Aparat Canon PowerShot G3X + SanDisk SDXC Extreme 64GB GRATIS! ID: 10268 EAN: 4549292034615 MFR: 0106C002AA


canon
  cena 3198 zł
  3599 zł
  eRaty12 x 286 zł


  kontakt z naszym doradcą
  email: sklep@fotoplus.pl
  tel.: 12 294 60 60

  Zapytaj o produkt

  Klienci zainteresowani tym produktem zakupili również

  cena 279 zł
  dostępny od ręki WIĘCEJ
  cena 849 zł
  dostępny od ręki WIĘCEJ
  cena 95 zł
  dostępny od ręki WIĘCEJ
  Zasilanie
  Akumulator Canon NB-10L
  dostępny od ręki
  cena 279 zł
  Akumulator Newell zamiennik Canon NB-10L
  dostępny powyżej 7 dni
  cena 35 zł
  Karty pamięci
  Karta pamięci SanDisk SDHC Extreme 16GB (90MB/s)
  dostępny od ręki
  cena 35 zł
  Karta pamięci SanDisk SDHC Extreme 32GB (90MB/s) V30 UHS-I U3
  dostępny od ręki
  cena 49 zł
  Karta pamięci Lexar SDHC 32GB 1000x (150MB/s) Professional
  dostępny do 7 dni
  cena 115 zł
  Czytnik kart Lexar Professional USB 3.0 Dual-Slot Reader
  dostępny od ręki
  cena 169 zł
  Akcesoria dodatkowe
  Canon wizjer EVF-DC1
  dostępny od ręki
  cena 849 zł
  Lampa Canon Speedlite 270 EX II
  dostępny powyżej 7 dni
  cena 782 zł
  Canon elektroniczny wężyk spustowy RS-60E3
  dostępny od ręki
  cena 69 zł
  Canon Przewód synchronizacyjny "Off-camera shoe cord OC-E3"
  dostępny powyżej 7 dni
  cena 249 zł
  Canon uchwyt Speedlite Bracket SB-E2
  dostępny do 7 dni
  cena 999 zł
  Statywy
  Statyw stołowy Velbon EX-Macro
  dostępny powyżej 7 dni
  cena 99 zł
  Statyw stołowy Manfrotto PIXI
  dostępny do 7 dni
  cena 85 zł
  Statyw stołowy Manfrotto PIXI EVO
  dostępny od ręki
  cena 139 zł
  Akcesoria czyszczące
  Zestaw czyszczący Carl Zeiss Lens Cleaning Kit
  dostępny od ręki
  cena 99 zł
  Pióro LensPen Elite NLP-1W
  dostępny od ręki
  cena 49 zł

  Canon PowerShot G3 X

  Canon PowerShot G3 X jest niezwykle wszechstronnym aparatem kompaktowym. Matryca o rozdzielczości 20.2 Mpix oraz niewymienny, stabilizowany obiektyw typu zuperzoom z przybliżeniem optycznym 25x gwarantują znakomitą jakość obrazu oraz ogromne możliwości kadrowania. Zaawansowana technologia, ergonomiczny korpus z rozbudowanymi możliwościami kontroli oraz profesjonalne funkcje składają się na aparat, który spodoba się zarówno początkującemu fotografowi jak i profesjonaliście.

   

   

  Obrazowanie

   

  Matryca i fotografowanie

  Aparat G3 X wyposażony został w matrycę CMOS o wielkości 1" i rozdzielczości 20,2 Mpix. Czułość matrycy możemy wybrać z szerokiego przedziału od 125 do 6400 ISO (a po rozszerzeniu do 12800 ISO), umożliwiając tym samym fotografowanie w sytuacjach słabego oświetlenia oraz przy dłuższych ogniskowych bez konieczności stosowania statywu. Canon G3 X umożliwia wybranie czasów naświetlania z przedziału 1/2000-30 sekund, lub w trybie Bulb, który pozwala na ręczne otwieranie i zamykanie przysłony. W przypadku poruszających się obiektów lub w sytuacjach gdy ruch jest trudny do przewidzenia możemy skorzystać z trybu zdjęć seryjnych o szybkości 5,9 kl./s (3,2 kl./s w trybie AF).

  Aparat G3 X zapisuje zdjęcia w formatach JPEG oraz w 14-bitowym formacie RAW.

   

  Uniwersalny obiektyw

  Aparat G3 X posiada niewymienny obiektyw z zoomem optycznym 25x o ogniskowych 8,8-220mm, co odpowiada ogniskowym 24-600mm dla formatu małoobrazkowego. Jasność obiektywu wynosi od f/2,8 dla szerokiego kąta do f/5,6 dla najmniejszego kąta widzenia, co w połączeniu z 9-listkową przysłoną umożliwia wykonywanie obrazów z pięknie rozmytym tłem. Taki zakres ogniskowych jest niezwykle wszechstronny, idealnie nadaje się do fotografii podróżniczej, krajobrazowej, sportowej czy portretowej.

  Obiektyw aparatu G3 X został wyposażony w optyczną stabilizację obrazu o efektywności do 3,5 stopnia EV. W połączeniu z szerokim zakresem czułości matrycy pozwala to na wykonywanie nieporuszonych zdjęć w bardzo słabych warunkach oświetlenia oraz kiedy używamy długich ogniskowych.

  Aparat G3 X  posiada kilka przydatnych funkcji pomagających w kadrowaniu. Jeśli kąt widzenia jest bardzo wąski (używamy dużego przybliżenia) kadrowanie jest utrudnione kiedy fotografowany obiekt się porusza. Aby pomóc w tego typu sytuacjach możemy skorzystać z umieszczonego z boku obiektywu przycisku. Naciśnięcie i przytrzymanie go uruchamia tryb Asystenta Kadrowania - obraz zostanie oddalony odsłaniając scenę znajdującą się poza ramami kadru, z krawędziami kadru zaznaczonymi na podglądzie. Daje to możliwość szybkiego odnalezienia obiektu, przewidzenie jego ruchu i znalezienie odpowiedniego kadru. Zwolnienie przycisku przywróci ustawioną ogniskową i będziemy mogli wykonać zdjęcie. Aparat posiada również funkcję Auto Zoom, która sama rozpoznaje ruch obiektywu "szukającego zagubionego celu" i oddala obraz odsłaniając scenę poza kadrem. Po odnalezieniu obiektu wystarczy potrzymać aparat nieruchomo żeby przywrócić używaną ogniskową i zrobić zdjęcie.

   

  Sceny i filtry kreatywne

  Canon PowerShot G3 X wyposażony jest w szereg funkcji, dzięki którym robienie zdjęć staje się jeszcze bardziej kreatywnym zajęciem. Osoby, które zaczynają swoją przygodę z fotografią skorzystać mogą z szeregu opcji automatycznych - po wybraniu odpowiedniej sceny jak na przykład "Portret" czy "Scena wieczorna" aparat sam dobierze parametry ekspozycji najbardziej pasujące do danej sytuacji.

  Aby nadać zdjęciom odpowiedni klimat, G3 X pozwala dodać do fotografii Kreatywny Filtr, który zmieni kontrast lub kolory zdjęcia lub zmieni jego charakter dodając ciekawe efekty. Do wyboru  jest między innymi filtr z wyraźniejszymi kolorami (Vivid Colors), filtr z dużą dynamiką tonów dla bardzo kontrastowych scen (High Dynamic Range) czy efekt miniaturki symulujący użycie obiektywu typu tilt-shift (Miniature Effect).

   

  Przegląd najważniejszych funkcji aparatu Canon G3 X.

  Aparat PowerShot G3 X posiada wszechstronny obiektyw o szerokim zakresie ogniskowych 24-600 mm (odpowiednik dla formatu 35mm).

   

  Ustawienie ostrości

  Canon PowerShot G3 X oferuje szereg opcji ustawiania ostrości. Jeśli ostrość ustawiamy ręcznie możemy skorzystać z funkcji pomocniczej Focus Peaking, która pokoloruje na wyświetlaczu te piksele, które mają najwyższą ostrość. Jeśli używamy funkcji autofokusa, możemy połączyć ją z opcją ręcznego ostrzenia (tryb AF+MF) dzięki czemu aparat sam ustawi ostrość, a my będziemy mogli dokonać mikrokorekcji za pomocą pierścienia ostrości na obiektywie. Kiedy poruszymy pierścieniem obszar na którym znajduje się punkt ustawiania ostrości zostanie powiększony, zwiększając precyzję ustawienia.

  Wśród funkcji automatycznego ustawiania ostrości jest tryb pojedynczego ustawienia (po ustawieniu ostrości zostanie ona zablokowana na daną odległość do czasu zrobienia zdjęcia) oraz tryb ciągły, który po ustawieniu ostrości będzie obserwował obiekt i w razie jego ruchu G3 X odpowiednio poprawi odległość ogniskowania.

  Jedną z funkcji autofokusa jest też tryb rozpoznawania twarzy. Aparat wykrywa twarz człowieka i ustawia na nią ostrość. Jeśli osoba się porusza, możemy połączyć ten tryb z funkcją Auto Zoom, co sprawi że Canon G3 X sam będzie zmieniał ogniskową aparatu aby fotografowana osoba miała stały rozmiar w kadrze. Wykryte twarze możemy zapisać do banku twarzy. Imiona osób zapisanych w banku twarzy zostaną automatycznie zapisane razem ze zdjęciami na których daną osobę wykryto, co umożliwia łatwe wyszukiwanie zdjęć z konkretnymi osobami. Osoby zapisane w ten sposób mają również pierwszeństwo podczas ustawiania ostrości za pomocą funkcji wykrywania twarzy, funkcja przydatna na przykład na wycieczce, kiedy w tłumie fotografujemy znajomą osobę.

   

  Migawka dotykowa

  Funkcja migawki dotykowej umożliwia ostrzenie i wykonywanie zdjęć jednym dotknięciem palca. Wystarczy dotknąć ekranu LCD na obiekcie, który chcemy sfotografować, a G3 X automatycznie ustawi na nim ostrość i od razu wykona zdjęcie.

   

  Przyciski oraz pokrętła sterujące sprawiają że używanie aparatu Canon G3 X jest bardzo intuicyjne.

  Uchylny ekran LCD pozwala na fotografowanie z dowolnej perspektywy.

   

  Ergonomia i podgląd obrazu

   

  Korpus

  Aparat G3 X został wyposażony w wysokiej jakości korpus, dodatkowo uszczelniony przeciw kurzowi i kroplom wody. Aparat ma wymiary 123,3mm (szerokość) x 76,5mm (wysokość) x 105,3mm (głębokość) i waży około 733g z baterią i kartą pamięci. G3 X posiada wyprofilowany uchwyt, który sprawia że aparat można trzymać pewnie i stabilnie, nawet jedną ręką. Przyciski i pokrętła sterujące umieszczone na korpusie umożliwiają intuicyjną zmianę parametrów ekspozycji.

   

  Ekran LCD

  G3 X posiada dotykowy ekran LCD o wielkości 3,2" i rozdzielczości 1620 tyś. punktów. Ekran można uchylać, aby ułatwić kadrowanie z wysokich/niskich perspektyw. Uchylić możemy nawet o 180 stopni w górę co ułatwia wykonywanie autoportretów. Panel dotykowy poprawia ergonomię i szybkość pracy z aparatem. Canon G3 X rozpoznaje znane ze smartfonów gesty, jak przewijanie czy uszczypnięcie w celach powiększenia/pomniejszenia obrazu. Dostępne są również cztery konfigurowalne gesty, do których możemy przypisać wybraną funkcjonalność. Z kolei funkcja Touch AF pozwala na ustawianie ostrości dotykając palcem na interesującym nas obiekcie.

   

  Tryb zdjęć seryjnych aparatu G3 X o prędkości 5.9 kl./s pomaga w uchwyceniu decydującego momentu.

  Łączność bezprzewodowa umożliwia zdalne sterowanie aparatem Canon G3 X.

   

  Filmowanie

  Canon PowerShot G3 X posiada funkcję filmowania w rozdzielczości Full HD (1920 x 1080 pikseli). Aparat oferuje charakterystyczny dla profesjonalnych kamer wideo zaawansowany poziom kontroli, który umożliwia nagrywanie ze zmienną prędkością zapisu od 24 kl./s do 60 kl./s, a także ręczną kontrolę nad wartością przysłony, migawką czy ISO. Gniazdo mikrofonowe i wejście słuchawkowe pozwalają dodatkowo zwiększyć jakość nagrań, a wyjście HDMI umożliwia odtwarzanie obrazu na zewnętrznym monitorze. Nieważne czy nagranie tworzone jest podczas spaceru czy jazdy samochodem, inteligentny system IS i zaawansowany 5-osiowy tryb Dynamic IS sprawią, że obraz zawsze będzie stabilny i nieporuszony.

  Aparat wyposażono w tryb Short Clip Movie, który umożliwia tworzenie krótkich 4- 5- lub 6-sekundowych nagrań z szeroką gamą opcji odtwarzania. Z kolei tryb Story Highlights pomaga selekcjonować wykonane zdjęcia i filmy wg konkretnych osób, wydarzeń lub dat, by następnie stworzyć z nich jeden klip, który z łatwością można udostępnić.

   

  Inne funkcjonalności

   

  Łączność bezprzewodowa

  PowerShot G3 X umożliwia zdalne sterowanie za pośrednictwem Wi-Fi i nowej aplikacji Camera Connect. Pozwala ona zarządzać aparatem z poziomu urządzeń mobilnych, dając dostęp do ustawień manualnych. Proste udostępnianie zdjęć lub filmów jest możliwe dzięki łączności Dynamic NFC, która pozwala przesyłać materiały bezpośrednio do Canon Connect Station lub na urządzenia przenośne, podczas gdy funkcja Image Sync daje możliwość wykonania kopii zapasowej wszystkich zdjęć w chmurze czy bezpośredniego transferu do platformy Canon irista.

   

  Filtr ND

  Obiektyw aparatu Canon G3 X posiada wbudowany filtr ND (filtr szary), który przyciemnia obraz aby można było fotografować z długimi czasami naświetlania lub z małą głębią ostrości nawet w mocnym świetle. Filtr przepuszcza jedynie 1/8 światła co odpowiada efektywności 3 EV.

   

   

  Przetwornik obrazu

  Typ przetwornika
  CMOS 
  Wielkość przetwornika
  1" 
  Liczba pikseli
  Całkowita liczba pikseli 20.9 Mpix w tym efektywnych 20.2 Mpix. 

  Obiektyw

  Ogniskowa
  8.8–220 mm (odpowiednik formatu 35 mm: 24–600 mm) 
  Zoom optyczny
  25x 
  Zakres przysłony
  f/2.8–f/5.6 
  Minimalna odległość ostrzenia
  5 cm (szeroki kąt) od przedniej krawędzi obiektywu
  85 cm (teleobiektyw) od przedniej krawędzi obiektywu
  Średnica filtra
  b/d 

  Ustawianie ostrości

  Typ pomiaru ostrości
  TTL 
  Punkty pomiaru
  31 
  Tryby ustawiania ostrości
  Pojedynczy, ciągły, Servo AF/AE, dotykowy AF (Touch AF) 

  Ekspozycja

  Rodzaje pomiaru światła
  Wielosegmentowy (połączony z ramką AF funkcji wykrywania twarzy), centralnie ważony uśredniony, punktowy (środkowy lub powiązany z ramką funkcji Touch AF) 
  Tryby ekspozycji
  Smart Auto (58 wykrywanych ujęć), programowa AE, preselekcja migawki, preselekcja przysłony, ręczny, nastawa własna 1, nastawa własna 2, hybrydowa automatyka, automatyczny, twórcze ujęcia, SCN (sport, portrety, inteligentna migawka (uśmiech, samowyzwalacz dla mrugnięcia, samowyzwalacz dla twarzy), gwiazdy (gwiaździste niebo, gwiezdne ślady, film poklatkowy o gwiazdach), zdjęcia nocne z ręki, śnieg, fajerwerki), filtry twórcze (HDR, nostalgiczny, efekt rybiego oka, efekt miniatury, efekt aparatu zabawki, nieostre tło, miękka ostrość, monochromatyczny, super żywe kolory, efekt plakatu), film

  Kompensacja ekspozycji +/- 3 EV z przyrostem co 1/3 stopnia
  Ręczna i automatyczna korekcja zakresu dynamiki
  Automatyczna korekcja cieni
  Filtr ND (3 stopnie)
  Sekwencja naświetlania 1/3–2 EV z przyrostem co 1/3 stopnia 
  Czasy otwarcia migawki
  1–1/2000s (domyślna wartość fabryczna) BULB, 30–1/2000s (łączny zakres zmienny w zależności od trybu fotografowania)
  Czułość ISO
  125, 160, 200, 250, 320, 400, 500, 640, 800, 1000, 1250, 1600, 2000, 2500, 3200, 4000, 5000, 6400, 8000, 10000, 12800
  AUTO ISO: 125–6400 (możliwość ustawienia maks. czułości ISO i stopnia zmiany) 
  Szybkość robienia zdjęć
  Około 5.9 kl./s
  w trybie AF: około 3.2 kl./s (wszystkie szybkości aż do zapełnienia karty pamięci)
  Balans bieli
  Auto (w tym balans bieli z wykrywaniem twarzy), światło dzienne, pochmurny dzień, żarówka, świetlówka, świetlówka H, lampa błyskowa, niestandardowe 1, niestandardowe 2
  Wieloobszarowa korekcja balansu bieli dostępna w trybie Smart Auto, kompensacja balansu bieli
  Dopasowywanie kolorów w trybie fotografowania gwiazd

  Zapis obrazu i dźwięku

  Rejestracja zdjęć
  Kompresja JPEG (zgodna z Exif 2.3 (Exif Print))/zgodna ze standardem DCF i DPOF w wersji 1.1), RAW (14-bitowy, oryginalny Canon RAW w wersji 2), RAW+JPEG

  Format obrazu:
  (1) 3:2 — (RAW, L) 5472 × 3648, (M1) 4320 × 2880, (M2) 2304 × 1536, (S) 720 × 480
  (2) 4:3 — (RAW, L) 4864 × 3648, (M1) 3840 × 2880, (M2) 2048 × 1536, (S) 640 × 480
  (3) 16:9 — (RAW, L) 5472 × 3080, (M1) 4320 × 2432, (M2) 1920 × 1080, (S) 720 × 408
  (4) 1:1 — (RAW, L) 3648 × 3648, (M1) 2880 × 2880, (M2) 1536 × 1536, (S) 480 × 480
  (5) 4:5 — (RAW, L) 2912 × 3648, (M1) 2304 × 2880, (M2) 1232 × 1536, (S) 384 × 480  
  Rejestracja filmów
  MP4 (obraz: MPEG-4 AVC/H.264; dźwięk: MPEG-4 AAC-LC (stereo))
  iFrame

  Format obrazu:
  (1) (Full HD) 1920 × 1080, 59,94/50/29,97/25/23,98 kl./s
  (2) (HD) 1280 × 720, 29,97/25 kl./s
  (3) (L) 640 × 480, 29,97/25 kl./s
  (4) Film poklatkowy o gwiazdach (Full HD) 30/15 kl./s
  (5) Efekt miniatury (HD, L) 6 kl./s, 3 kl./s, 1,5 kl./s
  (6) Hybrydowa automatyka (HD) 29,97/25 kl./s
  (7) Format iFrame Movie (Full HD), 29,97/25 kl./s

  Długość filmu:
  (1) (Full HD i HD) do 4 GB lub 29 min 59s
  (2) (L) do 4 GB lub 1 godz.
  Rejestracja dźwięku
  MPEG-4 AAC-LC (stereo) 

  Podgląd obrazu

  Wizjer
  Opcjonalny wizjer elektroniczny EVF-DC1 
  Wyświetlacz LCD
  Odchylany ekran dotykowy LCD (TFT) sRGB PureColor II G o przekątnej 8.0 cm (3.2 cala). Format obrazu 3:2. Około 1 620 000 punktów. Pojemnościowy
  Pole krycia około 100%
  Jasność regulowana w zakresie pięciu poziomów. Funkcja szybkiego rozjaśniania ekranu LCD

  Złącza

  Stopka na akcesoria
  Gorąca stopka 
  Gniazdo mikrofonowe
  Stereofoniczne gniazdo minijack 3.5 mm 
  Gniazdo słuchawkowe
  Wtyk o średnicy 3.5 mm
  Gniazdo HDMI
  Złącze Micro HDMI 
  Gniazdo USB
  Złącze cyfrowe Hi-Speed USB (MTP, PTP) 
  Gniazdo kart pamięci
  SD, SDHC, SDXC (zgodne z UHS Speed Class 1)

  Inne funkcjonalności

  Stabilizacja obrazu
  Inteligentna stabilizacja obrazu z 5-osiową zaawansowaną dynamiczną stabilizacją obrazu typu przesuwanego. Efektywność około 3.5-stopniowa.
  Łączność bezprzewodowa
  Wi-Fi (IEEE802.11b/g/n; tylko pasmo 2.4 GHz), z obsługą funkcji dynamicznego NFC 
  Współpraca z lampą błyskową
  Wbudowana lampa błyskowa o zasięgu 60cm – 6.8m (W) / 85cm – 3.1m (T)
  Tryby: Automatyczny, ręczna lampa błyskowa włączona/wyłączona, synchronizacja z długim czasem naświetlania
  Synchronizacja z długim czasem naświetlania
  Najkrótszy czas błysku 1/2000s
  Redukcja efektu czerwonych oczu
  Korekta ekspozycji lampy +/-2 EV z przyrostem co 1/3 stopnia. Ekspozycja lampy z wykrywaniem twarzy, bezpieczna ekspozycja lampy, inteligentna ekspozycja lampy
  Ręczna regulacja mocy: 3 poziomy z wykorzystaniem wbudowanej lampy błyskowej (maksymalnie 19 poziomów z wykorzystaniem zewnętrznych lamp błyskowych Speedlite 270EX II i 430EX II; 22 poziomy z wykorzystaniem lamp 580EX II, 600EX i 600EX-RT)
  Synchronizacja błysku z drugą kurtyną

  Zasilanie

  Akumulator, zasilacz
  Akumulator litowo-jonowy NB-10L (akumulator i ładowarka w komplecie)
  Opcjonalne, zasilacz sieciowy ACK-DC80
  Czas pracy
  Około 300 zdjęć
  Tryb Eco: 415 zdjęć
  Około 360 min odtwarzania 

  Parametry fizyczne

  Wymiary
  123.3 × 76.5 × 105.3 mm 
  Waga
  Około 733 g (z akumulatorem i kartą pamięci)
  • Canon PowerShot G3 X
  • Akumulator NB-10L
  • Ładowarka
  • Dekielek na obiektyw
  • Pasek
  • Matryca 1" BSI CMOS o rozdzielczości 20.2 Mpix
  • Obiektyw typu superzoom z 25-krotnym zbliżeniem o ogniskowych 24-600mm (odpowiednik formatu małoobrazkowego)
  • Wbudowana stabilizacja optyczna
  • Zaawansowane funkcje filmowania z możliwością zapisu Full HD 60kl./s
  • Czas otwarcia migawki 30-1/2000s
  • Zdjęcia seryjne z szybkością 5.9 kl./s
  • Szeroki zakres czułości od 125 do 6400 ISO (z możliwością rozszerzenia do 12800 ISO)
  • Duży, wysokiej jakości odchylany ekran dotykowy o rozdzielczości 1.62 mln punktów i wielkości 3,2’’
  • Łączność bezprzewodowa