URODZINOWA PROMOCJA! SPRAWDŹ!

Bezlusterkowiec Canon EOS R + Adapter EF-EOS R - Urodzinowa Promocja ID: 14996 EAN: 4549292119978 MFR: 3075C023AA


canon
  cena 9545 zł
  eRaty12 x 853 zł


  kontakt z opiekunem produktu
  email: grzegorz@fotoplus.pl
  tel.: 513 705 245

  Zapytaj o produkt
  Bezlusterkowiec Canon EOS R + Adapter EF-EOS R - Urodzinowa Promocja
  dostępny od ręki
  cena 9545 zł

  Inne konfiguracje

  Karty pamięci
  Karta pamięci SanDisk SDHC Extreme Pro 32GB (300MB/s) UHS-II
  dostępny do 7 dni
  cena 279 zł
  Zasilanie
  Akumulator Canon LP-E6N
  dostępny od ręki
  cena 299 zł
  Akumulator Newell zamiennik Canon LP-E6N
  dostępny od ręki
  cena 89 zł
  Obiektywy
  Adaptery
  Statywy
  Statyw video Benro KH-25N
  dostępny od ręki
  cena 549 zł
  Statyw wideo Benro KH-26NL
  dostępny do 7 dni
  cena 849 zł
  Statyw wideo Benro A1573FS2
  dostępny od ręki
  cena 679 zł
  Głowica wideo Manfrotto MVH400AH BeFree Live
  dostępny od ręki
  cena 379 zł
  Plecak Manfrotto TRAVEL z kieszenią na BeFree
  dostępny do 7 dni
  cena 459 zł
  Statyw Manfrotto Befree Advanced Carbon/MKBFRTC4-BH
  dostępny od ręki
  cena 1219 zł
  Statyw Manfrotto Befree Advanced Lever z głowicą kulową 494
  dostępny do 7 dni
  cena 759 zł
  Statyw Manfrotto Befree GT z głowicą kulową MH496-BH
  dostępny do 7 dni
  cena 915 zł
  Statyw wideo Manfrotto BeFree Live + Manfrotto głowica MVH400AH
  dostępny od ręki
  cena 899 zł
  Akcesoria czyszczące
  Pióro LensPen Elite NLP-1W
  dostępny od ręki
  cena 49 zł
  Zestaw czyszczący LensPen Elite DSLR Cleaning Kit
  dostępny od ręki
  cena 89 zł
  Akcesoria Filmowe
  Klatka SmallRig 2251 do Canon EOS R
  dostępny od ręki
  cena 485 zł
  Baseplate SmallRig 1674 Multipurpose U-base
  dostępny od ręki
  cena 83 zł
  Górna płytka serowa SmallRig 1853 Top Plate URSA Mini
  dostępny od ręki
  cena 205 zł
  Łącznik offsetowy SmallRig 1031 CoolRaiser
  dostępny od ręki
  cena 146 zł
  Łącznik SmallRig 922 C90 Raiblock 15mm
  dostępny powyżej 7 dni
  cena 132 zł
  Magic Arm 7" SmallRig 1497
  dostępny od ręki
  cena 89 zł
  Magic Arm SmallRig 1135 Double BallHead
  dostępny od ręki
  cena 40 zł
  Mocowanie SmallRig 1597 15mm Rod Clamp Cold Shoe
  dostępny od ręki
  cena 127 zł
  Naramiennik SmallRig 1954 VCT-14 Shoulder Baseplate
  dostępny do 7 dni
  cena 975 zł
  Płytka SmallRig 1598 Easy Plate
  dostępny od ręki
  cena 49 zł
  Uchwyt SmallRig 1447 Top Handle
  dostępny od ręki
  cena 98 zł
  Uchwyt SmallRig 1625 Shoe Handle Cheese
  dostępny do 7 dni
  cena 205 zł
  Uchwyt SmallRig 1638 Top Cheese Handle
  dostępny od ręki
  cena 98 zł
  Uchwyt SmallRig 1720 QR Cheese Handle
  dostępny od ręki
  cena 435 zł

  Canon EOS R - nowe, większe możliwości zawarte w mniejszym korpusie

  Canon EOS R  to pierwszy pełnoklatkowy aparat bezlusterkowy skonstruowany przez firmę Canon. Zaprojektowany od podstaw tworzy nowy system EOS R, w którym można było zastosować wiele pionierskich i zaawansowanych technologicznie rozwiązań. Dzięki temu udało się stworzyć jeszcze doskonalsze narzędzie do wykonywania wspaniałych fotografii oraz kręcenia rewelacyjnych filmów.

  Kompaktowy korpus (mniejszy i lżejszy niż lustrzanka) wykonany ze stopu magnezowego, posiada ergonomiczny uchwyt, jest uszczelniony i odporny na kurz oraz zachlapania. Prosta i intuicyjna obsługa aparatu znana z lustrzanek Canon EOS nie sprawi trudności nawet początkującym entuzjastom fotografii i filmowania. Ogromnym ułatwieniem w pracy jest wizjer OLED o imponującej rozdzielczości 3,69mln punktów oraz regulowany, dotykowy wyświetlacz LCD o przekątnej 3,15”.

  Sercem tego pionierskiego bezlusterkowca jest pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 30,3 megapiksela cechująca się nadzwyczajnym odwzorowywaniem szczegółów, bardzo szerokim zakresem czułości (ISO 50-102400) pozwalającym na pracę w ekstremalnych warunkach oświetleniowych oraz unikatową technologią Dual Pixel CMOS AF umożliwiającą precyzyjną i płynną zmianę ustawienia ostrości nawet w bardzo trudnych warunkach oświetleniowych.

  Canon EOS R posiada walory świetnego aparatu reporterskiego: minimalny czas otwarcia migawki 1/8000s, zdjęcia seryjne z prędkością 8kl./s, wyjątkowo szybki i precyzyjny autofokus czy bezszelestną migawkę elektroniczną.

  Pierwszy pełnoklatkowy bezlusterkowiec Canona  umożliwia rejestrowanie filmów o znakomitej rozpiętości tonalnej w rozdzielczościach: 4K 30kl./s, Full HD 60kl./s, HD 120kl./s. Płaski profil obrazu Canon C-Log pozwala na zaawansowaną pracę i uzyskanie profesjonalnej jakości w postprodukcji.

  Model EOS R to aparat wyposażony w nowe mocowanie obiektywowe, które zostało zaprojektowane z myślą o pracy w optymalnej odległości od matrycy pełnoklatkowej i daje więcej możliwość w konstruowaniu doskonalszych obiektywów nowej generacji. Oprócz nowej optyki systemowej o nadzwyczajnych parametrach optycznych i funkcjonalności, użytkownicy nowego bezlusterkowca Canona bedą mieli możliwość wykorzystania szerokiej gamy doskonałych obiektywów Canon EF i EF-S dzięki trzem adapterom Mount Adapter EF-EOS R.

  Canon EOS R jest adresowany do szerokiej grupy odbiorców zarówno do bardzo wymagających  amatorów oczekujących najwyższej jakości zdjęć i filmów, jak i profesjonalistów, którzy pragną posiadać niezawodne narzędzie pracy o mniejszej wadze i gabarytach.

   

  Imponujące możliwości matrycy o wysokiej rozdzielczości

  EOS R jest wyposażony w pełnoklatkową matrycę CMOS o rozdzielczości 30,3Mpix, która cechuje się imponującym odwzorowywaniem szczegółów, skutecznym wykorzystaniem czułości ISO i technologią Dual Pixel CMOS AF. Wraz z obiektywami RF model EOS R umożliwia wykonywanie zdjęć oraz tworzenie filmów o wysokiej rozdzielczości i szerokim zakresie dynamiki nawet w bardzo trudnych warunkach oświetleniowych. Zapewnia obraz o niskim poziomie szumów i nadzwyczajnej szczegółowości w wyjątkowo szerokim zakresie czułości ISO 50-102400. Canon EOS R pozwala na nadzwyczaj szybkie i precyzyjne ustawianie ostrości dzięki zaawansowanemu systemowi detekcji fazy z matrycą światłoczułą, procesorowi DIGIC 8 i cyfrowej optymalizacji obiektywu wewnątrz aparatu.

  Wykonano przy użyciu: Canon EOS R + RF 50mm f/1.2    przysłona f/1.2   czas 1/80s   ISO 3200

  Wspaniała jakość zdjęć w bardzo trudnych warunkach oświetleniowych dzięki wysokiej użytecznej czułości matrycy oraz doskonałej jakości obiektywu przy pełnym otworze przysłony.

  Wykonano przy użyciu: Canon EOS R + RF 24–105mm F4 L   przysłona f/8   czas 10s   ISO 100

  Matryca o wysokiej rozdzielczości oraz doskonałe nowe obiektywy RF umożliwiają wykonywanie fotografii o nadzwyczajnej szczegółowości, z których można wykonywać duże powiększenia.

   

  Wyjątkowo sprawny i precyzyjny autofokus

  Zastosowany w tym aparacie bezlusterkowym system AF oparty o detekcję fazową doskonale radzi sobie w ekstremalnie trudnych warunkach oświetleniowych w całym obszarze kadru. Wyjątkowo szybki i precyzyjny AF potrafi ustawiać ostrość zaledwie w 0,05s i jest skuteczny w rekordowo słabym oświetleniu (do-6EV). System korzysta z 5655 pól pomiarowych i obejmuje zdecydowaną większość powierzchni matrycy  zapewniając bardzo szybki autofokus w przypadku zdjęć, a także płynne śledzenie ostrości podczas rejestracji filmów.
   

  Po detekcji twarzy automatyczne ustawianie ostrości na oko.

  Automatyczny system śledzenia twarzy.

  Ramka autofokusa z regulowaną wielkością.

  Zdjęcia seryjne

  Aparat EOS R umożliwia rejestrowanie zdjęć seryjnych z szybkością do 8 kl./s co jest przydatne na przykład w fotografii reportażowej, sportowej  czy przyrodniczej, gdzie chcemy uchwycić spontaniczne i dynamiczne ujęcia. Dzięki nowemu procesorowi DIGIC 8 możliwe jest zachowanie równowagi pomiędzy dużą liczbą pikseli a dynamiką działania. EOS R posiada duży bufor pozwalający na zapis 47 zdjęć w formacie RAW i 100 w JPEG, dzięki czemu można rejestrować zdjęcia bez zbędnych przerw.

   

  Cicha migawka

  W sytuacjach, gdy konieczne jest zachowanie dyskrecji, kliknięcie migawki aparatu może zwrócić uwagę fotografowanego obiektu i spowodować utratę wspaniałego ujęcia. EOS R to pierwszy aparat firmy Canon, który umożliwia całkowicie bezgłośną pracę. Dzięki temu można robić zdjęcia bez zakłócania spokoju. Połączenie odchylanego ekranu z cichym fotografowaniem umożliwia uwiecznianie niepozowanych ujęć. Z tej funkcji skorzystają z pewnością fotografowie wykonujący zdjęcia ślubne, dzikiej przyrody z niewielkiej odległości jak i ci wszyscy, którzy pragną zachować dyskrecję lub chcą zostać niezauważeni.

   

   Komfortowy podgląd obrazu dzięki wyświetlaczom o wysokiej rozdzielczości

   

   

  Gdy fotografujemy przy użyciu elektronicznego wizjera EVF, możemy szybko i precyzyjnie wybrać pole AF za pomocą funkcji dotykowego i przesuwanego AF. Dzięki czemu, patrząc przez wizjer, można używać ekranu jako panelu dotykowego. Jeśli w przypadku danego obiektu lepszym wyborem jest ręczne ustawianie ostrości, warto użyć funkcji powiększenia wyostrzanego fragmentu obrazu lub opcji wzmacniania krawędzi. Umożliwia to precyzyjną regulację i gwarantuje wyraźny obraz.

   

  Odchylany ekran dotykowy o średnicy 3,15 cala i wysokiej rozdzielczości 2,1 miliona punktów, umożliwia obserwowanie obrazu o niezwykłej klarowności. Kąt ustawienia ekranu z łatwością można regulować we wszystkich kierunkach. Ułatwia to fotografowanie obiektów, gdy tradycyjny podgląd jest utrudniony lub niemożliwy. Z kolei technologia Canon Clear View II znacząco redukuje odbicia obrazu. Możliwość zmiany odcieni kolorów widocznych na ekranie LCD pozwala dopasować wygląd zdjęć do preferencji użytkownika.

   

  Canon EOS R został wyposażony w wysokiej klasy wizjer elektroniczny EVF o ogromnej rozdzielczości 3,69mln punktów z korekcją  -4 do +2 dioptri.  Wyświetlacz pokazuje na bieżąco, jak będzie wyglądał zarejestrowany obraz. Fotografowane obiekty są wyraźnie widoczne nawet w niemal całkowitym mroku oraz w oślepiającym świetle. Gdy odsuwamy wizjer od oka, wbudowany czujnik automatycznie przełącza obraz na ekran, co pozwala oszczędzać energię akumulatora.

   

   

  Nowy standard obiektywów RF

  Canon EOS R to aparat wyposażony w mocowanie do współpracy z nowymi obiektywami RF, które zostały zaprojektowane z myślą o optymalnej odległości od matrycy pełnoklatkowej  i zapewnieniu doskonałej równowagi między konstrukcją optyczną, mechaniczną i elektroniczną. Umożliwiają szybszą pracę autofokusa,  lepszą komunikację między aparatem a obiektywem oraz  doskonałą jakość optyczną nawet przy całkowicie otwartej przysłonie. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie bardzo małej głębi ostrości przy zachowaniu wysokiej jakości nawet w trudnych warunkach oświetleniowych. Lepsza komunikacja z korpusem pozwala również na sterowanie funkcjami aparatu z pozycji pierścienia obiektywu.

   

  Współpraca ze wszystkimi obiektywami Canon

  Canon oferuje trzy nowe opcjonalne adaptery umożliwiając połączenie innowacyjnego aparatu EOS R z ponad 70-cioma obiektywami EF i EF-S. Firma dodaje nowe możliwości przy jednoczesnym zachowaniu ulubionych przez fotografów parametrów. Dzięki temu zachowujemy wysoką jakość i funkcjonalność, jak z dotychczas używanymi lustrzankami EOS

  Jeden z adapterów posiada pierścień kontrolny taki jak w obiektywach RF i zapamiętuje ustawienia użytkownika niezależnie od tego czy używamy obiektywów RF, EF czy EF-S.  Drugi adapter z miejscem na filtry drop-in umożliwia stosowanie filtrów polaryzacyjnych lub filtrów szarych. Jest idealny dla filmowców, którzy używają obiektywów, gdzie trudno dodać filtry. Z filtrem szarym można lepiej kontrolować ekspozycję a kołowy filtr polaryzacyjny redukuje refleksy i zwiększa nasycenie kolorów.  Canon oferuje również adapter z podstawowymi funkcjami łączenia aparatu EOS R z obiektywami EF i EF-S.

   

  Profesjonalne filmowanie w jakości 4K

  EOS R przypadnie do gustu także filmowcom. Dzięki zaawansowanemu poziomowi kontroli jest to bardzo wydajne narzędzie do tworzenia profesjonalnej jakości filmów. Połączenie matrycy CMOS aparatu EOS R z procesorem DIGIC 8 oznacza, że można nagrywać filmy 4K (3840×2160) 30kl./s o atrakcyjnych kolorach i z mnóstwem szczegółów oraz wyprowadzać 10-bitowy sygnał przez złącze HDMI do zewnętrznego rejestratora . Profesjonalna jakość wyprowadzanego sygnału wideo zwiększa możliwości edycji w postprodukcji oraz umożliwia nagrywanie filmów poklatkowych w jakości 4K i wyodrębnianie obrazów z kadrów 4K.

  Funkcja Dual Pixel Focus Guide ułatwia ustawianie ostrości szczególnie podczas nagrywania filmów. Pokazuje za pomocą strzałek  miejsce ustawienia ostrości i czy ostrość znajduje się przed czy za rejestrowanym obiektem. 

  Canon EOS R jest wyposażony międzyinnymi w gniazdo słuchawkowe i minizłącze mikrofonowe oraz inne złącza pozwalające na rozbudowę zestawu do filmowania.

  Funkcja Focus Peaking pozwala na precyzyjne, manualne ustawianie ostrości podczas filmowanych obiektów, wskazując ostry obszar za pomocą kolorowej linii.

   

  Płynna zmiana ostrości podczas filmowania

  Technologia Dual Pixel CMOS AF umożliwia wyjątkowo płynną i precyzyjną zmianę punktu ostrości w przypadku filmowania. Chcąc uzyskać profesjonalny efekt stopniowej zmiany punktu ostrości, przenosząc go z jednej części kadru na inną, wystarczy dotknąć ekranu LCD w obu wybranych punktach ostrości – najbliższym i najbardziej oddalonym – a aparat EOS R zadba o atrakcyjnie wyglądającą, płynną zmianę. Zastosowany tu system AF oparty o detekcję fazową doskonale radzi sobie w ekstremalnie trudnych warunkach oświetleniowych oraz w całym obszarze kadru.

  Więcej detali dzięki profilowi Canon Log

  Aparat EOS R obsługuje profil Canon Log – ustawienie nagrywania rozszerzające zakres dynamiczny o 800% i minimalizujące utratę szczegółów w najciemniejszych i najjaśniejszych partiach obrazu. Gdy używamy profilu Canon Log w aparacie EOS R, ustawienie ISO na poziomie 400 zapewnia niezwykle szeroki zakres dynamiczny (12 stopni) z neutralnym kontrastem – idealne rozwiązanie do pracy w trudnym oświetleniu, jeśli chcemy uchwycić wszystkie szczegóły ujęcia. Wybierz profil Canon Log, jeśli wiesz, że materiał filmowy zostanie poddany korekcji w postprodukcji. Pozwoli to uatrakcyjnić kolory i pokazać niesamowite szczegóły.

  Stabilizacja obrazu Dual Sensing IS

  Gdy filmujemy bez statywu, technologia Dual Sensing IS zapewnia zaawansowaną 5-osiową stabilizację i umożliwia nagrywanie płynnego, pozbawionego drgań obrazu – nawet przy słabym oświetleniu.

   

  Solidny korpus niezawodny w każdych warunkach

  Magnezowy korpus jest wytrzymały i lekki oraz odporny na uszkodzenia mechaniczne.

  Zamykające się po wyłączeniu aparatu lamelki chronią matrycę przed uszkodzeniem mechanicznym i zanieczyszczeniem.

  Dzięki uszczelnieniu aparat jest niezawodny w każdych warunkach pogodowych.

  Nawiązywanie łączności, przesyłanie i udostępnianie w dowolnym miejscu

  Model EOS R zaprojektowano z myślą o fotografach i filmowcach będących w ciągłym ruchu. Zawsze włączona technologia Bluetooth o niskim poborze energii umożliwia parowanie aparatu ze smartfonami, a wbudowany moduł Wi-Fi pozwala udostępniać materiały za pomocą serwisów w chmurze. Tryb zdalnej pracy zapewnia jeszcze większą swobodę i twórcze możliwości.

  Przesyłanie danych i tworzenie kopii zapasowej w podróży

  Aparat EOS R może automatycznie wysyłać obrazy bezpośrednio do sparowanego telefonu, tabletu lub komputera za pomocą aplikacji Canon Camera Connect. Wystarczy włączyć funkcję Wi-Fi na telefonie komórkowym lub nawiązać za pośrednictwem Wi-Fi połączenie z komputerem. Jest to przydatna funkcja dla osób, które muszą natychmiast wykonywać kopię zapasową swojej pracy – na przykład dla fotoreporterów pracujących w trudnych warunkach.

  Zdalne sterowanie aparatem

  To kolejna funkcja aplikacji Canon Camera Connect – użytkownik może swobodniej fotografować dzięki zdalnemu sterowaniu aparatem EOS R. Umożliwia to robienie zdjęć w sytuacjach, w których trudno jest bezpośrednio obsługiwać aparat lub wtedy, gdy mamy do czynienia z płochliwymi obiektami, np. w przypadku fotografowania przyrody.

  Udostępnianie materiałów poprzez Wi-Fi lub USB

  Podczas studyjnej pracy zespołowej aparat EOS R można podłączyć do komputera PC lub Mac za pośrednictwem sieci Wi-Fi lub USB 3.1, aby natychmiast oglądać i sprawdzać zdjęcia oraz wprowadzać niezbędne poprawki.

   

  Moduł GPS

  Osoby zajmujące się fotografią podróżniczą lub krajobrazową pokochają funkcje GPS aparatu EOS R, z których można korzystać za pośrednictwem urządzeń przenośnych. Podczas fotografowania, po nawiązaniu połączenia ze zgodnym urządzeniem inteligentnym poprzez Bluetooth, aparat EOS R może gromadzić dane GPS i automatycznie dodawać je do zdjęć dzięki aplikacji Canon Camera Connect. Ułatwia to identyfikację lokalizacji i zapewnia przydatną funkcję edycji, z której można skorzystać po powrocie do domu.

  Przetwornik obrazu

  Typ przetwornika
  CMOS
  Wielkość przetwornika
  36 × 24 mm
  Liczba pikseli
  Całkowita 31,7 Mpix z czego efektywnych 30,3 Mpix (6720 × 4480 pikseli)

  Optyka

  Mocowanie obiektywu
  RF (obiektywy EF i EF-S można zamocować przy użyciu adaptera Mount Adapter EF-EOS R, Control Ring Mount Adapter EF-EOS R, Drop-In Filter Mount Adapter EF-EOS R; obiektywy EF-M nie są kompatybilne)
  Mnożnik ogniskowej
  Odpowiednik ogniskowej obiektywu 1,0x z obiektywami RF i EF 1,6x z obiektywami EF-S

  Ustawianie ostrości

  Typ i zakres pomiaru
  System detekcji fazy z matrycą światłoczułą (technologia CMOS Dual Pixel AF). Działa w zakresie od -6 do 18 EV (temp. 23°C, czułość ISO 100)
  Punkty pomiaru
  System korzysta z 5655 pól pomiarowych obejmujących obszar 88% w poziomie i 100% w pionie. Wybór automatyczny (twarz+śledzenie), Wybieranie ręczne (1-punktowy AF - rozmiar ramki AF można zmienić). Wybór ręczny (rozszerzenie punktowego AF do 4 punktów - góra, dół, lewo, prawo). Wybieranie ręczne (rozszerzenie punktu AF o otaczające punkty). Wybór ręczny (strefowy AF - wszystkie punkty AF podzielono na 9 stref ostrości). Wybieranie ręczne (wielostrefowy AF - poziomy). Wybieranie ręczne (wielostrefowy AF - pionowy)
  Tryby pomiaru AF
  One Shot, Servo AF

  Ekspozycja

  Rodzaje pomiaru światła
  Bieżący pomiar przy użyciu matrycy światłoczułej (384 strefy) (1) Pomiar wielosegmentowy (połączony ze wszystkimi punktami AF) (2) Pomiar skupiony (około 6,1% wizjera na środku) (3) Pomiar punktowy: centralny pomiar punktowy (około 2,7% wizjera na środku) Pomiar połączony z polem AF jest niedostępny (4) Pomiar centralnie ważony uśredniony
  Tryby ekspozycji
  inteligentna scena auto, elastyczna preselekcja AE, programowa AE, preselekcja czasu, preselekcja przysłony, ręczny, Bulb i własny (3 opcje);Film: inteligentna scena auto, programowa AE, preselekcja czasu, preselekcja przysłony, Bulb i własny (3 opcje)Korekcja ekspozycji; +/-3 EV z przyrostem co 1/3 lub 1/2 stopnia (możliwość połączenia z automatyczną sekwencją naświetlania)
  Czasy otwarcia migawki
  30-1/8000 s (z dokładnością do 1/2 lub 1/3 stopnia), tryb Bulb (Pełny zakres czasów otwarcia migawki. dostępny zakres zależy od trybu fotografowania)
  Czułość ISO
  Automatycznie 100–40000 (z dokładnością do 1/3 lub całego stopnia). Wartość czułości ISO można rozszerzyć do wartości: L: 50; H1: 51200; H2: 102400
  Szybkość robienia zdjęć
  Maks. około 8 kl./s szybkość utrzymywana przez 100 obrazów JPEG, 47 obrazów RAW / 78 obrazów C-RAW / Maks. 5 kl./s ze śledzeniem AF
  Balans bieli
  +/-3 poziomy z przyrostem co jeden poziom / Sekwencja 2, 3, 5 lub 7 zdjęć po każdym zwolnieniu migawki / Wybierana przez użytkownika korekcja kolorów niebieski/bursztynowy lub purpurowy/zielony

  Zapis obrazu i dźwięku

  Rejestracja zdjęć
  JPEG: 2 opcje kompresji / RAW: RAW, C-RAW i Dual Pixel RAW (14 bitów, oryginalny RAW firmy Canon, wersja 3) / Zgodność ze standardem Exif 2.31 i DCF (Design rule for Camera File system) w wersji 2.0 / Zgodność ze standardem Digital Print Order Format (DPOF) w wersji 1.1 / możliwa dowolna kombinacja standardów RAW + JPEG, w tym Dual Pixel RAW + JPEG
  Rejestracja filmów
  Wideo MP4: 4K (16:9) 3840 × 2160, Full HD, HD / MPEG4 AVC/H.264 o zmiennej (średniej) szybkości transmisji bitów
  Rejestracja dźwięku
  Linear PCM

  Podgląd obrazu

  Wizjer
  0,5-calowy kolorowy wizjer EVF OLED / 3,69 mln punktów (1280 × 960) Informacje o punkcie AF, wskaźnik poziomu ekspozycji, liczba pozostałych ekspozycji wielokrotnych, korekta ekspozycji, fotografowanie HDR, priorytet jasnych partii obrazu, ekspozycja wielokrotna, czułość ISO, fotografowanie w technologii Dual Pixel RAW, dostępna liczba zdjęć, redukcja szumów zdjęć seryjnych, liczba zdjęć z samowyzwalaczem, cyfrowy optymalizator obiektywu, maksymalna liczba zdjęć seryjnych, metoda AF, stan akumulatora, działanie AF, symulacja ekspozycji, tryb wyzwalania migawki, sekwencja naświetlania, tryb pomiaru, FEB, fotografowanie bez migotania, kadrowanie zdjęć, tryb fotografowania, format obrazu, ikony ujęcia, Auto Lighting Optimizer (Automatyczny optymalizator jasności), blokada AE, styl obrazów, gotowość lampy, balans bieli, błysk wyłączony, korekta balansu bieli, blokowanie FE, jakość obrazu, szybka synchronizacja, funkcja Bluetooth, czas naświetlania, funkcja Wi-Fi, ostrzeżenie o blokadzie kilku funkcji, histogram, przysłona, poziomica elektroniczna, dane obiektywu
  Wyświetlacz LCD
  Clear View LCD II o przekątnej 8,01 cm (3,15 cala) i rozdzielczości około 2,1 mln punktów / Obsługa za pomocą ekranu dotykowego; Tryb pojemnościowy; funkcje menu, szybkie nastawy, obsługa odtwarzania i widok powiększony. Wybieranie punktu AF w przypadku zdjęć i filmów; migawka dotykowa dostępna w przypadku fotografowania w przypadku zdjęć. / Opcje wyświetlania; (1) Podstawowe ustawienia aparatu (2) Zaawansowane ustawienia aparatu (3) Ustawienia aparatu oraz histogram i dwuosiowa poziomica (4) Brak informacji (5) Ekran szybkich nastaw

  Złącza

  Stopka na akcesoria
  Tak typu "Hot Shoe"
  Gniazdo mikrofonowe
  wejście audio (mini-jack stereo)
  Gniazdo słuchawkowe
  wejście słuchawkowe (mini-jack stereo)
  Gniazdo HDMI
  HDMI mini (typ C, zgodne z HDMI-CEC)
  Gniazdo SDI
  Brak
  Gniazdo kart pamięci
  1 karta SD/SDHC/SDXC i UHS-II
  Gniazdo USB
  Złącze SuperSpeed USB 3.1 USB C

  Inne funkcjonalności

  Stabilizacja obrazu
  Tylko obiektywowa
  Łączność bezprzewodowa
  Wi-Fi i Bluetooth
  Współpraca z lampą błyskową
  Automatyka błysku E-TTL II, pomiar ręczny / 1/200 s

  Zasilanie

  Akumulator, zasilacz
  Akumulator litowo-jonowy LP-E6N (dostarczony) / LP-E6, Ładowarka LC-E6E (dostarczona), zasilacz AC-E6N i przyłącze zasilacza DR-E6, zestaw zasilający AC Adapter Kit ACK-E6N/ACK-E6, samochodowa ładowarka akumulatorów CBC-E6, zasilacz USB EC809
  Czas pracy
  Około 370 zdjęć (temp. 23°C) / Około 350 (temp. 0°C)

  Parametry fizyczne

  Wymiary
  135,8 × 98,3 × 84,4 mm
  Waga
  Około 580 g (660 g z kartą i baterią)
  • Korpus EOS R
  • Pokrywa na korpus R-F-5
  • Pasek na szyję
  • Ładowarka LC-E6E
  • Akumulator LP-E6N
  • Przewód zasilający
  • Kabel interfejsu IFC-100U
  • Instrukcja obsługi
  • Pełnoklatkowa matryca CMOS o rozdzielczości 30,3Mpix
  • Bardzo szeroki zakres czułości ISO 50-102400
  • Wyjątkowo szybki i precyzyjny autofokus z technologią Dual Pixel, działający w rekordowo słabym oświetleniu (do-6EV)
  • Możliwość rejestrowania filmów 4K 30kl./s, Full HD 60kl./s z 10 bitowym 4K na wyjściu HDMI
  • Płaski profil obrazu Canon C-Log pozwala na zaawansowaną pracę i uzyskanie profesjonalnej jakości w postprodukcji
  • Wykonywanie zdjęć seryjnych z prędkością 8kl./s
  • Uchylny, dotykowy 3,15" ekran LCD o rozdzielczości 2,1mln punktów oraz wizjer OLED o rozdzielczości 3,69mln punktów
  • Uszczelniony, kompaktowy korpus ze stopu magnezu odporny na kurz i zachlapania
  • Wejście na karty SD UHS-II
  • Komunikacja bezprzewodowa Wi-Fi i Bluetooth
  • Możliwość wykorzystania szerokiej gamy doskonałych obiektywów Canon EF i EF-S dzięki trzem adapterom Mount Adapter EF-EOS R

  Opinie o produkcie

  Średnia ocena: 5 / 5 na podstawie 1 ocen

  Michał - ocena: 5
  Bardzo fajny aparacik. Świetny autofokus no i działa bez problemów z optyką EF (z adapterem :) )