PRZEDŁUŻAMY - DARMOWA DOSTAWA OD 500 zł oraz RATY 0%! sprawdź!

Bezlusterkowiec Nikon Z6 + 24-70 mm f/4 + adapter FTZ + karta SONY XQD 64GB


nikon
  cena 10899 zł
  DARMOWA DOSTAWA
  Raty 0%!10 x 1089,90 zł


  kontakt z opiekunem produktu
  zapytaj o produkt lub cenę

  Wersje i konfiguracje produktu

  Bezlusterkowiec Nikon Z6
  7599 zł
  dostępny od ręki
  Bezlusterkowiec Nikon Z6 + adapter FTZ - Cena po rabacie 7499!
  8399 zł - rabat 900 zł
  dostępny od ręki
  Bezlusterkowiec Nikon Z6 + adapter FTZ + karta SONY XQD 64GB - Cena po rabacie 7999!
  8399 zł - rabat 400 zł
  dostępny od ręki
  Bezlusterkowiec Nikon Z6 + 24-70 mm f/4
  9499 zł
  dostępny od ręki
  Bezlusterkowiec Nikon Z6 + 24-70 mm f/4 + karta SONY XQD 64GB
  9899 zł
  dostępny od ręki
  Bezlusterkowiec Nikon Z6 Essential Movie KIT
  11999 zł
  dostępny u dostawcy
  Bezlusterkowiec Nikon Z6 + 24-70 mm f/4 + adapter FTZ
  10499 zł
  dostępny od ręki
  Bezlusterkowiec Nikon Z6 + 24-70 mm f/4 + adapter FTZ + karta SONY XQD 64GB
  10899 zł
  dostępny od ręki
  Bezlusterkowiec Nikon Z6 + 14-30mm f/4
  11999 zł
  dostępny u dostawcy

  Zalecane akcesoria

  Zasilanie

  Karty pamięci oraz czytniki

  Adaptery

  Obiektywy Nikkor Z

  Obiektywy Nikkor F

  Wężyki spustowe oraz piloty

  Akcesoria filmowe

  Nikon Z6

  Nikon Z6 to pełnoklatkowy aparat bezlusterkowy zaprojektowany przez firmę Nikon od podstaw. Wraz z modelem Z7 zapoczątkował on nowej generacji system pełnoklatkowych bezlusterkowców, w którym użyto wielu nowatorskich rozwiązań technologicznych dających całkiem nowe możliwości użytkowe. Zastosowanie nowego bagnetu o dużo większej średnicy niż w klasycznym mocowaniu Nikon F, umożliwiło skonstruowanie nowych obiektywów charakteryzujących się większą jasnością i lepszymi właściwościami optycznymi.

  Uniwersalny Nikon Z6 jest adresowany do szerokiej grupy odbiorców. Usatysfakcjonuje zarówno bardzo wymagających amatorów oczekujących najwyższej jakości zdjęć i filmów, jak i profesjonalistów, którzy pragną posiadać niezawodne narzędzie pracy o mniejszej wadze i gabarytach.

  Kompaktowy korpus (mniejszy i lżejszy niż lustrzanka) wykonany ze stopu magnezowego, posiada ergonomiczny uchwyt, jest uszczelniony i odporny na kurz oraz zachlapania. Prosta i intuicyjna obsługa aparatu znana z lustrzanek Nikona nie sprawi trudności nawet początkującym entuzjastom fotografii i filmowania. Ogromnym ułatwieniem w pracy jest wizjer OLED o imponującej rozdzielczości 3,69 mln punktów oraz uchylny, dotykowy wyświetlacz LCD o przekątnej 3,2” i rozdzielczości 2,1 mln pkt.

  Aparat posiada pełnoklatkową matrycę CMOS o rozdzielczości 24,3 megapiksela cechująca się nadzwyczajnym odwzorowywaniem szczegółów, bardzo szerokim zakresem czułości ISO 100-51200 (rozszerzalny do ISO 50-204800) pozwalającym na pracę w ekstremalnych warunkach oświetleniowych oraz 273-punktowy system AF umożliwiający precyzyjne ustawienie ostrości nawet w bardzo słabym oświetleniu (do -4EV). Wyposażony jest w 5-osiową optyczną stabilizację obrazu, co skutecznie redukuje drgania podczas fotografowania i filmowania (również przy użyciu obiektywów bez wbudowanej funkcji stabilizacji VR).

  Nikon Z6 doskonale sprawdza się jako aparat reporterski wykonując zdjęcia seryjne z prędkością 12kl./s. Posiada również bezszelestną migawkę elektroniczną a minimalny czas ekspozycji wynosi 1/8000s. 

  Ten uniwersalny pełnoklatkowy bezlusterkowiec Nikona umożliwia rejestrowanie filmów o znakomitej rozpiętości tonalnej w rozdzielczościach: 4K 30kl./s, Full HD 120kl./s. Płaski profil obrazu Nikon N-Log pozwala na zaawansowaną pracę i uzyskanie profesjonalnej jakości w postprodukcji.

   Oprócz nowej optyki systemowej o nadzwyczajnych parametrach optycznych i funkcjonalności, użytkownicy nowego bezlusterkowca Nikona mają możliwość wykorzystania szerokiej gamy doskonałych obiektywów Nikkor z bagnetem F dzięki adapterowi FTZ.

   

  Ciesz się swobodą rejestrowania szczegółów przy słabym świetle – od nocnych zdjęć miasta po portrety w półmroku dzięki matrycy o bardzo wysokiej czułości.

   Uchwyć pełnoklatkowe piękno w samym środku wydarzeń dzięki trybowi zdjęć seryjnych z szybkością 12 kl./s.

   

  Matryca i jakość obrazu

  Nikon Z6 wyposażony jest w pełnoklatkową matrycę BSI CMOS (36 × 24 mm) o efektywnej liczbie pikseli wynoszącej 24,3 miliona. Matryca o wysokiej czułości, wspierana przez wydajny procesor EXPEED 6 pozwala na rejestrowanie obrazów, które charakteryzują się wyjątkowo dużą szczegółowością, bardzo szerokim zakresem dynamiki tonalnej oraz niskim poziomem zaszumienia nawet przy ISO 51200. Podstawowy zakres czułości ISO 100 - 51200 można rozszerzyć aż do wartości ISO 50 - 204800 co umożliwia fotografowanie i filmowanie w ekstremalnie trudnych warunkach oświetleniowych. Pliki mogą być zapisywane w 12 lub 14-bitowym formacie NEF (RAW) o rozdzielczości 6048 x 4024 pikseli a filmy można rejestrować  w rozdzielczości 4K UHD 3840 x 2160 pikseli.

   

  Pomiar światła

  Nikon Z6 dysponuje bardzo precyzyjnym pomiary ekspozycji TTL, który działa nawet w wyjątkowo słabym oświetleniu w zakresie  od -4 do +17 EV. Kompensacja ekspozycji może odbywać się od -5 do +5 EV w krokach co 1/3 lub 1/2 EV. Opcja bracketingu ekspozycji oferuje możliwość wykonania do 9 zdjęć w zakresie +/-3 EV, z minimalnym krokiem 1/3 EV. Do dyspozycji mamy kilka trybów pracy pomiaru światła: matrycowy pomiar ekspozycji obejmujący całą powierzchnię kadru, centralnie ważony (przypisanie 75% wagi pomiaru do obszaru o średnicy 12 mm na środku kadru, punktowy (pomiar w kole o średnicy 4 mm - około 1,5% powierzchni kadru - ustawionym na wybranym polu AF) oraz tryb chroniący jasne obszary przed prześwietleniem. W modelu tym mamy do dyspozycji również funkcję wielokrotnej ekspozycji oraz HDR.

   
   

  Pełnoklatkowa matryca CMOS w technologii BSI o rozdzielczości 24,5 mln pikseli w połączeniu z autofokusem w płaszczyźnie ogniskowej rejestruje ostre zdjęcia o niezwykłym poziomie szczegółowości.

  Wydajny procesor przetwarzania EXPEED 6 zapewnia zdjęcia o niskim poziomie szumów i wyjątkowo duży zakres dynamiki niezależnie od czułości ISO.

   

  Sprawny i precyzyjny system AF

  Zastosowany w tym aparacie bezlusterkowym system AF oparty o detekcję fazową doskonale radzi sobie w ekstremalnie trudnych warunkach oświetleniowych w całym obszarze kadru. Wyjątkowo szybki i precyzyjny AF jest skuteczny w bardzo słabym oświetleniu (do-4EV) i posiada funkcję rozpoznawania twarzy oraz inteligentnego śledzenia poruszających się obiektów. System korzysta z 273 pól pomiarowych i obejmuje 90% powierzchni pola widzenia  zapewniając bardzo szybki autofokus w przypadku zdjęć, a także płynne śledzenie ostrości podczas rejestracji filmów. W Nikonie Z6 mamy do dyspozycji następujące tryby ustawiania ostrości: pojedynczy (AF-S), ciągły (AF-C), ciągły działający w trybie filmowym (AF-F) oraz ręcznym (M). 

   

  System AF natychmiast wykrywa ruch. Nawet małe lub szybko poruszające się obiekty można śledzić z maksymalną precyzją niezależnie od warunków oświetleniowych. Tryb Precyzyjny AF pozwala doskonale uchwycić nawet najmniejsze detale.

  Ultraszeroki autofokus z pokryciem 90% kadru pozwala rejestrować ostre zdjęcia w każdej sytuacji. Bez trudu wykrywane są obiekty nawet na krawędzi kadru. Z niezwykłą precyzją – nawet w przypadku kadrów pionowych.

  Procesor AF z algorytmem inteligentnego wykrywania twarzy utrzymuje ostrość na twarzy. Magia spojrzenia. Magia ekspresji. Teraz możesz uchwycić ulotne piękno nawet gdy fotografowana osoba szybko się porusza.

   

  Zdjęcia seryjne

  Nikon Z6 umożliwia rejestrowanie zdjęć seryjnych z szybkością do 12 kl./s co jest przydatne na przykład w fotografii reportażowej, sportowej  czy przyrodniczej, gdzie chcemy uchwycić spontaniczne i dynamiczne ujęcia. Dzięki wydajnemu procesorowi EXPEED 6 możliwe jest zachowanie równowagi pomiędzy śledzącym trybem pracy autofokusa podczas wykonywania zdjęć seryjnych a wysoką jakością zdjęć nawet w słabym oświetleniu. Z6 posiada bufor pozwalający na zapis serii około 30 zdjęć z prędkością 12kl./s i około 200 z prędkością 5kl./s w formacie NEF/RAW, dzięki czemu można rejestrować zdjęcia najwyższej jakości bez zbędnych przerw. Najkrótszy czas ekspozycji wynosi 1/8000s. Zdjęcia seryjny możemy wykonywać również w trybie pracy cichej migawki.

   

  Cicha migawka

  W sytuacjach, gdy konieczne jest zachowanie dyskrecji, kliknięcie migawki aparatu może zwrócić uwagę fotografowanego obiektu i spowodować utratę wspaniałego ujęcia. Dzięki dostępnemu w modelu Z6 trybowi cichej migawki można robić zdjęcia bez zakłócania spokoju. Połączenie odchylanego ekranu z cichym fotografowaniem umożliwia uwiecznianie niepozowanych ujęć bez zwracania na siebie uwagi. Z tej funkcji skorzystają z pewnością fotografowie wykonujący zdjęcia ślubne, dzikiej przyrody z niewielkiej odległości jak i ci wszyscy, którzy pragną zachować dyskrecję lub chcą zostać niezauważeni.

   

  Nikon Z6 podczas pracy z modelką w plenerze

  Nikon Z6 podczas fotografowania żywności

  Stabilizacja obrazu

  Wbudowana funkcja pięcioosiowej redukcji drgań umożliwia fotografowanie z czasami otwarcia migawki dłuższymi nawet o pięć stopni. Można dzięki temu rejestrować ostrzejsze zdjęcia przy słabnącym świetle dziennym oraz filmy bez niechcianych skutków drgania aparatu.

  Tryb Sport gwarantuje większą stabilność obrazu w wizjerze podczas fotografowania wyjątkowo dynamicznych scen, a także w czasie panoramowania. Przy nagrywania filmów system pięcioosiowej optycznej redukcji drgań współpracuje z systemem elektronicznej redukcji drgań, by zapewnić niezwykle stabilne ujęcia.

  Dzięki wbudowanej pięcioosiowej stabilizacji matrycy oraz wysokiej użytecznej czułości możemy uzyskać imponujące efekty nawet podczas nocnych ujęć bez użycia statywu. 

  Wbudowana pięcioosiowa stabilizacja obrazu o skuteczności 5EV jest szczególnie ważna podczas rejestrowania filmów. Jest w pełni skuteczna nawet gdy używamy obiektywów bez funkcji VR.

   

  Filmowanie

  Nikon Z6 dysponuje zaawansowanymi możliwościami rejestrowania materiału filmowego o profesjonalnej jakości wykorzystując w tym celu pełną powierzchnię matrycy. Możemy nagrywać filmy w rozdzielczości 4K (3840×2160) z szybkością 30kl./s oraz Full HD (1920x1080) z szybkością nawet 120kl./s ze scenami w zwolnionym tempie i o niezwykłym poziomie szczegółowości. Aparat pozwala na wyprowadzenie 10-bitowego sygnału (w formacie N-Log) przez złącze HDMI do zewnętrznego rejestratora. Profesjonalna jakość sygnału wideo zwiększa możliwości edycji w postprodukcji oraz umożliwia nagrywanie filmów poklatkowych w jakości 4K i wyodrębnianie wysokiej jakości zdjęć z kadrów filmu 4K. 

  Nadpróbkowanie do jakości 6K umożliwia nagrywanie materiałów w jakości 4K o niezwykłej precyzji i zaskakującym poziomie szczegółów. Szybki procesor przetwarzania obrazu EXPEED 6 generuje idealnie czyste zdjęcia wolne od szumów, efektu mory i przekłamań barw.

  Jasne obiektywy z mocowaniem Z firmy Nikon są wyposażone w cichy autofokus, a dodatkowo zapewniają efektowne rozmycie tła. Wbudowana funkcja podkreślania krawędzi wspomaga ustawianie ostrości podczas ręcznego przesuwania ostrości przez scenę.

  Szybkość autofokusa oraz czułość śledzenia ostrości można ustawić podczas nagrywania filmu. Niezwykły mechanizm autofokusa w obiektywach z mocowaniem Z firmy Nikon minimalizuje niechciane efekty „oddychania” czy przesunięcia ostrości podczas zmiany ogniskowej.

  Aparat posiada wbudowany mikrofon stereofoniczny oraz wejście na zewnętrzny mikrofon z opcją wytłumienia i możliwością regulowania czułości.

   

  Nikon N-Log umożliwia nagrywanie filmów z niezwykłą 10-bitową głębią koloru, która pozwala utrwalić czterokrotnie więcej informacji niż format 8-bitowy, zapewniając maksymalną jakość zdjęć do montażu i obróbki koloru. 

  Aparat pozwala na rejestrowanie znaczników czasowych w trybie pomijania klatek lub bez pomijania klatek i zapis nagrania w formacie gotowym do wyświetlenia przez złącze HDMI z obsługą 10-bitowej głębi koloru. Z 6 obsługuje otwarty protokół Atomos, dzięki czemu można synchronizować momenty rozpoczęcia i zatrzymania nagrywania filmu HDMI z poziomu zewnętrznego rejestratora lub aparatu.

  Wbudowana aktywna funkcja D-Lighting wyrównuje obszary prześwietlone i zacienione w scenach o wysokim kontraście. Jest to idealne rozwiązanie w przypadku filmów, które muszą być gotowe do prezentacji od razu po zakończeniu zdjęć.

   

  Budowa i ergonomia

  Duży wizjer elektroniczny OLED o rozdzielczości 3,69 mln pkt. z możliwością regulacji poziomu jasności i balansu kolorów zapewnia wyraźny obraz z naturalnym odwzorowaniem barw oraz płynne śledzenie ruchu. Gwarantuje to ostry, stabilny obraz  nawet podczas szybkiego panoramowania lub przybliżenia obrazu, aby sprawdzić ostrość. Regulacja dioptrażu wynosi -4 do +2 dpt.

  Sekret niezawodności tego aparatu w każdych warunkach tkwi w wytrzymałym, a zarazem lekkim korpusie wykonanym z magnezowego odlewu oraz dokładnym zabezpieczeniu obudowy przed czynnikami atmosferycznymi. Mimo niewielkich gabarytów aparat wygodnie i pewnie trzyma się w dłoni. Testy potwierdzają wysoką precyzję i wytrzymałość migawki aparatu nawet do 200 000 cykli.

  Uchylny, dotykowy wyświetlacz LCD o przekątnej 3,2” i rozdzielczości 2,1 mln pkt. pokrywa 100% pola widzenia obiektywu. Umożliwia regulację balansu kolorów oraz sterowanie jasnością a maksymalny kąt oglądania wynosi 170°. Monitor pozwala na przeglądanie zdjęć oraz obsługę autofokusa i spustu migawki za pośrednictwem dotykowych elementów sterujących nawet w silnym słońcu. 

   

  Gniazda

  Nikon Z6 został wyposażony w następujące gniazda: USB - Złącze typu C (USB SuperSpeed). Zalecane połączenie z wbudowanym portem, Wyjście HDMI -Złącze HDMI typu C, Wejście Audio - Stereofoniczne typu minijack (średnica 3,5 mm; zasilanie po podłączeniu), Wyjście Audio - Stereofoniczne typu minijack (średnica 3,5 mm), Złącze akcesoriów - Możliwość użycia z przewodem MC-DC2 i innymi opcjonalnymi akcesoriami oraz gniazdo kart pamięci XQD.

   

  Komunikacja z innymi urządzeniami

  Wbudowane moduły Wi-Fi® i Bluetooth® umożliwiają szybkie połączenie aparatu z dowolnym urządzeniem inteligentnym za pomocą technologii SnapBridge. Pozwala to na dzielenie się na odległość zdjęciami w formacie JPEG oraz zdalnie fotografowanie i nagrywanie filmów.

  Zdjęcia w formacie JPEG i RAW możesz płynnie przesyłać w trybie Stacja lub Punkt dostępowy. Opcjonalny przekaźnik bezprzewodowy WT-7A zapewnia połączenie z przewodową lub bezprzewodową siecią LAN na większe odległości.

   

  Mocowanie Z dające więcej światła i więcej możliwości


  Najszersze na świecie mocowanie obiektywów pełnoklatkowych sprawia, że wszechstronny aparat bezlusterkowy Z 6 rejestruje światło w zupełnie wyjątkowy sposób. Dzięki dużemu mocowaniu o średnicy 55 mm aparat z serii Z wpuszcza więcej światła. Zaledwie 16 mm między mocowaniem i pełnoklatkową matrycą w aparacie oznacza, że do matrycy dociera jeszcze więcej światła. Od granatowej poświaty zmierzchu po urzekające cienie. Wyjątkowa konstrukcja układu optycznego obiektywów z mocowaniem Z firmy Nikon w połączeniu z mocowaniem bagnetowym o dużej średnicy pozwala uzyskać niezwykłe efekty świetlne.

  Adapter do mocowania FTZ umożliwia swobodne korzystanie z dotychczasowych obiektywów NIKKOR z mocowaniem F z aparatem Z 6 firmy Nikon. Zdjęcia nie tracą na jakości. Dodatkowo obiektywy bez redukcji drgań (VR) zyskują zupełnie nową ostrość dzięki mechanizmowi redukcji drgań w aparacie.

   

   

   

  Inne funkcjonalności Nikona Z6


   

  Focus Stacking

  Dzięki tej funkcji Nikon Z6 pozwala na wykonywanie zdjęć z przesuniętą płaszczyzną ostrości. Umożliwia uzyskanie większej głębi ostrości zdjęcia niż to wynika z możliwości optycznych obiektywu lub wybór optymalnego balansu między ostrością a rozmyciem, już po wykonaniu zdjęcia. Odległość ustawionej ostrości możemy regulować w 10 stopniowej skali. Liczbę zdjęć natomiast ustalamy od 1 do 300. Dodatkowo, wybrać możemy, czy kolejne fotografie wykonywane będą od razu po sobie, czy w określonych odstępach czasowych. Zdjęcia zapisywane są na karcie osobno a złożenia ich w jedno możemy dokonać w postprodukcji. 

   

  Tryb HDR

  W trybie HDR aparat wykonuje kilka zdjęć tego samego ujęcia przy różnych parametrach ekspozycji, następnie wykonane kadry łączymy w jeden, wybierając z każdego z nich tę część obrazu, która została najlepiej naświetlona. Otrzymujemy w ten sposób prawidłowo naświetloną fotografię z dobrze widocznymi wszystkimi jej elementami. Nikon Z6 w tym trybie wykonuje trzy zdjęcia, a różnica w naświetleniu pomiędzy nimi może wynosić od 1 do 3 EV. Do dyspozycji mamy także opcje wygładzania: zmniejszone, normalne oraz zwiększone.

   

  Tryb D-Lightning

   Tryb ten polega na programowym rozszerzeniu dynamiki tonalnej, którą ustawić można w następujących trybach: Automatyczna, Bardzo wysoka, Zwiększona, Normalna, Zmniejszona i Wyłączona.

   

   Autobracketing

  Funkcja bracketingu ekspozycji pozwala na wykonanie serii do 9 zdjęć, z których każde może być automatycznie skompensowane w zakresie od -3 do +3 EV w krokach od 1/3 do 3 EV. Oprócz tej funkcji aparat dysponuje również trybami bracketingu moc błysku, balans bieli oraz ADL.

   

  Wielokrotna ekspozycja

  Tryb ten w Nikonie Z6 umożliwia wykonanie od dwóch do dziesięciu ekspozycji w formacie NEF (RAW) jako jedno zdjęcie. Wykonując kolejne zdjęcia na bieżąco możemy podglądać tworzony obraz. Fotografując z wykorzystaniem podglądu na żywo, na ekranie widzimy efekt powstającego obrazu w postaci półprzezroczystej nakładki na aktualny kadr. W tym trybie mamy także możliwość zachowywania oryginałów wszystkich wykonanych zdjęć. 

   

  Zdjęcia interwałowe

  W Nikonie Z6 mamy do dyspozycji funkcję umożliwiającą automatyczne wykonywanie zdjęć poklatkowych. Dostępne dla tej funkcji opcje obejmują ustawienie czasu rozpoczęcia fotografowania, czas interwału, liczbę interwałów oraz liczbę zdjęć na interwał.

   

  Fotografowanie bez migotania

  Nikon Z6 posiada funkcję usprawniającą fotografowanie przy oświetleniu, którego migotanie może powodować problemy z poprawną ekspozycją zdjęcia, przy stosowaniu krótkich czasów ekspozycji. Dotyczy to na przykład światła, które emitują świetlówki i jest to szczególnie pomocne podczas wykonywania zdjęć seryjnych. Przy tego typu oświetleniu kolejne zdjęcia mogą się różnić poziomem naświetlenia, jak również kolorystyką. Funkcja detekcji migotania powoduje, że migawka będzie wyzwalana w optymalnym momencie, by zapewnić równą ekspozycję kolejnych zdjęć.

   

  Czyszczenie matrycy

  W Nikonie Z6 zastosowano system automatycznego czyszczenia matrycy, działający na zasadzie wibracji matrycy. Funkcję tę można uruchomić w dowolnej chwili w menu lub ustawić czyszczenie przy każdym włączaniu lub wyłączaniu aparatu. Istnieje także możliwość ręcznego usuwania kurzu z matrycy.

   

  Przetwornik obrazu

  Typ przetwornika
  CMOS
  Wielkość przetwornika
  Pełna klatka (35,9 x 23,9 mm)
  Liczba pikseli
  Efektywna liczba pikseli 24,5 Mpix

  Optyka

  Mocowanie obiektywu
  Mocowanie Nikon Z
  Mnożnik ogniskowej
  1x

  Ustawianie ostrości

  Typ i zakres pomiaru
  Zakres pomiaru od –2 do +19 EV (od –4 do +19 EV z AF przy słabym oświetleniu)
  Punkty pomiaru
  273 pola (detekcja fazowa, w trybie jednopolowego AF)/90-proc. pokrycie kadru w pionie i poziomie.
  Tryby pracy AF
  Precyzyjny AF, jednopolowy AF i AF z dynamicznym wyborem pola (precyzyjny AF i AF z dynamicznym wyborem pola są dostępne tylko w trybie zdjęć); szerokie pole AF (S); szerokie pole AF (L); automatyczny wybór pola AF

  Ekspozycja

  Rodzaje pomiaru światła
  Pomiar ekspozycji TTL, matrycowy:
  (1) Pomiar centralnie ważony: przypisanie 75% wagi pomiaru do koła o średnicy 12 mm na środku kadru; waga pomiaru może być alternatywnie przypisana na podstawie uśrednienia całego kadru.
  (2) Pomiar punktowy: pomiar z obszaru o średnicy 4 mm (około 1,5% powierzchni kadru) na środku wybranego pola AF.
  (3) Pomiar chroniący jasne obszary przed prześwietleniem.

  Zakres pomiaru ekspozycji –4 do +17 EV (ISO 100, obiektyw f/2,0 przy 20°C)
  Tryby ekspozycji
  Automatyczny; automatyka programowa z fleksją programu (P); automatyka z preselekcją czasu (S); automatyka z preselekcją przysłony (A); manualny (M); ustawienia użytkownika (U1, U2, U3)

  Kompensacja ekspozycji od –5 do +5 EV w krokach co 1/3 lub 1/2 EV, dostępny w trybach P, S, A i M
  Czasy otwarcia migawki
  Od 1/8000 do 30 s w krokach co 1/3 lub 1/2 EV, czas B
  Czułość ISO
  Od 100 do 51200 ISO
  Można również ustawić na około 0,3, 0,5, 0,7 lub 1 EV (odpowiednik ISO 50) przy wartości poniżej ISO 100 lub około 0,3, 0,5, 0,7, 1 lub 2 EV (odpowiednik ISO 204800) powyżej ISO 51200
  dostępny automatyczny dobór ISO
  Szybkość robienia zdjęć
  Maksymalnie 12 kl./s
  Balans bieli
  Automatyczny (3 rodzaje), automatyczny dla naturalnego oświetlenia, światło słoneczne, pochmurno, cień, światło żarowe, światło jarzeniowe (7 rodzajów), lampa błyskowa, wybór temperatury barwowej (od 2500 do 10 000 K), pomiar manualny (można zapisać maks. 6 wartości), wszystkie tryby (oprócz wyboru temperatury barwowej) z dokładną regulacją

  Zapis obrazu i dźwięku

  Rejestracja zdjęć
  NEF (RAW): 12- lub 14-bitowy (z kompresją bezstratną lub stratną albo bez kompresji); dostępne duże, średnie i małe (zdjęcia małe i średnie są rejestrowane z 12-bitową głębią kolorów przy użyciu kompresji bezstratnej).
  TIFF (RGB).
  JPEG: zgodność z podstawowym formatem JPEG; ustawienia opcji kompresji: Fine (ok. 1: 4), Normal (ok. 1: 8) i Basic (ok. 1: 16); dostępna opcja kompresji Optymalna jakość.
  NEF (RAW)+JPEG: jedno zdjęcie zapisywane jednocześnie w formatach NEF (RAW) i JPEG.
  Rejestracja filmów
  MOV, MP4 (H.264/MPEG-4 AVC)

  3840 x 2160 (4K UHD): 30p (progresywny), 25p, 24p.
  1920 x 1080; 120p, 100p, 60p, 50p, 30p, 25p i 24p.
  1920×1080 (spowolnienie); 30p ×4, 25p ×4, 24p ×5.
  Rzeczywista liczba klatek na sekundę dla szybkości 120p, 100p, 60p, 50p, 30p, 25p, i 24p to odpowiednio 119,88, 100, 59,94, 50, 29,97, 25 i 23,976 kl./s; wybór jakości dostępny dla wszystkich rozmiarów oprócz 3840 x 2160, 1920 x 1080 120p/100p i 1920 x 1080 spowolnienie, gdy wybrane jest na stałe ustawienie „Wysoka”.
  Rejestracja dźwięku
  Liniowy PCM, AAC
  Wbudowany mikrofon stereofoniczny lub zewnętrzny mikrofon z opcją wytłumienia; możliwość regulowania czułości

  Podgląd obrazu

  Wizjer
  Wyświetlacz LCD z matrycą TFT o przekątnej 1,27 cm (0,5 cala), około 3690 tys. punktów (technologia Quad VGA) w technologii OLED z funkcją regulacji balansu kolorów oraz sterowaniem jasnością metodą automatyczną lub z wykorzystaniem 11 poziomów jasności.

  Pokrycie kadru około 100% w poziomie i 100% w pionie
  Powiększenie około 0,8× (obiektyw 50 mm ustawiony na nieskończoność; –1 dioptria)
  Dystans widzenia całej matówki 21 mm (–1 dioptria; od okularu wizjera)
  Korekcja dioptrażu od –4 do +2 dpt.
  Czujnik zbliżenia oka automatyczne przełączanie między wyświetlaniem obrazu na monitorze i w wizjerze
  Wyświetlacz LCD
  Przekątna 8 cm (3,2 cala). Odchylany, dotykowy wyświetlacz LCD TFT o kącie oglądania wynoszącym 170°, pokryciu kadru wynoszącym około 100%, z możliwością regulacji balansu kolorów oraz sterowania jasnością metodą ręczną z wykorzystaniem 11 poziomów. Około 2100 tys. punktów.

  Złącza

  Stopka na akcesoria
  Gniazdo „gorącej stopki” wg ISO 518 ze stykami synchronizacji i danych oraz blokadą zabezpieczającą
  Gniazdo mikrofonowe
  Stereofoniczne typu minijack (średnica 3,5 mm; zasilanie po podłączeniu)
  Gniazdo słuchawkowe
  Stereofoniczne typu minijack (średnica 3,5 mm)
  Gniazdo HDMI
  Złącze HDMI typu C
  Gniazdo SDI
  Brak
  Gniazdo USB
  Złącze typu C (USB SuperSpeed)
  Gniazdo kart pamięci
  1 karta XQD

  Inne funkcjonalności

  Stabilizacja obrazu
  5-osiowa z przesunięciem matrycy
  Łączność bezprzewodowa
  Wi-Fi/Bluetooth
  Współpraca z lampą błyskową
  Czas synchronizacji błysku 1/200s

  Sterowanie błyskiem:
  TTL: sterowanie lampą w trybie i-TTL; zrównoważony błysk wypełniający i-TTL jest używany z pomiarem matrycowym, centralnie ważonym i z pomiarem chroniącym jasne obszary przed prześwietleniem, standardowy błysk wypełniający i-TTL z pomiarem punktowym

  Tryb błysku:
  Synchronizacja na przednią kurtynkę migawki, synchronizacja z długimi czasami ekspozycji, synchronizacja na tylną kurtynkę migawki, redukcja efektu czerwonych oczu, redukcja efektu czerwonych oczu przy synchronizacji z długimi czasami ekspozycji; synchronizacja z długimi czasami ekspozycji na tylną kurtynkę migawki, wyłączona

  Zasilanie

  Akumulator, zasilacz
  Jeden akumulator jonowo-litowy EN-EL15b
  Zasilacz sieciowy EH-5c/EH-5b (wymaga dostępnego osobno złącza zasilania EP-5B)
  Czas pracy
  Brak danych

  Parametry fizyczne

  Wymiary
  134 x 100,5 x 67,5 mm
  Waga
  675g (z akumulatorem oraz kartą pamięci, bez pokrywki bagnetu korpusu)
  585g (sam korpus aparatu) 
  • Aparat cyfrowy Nikon Z6 (body)
  • Obiektyw Nikkor 24-70/4
  • Adapter FTZ
  • Pasek AN-DC19
  • Pokrywka bagnetu BF-N1
  • Pokrywka sanek gorącej stopki BS-1
  • Okular wizjera DK-29
  • Akumulator EN-EL15B
  • Ładowarka MH-25A
  • Kabel USB UC-E24
  • Pełnoklatkowa matryca CMOS o rozdzielczości 24,3 Mpix
  • 5-osiowy system stabilizacji matrycy (skuteczność 5 EV)
  • Nowy bardzo duży bagnet pozwalający na większy dopływ światła i rejestrowanie obrazu jeszcze lepszej jakości
  • Szeroki zakres efektywnej czułości ISO 100-51200
  • Bardzo szybki i precyzyjny autofokus z 273 punktami pomiaru i 90% pokryciem kadru
  • Możliwość rejestrowania filmów 4K 30kl./s, Full HD 120kl./s
  • Płaski profil obrazu Nikon N-Log (pozwala na zaawansowaną pracę z kolorem w postprodukcji)
  • Wykonywanie zdjęć z prędkością 12 kl./s
  • Uchylny, dotykowy 3,2" ekran LCD oraz wizjer OLED o rozdzielczości 3 690 000 punktów
  • Uszczelniony, kompaktowy korpus odporny na kurz i zachlapania
  • Wejście na karty XQD
  • Wi-Fi w technologii SnapBridge
  • Możliwość wykorzystania szerokiej gamy doskonałych obiektywów Nikkor F dzięki opcjonalnemu adapterowi Nikon FTZ