WEEKENDOWY HITCENOWY! SPRAWDŹ!

Obiektyw Sigma 14-24mm f/2,8 DG DN Art (L-mount) + 3 lata gwarancji - PROMOCJA/WYPRZEDAŻ


sigma
  cena 6049 zł
  DARMOWA DOSTAWA
  eRaty 12 x 540 zł


  kontakt z naszym doradcą
  zapytaj o produkt lub cenę

  Zalecane akcesoria

  Akcesoria czyszczące

   

  Doskonały, szerokokątny obiektyw zmiennoogniskowy, przeznaczony do bezlusterkowych aparatów pełnoklatkowych. Idealne narzędzie do zdjęć krajobrazu, architektury i astrofotografii cechujący się nadzwyczajną rozdzielczością.

  Większość fotografów lubi korzystać z niskich czułości by jak najbardziej zniwelować szumy. Szczególnie przy fotografowaniu gwieździstego nieba, wykorzystywane są często jasne obiektywy szerokokątne, ponieważ mogą one skutecznie rejestrować obraz przy słabym świetle. Sigma 14-24mm F2.8 DG DN Art został zaprojektowany jako doskonały, szerokokątny obiektyw zmiennoogniskowy o zachowaniu zoptymalizowanym do fotografowania gwiaździstego nieba przez pełnoklatkowe aparaty bezlusterkowe. Jednakowa jakość obrazu i nadzwyczajna rozdzielczość zarówno w centrum jak i na rogach kadru sprawia jednak, iż jest to idealny obiektyw nie tylko do astrofotografii. Wykorzystując krótszą (niż w lustrzankach) odległość między matrycą aparatu a jego mocowaniem, ten nowej generacji, jasny obiektyw zmiennoogniskowy łączy kompaktowe rozmiary z niespotykaną dotąd wysoką jakością obrazu.

  Wysoka jakość obrazu opracowana dzięki ekskluzywnym elementom ze szkła o niskiej dyspersji oraz zastosowaniu nowej technologii NPC (Nano Porous Coating)

  Jedna soczewka FLD (o charakterystyce odpowiadającej fluorytowi) i pięć szklanych soczewek SLD (Special Low Dispertion) z powodzeniem niwelują wszelkiego rodzaju aberracje zarówno w centrum, jak i na brzegach kadru. Trzy soczewki asferyczne, w tym soczewka asferyczna o dużej średnicy z przodu obiektywu, skutecznie zminimalizują efekt komy i flar, zapewniając fantastyczną rozdzielczość w całej rozciągłości kadru. Dotychczasowe powłoki antyodblaskowe super multi-layer coating zastosowano tym razem w połączeniu z nowo opracowaną technologią NPC (Nano Porous Coating). Obiektyw zaprojektowano w taki sposób, aby był mniej podatny na negatywne skutki fotografowania pod światło.

  Nowa, unikalna technologia powlekania soczewek zwana “NPC (Nano Porous Coating)” zawiera porowatą krzemionkę jako materiał powłokowy. Porowata warstwa krzemionki posiada nanometrowe otwory z powietrzem w środku. Otwory o tej wielkości umożliwiają znaczne zmniejszenie współczynnika załamania światła, co pozwala obniżyć współczynnik odbicia bardziej niż w konwencjonalnych powłokach antyrefleksyjnych. W rezultacie znacznie zmniejszono ilość odbitego światła powodującego rozbłyski i tzw. duszki, co pozwoliło z kolei na uzyskanie wysokiego kontrastu przy fotografowaniu pod światło.

  Istotne funkcjonalności zapewniające komfort użytkowania, nawet w trudnych warunkach

  Obiektyw SIGMA 14-24mm F2.8 DG DN Art został wyposażony w najnowszej generacji silnik krokowy, zapewniający szybką i cichą pracę AF oraz niezwykle komfortowe użytkowanie także w trybach detekcji oka i twarzy, oraz podczas wideofilmowania. Przycisk AFL, któremu można przypisać różne funkcje, poszerza zakres operacji dostępnych na obiektywie. Co więcej, obiektyw ma obudowę odporną na pył oraz wilgoć, co w połączeniu z powłokami hydrofobowymi i oleofobowymi zastosowanymi na przedniej soczewce dodatkowo ułatwia w fotografowaniu w różnych warunkach środowiskowych.

  Przednie i tylne soczewki zawierają powłokę odporną na olej i wodę, która umożliwia łatwe wytarcie płynu i zapobiega przywieraniu tłuszczu do powierzchni, nawet w trudnych warunkach. Dzięki temu, utrzymywanie powierzchni soczewki staje się łatwiejsze. 

  Obiektyw posiada także tylny uchwyt filtra wraz z blokadą zabezpieczającą, służący do mocowania filtrów żelowych.

   

   

   

   

   

   

   


  Zaprojektowany by minimalizować flary i duszki
  Już na wczesnym etapie procesu projektowania soczewek mierzono flary i duszki, aby ustalić konstrukcję optyczną odporną na silne źródła światła, w tym podświetlenia tylnego. Powłoki SIGMA Super Multi-Layer Coating redukują odblaski i duszki, aby pomóc fotografom w tworzeniu ostrych zdjęć o wysokim kontraście nawet przy tylnym oświetleniu.

  Szybki AF z ręcznym ustawianiem ostrości
  Funkcja ręcznego ustawiania ostrości umożliwia przełączenie obiektywu na ręczne ustawianie ostrości przez obrócenie pierścienia ostrości. (Uwaga: Działanie MF może się różnić w zależności od mocowania) 
  Kompatybilny z korekcją aberracji obiektywu
  Dopasowując właściwości optyczne obiektywu, funkcja ta dokonuje korekcji winietowania, aberracji chromatycznych i dystorsji w celu polepszenia jakości obrazu.
  Kołowa przysłona
  11-listkowa kołowa przysłona tworzy atrakcyjne rozmycie w nieostrych obszarach obrazu.
  Wytrzymały mosiężny bagnetowy uchwyt
  Mosiężne mocowanie łączy w sobie wysoką precyzję z solidną konstrukcją. Obrobione powierzchnie i zwiększona wytrzymałość przyczyniają się do wyjątkowej trwałości obiektywu.

  Nowe linie produktów konceptów SGV wyznaczają nowe standardy jakości obrazu

  Każdy egzemplarz odznacza się najwyższą funkcjonalnością dzięki autorskiemu systemowi pomiarów Sigmy A1 MTF.

  Istnieją trzy wymogi do stworzenia wyjątkowych obiektywów: świetny projekt, precyzyjne wykonanie oraz kontrola zapewniająca zgodność ze specyfikacjami. Obiektywy SIGMA rodzą się z przemyślanych projektów i wyszukanej, zaawansowanej japońskiej technologii. Ostatnim krokiem jest ewaluacja pracy. Niegdyś mierzyliśmy wydajność obiektywów za pomocą konwencjonalnych czujników. Jednak teraz stworzyliśmy autorski system A1* MTF (funkcja przenoszenia modulacji), korzystający z 46-megapikselowych matryc Foveon. Za pomocą tego systemu sprawdzamy każdy obiektyw z nowych linii w fabryce Aizu, naszym jedynym miejscu produkcji obiektywów. Wcześniej niewykrywalne detale o wysokiej częstotliwości teraz poddają się kontroli, umożliwiając nam dostarczenie obiektywów o niezmiennie najwyższej jakości.

   

  Sigma / wyjątkowa precyzja i jakość – wszystko wykonane w Japonii

  Optymalizując jakość dzięki naszemu zintegrowanemu systemowi produkcji, jesteśmy skupieni na tworzeniu rzeczy jak należy, własnymi rękoma i przy pomocy naszych technologii. Obecnie jesteśmy jednym z niewielu producentów, tworzących wyłącznie w Japonii. Lubimy myśleć, że nasze produkty niejako przesiąkają esencją naszej ojczyzny: błogosławionej czystą wodą i powietrzem, wypełnionej ciężko pracującymi ludźmi. Jesteśmy dumni z jakości produktów Sigmy, zrodzonych ze związku dostosowanych ekspertyz i zaawansowanej technologii. Nasze wyszukane produkty zaspokajają potrzeby profesjonalistów i entuzjastów fotografii na całym świecie. Proces wytwarzania bazuje na prawdziwym kunszcie, popartym pasją i dumą naszych ekspertów. 

  Ogniskowa
  14-24mm 
  Minimalna wartość przysłony
  f/2.8
  Maksymalna wartość przysłony
  f/22
  Rodzaj mocowania
  L-Mount
  Kompatybilność z matrycą
  L-Mount (pełna klatka)
  Kąt widzenia
  114.2°- 84.1°
  Minimalna odległość ostrzenia
  28cm 
  Skala odwzorowania
  1:7.3
  Konstrukcja optyczna
  18 elementów w 13 grupach 
  Liczba listków przysłony
  11 (przysłona kołowa) 
  Ustawianie ostrości
  Szybki AF z ręcznym ustawianiem ostrości
  Stabilizacja
  brak 
  Średnica filtra
  Tylny uchwyt filtra
  Inne funkcjonalności
  Nowa, unikalna technologia powlekania soczewek zwana “NPC (Nano Porous Coating) 
  Osłona przeciwsłoneczna
  LC850-01 w zestawie 
  Wymiary
  85.0 x 131.0 mm
  Waga
  795g 
  • obiektyw Sigma 14-24mm f/2,8 DG DN Art
  • pokrowiec
  • osłona przeciwsłoneczna LC850-01
  • Zaawansowana konstrukcja obejmująca 18 elementów w 13 grupach 5 soczewek SLD soczewka FLD 3 soczewki
  • Asferyczne powłoki super multi-layer wykorzystujące technologię NPC Precyzyjny silnik krokowy
  • Programowalny przycisk AFL
  • Tylny uchwyt filtra
  • Uszczelniona konstrukcja
  • Full-time manual focus
  • Wytrzymały, mosiężny uchyt bagnetowy
  • Dedykowany do fotografii krajobrazowej, nocnego nieba, architektury i wnętrz
  • Plastyczny efekt bokeh

  Masz ten produkt?
  Zachęcamy do zostawienia opinii o produkcie. Pomóż innym dokonać wyboru.

  Brak opinii. Dodaj pierwszą opinię!

  Masz pytania odnośnie do tego produktu?