Monitor Eizo ColorEdge CG2420 + tablet Wacom Intuos S (Bluetooth) w prezencie!*


eizo
  cena 4999 zł
  5585 zł
  Raty 0%!10 x 499,90 zł


  kontakt z opiekunem produktu
  email: dominik@fotoplus.pl
  tel.: 506 212 501 (prywatny)

  Zapytaj o produkt
  Kalibracja
  Kalibrator monitora X-Rite i1Display Pro + Roczny Plan Fotograficzny Adobe CC w prezencie!
  Sklep internetowy: dostępny od ręki
  Kraków: dostępny od ręki
  Katowice: dostępny od ręki
  cena 885 zł
  Kalibrator monitora X-Rite ColorMunki Display
  Sklep internetowy: dostępny od ręki
  Kraków: dostępny od ręki
  Katowice: dostępny od ręki
  cena 615 zł
  Tablety graficzne
  Tablet graficzny Wacom Intuos Pro Pen&Touch S (PTH-451)
  Sklep internetowy: dostępny od ręki
  Kraków: dostępny od ręki
  Katowice: dostępny od ręki
  cena 950 zł
  Dodatki
  Pianka czyszcząca TB Clean 400 ml + ściereczka z mikrofibry
  Sklep internetowy: dostępny od ręki
  Kraków: dostępny od ręki
  Katowice: dostępny od ręki
  cena 16 zł
  Żel czyszczący do ekranów TB Clean 200 ml + ściereczka z mikrofibry
  Sklep internetowy: dostępny od ręki
  Kraków: dostępny od ręki
  Katowice: dostępny od ręki
  cena 13 zł
  Lampa GrafiLite (wyprzedaż)
  Sklep internetowy: dostępny od ręki
  Kraków: dostępny do 3 dni
  Katowice: dostępny od ręki
  cena 299 zł
  Osłona do monitora PChOOD Monitor Hood Pro
  Sklep internetowy: dostępny od ręki
  Kraków: dostępny od ręki
  Katowice: dostępny od ręki
  cena 279 zł
  Wzorzec kolorystyczny X-Rite ColorChecker Passport Photo
  Sklep internetowy: dostępny do 3 dni
  Kraków: dostępny do 3 dni
  Katowice: dostępny do 3 dni
  cena 395 zł

  Stworzony specjalnie z myślą o profesjonalnych zastosowaniach w fotografii, designie i postprodukcji. Oferuje wbudowany czujnik do automatycznej kalibracji, doskonałą reprodukcję kolorów zgodną ze standardami oraz wyjątkowo wysoki kontrast zapewniający odtwarzanie prawdziwej czerni.

   

  Wbudowany czujnik automatycznej kalibracji

  Czujnik automatycznej kalibracji znajduje się w górnej części obudowy monitora i wysuwa się tylko podczas przeprowadzania kalibracji. Wbudowany kalibrator eliminuje konieczność korzystania z zewnętrznych urządzeń i bez problemu działa także w trybie portretowym.

  kalibracja

   

   

  ColorNavigator 6 - zarządzanie kolorem

  Dołączone do monitora oprogramowanie EIZO ColorNavigator sprawia, że kalibracja jest łatwa i szybka. Wprowadź tylko parametry docelowe jasności, punktu bieli oraz współczynnika gamma. Wbudowany czujnik korzysta bezpośrednio z tabeli Look-Up monitora i tworzy profil ICC w ciągu kilku minut. Najnowsza wersja oprogramowania ColorNavigator jest zawsze dostępna na stronie www.eizo.com.

  ColorNavigator NX: oprogramowanie do kontroli jakości

  Model CG2420 jest kompatybilny z oprogramowaniem do kontroli jakości ColorNavigator NX, które umożliwia zarządzanie monitorami ColorEdge oraz ich kalibracją, emulacją, wbudowanymi czujnikami oraz ustawieniami trybu pracy. Dzięki ColorNavigator NX dane kalibracji są zapisywane w monitorze zamiast w systemie operacyjnym komputera, w związku z czym nie trzeba powtarzać procesu kalibracji dla każdego podłączonego komputera. ColorNavigator NX najlepiej współpracuje z oprogramowaniem EIZO ColorNavigator Network.

  logo_ColorNavigatorNX

  ColorNavigatorNX

   

   

  ColorNavigator Network: oprogramowanie do kontroli jakości

  Oprogramowanie ColorNavigator Network to narzędzie umożliwiające precyzyjną, scentralizowaną kontrolę parametrów wszystkich monitorów z serii ColorEdge, na których zainstalowano oprogramowanie ColorNavigator NX. Dzięki niemu administratorzy sieci mogą m.in ustawić tryb pracy, zaplanować automatyczną kalibrację i zarejestrować lub zmienić ustawienia zarządzania monitorami bez względu na to, czy monitory są na miejscu, czy w innej lokalizacji. ColorNavigator Network znajduje się na bezpiecznym serwerze w chmurze, w związku z czym klient nie musi ponosić kosztów zakupu i utrzymania własnego serwera.

   

  logo_ColorNavigatorNetwork

  ColorNavigator Network

   

  Funkcja emulacji – zobacz, jak inne urządzenia reprodukują kolory

  Oprogramowanie ColorNavigator 6 pozwala ocenić, jak będą wyglądały kolory wyświetlane na różnych urządzeniach takich jak tablety, smartfony, laptopy i monitory LCD lub CRT. Spektrofotometr ColorNavigator 6 sczytuje kolory emulowanego urządzenia z próbek wyświetlanych w przeglądarce internetowej i tworzy profil ICC. Grafik lub fotograf może następnie użyć tego profilu na monitorze ColorEdge CG, aby zobaczyć, jak będą wyglądały stworzone przez niego materiały na urządzeniu klienta końcowego.

   

  Odwzorowanie 99% przestrzeni barw Adobe RGB

  ColorEdge CS2420 ma wyjątkowo szeroki gamut kolorów i odtwarza prawie całą przestrzeń Adobe RGB, dzięki czemu pliki w tym formacie będąwyświetlane poprawnie. Kolory na zdjęciach przedstawiających błękitne niebo czy żywą zieleń lasów będą reprodukowane z wiernością, której nie oddadzą monitory z przestrzenią kolorów sRGB. Szeroki gamut monitora oznacza również, że będzie on w stanie wyświetlić prawie w całości przestrzenie CMYK ISO-coated i US web-coated, wykorzystywane w procesie druku.

  color reproduction area

   

  Regulacja krzywej gamma dla każdego monitora osobno

  Krzywa gamma jest regulowana dla każdego monitora z serii ColorEdge z osobna w fabryce EIZO w Japonii. Robi się to mierząc wartości gamma dla każdego z kolorów podstawowych RGB (czerwony, zielony, niebieski) w skali
  0–255, a następnie korzystając z 16-bitowej tabeli barw Look-Up Table (LUT) monitora, aby wybrać najbardziej pasujące 256 odcieni.

   

  gamma_pl11

   

   

  Błyskawiczna stabilizacja koloru

  Typowy monitor LCD potrzebuje około 30 minut, aby osiągnąć stabilny poziom jasności, chromatyczności i odcieni. Modelowi CG2420 pełna stabilizacja kolorów zajmuje zaledwie trzy minuty. Niezależnie od tego, czy sprawdzasz rezultaty sesji zdjęciowej w studiu fotograficznym, czy przenosisz monitor w dowolne miejsce, przystąpienie do pracy zajmie tylko chwilę.

   

  stabilizacja

   

  Równomierna jasność i kolory dzięki technologii DUE

  Monitory LCD często wykazują wahania jasności i chromatyczności obrazu w różnych częściach ekranu. Aby temu zapobiec, monitor CG2420 wyposażono w autorską technologię EIZO DUE (Digital Uniformity Equalizer), która gwarantuje, że monitory opuszczające fabrykę mają współczynnik Delta-E o wartości 3 lub mniej. DUE ogranicza także wpływ wahań temperatury otoczenia na temperaturę kolorów i jasność ekranu, zapewniając stabilne wyświetlanie obrazu.

   

  Prawdziwa czerń z kontrastem 1:1500

  Zgodnie ze standardem DCI, monitor oferuje wysoki kontrast 1:1500. Umożliwia to wyświetlanie „prawdziwych” czerni, które z reguły są trudne do osiągnięcia na typowych monitorach LCD. Nawet przy patrzeniu na ekran z boku w słabo oświetlonym studio ciemne tony zachowują swoją głębię.

  true_black

   

  Bogactwo złączy sygnałowych

  Monitor wyposażony jest w złącza DisplayPort, HDMI i DVI-I, które umożliwiają połączenie z różnymi rodzajami kart graficznych. Wejście HDMI pozwala też na bezpośrednie podłączenie cyfrowego aparatu. Ponadto dostępne są 2 porty USB (upstream), pozwalające na jednoczesne podłączenie 2 komputerów, dzięki czemu nie ma potrzeby przepinania kabla USB przy korzystaniu z ColorNavigatora i przełączania pomiędzy komputerami.

   

  Wierne odtwarzanie kolorów dzięki tabeli 3D LUT

  W modelu CG2420 wykorzystano tabelę 3D LUT, która indywidualnie dopasowuje kolory, pobierając dane z trójwymiarowej tabeli RGB. Tabela 3D LUT korzysta z oferowanej przez oprogramowanie ColorNavigator 6 funkcji emulacji i imituje filmowy wygląd obrazu, co pozwala twórcom sprawdzić, jak będzie wyglądał ich produkt dla odbiorcy końcowego. Ponadto tabela 3D LUT poprawia mieszanie barw RGB, które odgrywa istotną rolę w odtwarzaniu odcieni szarości. 

  3d-lut

   

  Funkcjonalny design

  ColorEdge CG2420 ma dyskretne ramki o 39% cieńsze niż poprzedni model CG, które nie rozpraszają użytkownika i pomagają skupić wzrok na ekranie.

  Zamiast tradycyjnych przycisków z przodu monitora znajdują się elektrostatyczne przełączniki, gwarantujące wygodny dostęp do ustawień monitora.

  Z tyłu monitora znajduje się wygodna rączka, która umożliwia jego łatwe przenoszenie z miejsca na miejsce.

  Monitor wyposażono w trzy łatwo dostępne porty USB 3.0, w tym jeden port do ładowania urządzeń takich jak smartfon.

   

  Konwersja I/P

  Wejście HDMI obsługuje konwersję I/P (interlace/progressive) – oznacza to, że sygnał typu interlace emitowany przez telewizję i inne źródła wideo zostanie bezstratnie przekonwertowany do trybu progressive, gwarantując doskonałą jakość obrazu bez migotania.

  Podświetlenie LED – obraz bez migotania

  Podświetlenie LED zmniejsza zużycie energii podczas wykonywania standardowych operacji do zaledwie 26 W. Podczas korzystania z monitora przy niskim poziomie jasności ColorEdge CS2420 stosuje technologię modulacji jasności, aby zapewnić wyświetlanie obrazu bez migotania i dzięki temu ograniczyć zmęczenie oczu.

  Elastyczna stopka

  Monitor wyposażony jest w stopkę o szerokich możliwościach regulacji, która umożliwia ustawienie odpowiedniej dla potrzeb użytkownika wysokości, nachylenia oraz obrotu ekranu, jak również korzystanie z niego w trybie portretowym.

   

  Specjalny kaptur

  Do modeli z serii CG dołączane są kaptury zapobiegające odbijaniu się światła od powierzchni ekranu. Kaptur monitora CG2420 różni się od swoich poprzedników tym, że zakłada się go magnetycznie, co znacznie upraszcza i przyspiesza montaż.

  5-letnia gwarancja

  Model CG2420 objęty jest 5-letnią gwarancją producenta, która pokrywa wszystkie komponenty, łącznie z panelem LCD. Oferowanie klientom tak długiej gwarancji jest możliwe dlatego, że produkty EIZO powstają w fabrykach firmy, co pozwala na ścisłą kontrolę jakości i zapewnienie trwałości każdego monitora.

   

  Ekran wolny od świecących pikseli

  Producent daje gwarancję na zero martwych pikseli w modelach ColorEdge przez sześć miesięcy od daty zakupu.

  Dowiedz się więcej o defektach pikseli i gwarancji

   

  Gwarancja jasności i koloru

  Poziom jasności i kolorów dla modelu CG2420 objęty jest gwarancją do 10 tys. godzin pracy od daty produkcji.

  Jasność monitora musi być ustawiona na poziomie 120 cd/m2 lub mniej, a temperatura kolorów w przedziale 50006500 K.

  Matryca
  IPS z powłoką antyodblaskową
  Przekątna
  24,1" / 61 cm (611 mm)
  Naturalna rozdzielczość
  1920 x 1200 (16:10)
  Rozmiar wyświetlanego obrazu
  518,4 x 324 mm
  Rozmiar piksela
  0,270 x 0,270 mm
  Liczba odcieni szarości
  DisplayPort, HDMI: 1024 odcieni (z palety 65281 odcieni); DVI: 256 odcieni (z palety 65281 odcieni)
  Liczba kolorów
  DisplayPort, HDMI: 1,07 miliarda z palety 278 bilionów; DVI: 16,77 milionów z palety 278 bilionów
  Kąty widzenia (pionowo/poziomo)
  178°, 178°
  Jasność
  400 cd/m²
  Rekomendowana jasność do kalibracji
  120 cd/m² lub mniej
  Kontrast
  1500:1
  Czas reakcji (typowy)
  10 ms (Gray-to-gray)
  Odwzorowanie przestrzeni barw Adobe RGB
  99%, DCI-P3: 98%
  Wejścia sygnałowe
  DVI-I 29 pin (z HDCP), DisplayPort (z HDCP), HDMI (z HDCP, Deep Color)
  USB
  3.0; 1 port do kontroli monitora, 3 porty jako hub USB
  Zasilacz
  AC 100-240 V, 50/60 Hz
  Maksymalny pobór mocy
  79 W
  Typowy pobór mocy
  20 W
  Pobór mocy w trybie oszczędzania energii
  poniżej 0,7 W
  Zarządzanie energią
  Power Save (VESA DPM, DisplayPort Version 1.1a i DVI DMPM)
  Stablizacja jasności
  Tak
  Predefiniowane tryby pracy
  Color Mode (Custom, Adobe RGB, sRGB, Calibration)
  Digital Uniformity Equalizer
  Tak
  Języki na wyświetlaczu OSD
  angielski, niemiecki, francuski, włoski, japoński, chiński uproszczony, hiszpański, szwedzki, chiński tradycyjny
  Inne funkcje
  Regulacja koloru (jasność, temperatura, krzywa gamma, gamut, odcień, nasycenie, clipping, wzmocnienie, niezależna regulacja 6 kolorów, reset).
  Rozmiar ekranu (Auto, Full Screen, Aspect Ratio, Dot by Dot), format koloru wejściowego, zakres wejściowy, redukcja szumów, automatyczne wykrywanie sygnału wejściowego, obracanie menu, USB CHARGE port, Power Save, kontrolka, Beep, pomijanie sygnału wejściowego, pomijanie trybu, informacje o sygnale, informacje o monitorze, blokada klawiszy, DP Power Save, DUE Priority, format sygnału, reset wszystkich ustawień monitora.
  Regulacja wysokości
  155 mm
  Pochylenie
  35° góra, 5° dół
  Obrót
  344°
  Piwot
  90°
  Wymiary
  554,4 x 396 - 551 x 245 mm
  Wymiary bez stopki
  554,4 x 362 x 64 mm
  Waga
  7,8 kg
  Waga bez stopki
  5 kg
  • Kabel zasilający
  • Kable sygnałowe (DVI-D - DVI-D, Mini DisplayPort - DisplayPort)
  • Kabel USB
  • Przewodnik instalacji
  • Płyta z oprogramowaniem EIZO LCD Utility (oprogramowanie ColorNavigator i podręcznik w formacie PDF)
  • podstawka
  • uchwyt na kable
  • certyfikat dopasowania ustawień
  • zestaw ScreenCleaner
  • kaptur do monitora
  • śruba montażowa
  • Skrócona instrukcja
  • Karta gwarancyjna
  • Podświetlenie LED bez rtęci (szeroki gamut)
  • Wbudowany czujnik automatycznej kalibracji
  • Funkcja emulacji inny urządzeń
  • Układ wyrównujący podświetlenie matrycy
  • Szybka stabilizacja jasności i koloru
  • Konwersja I/P po złączy HDMI
  • Ramki cieńsze o 39%
  • 5 lat gwarancji w systemie door-to-door
  • Zero martwych pikseli przez sześć miesięcy od daty zakupu