooth, podwójne gniazdo kart pamięci

  Masz ten produkt?
  Zachęcamy do zostawienia opinii o produkcie. Pomóż innym dokonać wyboru.

  Brak opinii. Dodaj pierwszą opinię!

  Masz pytania odnośnie do tego produktu?