WIELKA WYPRZEDAŻ OBIEKTYWÓW PANASONIC MIKRO 4:3

Wzorzec kolorystyczny X-Rite ColorChecker White Balance Card + Rabat 50% na roczny Plan fotograficzny Adobe Creative Cloud (20GB)*


x-rite
  cena 269 zł
  eRaty 12 x 24 zł


  kontakt z opiekunem produktu
  zapytaj o produkt lub cenę

  Wierne kolory zaczynają się od ColorChecker

  Skorzystaj z 50% zniżki na 12-miesięczny Plan fotograficzny Adobe Creative Cloud (20GB)* przy zakupie produktów wzorców serii ColorChecker. Oferta ograniczona czasowo!

  *) Roczny Plan fotograficzny Adobe Creative Cloud (20GB) obejmuje Adobe Lightroom, Adobe Lightroom Classic, Adobe Photoshop, Adobe Photoshop dla iPad, Adobe Portfolio i Adobe Spark oraz 20 GB miejsca w chmurze. Ponadto, licencję możesz aktywować, kiedy tylko zechcesz. Jeśli więc niedawno zostałeś członkiem rocznego Planu fotograficznego Adobe Creative Cloud, nic straconego – licencję aktywujesz w dowolnej chwili i wznowisz plan w dogodnym dla siebie momencie! Z 50% zniżki na Plan fotograficzny Adobe Creative Cloud należy skorzystać wykupując kod na roczny Plan do 30 maja 2020 roku, który użyjesz do aktywacji planu w dowolnej chwili.

   

  WARUNKI PROMOCJI

  1. Oferta obowiązuje w dniach 10 lutego – 30 kwietnia 2020 r. lub do wyczerpania zapasu zestawów promocyjnych u partnerów w zależności, co nastąpi później, nie później jednak niż do 31 maja 2020 r. Zgłoszenie o kod ze zniżką 50% i kod na roczny Plan Adobe należy złożyć do 31 maja 2020 r. Odwiedź stronę https://pl.xritephoto.eu/adobe50-pl, aby zapoznać się z instrukcjami dotyczącymi otrzymania unikalnego kodu.

  2. Promocja ważna dla wszystkich klientów, którzy zakupili kwalifikowany produkt ColorChecker Classic XL (lub z futerałem lub z torbą), ColorChecker Passport Photo 2, ColorChecker Classic, ColorChecker Nano, ColorChecker Mini, ColorChecker Gray Balance, ColorChecker 3 Step Grayscale lub ColorChecker White Balance, ColorChecker Digital SG oznaczony specjalną naklejką Adobe w wyznaczonym terminie.

  3. Pełny Regulamin znajduje się pod tym adresem > https://pl.xritephoto.eu/adobe50terms

   


  Wzorzec ColorChecker® White Balance zapewnia poprawną reprodukcję bieli. Biel postrzegana przez sprzęt często zmienia się w zależności od oświetlenia, wpływając niekorzystnie na kolorystykę zdjęć lub materiału wideo. Większość wzorców balansu bieli nie jest neutralna, co może powodować przesunięcia kolorystyczne. Specjalne wykończenie wzorca ColorChecker White Balance gwarantuje neutralną, referencyjną biel, która pozwala uniknąć niepożądanych zafarbów oraz zapewnia neutralne barwy w każdych warunkach oświetleniowych. Oznacza to, że barwy uchwycone przez Twój aparat lub kamerę są możliwie najwierniejszym odzwierciedleniem rzeczywistej sceny.

  ColorChecker White Balance to łatwy i efektywny sposób na dopasowanie wrażliwości kolorystycznej aparatu do warunków oświetleniowych, w rezultacie zmieniając i poprawiając, to co „widzi” aparat. W zależności od środowiska pracy kolor biały na zewnątrz może wydawać się chłodniejszy, we wnętrzach cieplejszy, natomiast w świetle fluorescencyjnym zielonkawy. Może to stanowić problem nawet w warunkach studyjnych. Bez względu na środowisko pracy, ustawienie poprawnego balansu bieli przed każdą sesją zdjęciową lub nagraniem, gwarantuje doskonałe kolory już na starcie.


  Wzorzec ColorChecker White Balance to pełnowymiarowa wersja próbki referencyjnej zawartej w ColorChecker Passport. Rzeczywisty kolor wzorca to jasnoszary odcień, który zapewnia najlepsze wyniki dla balansu bieli.

   

  FUNKCJE

  Uzyskanie poprawnego balansu bieli zapewnia przechwytywanie prawdziwych kolorów i stanowi punk odniesienia dla późniejszej obróbki zdjęć i edycji wideo. ColorChecker White Balance jest neutralny spektralnie, a tym samym stanowi wzorcowy punk odniesienia w każdych warunkach oświetleniowych, które napotkasz podczas fotografowania lub filmowania. Wzorzec odbija równe wartości światła, pozwalając na ustawienie w balansu bieli, który prawidłowo zrekompensuje zmiany oświetlenia.

  Dzięki wzorcowi zyskujesz:

  • Eliminację dominant barwnych
  • Poprawę podglądu kolorów na wyświetlaczu aparatu, dzięki czemu histogramy są bardziej wiarygodne
  • Szybszą i łatwiejszą edycję, eliminując konieczność ustawień balansu bieli dla każdego zdjęcia z osobna

   

  Ustawienie balansu bieli dla poszczególnych warunków oświetleniowych sprawi, że zdjęcia na wyświetlaczu aparatu będą poprawne kolorystycznie, histogramy bardziej wiarygodne, a edycja kolorów w kolejnych etapach pracy znacznie szybsza. Zwolennicy zdjęć w formacie RAW mogą sfotografować wzorzec w każdym momencie sesji, aby uzyskać maksimum korzyści z użycia wzorca, natomiast zwolennicy formatu JPEG powinni sfotografować wzorzec już podczas pierwszego zdjęcia w sesji.
   

  Dlaczego wzorcem bieli nie może być inny, dowolny biały obiekt?

  Ustawianie balansu bieli za pomocą kartki papieru lub innego szarego elementu wydaje się najprostszym sposobem, ale większość tego typu obiektów nie jest neutralnych spektralnie w każdym świetle i z pewnością wykorzystanie nie przyniesie spójnych efektów. Niewłaściwe ustawienia balansu bieli będą skutkowały niepożądanymi przesunięciami kolorów i brakiem spójności pomiędzy ujęciami zarejestrowanymi w różnym oświetleniu.

  Dokładne odwzorowanie bieli w każdych warunkach oświetleniowych

  Rozmiar: 21,59 x 27,94 cm

  Liczba kolorów: 1

  Opis kolorów: Pełnowymiarowa wersja wzorcowej próbki bieli z klasycznego 24-polowego wzornika ColorChecker® Classic

  Waga: 0,23 kg
  • wzorcowy punkt odniesienia neutralny spektralnie
  • szybsza i łatwiejsza edycja zdjęć oraz filmów
  • pozwala na eliminację dominant barwnych
  • korekta balansu bieli w aparacie