WEEKENDOWY HITCENOWY! SPRAWDŹ!

Kamera Canon EOS C300 Mark III - ZAMÓW JUŻ DZIŚ!


canon
  Zapowiedź


  kontakt z opiekunem produktu
  zapytaj o produkt lub cenę

  CANON EOS C300 MARK III
  Uniwersalna kamera filmowa 4K Super 35mm z rodziny EOS

  Wyposażona w matrycę Canon-a nowej generacji DGO 4K Super 35 mm, procesor obrazu DIGIC DV7 posiadającą technologię Dual Pixel CMOS pozwalającą na precyzyjne ostrzenie rejestrowanych obiektów. Kamera obsługuje funkcję nagrywania w zwolnionym tempie również w rozdzielczości 4K i z prędkością 120 kl./s oraz posiada szeroki zakres dynamiki (16-stopniowa rozpiętość tonalna). Wszystko to kryje się w takim samym korpusie, jaki znamy z modelu EOS C500 Mark II. Urządzenie charakteryzuje się imponującą wydajnością w słabym świetle oraz niskim poziomem szumów (do czułości ISO 102400) w warunkach, w których ludzkie oko ma trudności z poprawnym odwzorowaniem.

  Bardzo wszechstronny system filmowy EOS

  Kamery EOS C300 Mark III nowej generacji są wyposażone w nową matrycę obrazu DGO 4K Super 35 mm firmy Canon i technologię Dual Pixel CMOS. Obsługują funkcję nagrywania w zwolnionym tempie w rozdzielczości 4K i z prędkością 120 kl./s oraz szeroki zakres dynamiki. Wszystko to kryje się w takim samym korpusie, jaki znamy z modelu EOS C500 Mark II.

   

  Nowa matryca CMOS 4K Super 35mm zapewnia zapierający dech w piersiach obraz

   

  Kamera EOS C300 Mark III ma nową matrycę 4K S35mm i procesor obrazu DIGIC DV7. Zapewnia obraz cechujący się wyjątkowo wysoką rozdzielczością i ponad 16-stopniową rozpiętością tonalną.

   

  Urządzenie charakteryzuje się także imponującą wydajnością w słabym świetle i niskim poziomem szumów (do czułości ISO 102400) w warunkach, w których ludzkie oko ma trudności z poprawnym widzeniem.

  Matryca DGO (Dual Gain Output) Super 35mm generuje obraz HDR w czasie rzeczywistym

   Matryca DGO to nowo opracowany system przetwarzania obrazu, który zapewnia wyjątkowo czysty obraz w przypadku pracy przy słabym oświetleniu oraz doskonałe możliwości rejestracji w trybie HDR. Każdy piksel matrycy DGO odczytuje obraz z dwoma różnymi poziomami wzmocnienia, jednym wysokim i jednym niskim. W efekcie połączenia tych danych otrzymujemy pojedynczy obraz. Odczyt z wyższym poziomem wzmocnienia jest zoptymalizowany pod kątem rejestrowania wyraźnych szczegółów w ciemniejszych obszarach, a niższy poziom wzmocnienia – pod kątem rejestrowania szczegółów w jaśniejszych obszarach. Łączenie danych z precyzją na poziomie jednego piksela umożliwia zachowanie, a nawet ulepszenie szczegółów i właściwości obrazu zarówno w jasnych, jak i ciemnych jego obszarach. Dzięki temu aparat może obsługiwać szerszy zakres dynamiczny (nawet ponad 16 stopni). Nowa matryca DGO jest również zgodna z technologią Dual Pixel AF, co ułatwia użytkownikowi rejestrację żądanego obrazu.

  Duża liczba klatek na sekundę — do 120 kl./s w formacie 4K 

  Kamera EOS C300 Mark III obsługuje ciągłe nagrywanie w rozdzielczości 4K z prędkością do 120 kl./s, zarówno w trybie Cinema RAW Light, jak i XF-AVC. W trybie 2K (wycinek kadru) można ustawić prędkość nagrywania od 12 do 180 kl./s, co zwiększa swobodę twórczą. Specjalny przycisk Slow & Fast zapewnia szybki dostęp do żądanego ustawienia nagrywania w zwolnionym i przyspieszonym tempie.

   

  Rozbudowane funkcje automatycznego ustawiania ostrości

  Wspomaganie ręcznej regulacji ostrości Dual Pixel
  Technologia Dual Pixel CMOS AF uwzględniająca różnicę faz zapewnia innowacyjne graficzne wskazanie odchylenia punktu ostrości do przodu i do tyłu. Prostokąt zmienia kolor na zielony, gdy obiekt jest ostry, co zwiększa użyteczność i dokładność podczas ręcznego ustawiania ostrości

  Śledzenie AF
  Wystarczy użyć ekranu dotykowego, aby wybrać obiekt, którego ruch w obrębie kadru ma być śledzony. Ułatwia to pracę w kontekście wyostrzania obiektu.

  AF z priorytetem twarzy / AF tylko z wykrywaniem twarzy
  Dzięki współpracy z technologią wykrywania twarzy firmy Canon rozwiązanie Dual Pixel CMOS AF doskonale rozpoznaje twarz, ustawia na nią ostrość i śledzi jej ruch.

   

  Wbudowany elektroniczny stabilizator obrazu (IS)

  Kamera EOS C300 Mark III ma wbudowany elektroniczny stabilizator obrazu (IS), który obsługuje 5-osiową korekcję drgań. Nawet w przypadku korzystania z obiektywów nieobsługujących komunikacji elektronicznej można używać elektronicznego stabilizatora obrazu po ręcznym wprowadzeniu ogniskowej.

   

  Automatyczne określanie ogniskowej

  Po podłączeniu obiektywu obsługującego transmisję danych informacje o ogniskowej są automatycznie odbierane przez styki cyfrowe, co umożliwia fotografowanie ze zoptymalizowanym elektronicznym stabilizatorem obrazu.

  Elektroniczny stabilizator obrazu z obiektywami niemającymi styków elektrycznych

  Fotografowanie z użyciem elektronicznego stabilizatora obrazu jest możliwe nawet wtedy, gdy do kamery jest podłączony obiektyw, który nie obsługuje transmisji danych. W tym celu wystarczy wprowadzić ogniskową ręcznie. Obsługiwane są również obiektywy anamorficzne.

  Możliwość zapisania ogniskowej

  Wystarczy wybrać ogniskową podczas filmowania, aby skorzystać z elektronicznego efektu stabilizacji obrazu zoptymalizowanego pod kątem bieżących ustawień.

   

  Zaawansowany interfejs

  Model EOS C300 Mark III jest wyposażony w zaawansowany interfejs 12G-SDI, który zapewnia czterokrotnie większą przepustowość w porównaniu z interfejsem 3G-SDI, co upraszcza organizację pracy w standardzie 4K dzięki możliwości wyświetlania obrazu 4K 50/60p za pomocą jednego przewodu. Interfejs HDMI umożliwia także wyświetlanie obrazu 4K 50/60p za pomocą jednego przewodu.

  Wbudowane filtry szare

  Model EOS C300 Mark III wyposażono w solidny, sterowany elektronicznie system filtrów szarych. Obsługuje on różne stopnie filtracji światła (2/4/6 oraz rozszerzone wartości 8/10), co umożliwia rejestrowanie obrazu z małą głębię ostrości nawet w ciągu dnia.

   

  Układ menu ekranowego (OSD)

  Menu ekranowe (OSD) zawiera narzędzia, które nie utrudniają odczytu informacji wyświetlanych na ekranie. Do wyboru mamy kilka opcji.

  Obsługa obiektywów anamorficznych

  Kamera EOS C300 Mark III obsługuje obiektywy anamorficzne dzięki elektronicznej funkcji de-squeeze modyfikującej obraz w wizjerze i na podłączonych monitorach.

  Użytkownicy mogą korzystać z rozdzielczości 4K po podłączeniu obiektywu anamorficznego o współczynniku ściśnięcia obrazu równym 1,3x. Można również używać popularnych obiektywów anamorficznych o współczynniku ściśnięcia obrazu wynoszącym 2x.

   

  Obsługa tablic LUT użytkowników

  Użytkownicy mogą zaprojektować własne tablice LUT i wczytywać je do kamery w celu precyzyjnego monitorowania jakości obrazu, a także stosować różne tablice LUT dla każdego gniazda wyjściowego.

  Specjalny przycisk LUT zwiększa elastyczność pracy.

   

  Obsługa ACES

  Kamera EOS C300 Mark III obsługuje system kodowania ACES (Academy Colour Encoding System) 1.0. Dzięki dostarczonym plikom IDT obraz zarejestrowany kamerą Canon C300 Mark III można importować bezpośrednio do systemów zgodnych z ACES.

  Dodatkowo wyjściowy sygnał wideo z kamery można monitorować poprzez wybranie ACES Proxy.

   

  Kompaktowa, lekka i niezawodna

  Ważący w przybliżeniu 1750 g korpus umożliwia wygodne noszenie kamery wraz ze stabilizatorami i ręcznymi stabilizatorami i platformami, dzięki czemu urządzenie idealnie sprawdza się w każdych warunkach.

  Pionierska technologia AF* 

  Kamera EOS C300 Mark III jest wyposażona w technologię Dual Pixel CMOS AF firmy Canon, która umożliwia szybką regulację ostrości w trybie ciągłym. Monitor LCD LM-V2 o przekątnej 4,3 cala pozwala płynnie i intuicyjnie regulować ostrość dotykiem. Użytkownicy mogą też korzystać z ulepszonych elementów, które umożliwiają naturalnie wyglądającą, stopniową zmianę ostrości. 

  Model EOS C300 Mark III umożliwia jeszcze bardziej precyzyjne dostrojenie pracy modułu AF dzięki ustawieniom szybkości i czułości śledzenia obiektów. 

  * Ze zgodnymi obiektywami.

  Różne mocowania i obiektywy

  Kamera EOS C300 Mark III jest zgodna z opcjonalnymi, wymiennymi mocowaniami obiektywów, które spełniają różne wymagania projektowe.

  Mocowanie obiektywu EF zapewnia zgodność z szeroką gamą obiektywów Canon EF, w tym obiektywów stałoogniskowych EF Cine, a opcjonalne mocowanie PL obsługuje system Cooke /i. Ponadto dostępne są adaptery mocowania B4 (do mocowania EF lub PL) do obiektywów B4. 

  Obsługa wielu formatów nagrywania – szeroki zakres przepływów pracy

  Dwa gniazda kart umożliwiają jednoczesny zapis plików 4K Cinema RAW Light (10/12-bitowych) lub 4K XF-AVC (10-bitowych, 4:2:2) na kartach CFexpress. Format XF-AVC obsługuje kompresję ALL-I, która zapewnia najlepszą jakość, oraz kompresję Long GOP, która umożliwia dłuższe nagrywanie (wyższa kompresja). Na karcie SD można także nagrywać dane proxy, co zwiększa efektywność edycji.

  • Korpus kamery EOS C300 Mark III
  • Monitor LCD LM-V2
  • Moduł montażowy LCD LA-V2
  • Kabel UN-5
  • Uchwyt kamery GR-V1
  • Rączka
  • Uchwyt mikrofonu
  • Akumulator BP-A60
  • Ładowarka CG-A20
  • Kompaktowy zasilacz sieciowy CA-CP200B
  • Przewód zasilający AC
  • Pasek na ramię SS-1200
  • Wspornik mocowania systemu rozszerzeń
  • Oparcie kciuka
  • Dekiel na korpus
  • Klucze i śruby imbusowe
  • 4K/120fps
  • Matryca CMOS Super 35mm generująca obraz o niskim poziomie szumów
  • Dwa poziomy wzmocnienia rejestrowanego materiału
  • Ponad 16-stopniowa rozpiętość tonalna
  • Nagrywanie w formacie 4K Cinema RAW Light na nośniku wewnętrznym
  • 10-bitowy obraz 4K 4:2:2
  • Zapis wewnętrzny (do 810 Mb/s), obsługa kompresji ALL-I i Long GOP
  • Dwa gniazda kart CFexpress
  • Nagrywanie jednoczesne lub przechodzące
  • Obsługa szerokiego zakresu dynamicznego (HDR)
  • Nowatorska technologia AF
  • Złącze 12G-SDI

  Masz ten produkt?
  Zachęcamy do zostawienia opinii o produkcie. Pomóż innym dokonać wyboru.

  Brak opinii. Dodaj pierwszą opinię!

  Masz pytania odnośnie do tego produktu?