WIELKA WYPRZEDAŻ OBIEKTYWÓW PANASONIC MIKRO 4:3
Szanowni Klienci, produkty wyprzedażowe/komisowe występują w ograniczonych ilościach, obowiązuje kolejność składania zamówień. Złożenie zamówienie nie jest równoznaczne z jego realizacją. Każde zamówienie zostanie potwierdzone e-mailowo bądź telefonicznie.

Monitor Eizo ColorEdge CS230 + rabat natychmiastowy


eizo
  cena 2194 zł
  - rabat 144 zł
  eRaty 12 x 196 zł


  kontakt z opiekunem produktu
  zapytaj o produkt lub cenę

  Zalecane akcesoria

  Kalibracja i profilowanie

  Dodatki

  Tablety

  ColorEdge CS230 (23”) to pierwszy przedstawiciel serii ColorEdge CS, który został zaprojektowany z myślą o początkujących i średnio zaawansowanych użytkownikach zajmujących się edycją foto i grafiką. Tak jak seria CX, modele serii CS posiadają wbudowany czujnik kontrolujący parametry kalibracji. Różnią się od nich węższym gamutem – ich możliwość odwzorowania obejmuje większość przestrzeni sRGB.

  Wbudowany czujnik do autokorekcji

  Do przeprowadzenia pierwszej kalibracji monitora konieczny jest zewnętrzny kalibrator, natomiast wbudowany czujnik wraz z dostępnym opcjonalnie oprogramowaniem ColorNavigator czuwa nad tym, aby wybrane ustawienia zachowywane były na tym samym poziomie. Czujnik ukryty jest w górnej części obudowy i wysuwa się tylko wtedy, gdy zgodnie z harmonogramem sporządzonym przez użytkownika, należy dokonać kontroli ustawień. Nawet jeśli monitor jest wyłączony lub nie jest podłączony do komputera, czujnik wysunie się samoczynnie o czasie i dokona samokontroli.

  Kontrola równomierności podświetlenia oraz koloru na całej powierzchni matrycy (DUE)

  Uzyskanie równomiernego podświetlenia oraz jednorodnego koloru na całej powierzchni matrycy było dotychczas niemal niemożliwe w monitorach LCD. Rozwiązaniem tego problemu jest kolejna wersja opracowanego przez inżynierów EIZO układu ASIC (Application Specific Integrated Circuit) dokonująca w czasie rzeczywistym korekt wyświetlanego obrazu tak, aby w monitorach opuszczających fabrykę w Japonii, współczynnik Delta-E opisujący nierównomierność, nie przekroczył wartości 3. Wbudowana funkcja DUE (Digital Uniformity Equalizer) gwarantuje równomierne rozłożenie kolorów i jasności na całej powierzchni ekranu.

  Krzywa gamma regulowana indywidualnie w fabryce

  Dokładne odwzorowanie krzywej gamma każdej z barw podstawowych jest warunkiem poprawnego wyświetlania wszystkich kolorów. Monitory EIZO z serii ColorEdge już podczas procesu produkcji mają precyzyjnie dobrane barwy składowe w całym zakresie od 0 do 255 odcienia. Dokonywane jest to poprzez pomiar wartości gamma dla każdego z kolorów podstawowych (Red, Green, Blue) oddzielnie, a następnie – przy wykorzystaniu zaszytej w elektronice 16-bitowej tabeli barw Look-Up Table (LUT), wybór najbardziej pasujących 256 odcieni.

  Jednoczesne wyświetlanie kolorów z palety 10-bitowej

  Przy podłączeniu poprzez DisplayPort przez złącze sygnałowe możliwe jest dostarczanie do monitora 10-bitowej informacji o kolorze*. Monitor korzystając z 16-bitowej tablicy LUT, przetwarza informację o kolorze z 16-bitową precyzją, co pozwala na uzyskanie bardziej płynnych przejść tonalnych i zmniejszenia Delta-E pomiędzy poszczególnymi punktami. To 64 razy większa precyzja więcej niż w przypadku 16,7-milionowej palety barw, jaką oferuje sygnał 8-bitowy.

  * Konieczna jest karta graficzna i oprogramowanie, obsługujące 10-bitowy sygnał.

  Bogactwo złączy sygnałowych

  Monitor ma złącza DVI-I, HDMI oraz DisplayPort umożliwiając podłączenie do różnego typu kart graficznych. Interfejs HDMI pozwala na bezpośrednie podłączenie cyfrowych aparatów fotograficznych. Ponadto wejście HDMI obsługuje również konwersję I/P (interlace/progressive) - oznacza to, że sygnał typu interlace emitowany przez telewizję i inne źródła wideo zostanie bezstratnie przekonwertowany do trybu progressive, gwarantując doskonałą jakość obrazu.

  Dodatkowo, 2 porty hub USB typu (upstream) umożliwiają jednoczesne podłączenie 2 komputerów, więc nie będzie konieczne przepinanie kabla USB przy korzystaniu z ColorNavigatora i przełączania pomiędzy komputerami.

  Płynne wyświetlanie obrazu wideo

  Dla użytkowników zajmujących się edycją wideo czy postprodukcją istotny będzie układ overdrive, który skraca czas reakcji do 7.7 ms (szary-do-szarego) i zapewnia, że dynamiczne obrazy będą wyglądać ostro i wyraźnie, z jedynie minimalnym efektem smużenia.

  Predefiniowane tryby do optymalnego wyświetlania obrazu

  Elektronika monitora udostępnia siedem trybów pracy: Paper, sRGB, Calibration oraz 3 tryby, które mogą być zdefiniowane przez użytkownika. Korzystając z dostarczanej wraz z monitorem aplikacji ScreenManager for LCD Pro (w wersji tylko dla systemów Windows) można przypisać tryb do danego programu tak, aby monitor przełączał się do niego z chwilą uruchomienia czy zmiany aplikacji.

  Opcjonalne oprogramowanie do kalibracji ColorNavigator

  Autorskie oprogramowanie EIZO ColorNavigator, sprawia, że kalibracja staje się łatwa, a jej efekty pozwalają na wierne odwzorowywanie barw przewidywalne. ColorNavigator współpracuje z szeroką gamą urządzeń pomiarowych i zapewnia kalibrację sprzętową bezpośrednio wykorzystując tabelę kolorów zaszytą w elektronice monitora.

  5 lat gwarancji

  Obecnie outsourcing produkcji jest popularnym procederem wśród producentów monitorów, jednak EIZO wytwarza swoje produkty w taki sam sposób, jak wciągu swojej 40-letniej historii – za pomocą własnego personelu i we własnej fabryce. Pozwala to EIZO bardzo dokładnie kontrolować jakość produkcji i oferować klientom 5-letnią gwarancję. Obejmuje ona wszystkie elementy monitora.

  W Polsce dodatkowo dystrybutor oferuje specjalną obsługę serwisową EIZO Exclusive Service, a reklamacje realizowane są w trybie door-to-door.

  Przekątna ekranu
  23 cale (58 cm)
  Typ ekranu
  panel IPS (z układem overdrive); podświetlanie LED
  Rozdzielczości
  1920 × 1080 pikseli
  Paleta barw
  DisplayPort/DVI, HDMI: 1.07 miliard/16.77 miliona (z palety 278 trylionów)
  Kąt widzenia
  178° poziomo; 178° pionowo
  Jasność
  300 cd/m² (typowa); 120 cd/m² lub mniej (zalecana do kalibracji)
  Kontrast
  1000:1
  Wielkość piksela
  0,2652 x 0,2652 mm
  Tryby wyświetlania
  Color Mode (User1, User2, User3, Paper, sRGB, Calibration)
  Równomierność podświetlenia i koloru
  TAK (ulepszona funkcja DUE)
  Czas odpowiedzi
  10,5 ms (półtony)
  Złącza
  DVI-I 29 pin (z HDCP), DisplayPort (z HDCP), HDMI (z HDCP)
  Porty USB / Standard
  2 upstream, 2 downstream / USB 2.0
  Regulacja wysokości
  118 mm
  Pochylenie / obrót / pivot
  30° w górę, 0° w dół / 344° w lewo / prawo / TAK
  Wymiary
  z podstawą FlexStand 2: 54,4 x 37,25 - 52,65 x 24,55 cm
  Waga
  z podstawą FlexStand 2: 7,5 kg
  Gwarancja
  5 lat (Exclusive Service by Alstor)
  • monitor
  • kabel zasilający
  • kabel sygnałowy (DVI-D - DVI-D), USB
  • EIZO LCD Utility Disk
  • instrukcja instalacji
  • karta gwarancyjna
  • ColorNavigator (licencja)
  • podświetlenie LED bez rtęci
  • możliwość kalibracji sprzętowej*
  • układ wyrównujący podświetlenie matrycy
  • indywidualna regulacja krzywej gamma w fazie produkcji
  • ekologiczna konstrukcja o wysokiej ergonomii
  • 5 lat gwarancji w systemie door-to-door