Bezlusterkowiec Olympus OM-D E-M1 Mark II Body + Wybrany Obiektyw Olympus f/1.2 PRO Gratis (17mm lub 25mm lub 45mm)


olympus
  cena 5999 zł
  DARMOWA DOSTAWA
  eRaty 12 x 536 zł


  kontakt z opiekunem produktu
  negocjuj cenę

  Wersje i konfiguracje produktu

  Bezlusterkowiec Olympus OM-D E-M1 Mark II Body + Wybrany Obiektyw Olympus f/1.2 PRO Gratis (17mm lub 25mm lub 45mm)
  5999 zł
  dostępny od ręki
  Bezlusterkowiec Olympus OM-D E-M1 Mark II + 12-45mm f/4 PRO
  8990 zł
  dostępny od ręki
  Bezlusterkowiec Olympus OM-D E-M1 Mark II + 12-200mm f/3.5-6.3
  8990 zł
  dostępny u dostawcy
  Bezlusterkowiec Olympus OM-D E-M1 Mark II + 12-40mm f/2.8 PRO + Wybrany Obiektyw Olympus f/1.2 PRO Gratis (17mm lub 25mm lub 45mm)
  8790 zł
  dostępny od ręki
  Bezlusterkowiec Olympus OM-D E-M1 Mark II + 12-100mm f/4 IS PRO + Wybrany Obiektyw Olympus f/1.2 PRO Gratis (17mm lub 25mm lub 45mm)
  10390 zł
  dostępny u dostawcy
  Bezlusterkowiec Olympus OM-D E-M1 Mark II + 12-40mm f/2.8 PRO + 40-150mm f/2.8 PRO + Wybrany Obiektyw Olympus f/1.2 PRO Gratis (17mm lub 25mm lub 45mm)
  12990 zł
  dostępny u dostawcy

  Zalecane akcesoria

  Zasilanie

  Torby

  Statywy

  Inne akcesoria

  Obiektywy

  Olympus OM-D E-M1 Mark II

  Flagowy model serii OM-D - aparat Olympus OM-D E-M1 Mark II - to profesjonalny, szybki i niezawodny bezlusterkowiec systemu Mikro 4/3. E-M1 Mark II to najnowsza technologia zamknięta w odpornym, ergonomicznym korpusie. Niewielka waga i wymiary w połączeniu z wszechstronnością wymiennej optyki sprawiają, że Olympus OM-D E-M1 II to aparat, który się sprawdzi w każdych warunkach.

   

   

  Olympus OM-D E-M1 Mark II wyposażony jest w matrycę Live MOS o rozdzielczości 20,4 Mpix. Możliwość wybrania czułości z przedziału od 64 (ISO LOW) do 25600 ISO oznacza, że nawet kiedy fotografujesz w słabym świetle możesz wykonać ostre, nieporuszone zdjęcia, a fotografując w mocnym świetle możesz wydłużyć czas naświetlania lub otworzyć przysłonę bez konieczności użycia dodatkowego filtra. Procesor obrazu TruePic VIII, optymalizuje ostrość bazując na właściwościach użytego obiektywu oraz wartości przysłony, a dzięki technologiom Fine Detail II oraz Real Colour Technology aparat E-M1 Mark II gwarantuje naturalne, dokładne odwzorowanie kolorów.

   

  Prędkość i precyzja

  Olympus OM-D E-M1 Mark II wyposażono w zaawansowany system autofokusa. Posiada on 121 punktów krzyżowych pracujących w systemie hybrydowym - połączenie systemu detekcji fazy z systemem detekcji kontrastu. Dzięki temu aparat E-M1 Mark II ostrzy precyzyjnie, w ułamku sekundy. Szybkość i precyzja autofokusa idą w parze z niezwykłą szybkością zdjęć seryjnych. W trybie fotografowania Pro Capture H oraz trybie pojedynczego autofokusa, bezlusterkowiec Olympus E-M1 II wykona serię ponad 50 zdjęć RAW z niezwykłą szybkością 60kl./s. Jest to wynik nieosiągalny przez tradycyjne lustrzanki cyfrowe. Funkcja Pro Capture rozpoczyna zapis już w momencie naciśnięcia spustu migawki do połowy, z buforem, który może zapisać do 14 obrazów w pełnej rozdzielczości. Po naciśnięciu spustu do końca zdjęcia od 1 do 14 zostają zapisane i aparat kontynuuje wykonywanie zdjęć 15+. Dzięki temu zawsze możesz cofnąć się o 14 kadrów.

  W trybie śledzenia AF bezlusterkowiec nie tylko wykryje ruch obiektu i odpowiednio poprawi ostrość, ale również wykona zdjęcia z prędkością około 15kl./s. Dzięki temu nawet gdy fotografujesz dynamiczne sceny i trudne do przewidzenia zdarzenia z aparatem Olympus OM-D E-M1 Mark II nie przegapisz żadnego momentu.

   

  Przegląd podstawowych funkcji bezlusterkowca OM-D E-M1 Mark II.

  Olympus OM-D E-M1 Mark II jest szybki i niezawodny.

   

  Model OM-D E-M1 Mark II wyposażono również w dodatkowe funkcje ustprawniające i przyspieszające pracę z aparatem. AF Limiter pozwala na zadeklarowanie do trzech obszarów (odległości w metrach) w których autofokus będzie pracował. Dzięki temu system AF nie będzie sprawdzał całego możliwego przedziału, a tylko ten wybrany przez nas, przyspieszając czas ustawiania ostrości. Podczas korzystania z wizjera tryb AF Targeting Pad pomoże szybko ustawić odpowiedni punkt ostrości - przesuwając palec po ekranie dotykowym przesuniesz punkt autofokusa w odpowiednie miejsce.

   

  Mobilność i niezawodność

  Korpus Olympusa OM-D E-M1 Mark II waży około 574 g, a dzięki wytrzymałej konstrukcji i pojemnej baterii możesz zabrać go wszędzie. Nawet z zamocowanym superteleobiektywem M.ZUIKO PRO E-M1 Mark II jest lżejszy i bardziej kompaktowy od cyfrowych lustrzanek. Zapewnia większą swobodę i pozwala na wygodne fotografowanie z ręki. Dobrze zaprojektowany system uszczelek sprawia, że E-M1 Mark II jest odporny na kurz, zachlapania i mróz do -10 °C. Możesz nim fotografować i filmować w każdych warunkach.

  Za wygodę i szybkość pracy z aparatem OM-D E-M1 Mark II odpowiada wygodne, głębokie wyprofilowanie uchwytu oraz przyciski i pokrętła zaprojektowane z myślą o ergonomicznym użytkowaniu. Fotografując aparatem E-M1 Mark II nie potrzebujesz odrywać wzroku od wizjera - możesz się w pełni skupić na kompozycji.

   

  Matryca Live MOS o rozdzielczości 20,4Mpix.

  Zaawansowany procesor obrazu TruePic VIII.

  5-osiowa stabilizacja obrazu pozwala na wydłużenie czasów naświetlania nawet o 5,5 EV.

   

  5-osiowa stabilizacja obrazu

  Jedną z głównych zalet bezlusterkowca OM-D E-M1 Mark II jest zastosowanie najwyższej klasy systemu stabilizacji obrazu. Pięć osi stabilizacji kompensuje drgania ręki oraz ruch aparatu (w tym rotację - ruch którego nie skompensuje stabilizacja obiektywowa) i pozwala fotografować z czasami naświetlania dłuższymi nawet o 5,5 stopni EV. Dzięki temu uzyskasz piękne, ostre zdjęcia nawet fotografując z ręki, w ciemnościach oraz z wykorzystaniem teleobiektywów. A jeśli używasz odpowiedniego obiektywu możesz użyć trybu 5-axis Sync IS i połączyć działanie stabilizacji bezlusterkowca ze stabilizacją optyczną by uzyskać jeszcze lepsze efekty. W połączeniu z obiektywem M.Zuiko Digital ED 300mm F4.0 IS PRO, Olympus OM-D E-M5 Mark II może osiągnąć wydajność stabilizacji na poziomie aż 6,5 kroków EV.

  Zdjęcia w rozdzielczości do 50 i 80 Mpix

  Jedną z funkcji aparatu OM-D E-M1 Mark II jest możliwość wykonywania niezwykle szczegółowych i pełnych detali zdjęć JPEG w rozdzielczości do 50 Mpix oraz zdjęć RAW o rozdzielczości do 80 Mpix. Jest to możliwe dzięki systemowi stabilizacji obrazu - podczas wykonywania zdjęcia sensor aparatu przesuwa się poziomo i pionowo wykonując 8 kadrów. Po połączeniu ze sobą kadry te tworzą niezwykle szczegółowy obraz odpowiadający fotografii wykonanej aparatem o wysokiej rozdzielczości. Tryb ten pozwala na pełne wykorzystanie znakomitej rozdzielczości optycznej obiektywów serii M.Zuiko PRO oraz M.Zuiko Premium.

   

  Korpus aparatu E-M1 Mark II jest uszczelniony, odporny na kurz i zachlapania oraz mróz.

  Prezentacja funkcji filmowania aparatu Olympus OM-D E-M1 Mark II.

   

  Nagrywanie filmów 4K

  Olympus OM-D E-M1 Mark II umożliwia filmowanie w rozdzielczości 4K 30kl./s (3840 x 2160 pikseli, 102 Mb/s), Cinema 4K 24kl./s (4096 x 2160 pikseli, 237 Mb/s) lub Full HD z szybkością 60kl./s. W połączeniu z 5-osiową stabilizacją obrazu funkcja filmowania pozawala na zapisanie, płynnego i ostrego obrazu o dużej liczbie szczegółów. Model E-M1 Mk. II ma wszystko czego potrzebujesz aby nakręcić profesjonalne filmy, łącznie z funkcją podglądu ostrości Focus Peaking oraz możliwością dodawania kodów czasowych Time Code. Z Olympusem OM-D E-M1 Mk. II masz praktycznie nieograniczone możliwości filmowania dzięki możliwości podłączenia dodatkowych akcesoriów, które zwiększą jakość Twoich nagrań, takich jak: zewnętrzny mikrofon i słuchawki czy monitor HDMI (kiedy monitor jest podłączony, ekran aparatu może wyświetlać powiększony fragment kadru w celu precyzyjnego ustawienia ostrości).

  Miłośnicy filmów skorzystać mogą z dodatkowych funkcji dostępnych w modelu E-M1 Mk. II takich jak redukcja migotania, ekstrakcja zdjęcia z nakręconego filmu 4K, różnego rodzaju kreatywnych Filtrów Artystycznych czy funkcji Klipów pozwalającą na nagranie krótkich materiałów wideo i połączenie ich za pomocą aparatu w jeden, dłuższy film czy tryb Flat Mode obniżający kontrast sceny by zachować detale w najjaśniejszych obszarach oraz cieniach.

  Tryb zdjęć seryjnych pozwala fotografować nawet z szybkością 60kl./s

  AF Targeting Pad to funkcja pozwalająca na zmianę punktu ustawienia ostrości za pomocą dotykowego ekranu, bez odrywania oczu od wizjera

  Olympus OM-D E-M1 Mark II umożliwia filmowanie w rozdzielczościach 4K oraz C4K

  Więcej funkcji

  Tryb Cichej Migawki

  Tryb cichej migawki daje Ci możliwość fotografowania wszędzie tam, gdzie zakłócanie dźwięku nie jest wskazane - na przemówieniach i koncertach, w kościołach, świątyniach i bibliotekach lub w towarzystwie śpiących osób.

  Focus Bracketing i Stacking

  Aparat wykona wiele ekspozycji zmieniając punkt ustawienia ostrości o wybraną wartość (Focus Bracketing). Dzięki temu możemy później wybrać kadr z ostrością w interesującym nas punkcie lub połączyć kadry w postprodukcji. Możemy również użyć funkcji Focus Stacking, by E-M1 Mk. II sam połączył wykonane zdjęcia w jeden obraz o dużej głębi ostrości.

  Olympus Capture

  Olympus Capture to oprogramowanie zapewniające profesjonalistom wygodną pracę w trybie tethered. Dzięki temu można przesyłać wykonane zdjęcia bezpośrednio na PC lub Mac'a poprzez port USB 3.0.

  Podwójne gniazdo kart pamięci

  Dodatkowe gniazdo na karty pamięci udostępnia dodatkowe opcje fotografowania: zapis na drugiej karcie gdy pierwsza się przepełni oraz opcja kopii zapasowej, zapisująca jedno zdjęcie na obu kartach, w identycznej lub innej jakości.

  Firmware 3.0

  Olympus OM-D E-M1 Mark II otrzymał bezpłatną aktualizację oprogramowania w wersji 3.0, rozszerzając funkcjonalność bezlusterkowca o nowe technologie. Poniżej lista najważniejszych zmian.

   

  Lista zmian funkcjonalności aparatu E-M1 Mark II w aktualizacji 3.0.

   

  Szeroki wybór obiektywów M.Zuiko

  Wybierz obiektyw, który najlepiej pasuje do Twojego stylu fotografowania. Niezależnie od tego czy zdecydujesz się na obiektyw M.Zuiko Pro, M.Zuiko Premium czy M.Zuiko, możesz polegać na niezawodnej technologii rozwijanej od 1936 roku. Każdy obiektyw M.Zuiko jest precyzyjny, szybki i zapewnia najwyższą jakość zdjęć.

   

   

  Przetwornik obrazu

  Typ przetwornika
  Live MOS
  Wielkość przetwornika
  4/3" (17,3 x 13,0 mm)
  Liczba pikseli
  Liczba pikseli 21,8 Mpix w tym efektywnych 20,4 Mpix

  Optyka

  Mocowanie obiektywu
  Micro Four Thirds
  Mnożnik ogniskowej
  2x

  Ustawianie ostrości

  Typ i zakres pomiaru
  System różnicy detekcji fazowych TTL, system detekcji kontrastu
  Punkty pomiaru
  121 punktów * / Wszystkie punkty, Grupa punktów (w 9 lub 5 obszarach), Pojedynczy punkt (normalny), Pojedynczy punkt (mały)
  800 punktów / Manualny wybór w trybie Powiększonego podglądu
  *Wszystkie pola typu krzyżowego
  Tryby pracy AF
  Manualne ustawianie ostrości, Wstępne ustawienia MF, Pojedynczy AF, Ciągły AF, Pojedynczy AF + MF (Manualne ustawienie ostrości), Śledzenie AF, Stacking

  Ekspozycja

  Rodzaje pomiaru światła
  Pomiar ekspozycji TTL przy całkowicie otwartej przysłonie, 324 strefy, wielopolowy system pomiaru
  Zakres detekcji od -2 do 20 EV (17mm f2.8, ISO 100)
  Typy pomiaru:
  (1) Pomiar ekspozycji typu ESP
  (2) Punktowy pomiar ekspozycji
  (3) Centralnie ważony pomiar ekspozycji
  (4) Jasne obszary
  (5) Ciemne obszary
  Tryby ekspozycji
  Program auto, Priorytet przysłony, Priorytet czasu migawki, Manualny, Czas B, Czas, Film, HDR, Mój tryb, Fotografowanie wg ustawień własnych, Tryb użytkownika 1, Tryb użytkownika 2
  Korekta ekspozycji +/- 5 EV (1, 1/2, 1/3 kroku). Uwaga: Monitor i wyświetlacz w EVF wyłącznie do ±3 EV.
  Bracketing ekspozycji: 2 / 3 / 5 klatek (+/- 1/3, 2/3, 1 krok EV), 7 klatek (+/- 1/3, 1/2, 2/3 kroku EV)
  ISO bracketing: 3 kadry (1/3, 1/2, 1 krok EV)
  Czasy otwarcia migawki
  1/8000 - 60 s (w krokach co 1/3, 1/2, 1 EV)
  Tryb B do 30 minut (wybór najdłuższego czasu w menu), domyślnie: 8 minut)
  Elektroniczna migawka: 1/32000-60s
  Czułość ISO
  ISO LOW(64)-25600. Zmiana ISO co 1/3 EV oraz co 1 EV
  Szybkość robienia zdjęć
  około 15 kl./s
  Maks. liczba kadrów: RAW 84 / JPG (LN): 117
  Balans bieli
  Światło żarówek, Światło jarzeniowe 1, Słoneczny dzień, Lampa błyskowa, Zachmurzone niebo, Cień, Tryb podwodny
  Manualny balans bieli (typu One-Touch)
  Bracketing balansu bieli: 3 kadry / +/- 2, 4, 6 kroków zmiany jednostki mired
  Jednodotykowe ustawianie balansu bieli, możliwość zarejestrowania 4 ustawień użytkownika
  Balans bieli użytkownika, możliwość zapisania 1 ustawienia w przypadku temperatury podanej w Kelvinach (2000K - 14000K)

  Zapis obrazu i dźwięku

  Rejestracja zdjęć
  RAW (12 bit), JPEG
  Współczynnik proporcji 4:3 / 3:2 / 16:9 / 6:6 / 3:4

  Rozmiar obrazu RAW:
  (1) 5184 x 3888 skompresowany
  (2) 5184 x 3888 Fine (kompresja: 1/4)
  Rejestracja filmów
  MOV(MPEG‑4AVC/H.264), AVI(Motion JPEG)

  Rozmiar obrazu:
  (1) 4K 4096 x 2160 (C4K) / 24p / IPB (około 237 Mb/s)
  (2) 4K 3840 x 2160 (4K) / 30p, 25p, 24p / IPB (około 102 Mb/s)
  (3) Full HD 1920 x 1080 (16:9) / 30p, 25p, 24p / ALL-I (A-I), IPB (SF, F, N) (MOV)
  (4) Full HD 1920 x 1080 (16:9) / 60p, 50p / IPB (SF, F, N) (MOV)
  (5) HD 1280 x 720 (16:9) / 60p, 50p, 30p, 25p, 24p / ALL-I (A-I), IPB (SF, F, N) (MOV)
  (6) ALL-I: ~ 202 Mbps
  (7) FullHD IPB (SF: ~52Mbps, F: ~30Mbps)
  (8) HD IPB (SF: ~26Mbps, F: ~14Mbps, N: ~10Mbps)
  (9) HD 1280 x 720 (16:9) / 30p (MOV)
  (10) VGA 640 x 480 / 30p (AVI Motion JPEG®)

  Maksymalny czas nagrywania: 29 min (MOV), 14 min (SD) / 7 min (HD) (AVI Motion JPEG®)
  Maks. rozmiar pliku: 4 GB (AVCHD), 2 GB (Motion-JPEG)
  Rejestracja dźwięku
  Stereo PCM/16bit, 48kHz, Format Wave Base
  Funkcje mikrofonu:
  (1) Redukcja szumu wiatru
  (2) Głośność nagrywania
  (3) Ograniczenie głośności
  (4) Audio Dubbing

  Podgląd obrazu

  Wizjer
  Wizjer elektroniczny, 2,360 tysięcy punktów
  Regulacja dioptrii -4,0 - +2,0 dioptrii / wbudowany
  Pole widzenia około 100 %
  Powiększenie maks. 1,48 x z obiektywem 50 mm ustawionym na nieskończoność przy -1 dioptrii (zależnie od wybranego stylu wizjera)
  Punkt oczny 21 mm przy -1 dioptrii od soczewki wizjera
  Możliwość wyboru trzech stylów

  Wyświetlane informacje:
  (1) Wartość przysłony
  (2) Czas otwarcia migawki
  (3) Ramka AF (nakładana na obraz)
  (4) Symbol potwierdzający AF
  (5) Blokada AF
  (6) Funkcja Auto Bracketing
  (7) Wskaźnik stanu baterii
  (8) Wskaźnik korekty ekspozycji
  (9) Wartość korekty ekspozycji
  (10) Wskaźnik poziomu ekspozycji
  (11) Tryb ekspozycji
  (12) Lampa błyskowa
  (13) Tryb błysku FP
  (14) Tryb uaktywnienia IS (stabilizacji obrazu)
  (15) Tryb pomiaru ekspozycji
  (16) Liczba zapisanych zdjęć sekwencyjnych
  (17) Balans bieli
  (18) Wskaźnik poziomu
  (19) Prześwietlone i niedoświetlone obszary
  (20) Live Pre-view (podgląd na żywo w czasie rzeczywistym)
  (21) Histogram

  Regulacja jasności: technologia jasności adaptacyjnej / Manualne ustawienia: +/- 7 poziomów
  Korekta temperatury barwowej +/- 7 poziomów
  S-OVF: rozszerza zakres dynamiczny Live View
  Wyświetlacz LCD
  LCD odchylany pod wieloma kątami - Panel dotykowy 7,6 cm / 3,0'' (3:2), rozdzielczość 1.037 tysięcy punktów
  Regulacja jasności +/- 7 poziomów
  Balans kolorów +/- 7 poziomów Żywa kolorystyka (domyślnie) / Naturalne barwy

  Dotykowe funkcje sterowania:
  (1) Powiększanie obszaru AF
  (2) Wybór obszaru AF
  (3) Filtr artystyczny
  (4) Powiększenie
  (5) Odtwarzanie w powiększeniu
  (6) Przesuwanie kadrów do przodu / do tyłu
  (7) Przewodnik Live Guide
  (8) Programy tematyczne
  (9) Tryb fotografowania
  (10) Zwalnianie migawki
  (11) Super Panel Kontrolny
  (12) Połączenie Wifi

  Złącza

  Stopka na akcesoria
  Gorąca stopka
  Gniazdo mikrofonowe
  3.5 ø mm mini-jack
  Gniazdo słuchawkowe
  3.5 ø mm mini-jack
  Gniazdo HDMI
  Mikrozłącze (Typ D)
  Gniazdo SDI
  Brak
  Gniazdo USB
  USB 3 Typ C
  Gniazdo kart pamięci
  SDHC, SDXC, UHS-I, UHS-II

  Inne funkcjonalności

  Stabilizacja obrazu
  Przesunięcie sensora, pięciowymiarowa automatyczna, pozioma lub pionowa aktywacja
  Efektywny zakres kompensacji do 5,5 stopni EV (CIPA)
  Stabilizacja podglądu na żywo
  Łączność bezprzewodowa
  Wi-Fi
  Współpraca z lampą błyskową
  Dołączana lampa błyskowa
  Czas synchronizacji błysku 1/250s, 1/8000s (Tryb Super FP)

  Zasilanie

  Akumulator, zasilacz
  BLH‑1 Bateria litowo-jonowa
  Czas pracy
  Około 440 zdjęć (przy zastosowaniu BLH‑1 i karty Toshiba Exceria SDHC UHS‑I z włączoną IS, bez zamontowanej lampy błyskowej; zgodnie ze standardami testowymi CIPA).
  Około 950 zdjęć (przy zastosowaniu trybu quick sleep; zgodnie z procedurami testowymi Olympus bazującymi na standardach testowych CIPA).
  Nagrywanie filmów: 90 min (standardowe warunki JEITA), 150 min (kiedy używany jest zoom oraz inne funkcje operacyjne)

  Parametry fizyczne

  Wymiary
  134,1 mm x 90,9 mm x 68,9 mm
  Waga
  574 g (zawiera baterię i kartę pamięci)
  498 g (sam korpus)
  • OM-D E-M1 Mark II korpus
  • Lampa błyskowa FL‑LM3
  • Bateria litowo-jonowa wielokrotnego ładowania BLH‑1
  • Ładowarka baterii BCH‑1
  • Pasek na ramię
  • Zakrywka mocowania obiektywu w korpusie Mikro Cztery Trzecie (BC‑2)
  • Zacisk kablowy CC‑1
  • Kabel USB CB‑USB11
  • Instrukcja obsługi
  • Karta gwarancyjna
  • Sensor 20.4M Live MOS
  • Tryb zdjęć wysokiej rozdzielczości 50Mpix
  • 5-osiowa stabilizacja obrazu
  • 121 punktów krzyżowych AF
  • Szeroki zakres czułości ISO 64-25600 pozwalający na fotografowanie i filmowanie zarówno w bardzo silnym jak i słabym świetle
  • Zdjęcia seryjne 60kl./s
  • Nagrywanie filmów 4K 30kl./s
  • Uszczelniany korpus
  • Funkcje: Focus Bracketing, Focus Stacking, Łączność Wi-Fi, Tryb Cichej Migawki

  Masz ten produkt?
  Zachęcamy do zostawienia opinii o produkcie. Pomóż innym dokonać wyboru.

  Brak opinii. Dodaj pierwszą opinię!

  Masz pytania odnośnie do tego produktu?