WEEKENDOWY HITCENOWY! SPRAWDŹ!

Obiektyw Voigtlander 60mm f/0,95 Nokton do Mikro 4/3 - NOWOŚĆ


voigtlander
  cena 4999 zł
  DARMOWA DOSTAWA
  eRaty 12 x 447 zł


  kontakt z opiekunem produktu
  negocjuj cenę

  Zalecane akcesoria

  Akcesoria czyszczące

  Filtry 77mm

  Voigtlander Nokton 60 mm f/0,95 to piąty z linii superjasnych obiektywów do systemu Micro 4/3.

  Długa ogniskowa oraz duży otwór przysłony czynią z niego idealny teleobiektyw do fotografii portretowej i produktowej. Aksamitnie płynna praca pierścieni nastawczych z pewnością przypadnie do gustu filmowcom.

  Jasny teleobiektyw pod MFT

  60 mm na bagnecie Micro 4/3 jest odpowiednikiem 120 mm dla pełnej klatki, dając wąskie, 21,5° pole widzenia. Długa ogniskowa w połączeniu z dużą jasnością pozwalają z łatwością wyselekcjonować temat zdjęcia z jego otoczenia, przepięknie rozmywając tło. Cechy te sprawiają, że dyscypliną koronną Noktona 60 mm f/0,95 jest fotografia portretowa, ale z powodzeniem zastosować go można także w fotografii produktowej, reportażowej czy krajobrazie.

  Optyka

  Konstrukcja optyczna obiektywu stoi na najwyższym poziomie. 11 elementów rozmieszczonych w 8 grupach zapewnia wysoki mikrokontrast oraz dokładną reprodukcję barw. Nowy Nokton gotowy jest do współpracy ze współczesnymi aparatami cyfrowymi oraz kamerami wyposażonymi w elektroniczne matryce o dużych rozdzielczościach.

  Płynna przysłona

  Optyka Noktona 60 mm uwieńczona została dziesięciolistkową przysłoną, umożliwiającą regulację w zakresie od oszałamiających f/0,95 do f/16.

  Przysłona regulowana może być w krokach co 12 EV lub płynnie, dzięki czemu idealnie sprawdzi się przy produkcji video. Przy małych wartościach przysłony pozwala ona na uzyskanie papierowej głębi, kremowego rozmycia tła oraz dobrą separację tematu głównego. Po jej przymknięciu do wyższych wartości uzyskujemy idealnie ostry instrument, który doskonale sprawdzi się także w innych dziedzinach.

   

   

  Prosta elegancja

  Wykonany w całości z metalu tubus Noktona 60 mm utrzymany został w klasycznym, minimalistycznym designie, nawiązującym do pozostałych obiektywów z serii Micro 4/3. Ząbkowane pierścienie zapewniają pewny chwyt i umożliwiają precyzyjną kontrolę, potrzebną nie tylko w fotografii, ale także przy kręceniu filmów. Pomimo swoich słusznych gabarytów obiektyw dobrze leży i perfekcyjnie komponuje się z większymi aparatami systemu MFT.

  Bagnet Micro 4/3

  Obiektyw wyposażony jest w bagnet systemu Micro 4/3, używany przez aparaty marek Olympus oraz Panasonic, a także kamery BlackMagic. Obiektyw jest w pełni manualny i nie posiada styków do komunikacji z body.

  Ogniskowa
  60 mm 
  Minimalna wartość przysłony
  f/0.95 
  Maksymalna wartość przysłony
  f/16 
  Rodzaj mocowania
  Mikro 4/3 
  Kompatybilność z matrycą
  Mikro 4/3
   
  Kąt widzenia
  21,5°
  Minimalna odległość ostrzenia
  0.34 m
  Skala odwzorowania
  1:4 
  Konstrukcja optyczna
  11 elementów w 8 grupach
  Liczba listków przysłony
  10 
  Ustawianie ostrości
  Manualnie 
  Stabilizacja
  Brak 
  Średnica filtra
  77 mm 
  Inne funkcjonalności
  Bezstopniowa regulacja pierścienia przysłony 
  Osłona przeciwsłoneczna
  W zestawie 
  Wymiary
  87.7 x 82.5 mm
  Waga
  860 g 
  • Voigtländer 60mm f/0,95 MFT Nokton (Mikro 4/3)
  • Osłona przeciwsłoneczna
  • Dekiel przedni i tylny
  • Obiektyw stałoogniskowy o długości portretowej odpowiednik ogniskowej 120 mm.
  • Niezwykle duży maksymalny otwór względny f/0,95 doskonale sprawdza się w warunkach słabego oświetlenia, a także przyczynia się do doskonałej kontroli nad głębią ostrości w celu wyodrębnienia tematu przy użyciu metod selektywnego ustawiania ostrości.
  • Bardzo ostry obraz pozbawiony niechcianych zniekształceń.
  • Projekt ręcznego ustawiania ostrości zapewnia minimalną odległość ostrzenia 1,1 'wraz z maksymalnym współczynnikiem powiększenia 1: 4, co umożliwia pracę z obiektami z bliska.
  • System selektywnego sterowania przysłoną tworzy bezstopniowy, pozbawiony kliknięcia pierścień przysłony, który zapewnia cichą i płynną regulację ekspozycji, która jest dobrze dostosowana do zastosowań wideo.
  • Pierścień przysłony można również skonfigurować tak, aby wykorzystywał tradycyjne stopnie kliknięcia, co zapewnia bardziej intuicyjną kontrolę dotykową nad ustawieniami ekspozycji.
  • 10-listkowa przysłona zapewnia przyjemny efekt bokeh.

  Masz ten produkt?
  Zachęcamy do zostawienia opinii o produkcie. Pomóż innym dokonać wyboru.

  Brak opinii. Dodaj pierwszą opinię!

  Masz pytania odnośnie do tego produktu?