Wyprzedaż na plus!

Wyprzedajemy dziesiątki produktów w niższych cenach.

Obiektyw Sigma 28mm f/1.4 DG HSM Art (Sony E) + 3 lata gwarancji


sigma
  cena 4990 zł
  DARMOWA DOSTAWA
  przy przelewie tradycyjnym lub za pobraniem
  eRaty 12 x 446 zł


  kontakt z naszym doradcą
  zapytaj o produkt lub cenę

  Zalecane akcesoria

  SIGMA 28mm F1.4 DG HSM - najbardziej oczekiwany obiektyw dla entuzjastów szerokiego kąta, teraz dostępny w linii SIGMA Art.

  Kąt widzenia właściwy dla ogniskowej 28mm był od zawsze obecny w erze aparatów analogowych i do dziś jest pożądany wśród wielu fotografów. By sprostać ich oczekiwaniom, SIGMA bazując na swoim wieloletnim doświadczeniu w produkcji jasnych, stałoogniskowych obiektywów Art F1.4, zaprezentowała obiektyw SIGMA 28mm F1.4 DG HSM | Art. Na ten nowo powstały obiektyw szerokokątny o tradycyjnej ogniskowej, składa się najnowsza konstrukcja optyczna, najwyższej jakości materiały oraz nowoczesne procesy produkcyjne.

  Obiektyw ten posiada aż 2 elementy FLD (o transmisji zbliżonej do bardzo drogiego fluorytu)  i 3 elementy SLD (o bardzo niskiej dyspersji). Dodatkowo, w skład toru optycznego wchodzą 3 soczewki asferyczne, włącznie z soczewką o dużej średnicy, by korygować powstawanie wszelkiego rodzaju aberracji – tak często spotykanych w obiektywach szerokokątnych. Efektem jest generowanie obrazu o wysokiej rozdzielczości w całej szerokości kadru, podczas gdy zjawiska takie jak dystorsja, koma czy flary zostały zminimalizowane do bardzo niewielkiego poziomu. Doskonała jakość tego obiektywu może być wykorzystana przy wielu rodzaju zdjęciach jak np. fotografia uliczna, krajobrazowa czy astrofotografia

  Przednia soczewka obiektywu została pokryta powłokami o działaniu wodoodpornym i antytłuszczowym, co w połączeniu z pyło- i bryzgoszczelną obudową zapewnia bezproblemowe użytkowanie nawet w najtrudniejszych warunkach. Dodatkowo, zaktualizowany algorytm AF, oraz ultradźwiękowy silnik HSM zapewniają niezwykle cichą i szybką pracę.

  Soczewki przednie i tylne zawierają wodoodporną i odporną na olej powłokę, która umożliwia łatwe wycieranie wody oraz zapobiega przywieraniu oleju i tłuszczu do powierzchni, nawet w trudnych warunkach fotografowania. Dzięki temu utrzymanie powierzchni soczewki w czystości staje się łatwe.

  Obiektyw ten charakteryzuje się bardzo skutecznym uszczelnieniem odpornym na  kurz i zachlapanie. Uszczelnienia znajdują się w kilku miejscach między innymi przy mocowaniu obiektywu czy pierścieniu ostrości i pierścieniu zoomu. Taka budowa pozwala fotografom pracować w każdych warunkach pogodowych.

   

   

   Szybki i cichy  AF

  Za ustawianie ostrości odpowiada zoptymalizowany, ultradźwiękowy silnik HSM. Dzięki nowym algorytmom ustawianie ostrości odbywa się o 30 % szybciej niż w poprzednich modelach. Napęd nie ma klasycznych połączeń mechanicznych, taka konstrukcja pozwala na ręczne doostrzanie bez konieczności przełączania w tryb MF. 

  System wewnętrznego ostrzenia powoduje, iż przednia soczewka pozostaje nieruchoma, dzięki czemu możliwe jest zastosowanie kołowego filtra polaryzacyjnego.

  Każda soczewka jest pokryta warstwami antyrefleksyjnymi likwidującymi bliki i flary, dzięki czemu obiektyw zachowa odpowiedni kontrast nawet przy fotografowaniu pod słońce.

  9 - listkowa przysłona

  Dopełnieniem jakości obrazu jest 9-cio listkowa, zaokrąglona przysłona dzięki której uzyskujemy przyjemną plastykę obrazu generującą gładką gradację i minimalizując powstawanie smug.

   

  SIGMA liderem w kolekcji obiektywów szerokokątnych
  Po premierze tego obiektywu, lista pełnoklatkowych, stałoogniskowych obiektywów szerokokątnych poszerzyła się do 5 modeli, pokrywając ogniskowe od 14mm do 35mm. Wszystkie te obiektywy, z wyjątkiem 14mm, posiadają przysłonę F1.4 (F1.8 dla 14mm), co umożliwia fotografom wybór dokładnie takiego obiektywu, który poprzez wysoką ostrość i atrakcyjne rozmycie tła (tzw. bokeh) w pełni sprosta ich oczekiwaniom. 

  Osłona przeciwsłoneczna z blokadą LH828-01

   

  Mosiężne mocowanie bagnetu łączy wysoką jakość wykonania z wytrzymałością. Jego powierzchnia jest poddawana specjalnej obróbce wzmacniającej, aby zapewnić wysoką jakość obiektywu, gwarantującą długotrwałe użytkowanie.

  Zmiana mocowania obiektywu ( usługa płatna )

  Możliwa jest zarówno dla obiektywu Sigma 28/1.4 Art. jak wszystkich obiektywów z nowych linii Sigma Global Vision. Sigma zmieni w Twoim obiektywie zarówno mocowanie jak i wewnętrzne elementy tak aby obiektyw był kompatybilny z wybranym przez Ciebie aparatem. Dzięki tej usłudze będziesz mógł używać swój ulubiony obiektyw przez wiele lat, niezależnie od tego czy zdecydujesz się na zmianę aparatu na model innej firmy.

  Każdy egzemplarz odznacza się najwyższą funkcjonalnością dzięki autorskiemu systemowi pomiarów SIGMY A1 MTF.

  Istnieją trzy wymogi do stworzenia wyjątkowych obiektywów: świetny projekt, precyzyjne wykonanie oraz kontrola zapewniająca zgodność ze specyfikacjami. Obiektywy SIGMA rodzą się z przemyślanych projektów i wyszukanej, zaawansowanej japońskiej technologii. Ostatnim krokiem jest ewaluacja pracy. Niegdyś mierzyliśmy wydajność obiektywów za pomocą konwencjonalnych czujników. Jednak teraz stworzyliśmy autorski system A1* MTF (funkcja przenoszenia modulacji), korzystający z 46-megapikselowych matryc Foveon. Za pomocą tego systemu sprawdzamy każdy obiektyw z nowych linii w fabryce Aizu, naszym jedynym miejscu produkcji obiektywów. Wcześniej niewykrywalne detale o wysokiej częstotliwości teraz poddają się kontroli, umożliwiając nam dostarczenie obiektywów o niezmiennie najwyższej jakości

  Filtry

  Akcesoria różne

  Akcesoria czyszczące

  Ogniskowa
  28mm 
  Minimalna wartość przysłony
  f/1.4
  Maksymalna wartość przysłony
  f/16
  Rodzaj mocowania
  Sony FE
  Kompatybilność z matrycą
  Pełna klatka jak i APS-C 
  Kąt widzenia
  75,4 
  Minimalna odległość ostrzenia
  28cm 
  Skala odwzorowania
  maks. 1:5,4 
  Konstrukcja optyczna
  17 elementów w 12 grupach
  Liczba listków przysłony
  9
  Ustawianie ostrości
  obiektyw został wyposażony w szybki, ultradźwiękowy silnik HSM 
  Stabilizacja
  brak 
  Średnica filtra
  77mm 
  Inne funkcjonalności
  powłoka hydrofobowa i olejoodporna, funkcja Manual Override (MO)
  Osłona przeciwsłoneczna
  LH828-01 , z blokadą
  Wymiary
  82,8mm x 107,7
  Waga
  865g 
  • obiektyw Sigma 28mm f/1.4 DG HSM Art (Sony FE)
  • pokrowiec
  • dekielek
  • osłona przeciwsłoneczna LH828-01
  • klasyczna ogniskowa 28mm
  • prestiżowa linia Sigmy - Art
  • maksymalny otwór przysłony: f/1.4
  • obiektyw pełnoklatkowy konstrukcja: 17 elementów w 12 grupach 9-cio listkowa przysłona
  • mechanizm autofokusa: HSM
  • metalowa osłona przeciwsłoneczna
  • funkcja Manual Override (MO)

  Masz ten produkt?
  Zachęcamy do zostawienia opinii o produkcie. Pomóż innym dokonać wyboru.

  Brak opinii. Dodaj pierwszą opinię!

  Masz pytania odnośnie do tego produktu?