WEEKENDOWY HITCENOWY! SPRAWDŹ!

Obiektyw Fujinon XF 50mm f/1,0 R WR + HOYA UV FUSION ANTISTATIC MC 77mm GRATIS!


fujifilm
  cena 7499 zł
  DARMOWA DOSTAWA
  eRaty 12 x 670 zł

  • Start sprzedaży - końcówka września 2020

  kontakt z opiekunem produktu
  zapytaj o produkt lub cenę

  Zalecane akcesoria

  Filtry

  Adaptery, konwertery, pierścienie

  Zatyczki i osłony

  Akcesoria czyszczące

  Pokrowce

  FUJINON XF 50mm f/1.0 R WR

  XF50mmF1.0 R WR to ultrajasny teleobiektyw stałoogniskowy o ogniskowej 50 mm (odpowiednik 76 mm w pełnoklatkowym formacie filmu 35 mm) i maksymalnym otworze przysłony wynoszącym F1.0. To najjaśniejszy obiektyw wymienny w historii Fujifilm. Osiąga niezrównaną rozdzielczość obrazu dzięki konstrukcji o dużej średnicy, która dodatkowo zapewnia piękny efekt bokeh, dając nieostre tła o wyjątkowej gładkości. Obiektyw można również przymknąć dla uzyskania pełnej ostrości w całym kadrze.

   

  Parametry technologiczne obiektywu są ważne, ale to wszystko blednie i staje się nie istotne przy tym jak obrazuje ten obiektyw więc niech przemówią zdjęcia przykładowe (zdjęcia w pełnej rozdzielczości znajdują się na na końcu opisu) 

  a

  System autofokus obiektywu XF50mmF1.0 zapewnia szybkie i dokładne ustawianie ostrości, również podczas fotografowania przy maksymalnym otworze przysłony F1.0. Efektem może być niezwykle mała głębia ostrości, dlatego obiektyw wykorzystuje również funkcję Face / Eye AF znaną z aparatów serii X. Pozwala to na  uzyskanie ostrości niezbędnej do utworzenia udanego portretu, co jest raczej trudne do osiągnięcia przy ostrzeniu manualnym.

   

  W sytuacjach, gdy wymagane jest ręczne ustawianie ostrości, np. w trakcie nagrywania wideo, pierścień do ręcznego ustawiania ostrości umożliwia obrót o 120 stopni. Gwarantuje to precyzyjną, pełniejszą kontrolę i szybkie przejście przez zakres ostrości aż do nieskończoności. Warto podkreślić – średnica obiektywu jest zauważalna, ale jego waga, rozmiar i uszczelnienie (oraz imponująca wartość przysłony F1.0) sprawiają, że dla profesjonalnego twórcy obrazu, jest to pod każdym względem, bardzo dobry wybór.

   

  XF50mmF1.0 R WR składa się z 12 soczewek w dziewięciu grupach. Zawiera również jedną soczewkę asferyczną i dwie soczewki ED dla zapewnienia optymalnej kontroli aberracji sferycznej. Przy maksymalnym otworze przysłony F1.0 (lub zbliżonym), obiektyw XF50mmF1.0 R WR zapewni zadziwiająco małą głębię ostrości. Jego precyzyjnie zaprojektowana, zaokrąglona przysłona powoduje wyraźny, gładki efekt bokeh, znany z sesji zawodowców. Portrety wyróżnia uderzająca prostota i wrażenie trójwymiaru, ze wspaniałą ostrością na całej powierzchni kadru. Potęga selektywnego ustawienia ostrości pozwoli na skupienie uwagi na samych tylko oczach fotografowanej osoby. Będzie też środkiem do tworzenia fascynujących studiów postaci z bliska. Nie chodzi tu jednak tylko o portrety. W warunkach fotografii ulicznej i lifestyle’owej, obiektyw zamieni każdą lokację w czyste tło z zaskakującym odseparowaniem postaci.

   

  Bardzo szeroki, maksymalny otwór przysłony w obiektywie XF50mmF1.0 R WR zwiększa zakres możliwości, jeśli chodzi o pracę w warunkach słabego oświetlenia. W nocy (lub w zaciemnionych wnętrzach) przysłona XF50mmF1.0 R WR – najszersza z używanych dotąd  w obiektywie XF – wpuści na powierzchnię matrycy większą ilość światła. Obiektyw XF50mmF1.0 R WR pozwala na swobodne korzystanie z krótkich czasów otwarcia migawki, które zamrażają ruch i umożliwiają ustawienie niższego ISO, co z kolei zapewnia bogactwo szczegółów. Można również połączyć wysokie ustawienie ISO z przysłoną F1.0, do fotografowania w innych sytuacjach przy słabym oświetleniu, np. w astrofotografii. Wszechstronność obiektywu jest niesamowita.

   

  Aby w pełni wykorzystać tak małą głębię ostrości, ustawienie musi być precyzyjne. Dlatego pierścień regulacji ostrości w modelu XF50mmF1.0 jest ośmiokrotnie bardziej dokładny od najbardziej dokładnego obiektywu XF wyprodukowanego w historii. Dzięki temu możliwa jest bardzo precyzyjna zmiana ostrości – z minimalnej odległości ostrzenia do nieskończoności. W tym celu XF50mmF1.0 R WR wykorzystuje zakres obrotu pierścienia ostrości wynoszący 120°. Umożliwia to bezbłędne, ręczne ustawianie ostrości i uzyskanie jej dokładnej wartości przy korzystaniu z trybów Focus Peaking i Focus Assist w aparatach z serii X. Możliwość obrotu o 120º sprawia, że ruchy autofokusa stają się szczególnie precyzyjne i świadome, a konstrukcja obiektywu została zaprojektowana w sposób, który minimalizuje efekty przesunięcia płaszczyzny ostrości – zarówno podczas robienia zdjęć, jak i kręcenia filmów

   

  l

   

  Przykładowe zdjęcia w pełnej rozdzielczości : 

   

  Ogniskowa
  50mm 
  Maksymalna wartość przysłony
  1.0 
  Minimalna wartość przysłony
  16 
  Rodzaj mocowania
  Fujifilm X
  Kompatybilność z matrycą
  Fujifilm APS-C 
  Kąt widzenia
  31.7° 
  Minimalna odległość ostrzenia
  70cm 
  Skala odwzorowania
  0.08x  (1 : 11.9)
  Konstrukcja optyczna
  12 elementów w 9 grupach (jedna soczewka sferyczna, dwie soczewki ze szkła ED)
  Liczba listków przysłony
  9 listkowa przesłona o okrągłym kształcie po maksymalnym otwarciu ze skokiem 1/3 EV
  Ustawianie ostrości
  Tak, ręczne oraz manualne.
  Stabilizacja
  brak, stabilizacja występuje w modelu aparatu Fujifilm X-T4 oraz X-H1 
  Średnica filtra
  77 
  Inne funkcjonalności
  Uszczelniona obudowa 
  Osłona przeciwsłoneczna
  Tak, dołączona do zestawu 
  Wymiary
  87mm×103.5mm 
  Waga
  845g 
  • Obiektyw Fujinon XF 50mm f/1 R WR
  • Dekiel FLCP-77 77mm (przedni)
  • Dekiel tylni
  • Osłona przeciwsłoneczna
  • Ściereczka do czyszczenia optyki
  • Najjaśniejszy obiektyw portretowy z systemem autofokus do bezlusterkowców
  • Przepiękne rozmycie nieostrych planów tzw.bokeh
  • Okrągłą, 9-cio listkowa przesłona
  • Dwie soczewki o ultra-niskiej dyspersji, jedna soczewka sferyczna

  Masz ten produkt?
  Zachęcamy do zostawienia opinii o produkcie. Pomóż innym dokonać wyboru.

  Brak opinii. Dodaj pierwszą opinię!

  Masz pytania odnośnie do tego produktu?