Mikroskop cyfrowy Delta Optical Smart 5MP PRO


delta-optical
  cena 359 zł
  Raty 0%!10 x 35,90 zł


  kontakt z naszym doradcą
  zapytaj o produkt lub cenę

  Nowy mikroskop cyfrowy USB Delta Optical Smart 5MP PRO to bardzo intuicyjne w użyciu, praktyczne i uniwersalne narzędzie do wielorakich zastosowań. Dzięki nowej matrycy CMOS o dużej rozdzielczości - 5 megapikseli - pozwala na podgląd na żywozapis statycznych obrazów (w formacie JPG, BMP, PNG i TIF) oraz plików video (format AVI) nadających się do tworzenia dokumentacji na dysku komputera, publikacji w sieci, jak i do wydruku. 

  Oferowany zakres powiększeń rzędu 20x-300x pozwala na obserwację zarówno relatywnie dużych obiektów (np. owadów, fragmentów roślin, znaczków, monet) jak i bardzo małych (drobnych szczegółów większych elementów czy np. preparatów mikroskopowych na szkiełkach przedmiotowych). Aktualnie używane powiększenie jest zależne od odległości od obserwowanego obiektu, aktualnej rozdzielczości monitora oraz jego przekątnej, a także wybranych nastaw mikroskopu

  W zestawie z mikroskopem znajduje się stabilny statyw z możliwością regulacji wysokości i pokrętłem ustawiania ostrości, dzięki któremu obserwacja i wykonywanie pomiarów pod dużymi powiększeniami staną się znacznie wygodniejsze (eliminacja drżenia).Jednocześnie, urządzenie można trzymać w ręku jak długopis, co pomoże w obserwacji fragmentów obiektów o znacznych rozmiarach, których nie umieścimy pod zwykłym mikroskopem. W tym wypadku dużą mobilność zapewnia kabel USB o długości 1,4 m. Urządzenie, w porównaniu ze standardowymi mikroskopami na dużych statywach, jest bardzo poręczne. Obserwacja w warunkach zbyt małej ilości światła przestaje być problemem dzięki wbudowanemu oświetleniu diodowemu LED o płynnie regulowanej jasności

  Mikroskop nie wymaga baterii i akumulatorów, po prostu podłączamy go kablem USB do komputera i od razu jest gotów do pracy. Dołączone oprogramowanie - Delta Optical Smart Analysis Pro pozwala na szybkie przechwytywanie zdjęć i filmów bezpośrednio na dysk twardy, archiwizację i dzielenie się nimi z innymi. Dzięki trybowi automatycznego balansu bieli, Smart 5MP PRO nie wymaga kalibracji kolorów.

  Mikroskop jest kompatybilny ze wszystkimi wersjami Windows i systemem Mac OSX 10.6-10.8. Zaawansowane funkcje programu umożliwiają przeprowadzanie pomiarów na mikroskopijnych obiektach z dużą precyzją. Kalibrację Smart 5MP PRO można przeprowadzić dzięki dołączonemu do zestawu wzorcowi długości.

  Najważniejsze funkcje oprogramowania pomiarowego Delta Optical Smart Analysis PRO:

  • Tekst: pozwala nanieść tekst na obrazek 
  • Rysowanie: linia, strzałka, pismo odręczne, prostokąt
  • Linia pod dowolnym kątem: pozwala zmierzyć długość dowolnego odcinka prostoliniowego;
  • Linia ciągła: pozwala zmierzyć długość poszczególnych prostoliniowych odcinków dowolnej linii krzywej; 
  • Promień okręgu: pozwala nanieść okrąg według promienia i umożliwia zmierzyć promień okręgu, obwód okręgu oraz pole powierzchni wyznaczonego w ten sposób koła;
  • Średnica okręgu: pozwala nanieść okrąg według średnicy i umożliwia zmierzenie średnicy okręgu, obwodu okręgu oraz pola powierzchni wyznaczonego w ten sposób koła;
  • Kąt na podstawie trzech punktów: pozwala zmierzyć w stopniach kąt pomiędzy dwoma liniami o dowolnej długości;
  • Kalibracja: pozwala skalibrować pomiar z wykorzystaniem podziałki wzorcowej (dołączona do zestawu)

  Mikroskop może być przydatnym narzędziem w pracy, w domu i w szkole. Nauczyciel łatwo zaprezentuje uczniom tajniki mikroświata, korzystając z pomocy komputera, rzutnika lub tablicy multimedialnej. Uczniowi pomoże wykonać ciekawą prezentację lub pracę domową na lekcję biologii czy fizyki.

  Jest to również skuteczne narzędzie dla lekarzy weterynarii, którzy mogą wykorzystać mikroskop Delta Optical Smart 5MP PRO do obserwacji pasożytów w sierści, stanu sierści, skóry, zapalenia mieszków włosowych itp., a także w trakcie badania mogą na ekranie komputera przedstawić właścicielowi pupila przyczynę choroby lub jej skutki. Również lekarze dermatolodzy oraz osoby zajmujące się kosmetologią odkryją w nim świetne narzędzie diagnostyczne, którego mogą użyć w swojej pracy. Smart 5MP PRO może być użytecznym narzędziem w pracy sadowników i ogrodników, pozwalając na obserwację fragmentów roślin zaatakowanych przez szkodniki lub patogeny. Możliwość obserwacji cech kluczowych bardzo drobnych organizmów, np. owadów i pajęczaków, powoduje, że Smart 5MP PRO przyda się również w pracy entomologa lub innego specjalisty zoologa. Może być wykorzystywany również przez konserwatorów zabytków, rzeźb, obrazów, tkanin itp. do obserwacji stanu powierzchni i jej rejestracji. Mikroskop znajdzie również zastosowanie w mechanice precyzyjnej i dla elektroników. Może być szczególnie przydatny do kontroli jakości lutów na płytach drukowanych i analizy wyrobów precyzyjnych, badania różnych powierzchni roboczych lub wyrobów.

  Możliwość automatycznego wstawienia bieżącej daty i czasu rejestracji do rejestrowanego obrazu jest bardzo przydatne w fachowej dokumentacji.

  Smart 5 MP PRO to ogromne możliwości w poręcznym, sprytnym mikroskopie o niewielkich rozmiarach! 

  Sensor
  typu CMOS o rozdzielczości 5 mln pikseli
  Statyw
  stabilny statyw z regulowaną wysokością uchwytu oraz z pokrętłem regulacji ostrości makro
  Układ optyczny
  układ soczewek przesuwających się względem sensora, filtr podczerwieni, wysokiej jakości szkło optyczne
  Ekwiwalent ogniskowej
  15,8 mm/FOV 13 stopni
  Zakres regulacji ostrości
  10-150 mm
  Oświetlenie
  8 superjasnych, białych diod LED z płynną regulacją jasności (pokrętło regulacji na kablu USB)
  Zakres dostępnych powiększeń
  20x-300x
  Spust migawki
  przycisk na kablu USB lub funkcja w programie Smart Analysis Pro - ograniczenie wstrząsów
  Szybkość migawki
  1-1/1000 s
  Rozdzielczość zdjęć
  5 MP (2582 x 1944)
  3 MP (2048 x 1536)
  2 MP (1600 x 1200)
  1,3 MP (1280 x 960)
  1 MP (1280 x 720)
  VGA (640 x 480)
  Głębia koloru
  24-bit RGB
  Rozdzielczość nagrań video i podglądu na żywo
  1280 x 960, maksymalna prędkość: 30 fps
  Format zapisu obrazów statycznych
  JPG, BMP, PNG, TIF
  Format zapisu video
  AVI
  Regulacja balansu bieli
  automatyczna
  Regulacja czasu ekspozycji
  automatyczna
  Interfejs
  USB 2.0, kabel USB połączony z obudową mikroskopu
  Zasilanie
  5 V poprzez port USB
  Długość przewodu USB
  1,4 m
  Obsługa systemów operacyjnych
  Windows XP/Vista/7/8
  Mac OSX 10.6.-10.8
  Min. wymagania systemowe
  512 MB RAM/64 MB pamięci video / wolny port USB / napęd CD-ROM
  Dołączone programowanie sterujące z funkcjami pomiarowymi i kalibracyjnymi
  Delta Optical Smart Analysis Pro
  Wymiary
  mikroskop: 110 x 35 mm
  statyw: 170 x 120 x 155 mm
  Waga
  ok. 630 g
  • Regulowany statyw
  • Płyta z oprogramowaniem Delta Optical Smart Analysis Pro
  • Wzorzec długości do kalibracji
  • Polskojęzyczna instrukcja obsługi
  • Rozdzielczość 5 mln pikseli
  • Matryca CMOS
  • Wbudowane oświetlenie
  • Powiększenie 20-300x
  • Zapis zdjęć i filmów
  • Zasilanie przez kabel USB