WIELKA WYPRZEDAŻ OBIEKTYWÓW PANASONIC MIKRO 4:3

Lustrzanka Canon EOS 1DX Mark II + Cashback przy zakupie z obiektywami!


canon
  cena 22998 zł
  eRaty 12 x 2054 zł


  kontakt z opiekunem produktu
  zapytaj o produkt lub cenę

  Wersje i konfiguracje produktu

  Lustrzanka Canon EOS 1DX Mark II + Cashback przy zakupie z obiektywami!
  22998 zł
  dostępny u dostawcy
  Lustrzanka Canon EOS 1DX Mark II + Canon 70-300mm f/4-5.6L IS USM + Cashback 430zł
  25999 zł
  dostępny u dostawcy

  Zalecane akcesoria

  Akcesoria do wizjera

  Transmiter

  Karty pamięci

  zasilanie

  Torby i plecaki

  Statywy

  Wężyki spustowe i pilott

  Akcesoria czyszczące

  Akcesoria różne

  Adaptery audio

  Mikrofony

  EOS-1D X Mark II to flagowa, profesjonalna lustrzanka cyfrowa Canona, wyposażona w pełnoklatkową  matrycę CMOS o rozdzielczości 20,2 Mpix. Dedykowana jest szerokiej grupie zawodowych fotografów ceniącym sobie doskonałą jakość obrazu, szybkość i niezawodność nawet w ekstremalnie trudnych warunkach pogodowych jak i oświetleniowych. Ta uniwersalna lustrzanka wspaniale sprawdza się  w każdym rodzaju fotografii, jednak przede wszystkim jest niezastąpionym narzędziem pracy profesjonalnych reporterów wszystkich specjalności.

   Niezwykle szeroki zakres czułości ISO 100-51200 (rozszerzalny do ISO 50-409600) pozwala na fotografowanie w najtrudniejszych warunkach oświetleniowych przy zachowaniu wysokiej jakości obrazu. Model ten posiada bardzo sprawny 61-punktowy system AF (z 41 czujnikami krzyżowymi) umożliwiający szybkie i precyzyjne ustawianie ostrości nawet w wyjątkowo słabym oświetleniu (do -3EV) oraz technologię Dual Pixel CMOS pozwalającą na płynną zmianę ostrości podczas filmowania. Canon EOS-1D X Mark II jest stworzony do fotografowania dynamicznych ujęć pozwalając na wykonywanie serii zdjęć z prędkością 14kl./s z pełnym śledzeniem AF/AE oraz 16 kl./s podczas fotografowania w trybie Live View. Bufor pozwala na zapis serii 170 zdjęć w formacie RAW oraz nieograniczoną liczbę w formacie JPEG. Najkrótszy czasem otwarcia migawki wynosi 1/8000s. Zarówno zdjęcia seryjne jak i pojedyncze możemy wykonywać  w trybie cichej migawki. Aparat umożliwia również wykonywania wysokiej jakości filmów w rozdzielczości 4k 60kl./s i Full HD do 120kl./s.

  Bardzo solidny korpus 1D X Mark II wykonany ze stopu magnezu jest uszczelniony, odporny na kurz, wodę i niskie temperatury. Posiada ergonomiczny uchwyt oraz łatwy i intuicyjny dostęp do wszystkich funkcji, zarówno gdy trzymamy go w poziomie jak i w pionie. Aparat jest wyposażony w bardzo dobry wizjer optyczny z regulacją dioptrii, mały wyświetlacz LCD informujący o aktualnych ustawieniach oraz 3,2-calowy,  ekran dotykowy o wysokiej rozdzielczości. Aparat jest przeznaczony do długoletniego intensywnego użytkowania, dlatego migawkę zaprojektowano tak, by przepracowała około 400 000 cykli.

  EOS-1D X Mark II posiada między innymi: wbudowany moduł GPS umożliwiający zapisywanie lokalizacji, podwójne gniazdo kart pamięci CF/CFast, możliwość wyodrębniania zdjęć JPEG z filmów 4K w rozdzielczości 8,8 MP, funkcję korekcji aberracji i optymalizacji obiektywu, braketing, wielokrotną ekspozycję, funkcję redukcji migotania oraz automatyczne czyszczenie matrycy.

   

  Matryca i jakość obrazu

  Pełnoklatkowa matryca CMOS 20,2 MP o szerokim zakresie dynamiki, opracowana i wyprodukowana przez firmę Canon, pozwala ograniczyć szumy w niskich i wysokich zakresach czułości ISO. Ta wyjątkowa matryca zapewnia wysoką jakość obrazu w każdych warunkach fotografowania, wykorzystując technologię szczelnych mikrosoczewek. Szczelne obiektywy oznaczają, że nie dochodzi do utraty światła pomiędzy pikselami, ponieważ całe światło padające na matrycę jest przekazywane dalej do pikseli. Takie rozwiązanie poprawia możliwość zbierania światła i ulepsza stosunek sygnału do szumu. EOS-1D X Mark II umożliwia kadrowanie przy jednoczesnym zachowaniu niebywałego poziomu szczegółowości. Równocześnie zwiększona dynamika ekspozycji umożliwia tworzenie kompozycji z prześwietlonym i/lub niedoświetlonym obrazem bez znacznej utraty szczegółowości.

  Aby matryca CMOS o rozdzielczości 20,2 MP mogła szybko odczytywać sygnały, w aparacie EOS-1D X Mark II zastosowano przedni obwód przetwarzania z podwójnymi procesorami DIGIC 6+, co umożliwia szybkie przetwarzanie sygnałów. Niebywała moc tych procesorów umożliwia zwiększenie dynamiki, poprawę redukcji zakłóceń w wysokich i niskich zakresach ISO, renderowanie obrazów z naturalną tonacją skóry, z których słynie firma Canon, stosowanie różnych form korekcji obiektywu w czasie rzeczywistym w obrazach JPEG, nawet podczas fotografowania z szybkością około 16 kl./s w trybie Live View oraz nagrywanie filmów w jakości DCI 4K (maks. 60 kl./s) lub Full HD (maks. 120 kl./s).

  Możliwość robienia długich serii zdjęć w formacie RAW, z szybkością 14 kl./s i pełnym śledzeniem AF/AE, pozwala uchwycić sceny normalnie niedostrzegalne dla ludzkiego oka.

  Dzięki niezwykle czułej pełnoklatkowej matrycy aparat umożliwia fotografowanie dynamicznych  obiektów nawet w bardzo trudnych warunkach oświetleniowych.

   

  Styl obrazów z uwzględnieniem drobnych szczegółów

  W aparacie EOS-1D X Mark II zastosowano funkcję stylu obrazów z uwzględnieniem drobnych szczegółów, aby zmaksymalizować ilość detali przechwytywanych przez matrycę o rozdzielczości 20,2 MP. Ustawienie to nadaje priorytet gradacji odcieni i poprawia odwzorowanie drobnych szczegółów. Styl obrazów z uwzględnieniem drobnych szczegółów sprawdza się w zdjęciach, które zostaną wykorzystane bezpośrednio z poziomu aparatu – bez stosowania dalszej obróbki.

  Styl obrazów z uwzględnieniem drobnych szczegółów uwzględnia trzy parametry wyostrzające obraz z możliwością ich dostosowania, co zapewnia większą kontrolę nad wyostrzaniem obrazu wykonywanym w aparacie na plikach JPEG. Parametry są podobne do filtra maski wyostrzającej w programie Adobe Photoshop i oprogramowaniu DPP firmy Canon.

   

  Aparat pozwala na wyraziste i naturalne oddanie faktury oraz kolorystyki fotografowanych detali zarówno w jasnych i ciemnych partiach obrazu.

  Aparat zapewnia wysoki poziom dynamiki tonalnej oraz naturalne odzwierciedlenie barw, w tym wierne oddanie koloru skóry.

   

  Praca w trudnych warunkach oświetleniowych

  Szeroki zakres czułości ISO zwiększa gamę możliwości fotograficznych. Szybkość jest niezwykle ważna w każdym profesjonalnym zastosowaniu, a większa uniwersalność czułości ISO jest szczególnie przydatna podczas fotografowania w miejscach o słabym oświetleniu lub niemal całkowicie ciemnych. Od zawsze wielkim wyzwaniem było osiągnięcie maksymalnie wysokiej czułości ISO przy jednoczesnym zachowaniu odpowiedniej jakości obrazu – właśnie tu na scenę wkracza EOS-1D X Mark II. Aparat EOS-1D X Mark II, mający maksymalną macierzystą wartość ISO 51200, można ustawić nawet na ISO 409600 i używać go w bardzo ciemnych miejscach. Jednak jego uniwersalność się na tym nie kończy. Nawet w trybie automatycznej czułości ISO można stosować czasy naświetlania do 1/8000 s oraz korektę ekspozycji w trybie ręcznym.

   

  Pomiar światła

  Aparat został wyposażony w czujnik pomiarowy RGB+IR o efektywnej liczbie pikseli wynoszącej 360 000 (736 x 496 – rozdzielczość zbliżona do WVGA). Pomiar wielosegmentowy z pomiarem błysku opiera się na informacjach dostarczanych przez matrycę. Matryca zawiera piksele IR wykrywające promieniowanie podczerwone (IR), co usprawnia analizę systemu wykrywania sceny EOS i zwiększa precyzję układu AF. Piksele IR wraz z pikselami RGB umożliwiają pomiar jasności oraz rozpoznawanie kolorów i twarzy w fotografowanej scenie. Oprócz uwzględniania informacji o odległości algorytm rozpoznaje także obiekty z wykorzystaniem informacji o kolorze oraz funkcji wykrywania twarzy. Czujnik pomiarowy jest wspierany przez podwójny procesor DIGIC 6+, który przetwarza wszystkie informacje o kolorach i dane wykrywania twarzy, aby rozpoznawać fotografowane obiekty z niezawodną dokładnością.

   

  Dzięki niezwykłej szybkości i niezawodności w każdych warunkach jest wspaniałym narzędzie pracy dla fotografów dzikiej przyrody.

  Daje możliwość tworzenia profesjonalnych filmów nawet w ekstremalnych warunkach atmosferycznych i oświetleniowych.

   

  Zdjęcia seryjne

  Profesjonalni fotografowie nigdy nie mają drugiej szansy. Dlatego też ich głównym zmartwieniem jest zwiększenie szansy na uchwycenie decydujących momentów, np. chwili świętowania po zdobyciu bramki lub przekroczeniu linii mety – i precyzyjne ich uchwycenie, z doskonałą ostrością. Dlatego opracowano technologię zapewniającą maksymalną szybkość pracy napędu lustra na poziomie 14 kl./s z pełnym śledzeniem AF/AE. Fotografowanie w trybie Live View podnosi poprzeczkę wydajności jeszcze wyżej. Umożliwia rejestrację nawet 16 kl./s z ostrością i ekspozycją ustawioną przy pierwszym zdjęciu. Taka liczba klatek wykracza poza możliwości rozwiązania stosowanego w poprzednim modelu EOS-1D X, które opierało się na blokowaniu lustra. Zapewnia to dodatkową korzyść w postaci możliwości wyświetlania sceny w trybie Live View podczas jej rejestrowania.

   

  Szybkie zdjęcia seryjne oraz niezwykle sprawny autofokus czynią z tego modelu doskonałe narzędzie pracy każdego reportera sportowego.

  Matryca o wyjątkowo dużej czułości pozwala na stosowanie krótkich czasów naświetlania podczas fotografowania sportu w bardzo słabym oświetleniu.

   

  Autofokus

  Aparat EOS-1D X Mark II został wyposażony w autofokus fazowy TTL-SIR, oparty na 61 punktach, wśród których mamy 41 punktów krzyżowych i 5 punktów podwójnie krzyżowych. Krzyżowe punkty AF zapewniają większą precyzję automatycznej regulacji ostrości na szerszym obszarze kadru, gwarantując poprawną ostrość, która jest niezwykle ważna w przypadku szybko poruszających się obiektów. Wszystkie 61 punktów AF oraz 41 krzyżowych punktów AF można wybierać pojedynczo. Możesz używać wszystkich 61 punktów AF razem lub pogrupować je w ruchome strefy pokrywające obiekty poza środkiem kadru. Możesz także wybrać tylko jeden punkt AF, aby dokładnie ustawić ostrość na określoną część ujęcia.

   System AF ułatwia utrzymanie ostrości obiektu nawet w niedogodnym oświetleniu. Limit niskiej intensywności AF został zwiększony do -3 EV, dzięki czemu z łatwością można fotografować w otoczeniu, w którym wcześniej użycie autofokusa było niemożliwe, zbyt wolne lub niedokładne, np. w bardzo ciemnych lokalizacjach.

  Fotografowie skupiający się na dzikiej przyrodzie i sporcie często muszą używać superteleobiektywów z konwerterami, aby znaleźć się bliżej obiektów. Taka konfiguracja ogranicza możliwości AF, ponieważ skutkuje ustawieniem przysłony na f/8. 1-punktowa zgodność AF przy f/8 w aparacie 1D X została znacznie usprawniona i zapewnia maksymalnie 61 punktów w aparacie EOS-1D X Mark II, w tym 21 krzyżowych punktów AF. Tryb strefowego AF – znacznie ułatwiający śledzenie obiektów – oraz system EOS iTR AF zapewniają zaawansowane funkcje śledzenia nawet w przypadku zastosowania superteleobiektywu i konwertera.

   

   

  System EOS iTR (Intelligent Tracking and Recognition)

  Informacje wykrywania twarzy z czujnika RGB +IR o rozdzielczości 360 000 pikseli oraz dane związane ze śledzeniem kolorów są przekazywane do systemu EOS iTR AF. W aparacie EOS-1D X Mark II system EOS iTR AF wykorzystuje ulepszone algorytmy z EOS 7D Mark II, które znacznie poprawiają ogólną wydajność śledzenia obiektu. Poza trybem priorytetu twarzy dodano tryb śledzenia obiektu, który jest używany, gdy nie widać twarzy lub gdy fotografowany obiekt nie jest człowiekiem.

   

  Tryb AI Servo AF III +

  W trybie Canon AI Servo AF III+ zastosowano algorytm AF, który wraz z systemem EOS iTR (Intelligent Tracking and Recognition) zwiększa czułość śledzenia w ujęciach charakteryzujących się nagłymi ruchami obiektów, zapewniając precyzyjną i dokładną regulację ostrości nawet w trudnych warunkach.

  W aparacie EOS-1D X Mark II wykorzystano sześć ustawień AF opartych na danych przypadkach, dzięki którym z łatwością wybierzesz najbardziej odpowiednią opcję dla konkretnego obiektu. Przypadki te są fundamentem dla różnych konfiguracji trzech ustawień AF: czułości śledzenia, śledzenia przyspieszania/zwalniania oraz automatycznego przełączania punktów AF. Parametry te można dostosować według własnych preferencji.

   

  Wbudowany cyfrowy optymalizator obiektywu

  W połączeniu z aparatem EOS-1D X oprogramowanie Canon Digital Photo Professional zapewniało rozwiązania do korygowania różnych aberracji obiektywu i obrazu. W przypadku modelu EOS-1D X Mark II funkcje związane z korektą zostały wbudowane w aparat, w tym specjalna funkcja cyfrowego optymalizatora obiektywu.

  Cyfrowy optymalizator obiektywu imituje działania obiektywu, wykorzystując różne funkcje matematyczne, aby odwzorować każdy etap przechodzenia światła przez elementy optyczne. Dzięki tym informacjom cyfrowy optymalizator obiektywu może korygować różne typowe aberracje optyczne i utratę rozdzielczości spowodowane przez filtr dolnoprzepustowy, stosując funkcję odwrotną do każdego ujęcia, aby osiągać obraz jeszcze bliższy oryginałowi. Takie rozwiązanie zapewnia uzyskanie szczegółowych obrazów o wysokiej jakości, dzięki czemu fotografowie mają jeszcze większą swobodę w pracy z dużym i małym otworem przysłony – bez obaw o aberracje i dyfrakcje.

   

  Wbudowana w aparat funkcja korekcji aberracji obiektywu

  Pierwotny model aparat EOS-1D X miał w momencie premiery funkcje korekcji jasności brzegów i aberracji chromatycznej. Z kolei aparat EOS 7D Mark II wyposażono w dodatkową funkcje korekcji zniekształceń. Oprócz tych wbudowanych opcji przetwarzania aparat EOS-1D X Mark II zawiera także nową funkcję korekcji dyfrakcji, która jest stosowana względem obrazów JPEG podczas fotografowania. Funkcja umożliwia fotografom pracę z mniejszym otworem przysłony bez obaw o pogorszenie jakości obrazu powodowane zjawiskiem dyfrakcji.

  W przeszłości trzeba było zapisywać dane korekcji obiektywu za pomocą programu EOS Utility1. Jednak w przypadku modelu EOS-1D X Mark II dane korekcji jasności brzegów, aberracji chromatycznej i zniekształceń obiektywu są już zapisane w aparacie2, co eliminuje konieczność korygowania aberracji obiektywu na obrazach JPEG w komputerze. Ponadto funkcja będzie obsługiwać dane o aberracjach obiektywów wyprodukowanych w przyszłości, o ile takie dane będą w nie wbudowane. Dzięki temu nie trzeba będzie ich zapisywać za pomocą programu EOS Utility.

   

  Budowa i ergonomia

  Jako flagowy model dla profesjonalistów aparat EOS-1D X Mark II jest o dwa kroki przed innymi aparatami cyfrowymi z gamy EOS w zakresie norm dotyczących konstrukcji i testowania. Migawkę EOS-1D X Mark II zaprojektowano tak, by przepracowała około 400 000 cykli. W oparciu o ten wysoki poziom wydajności dostosowano lustro i powiązane funkcje kontrolne, aby również cechowały się podobną niezawodnością. Ocenie ogólnej wytrzymałości na poziomie profesjonalnego modelu poddawane są specjalnie zaprojektowane, wewnętrzne mechanizmy napędowe, a nawet przyciski i elementy sterowania używane przez fotografów, aby zapewnić osiągnięcie tego samego poziomu wydajności.

  Zachowując spójność z poprzednimi aparatami serii EOS-1, aparat EOS-1D X Mark II został zaprojektowany z myślą o ciągłym, profesjonalnym użytkowaniu w trudnych warunkach pogodowych. Aparat wykorzystuje tę samą konstrukcję odporną na kurz i zachlapania co EOS-1D X. W korpusie wykorzystano 76 uszczelnień wokół przycisków i łączeń, dzięki którym woda i kurz są utrzymywane z dala od wnętrza obudowy. W przypadku połączenia z obiektywem EF serii L firmy Canon oraz lampą błyskową Speedlite 600EX-RT wodoodporność zostaje zachowana za pośrednictwem gumowych osłon wokół punktów połączenia. W połączeniu z obudową ze stopu magnezu oraz wewnętrzną strukturą, aparat jest wytrzymały, trwały i przygotowany do ciężkiej, profesjonalnej pracy.

  W przypadku ciągłego nagrywania filmów lub rejestrowania zdjęć w trybie dużej szybkości bez przerw przez długi okres czasu matryca CMOS i podwójne procesory „DIGIC 6+” przetwarzają ogromne ilości danych, a to generuje znaczne ilości ciepła. Ciepło to jest przekazywane od matrycy i procesorów do górnej części komory akumulatora i odprowadzane za pomocą specjalnego kanału cieplnego, dzięki czemu aparat jest zawsze gotowy do użytku.

  System odprowadzania ciepła oraz zaawansowane procesory aparatu EOS-1D X Mark II umożliwiają ciągłe nagrywanie filmów 4K nawet przez 29 min i 59 s.

   

   

  Panel dotykowy LCD 

  Wysokiej jakości fotografie z aparatu EOS-1D X Mark II powinny być wyświetlane na wysokiej jakości monitorze LCD w momencie ich wykonania. Aby to umożliwić, w aparacie EOS-1D X Mark II zastosowano ekran Clear View LCD II o proporcjach 3:2 oraz niezmieniony, 3,2-calowy monitor. Zwiększono gęstość pikseli na ekranie (o około 25%) w porównaniu z aparatem EOS-1D X, osiągając 1,62 mln punktów. Pojemnościowy ekran dotykowy ułatwia wybieranie lub przełączanie punktów AF i powiększanie podglądu podczas fotografowania w trybie Live View lub nagrywania filmów.

  Każdy fotograf pracuje inaczej i ma specyficzne wymagania w zakresie sprawdzania i zmieniania informacji i parametrów fotografowania. Pamiętając o prostocie obsługi podczas pracy, umożliwiono szybką i łatwą zmianę typu, rozmiaru i pozycji ikon na spersonalizowanym ekranie szybkich nastaw w aparacie, dzięki czemu można bez problemów znaleźć ulubione ustawienia.

  Dwuosiowa poziomica elektroniczna pomaga fotografom w utrzymaniu aparatu w poziomie podczas fotografowania – przydatny dodatek w przypadku fotografowania prostych horyzontów lub architektury. Wykrywane jest pochylenie (w przód i w tył) oraz odchylenie (na boki) z dokładnością do 1˚. Poziom jest wyświetlany w wizjerze (nad punktami ostrości) oraz na ekranie LCD – co jest szczególnie przydatne nocą, gdy ciężko dostrzec punkty odniesienia w wizjerze.

   

   

  Inteligentny wizjer II

  Profesjonaliści nie mogą sobie pozwolić na przegapienie wydarzeń. Czas spędzony z dala od wizjera niesie ze sobą ryzyko przegapienia kluczowego momentu, dlatego inżynierowie firmy Canon z uwagą wsłuchali się w opinie społeczności użytkowników urządzeń EOS i przenieśli więcej informacji do wizjera EOS-1D X Mark II, który można dostosowywać do potrzeb. Teraz można z łatwością zmieniać ustawienia i sprawdzać stan aparatu bez odsuwania oka od wizjera.

  W wizjerze można sprawdzać i zmieniać wszystkie ustawienia, w tym tryb fotografowania, tryb pomiaru, balans bieli i tryb napędu. Ponadto pojawiają się na nim ostrzeżenia dotyczące funkcji detekcji migotania.

  Około 100% pokrycie obrazu w wizjerze sprawia, że zobaczysz cały fotografowany kadr. Z kolei punkt oczny rzędu 20 mm zapewnia szeroką perspektywę na wydarzenia rozgrywające się przed obiektywem – z łatwością zarejestrujesz ujęcie dokładnie w taki sposób, w jaki chcesz.

   

   

  Komunikacja i przesyłanie plików danych

  Złącze USB 3.0 SuperSpeed zapewnia szybkie przesyłanie zdjęć do komputera. EOS-1D X Mark II, podobnie jak EOS-1D X, umożliwia przesyłanie zdjęć poprzez sieć z wykorzystaniem wbudowanego gniazda Ethernet lub opcjonalnego przekaźnika Wi-Fi WFT-E8 lub WFT-E6.

  Bezprzewodowy przekaźnik WFT-E8 zapewnia więcej opcji łączności w aparacie EOS-1D X Mark II. Szybka transmisja przez sieć WLAN, ulepszona opcja przesyłania przez FTPS i możliwość zdalnego fotografowania sprawiają, że przekaźnik WFT-E8 stanowi niezbędne akcesorium do aparatu EOS-1D X Mark II.

  Obsługa standardu IEEE 802.11ac (pasmo 5 GHz), zapewniającego około 2,5-krotnie szybszą komunikację niż standard IEEE 802.11n, umożliwia szybkie przesyłanie danych z odległości maks. 150 m. Ustawienia aparatu, np. ostrość, czas naświetlania, tryb Live View i odtwarzanie podczas zdalnego rejestrowania, można kontrolować za pośrednictwem opcjonalnego serwera WFT lub aplikacji Canon Camera Connect.

  Liczba ustawień połączeń sieciowych, które można zapisać w aparacie EOS-1D X Mark II, została zwiększona z 5 (w modelu EOS-1D X) do 20. Z kolei liczba pozycji, które można zapisać na karcie pamięci, pozostała na tym samym poziomie (10).

   

  Wbudowany moduł GPS

  Aparat EOS-1D X Mark II ma wbudowaną łączność z satelitami systemu pozycjonowania satelitarnego GPS (USA), GLONASS (Rosja) i Quasi-Zenith Satellite Michibiki (Japonia), co zwiększa dokładność działania modułu GPS i umożliwia szybkie przechwycenie sygnałów. Aparat dodaje do metadanych obrazu informacje o pozycji geograficznej (długość i szerokość geograficzna, wysokość oraz uniwersalny czas koordynowany). Jest to przydatny dodatek dla agencji i fotografów pragnących automatycznie określać czas i miejsce wykonania zdjęć.

  System GPS umożliwia również automatyczne ustawianie zegara aparatu na podstawie danych odebranych z satelitów, natomiast funkcja rejestrowania pozycji pozwala użytkownikowi śledzić drogę pokonaną z aparatem, którą można następnie wykorzystać w systemach map. Informacje GPS mogą zostać zapisane w filmach (na początku nagrań).

   

  AWB: priorytet światła otoczenia / priorytet bieli

  EOS-1D X Mark II umożliwia wybór ustawień funkcji automatycznego balansu bieli (AWB), z których każde cechuje się innym podejściem do sztucznego światła. Priorytet światła otoczenia ma na celu zachowanie ciepłych odcieni kolorów związanych ze źródłami sztucznego światła i utrzymanie atmosfery sceny, podobnie jak w konwencjonalnym ustawieniu AWB w innych aparatach EOS. Priorytet bieli eliminuje większość ciepła sztucznego oświetlenia i stara się oddać naturalne kolory obrazów tam, gdzie to możliwe.

   

  Detekcja migotania

  W przypadku fotografowania przy migoczącym świetle, pochodzącym na przykład ze świetlówek, użycie krótszych czasów otwarcia migawki może powodować nieregularności naświetlenia i kolorów związane z częstotliwością migotania światła. Aparat EOS-1D X Mark II – podobnie jak EOS 7D Mark II, EOS 5DS R oraz EOS 5DS – wykrywa częstotliwość migotania źródeł światła i odpowiednio dostosowuje wykonywanie zdjęć, aby zarejestrować je w momencie możliwie najwyższej jasności, co ogranicza efekty migotania. Funkcja ta działa przy częstotliwościach migotania 100 Hz i 120 Hz, a jej udoskonalony algorytm pozwala zapobiec nieprawidłowemu wykrywaniu migotania światła.

   

  Technologia szybkiego powrotu lustra

  Aby uzyskać wysoką prędkość zdjęć seryjnych, a także prędkość i dokładność układu AF w aparacie EOS-1D X Mark II, bardzo ważne jest skuteczne ograniczenie odbić lustra oraz zapewnienie jak najszybszego i jak najbardziej precyzyjnego powrotu lustra do pozycji spoczynkowej. W tym celu aparat EOS-1D X Mark II wyposażono w dwa mechanizmy z osobnymi silnikami o wysokim momencie obrotowym, które służą do napędu lustra i naciągu migawki. Pozwala to osiągnąć wysoką prędkość, ale również izoluje od siebie te dwa elementy. Silnik napędu lustra i silnik naciągu migawki są wyposażone w zawieszenie wykonane z elastycznego materiału. Pozwala to wyciszyć dźwięk mechanizmu i zminimalizować drgania podczas fotografowania.

   

  Karty pamięci CFast 

  EOS-1D X Mark II jest pierwszym aparatem serii EOS wyposażonym oprócz gniazda karty CompactFlash także w gniazdo nośników CFast 2.0™. Karty CFast 2.0™ są podobne wielkością do kart CompactFlash, jednakże zostały wyposażone we wpuszczane styki, co zwiększa ich wytrzymałość i odporność na problemy związane z wygiętymi stykami. Nośniki CFast 2.0™ obecnie charakteryzują się prędkością zapisu do 440 MB/s — trzykrotnie większą niż w przypadku najszybszych kart CompactFlash (150 MB/s). Tak duże prędkości zapisu umożliwiają wykonanie serii 170 zdjęć w pełnej rozdzielczości w trybie RAW. Ponadto obsługa formatu exFAT2 znosi ograniczenie rozmiaru pliku do 4 GB, dzięki czemu użytkownicy nie muszą już łączyć plików w przypadku nagrywania filmów.

   

   

  Aplikacja Canon Camera Connect

  Aplikacja Canon Camera Connect umożliwia podłączanie aparatu EOS-1D X Mark II (za pośrednictwem przekaźnika WFT-E8 lub WFT-E6) do smartfona lub tabletu (z systemem iOS lub Android) w celu zdalnego rejestrowania, przeglądania, oceniania, przesyłania i udostępniania obrazów, gdy aparat znajduje się poza zasięgiem użytkownika, np. za bramką piłkarską. Dzięki temu obrazy mogą być natychmiast pobierane przez stanowiska obsługi zdjęć lub przesyłane do mediów społecznościowych. Ponadto aplikacja Camera Connect umożliwia nagrywanie filmów MP4 w aparacie EOS-1D X Mark II i ich przesyłanie.

  Przetwornik obrazu

  Typ przetwornika
  CMOS
  Wielkość przetwornika
  35,9 × 23,9 mm
  Liczba pikseli
  Łączna liczba pikseli około 21,5 Mpix w tym efektywnych około 20,2 Mpix

  Optyka

  Mocowanie obiektywu
  EF (z wyłączeniem obiektywów EF-S / EF-M)
  Mnożnik ogniskowej
  1x

  Ustawianie ostrości

  Typ i zakres pomiaru
  TTL-SIR, wykrywanie różnic fazy za pomocą specjalnego czujnika AF:
  (1) Wybór automatyczny: wszystkie 61 punktów AF (w oparciu o ustawienie EOS iTR AF)
  (2) Wybór ręczny: pojedynczy punkt AF (do wyboru 61, 15 lub 9 punktów albo tylko punkty krzyżowe)
  (3) Wybór ręczny: jednopunktowy AF punktowy
  (4) Wybór ręczny: rozszerzenie punktowego AF do 4 punktów (góra, dół, lewo, prawo)
  (5) Wybór ręczny: rozszerzenie punktowego AF do otaczających 8 punktów
  (6) Wybór ręczny: strefowy AF (wszystkie punkty AF podzielono na 9 stref ostrości)
  (7) Wybór ręczny: wielkostrefowy AF (wszystkie punkty AF podzielono na 3 strefy ostrości)
  (8) Niezależny wybór punktów systemu AF w przypadku ujęć w pionie i w poziomie

  Zakres EV od -3 do 18 (przy temperaturze 23°C i czułości ISO 100)

  Mikroregulacja AF:
  Ręcznie: regulacja o +/- 20 stopni (ustawienie szerokokątne i teleobiektywu dla obiektywów zmiennoogniskowych)
  Regulacja wszystkich obiektywów o tę samą wartość. Oddzielne dostosowanie nawet 40 obiektywów. Zapamiętywanie regulacji obiektywu przez numer seryjny
  Punkty pomiaru
  61 punktów / maks. 41 punktów krzyżowych, w tym 5 podwójnie krzyżowych (f/2,8) oraz 61 punktów / 21 punktów krzyżowych (f/8)(11)
  Liczba punktów krzyżowych AF zależy od obiektywu.
  Tryby pracy AF
  One Shot, AI Servo AF (AI Servo AF III+)
  W przypadku filmowania: Dual Pixel CMOS AF z wykrywaniem twarzy i śledzeniem AF, Movie Servo AF, Ręczna regulacja ostrości

  Ekspozycja

  Rodzaje pomiaru światła
  Czujnik pomiarowy RGB+IR, 360 000 pikseli, 216-strefowy pomiar. System inteligentnej analizy obiektu EOS:
  (1) Pomiar wielosegmentowy (połączony ze wszystkimi punktami AF)
  (2) Pomiar skupiony (około. 6,2% wizjera na środku)
  (3) Punktowy centralny (około 1,5% wizjera na środku)
  (4) Punktowy powiązany z polem AF
  (5) Pomiar wielopunktowy
  (6) Pomiar centralnie ważony uśredniony

  Zakres pomiaru jasności 0–20 EV (przy temp. 23°C, czułości ISO 100, w przypadku pomiaru wielosegmentowego)
  Tryby ekspozycji
  Programowa AE, preselekcja czasu, preselekcja przysłony, ręczny (zdjęcia i filmy), Bulb, własny (x3)

  Kompensacja ekspozycji+/-5 EV z przyrostem co 1/3 lub 1/2 stopnia (możliwość połączenia z automatyczną sekwencją naświetlania)
  Sekwencja naświetlania+/-3 EV z przyrostem co 1/3 lub 1/2 stopnia
  Fotografowanie bez migotania: migotanie wykrywane przy częstotliwości 100 Hz lub 120 Hz. Maksymalna szybkość serii zdjęć może ulec zmniejszeniu
  Czasy otwarcia migawki
  30-1/8000 s (z dokładnością do 1/2 lub 1/3 stopnia), tryb Bulb (Pełny zakres czasów otwarcia migawki. dostępny zakres zależy od trybu fotografowania)
  Czułość ISO
  Automatycznie, 100-51200 (z dokładnością do 1/3 lub całego stopnia)
  Wartość czułości ISO można rozszerzyć do wartości: L: 50, H1: 102400, H2: 204800, H3: 409600
  Szybkość robienia zdjęć
  Maks. Około 14 kl./s z pełnym śledzeniem AF/AE, z zachowaniem prędkości do nieograniczonej liczby zdjęć JPEG lub 170 obrazów RAW, z kartą CFast 2.0™(1) (2) (10)
  Maks. 16 kl./s w trybie Live View po zablokowaniu lustra podniesionego i z ustawieniami ekspozycji i AF zablokowanymi na pierwszej klatce
  Balans bieli
  AWB (priorytet światła otoczenia / priorytet bieli), światło dzienne, miejsca ocienione, pochmurny dzień, światło żarówek, białe światło fluorescencyjne, lampa błyskowa, nastawa własna, ustawienie temperatury barwowej

  Korekcja balansu bieli:
  (1) niebieski/bursztynowy +/-9
  (2) purpurowy/zielony +/-9

  Balans bieli wg wzorcaTak, możliwy zapis 5 ustawień
  Sekwencja nastaw balansu bieli+/-3 poziomy z przyrostem co 1 poziom. Sekwencja 2, 3, 5 lub 7 zdjęć po każdym zwolnieniu migawki
  Wybierana przez użytkownika kompensacja dla kolorów niebieski/bursztynowy lub purpurowy/zielony

  Zapis obrazu i dźwięku

  Rejestracja zdjęć
  JPEG: 10 opcji kompresji
  RAW: RAW, M-RAW, S-RAW (14-bitowy, oryginalny RAW firmy Canon wersja 2)
  Zgodność ze standardem Exif 2.30 i DCF (Design rule for Camera File system) w wersji 2.0
  Zgodność ze standardem Digital Print Order Format (DPOF) w wersji 1.1
  Jednoczesne rejestrowanie zdjęć RAW + JPEG: możliwa dowolna kombinacja standardów RAW + JPEG; możliwość przypisania osobnej karty dla każdego formatu

  Format obrazu:
  (1) JPEG: (L) 5472 × 3648, (M1) 4368 × 2912, (M2) 3648 × 2432, (S) 2736 × 1824
  (2) RAW: (RAW) 5472x3648, (M-RAW) 4104x2736, (S-RAW) 2736x1824
  Rejestracja filmów
  Wideo MOV: 4K – Motion JPEG (tylko nagrywanie wewnętrzne), Full HD – MPEG4 AVC / H.264 o zmiennej (średniej) szybkości transmisji bitów; dźwięk: Linear PCM
  Wideo MP4: Full HD – MPEG4 AVC/H.264, audio: AAC

  Rozmiar filmu
  (1) 4K (17:9) – 4096 × 2160
  (2) Full HD (16:9) – 1920 × 1080

  Liczba kl./s:
  (1) 119,9p / 59,94p / 29,97p / 24,00p / 23,98p (z NTSC)
  (2) 100,0p / 50,00p / 25,00p / 24,00p (z PAL)
  (3) 119,9p / 100,0p w jakości Full HD – tylko filmy z wysoką prędkością klatkową

  Próbkowanie kolorów (nagrywanie wewnętrzne):
  (1) 4K – YCbCr 4:2:2 (8 bitów)
  (2) Full HD – YCbCr 4:2:0 (8 bitów)

  Długość filmu: maks. czas trwania: 29 min i 59 s (z wyjątkiem filmów z dużą prędkością nagrywania). Brak limitu wielkości pliku (4 GB) w przypadku karty exFAT CF lub CFast

  Filmy z dużą prędkością nagrywania:
  (1) Wideo MOV: Full HD – 1920 × 1080 przy 100 kl./s lub 119 kl./s
  (2) Nagrywane jako filmy w zwolnionym tempie (1/4 szybkości)
  Maksymalny czas nagrywania jednej sceny: maks. 7 min i 29 s

  Przechwytywanie klatek 4K: możliwość wyodrębniania zdjęć JPEG z filmów 4K w rozdzielczości 8,8 MP

  Przepływność / Mb/s
  MOV:
  (1) 4K (59,94p / 50,00p): około 800 Mb/s
  (2) 4K (29,97p / 25,00p / 24,00p / 23,98p): około 500 Mb/s
  (3) Full HD (119,9p / 100,0p) / ALL-I: około 360 Mb/s
  (4) Full HD (59,94p / 50,00p) / ALL-I: około 180 Mb/s
  (5) Full HD (59,94p / 50,00p) / IPB: około 60 Mb/s
  (6) Full HD (29,97p / 25,00p / 24,00p / 23,98p) / ALL-I: około 90 Mb/s
  (7) Full HD (29,97p / 25,00p / 24,00p / 23,98p) / IPB (standardowa): około 30 Mb/s
  MP4:
  (1) Full HD (59,94p / 50,00p) / IPB (standardowa): około 60 Mb/s
  (2) Full HD (29,97p / 25,00p / 24,00p / 23,98p) / IPB (standardowa): około 30 Mb/s
  (3) Full HD (29,97p / 25,00p) / IPB (lekka): około 12 Mb/s
  Rejestracja dźwięku
  Wbudowany mikrofon monofoniczny (48 KHz, 16-bitowy, 2 kanały)

  Podgląd obrazu

  Wizjer
  Pryzmat pentagonalny. Pole widzenia (pionowo/poziomo) około 100%
  Powiększenie około 0,76x(4)
  Punkt oczny około 20 mm (od środka soczewki okularu)
  Korekcja dioptrii od -3 do +1 m-1 (dioptria)

  Informacje w wizjerze:
  (1) Informacje o funkcji AF: pojedyncze punkty/punkty Spot AF, ramka AF, stan AF, wskaźnik ostrości, tryb AF, wybieranie punktu AF, rejestracja punktu AF
  (2) Informacje o ekspozycji: czas naświetlania, wartość przysłony, czułość ISO (zawsze wyświetlana), blokada AE, poziom ekspozycji/kompensacji, pomiar błysku, krążek pomiaru punktowego, ostrzeżenie ekspozycji, sekwencja naświetlania, tryb pomiaru, tryb fotografowania
  (3) Informacje o lampie błyskowej: gotowość lampy błyskowej, szybka synchronizacja, blokada FE, kompensacja ekspozycji lampy błyskowej, światło redukujące efekt czerwonych oczu.
  (4) Informacje o obrazie: informacje o karcie, maks. liczba zdjęć seryjnych (wskaźnik 2-cyfrowy), priorytet jasnych partii obrazu (D+).
  (5) Informacje o kompozycji siatka, poziomica elektroniczna
  (6) Inne informacje: stan akumulatora, symbol ostrzeżenia, detekcja migotania, tryb wyzwalania migawki, balans bieli, wskaźnik JPEG/RAW

  Podgląd głębi ostrości uruchamiany przyciskiem podglądu głębi ostrości.
  Wyświetlacz LCD
  Clear View LCD II o przekątnej 8,11 cm (3,2 cala) i rozdzielczości około 1,62 mln punktów
  Pole krycia około 100%
  Kąt widzenia (poziomo/pionowo)Około 170° w pionie i w poziomie
  Powłoka antyrefleksyjna, zapobiega plamieniu. Zastosowano wzmocnione szkło
  Regulacja jasności: siedem poziomów regulacji
  Obsługa za pomocą ekranu dotykowego: metoda pojemnościowa. Podczas rejestrowania w trybie Live View i nagrywania filmów – wybieranie/przełączanie punktu AF oraz powiększanie widoku. Obsługę ekranu dotykowego można wyłączyć.

  Opcje wyświetlania:
  (1) Ekran szybkich nastaw
  (2) Ustawienia aparatu
  (3) Dwuosiowa poziomica elektroniczna
  (4) Spersonalizowany ekran szybkich nastaw

  Złącza

  Stopka na akcesoria
  Gorąca stopka
  Gniazdo mikrofonowe
  Wejście mikrofonu zewnętrznego / wejście audio (mini-jack stereo)
  Gniazdo słuchawkowe
  Wejście słuchawkowe (mini-jack stereo)
  Gniazdo HDMI
  Wyjście HDMI mini (typ C, zgodne z HDMI-CEC)
  Gniazdo SDI
  Brak
  Gniazdo USB
  SuperSpeed USB 3.0
  Gniazdo kart pamięci
  1 karta CompactFlash, typ I (zgodność z UDMA 7) (niezgodność z typem II i Microdrive)
  1 karta CFast 2.0™

  Inne funkcjonalności

  Stabilizacja obrazu
  Tylko obiektywowa
  Łączność bezprzewodowa
  Brak
  Współpraca z lampą błyskową
  E-TTL II w przypadku lamp błyskowych Speedlite z serii EX, bezprzewodowa obsługa wielu lamp błyskowych
  X-sync 1/250 s

  Canon Speedlite (90EX, 220EX, 270EX, 270EX II, 320EX, 380EX, 420EX, 430EX, 430EX II, 430EX III, 550EX, 580EX, 580EX II, 600EX, 600EX-RT, Macro-Ring-Lite MR-14EX, Macro Ring Lite MR-14EX II, Macro Twin Lite MT-24EX, wyzwalacz lamp błyskowych ST-E2, wyzwalacz lamp błyskowych ST-E3-RT)

  Zasilanie

  Akumulator, zasilacz
  Akumulator litowo-jonowy LP-E19 (dostarczony) / LP-E4N/LP-E4. Zasilacz AC-E19
  Czas pracy
  Około 1210 zdjęć (temp. 23°C)
  Około 1020 zdjęć (temp. 0°C)

  Parametry fizyczne

  Wymiary
  158 × 167,6 × 82,6 mm
  Waga
  Około 1340 g
  • Akumulator
  • Ładowarka
  • Zasilacz sieciowy
  • Pasek na ramie
  • Kabel USB
  • Instrukcja
  • Sterowniki
  • Oprogramowanie
  • Pełnoklatkowa matryca CMOS o rozdzielczości 20,2Mpix
  • Wyjątkowo szeroki zakres czułości ISO 100-51200 (rozszerzalny do ISO 50-409600)
  • 61-punktowy system AF (z 41 czujnikami krzyżowymi)
  • Czas otwarcia migawki 30-1/8000s
  • Zdjęcia seryjne z prędkością 14kl./s z funkcją śledzenia AF (16kl./s w trybie Live View)
  • Zapis do 170 plików RAW w trybie seryjnym
  • Wysokiej jakości filmy w rozdzielczości 4k 60kl./s i Full HD 120kl./s
  • Technologia Dual Pixel CMOS AF umożliwiająca płynną i precyzyjną zmienę ustawienia ostrości
  • 3,2" dotykowy wyświetlacz LCD o wysokiej rozdzielczości
  • Podwójne gniazdo kart pamięci CF/CFast
  • Wbudowany moduł GPS umożliwiający rejestrację lokalizacji
  • Solidna, magnezowa, uszczelniona konstrukcja przewidziana do profesjonalnych zastosowań oraz doskonała ergonomia podczas pracy w poziomie i pionie