Obiektyw Laowa 9mm f/5,6 FF RL do Sony FE + uchwyt filtrowy 100x100mm, 100x150mm (do wyczerpania zapasów)


laowa
  cena 4299 zł
  DARMOWA DOSTAWA
  eRaty 12 x 384 zł


  kontakt z naszym doradcą
  zapytaj o produkt lub cenę

  Z obiektywem Venus Optics Laowa 9 mm f/5,6 FF RL Twoja fotografia wykroczy daleko poza granice wyobraźni. To pierwszy tak szeroki obiektyw reaktalinearny przeznaczony do pełnoklatkowych bezlusterkowców z bagnetem Sony E. Czysta magia i perfekcyjna optyka zaklęta w kompaktowej 350 gramowej konstrukcji. Laowa ze swoim nowym obiektywem pozostawia konkurencję daleko w tyle, nie oglądając się za siebie.

  Najszerszy obiektyw rektalinearny do pełnej klatki
  Laowa 9 mm f/5,6 FF RL jest aktualnie najszerszym obiektywem do pełnoklatkowych bezlusterkowców niebędącym jednocześnie "rybim okiem". Ultraszeroki szeroki kąt widzenia wynoszący 135° oraz dobrze skorygowana dystorsja pozwalają na zrealizowanie jedynych w swoim rodzaju ujęć.

  Zaawansowany układ optyczny
  Sercem obiektywu jest 14 elementów optycznych rozmieszczonych w 10 grupach. Dwie soczewki asferyczne oraz dwa szkła o bardzo niskiej dyspersji redukują aberrację chromatyczną, oraz zniekształcenia do minimum. Jedna z kolejnych soczewek została wykona ze szkła o wysokim współczynniku załamania światła. Wewnątrz obiektywu znajdziemy przysłonę o pięciu listkach, którą możemy maksymalnie domknąć do wartości f/22. Tak zaawansowaną konstrukcję udało się zamknąć w kompaktowej i lekkiej obudowie.

  Ekstremalnie bliskie spotkanie
  Oprócz ultraszerokiego pola widzenia, obiektyw daje możliwość podejścia do fotografowanego obiektu na dystans 12 cm. Tak mała odległość ogniskowania stwarza nieszablonowe możliwości w fotografii makro, podczas tworzenia wieloplanowych kadrów o wyjątkowej perspektywie.

  Perfekcyjna gwiazda
  Po przymknięciu przysłony uzyskasz efekt estetycznych i dobrze zarysowanych 10-punktowych „gwiazd”. Pojawiają się one na zdjęciu w miejsce słońca lub innych źródeł światła, np. lamp ulicznych, światełek choinkowych.

  Rozszerzona rzeczywistość
  Dzięki kątowi widzenia wynoszącemu 135° obiektyw tworzy wrażenie ogromnej przestrzeni, wyolbrzymiając względny rozmiar obiektów na pierwszym planie. Ten obiektyw jest niezwykle przydatny do fotografii wnętrz, architektury oraz krajobrazu.

  Filtry, filtry, filtry ...
  Konstruktorzy z Venus Optics nie zapomnieli o fotografach i filmowcach używających w swojej pracy filtrów UV oraz ND. Pomimo wypukłej przedniej soczewki oraz wbudowanej na stałe osłony tulipanowej, montaż filtrów z przodu obiektywu jest możliwy jedynie za pomocą specjalnego, magnetycznego adaptera (dołączany do zestawu - oferta ważna do wyczerpania zapasów). Dedykowany uchwyt przeznaczony jest do standardowych prostokątnych filtrów o szerokości 100 mm.

  Chirurgiczna precyzja
  Manualne ustawianie ostrości za pomocą tego obiektywu to czysta przyjemność. Pierścień działa nienagannie i z wyczuwalnym oporem. Na obiektywie została naniesiona skala odległości wyrażona w metrach oraz stopach. Dodatkowym ułatwieniem jest wygodna wypustka Focus Tab pozwalająca na precyzyjną kontrolę położenia pierścienia ostrości.

  Przysłonę również ustawiamy za pomocą osobnego pierścienia. Dla całkowitych wartości wyczujemy wyraźne kliknięcie, nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby płynnie ustawić ten parametr na wartościach pośrednich.

  Klasyczna elegancja
  Dodatkowym atutem samego obiektywu jest jego wygląd. Solidna, czarna, metalowa konstrukcja, staranne wykończenie oraz dbałość o szczegóły zapewniają niesamowite wrażenia estetyczne. Jego ponadczasowa elegancja będzie cieszyć oko przez długie lata użytkowania.

  Najwyższa jakość za rozsądną cenę
  Kupując obiektyw marki Venus Optics Laowa, otrzymujesz innowacyjny produkt, który będzie służył wiernie i bezawaryjnie przez wiele lat, a wszystko to przy zachowaniu przystępnej ceny i najwyższej jakości wykonania.

  Ogniskowa
  9mm
  Minimalna wartość przysłony
  f/5,6
  Maksymalna wartość przysłony
  f/22
  Rodzaj mocowania
  Sony FE
  Kompatybilność z matrycą
  pełna klatka
  Kąt widzenia
  135°
  Minimalna odległość ostrzenia
  12cm
  Skala odwzorowania
  0,21
  Konstrukcja optyczna
  14 elementów w 10 grupach
  Liczba listków przysłony
  5
  Ustawianie ostrości
  Manualny pierścień ustawienia ostrości
  Stabilizacja
  Brak
  Średnica filtra
  nie dotyczy/opcjonalny uchwyt na filtry Laowa 100 mm
  Wymiary
  62,4 x 66 mm
  Waga
  350 g
  • obiektyw Laowa 9mm f/5,6 FF RL do Sony FE
  • dekiel przedni
  • dekiel tylni
  • gratisowy uchwyt filtów 100mm (do wyczerpania zapasów)
  • najszerszy rektalinearny obiektyw z bagnetem Sony FE
  • kompaktowa obudowa i niewielka waga
  • dzięki specjalnej konstrukcji przysłony refleksy świetlne mają kształt gwiazdek

  Masz ten produkt?
  Zachęcamy do zostawienia opinii o produkcie. Pomóż innym dokonać wyboru.

  Brak opinii. Dodaj pierwszą opinię!

  Masz pytania odnośnie do tego produktu?