Bezlusterkowiec Fujifilm X-T100 body (czarny) + Fujinon XC 15-45mm f/3.5-5.6 OIS PZ (czarny) + dodatkowy akumulator Newell NP-W126 GRATIS! ID: 14719 EAN: 4547410374261 MFR: 16582892


fujifilm
  cena 2345 zł
  2998 zł
  eRaty12 x 209 zł


  kontakt z opiekunem produktu
  email: piotr@fotoplus.pl
  tel.: 669 605 348

  Zapytaj o produkt

  Wersje produktu

  Bezlusterkowiec Fujifilm X-T100 body (czarny) + Fujinon XC 15-45mm f/3.5-5.6 OIS PZ (czarny) + dodatkowy akumulator Newell NP-W126 GRATIS!
  dostępny do 7 dni
  cena 2345 zł 2998 zł
  Bezlusterkowiec Fujifilm X-T100 body (srebrny) + Fujinon XC 15-45mm f/3.5-5.6 OIS PZ (czarny) + dodatkowy akumulator Newell NP-W126 GRATIS!
  dostępny do 7 dni
  cena 2345 zł 2998 zł
  Bezlusterkowiec Fujifilm X-T100 body (złoty) + Fujinon XC 15-45mm f/3.5-5.6 OIS PZ (czarny) + dodatkowy akumulator Newell NP-W126 GRATIS!
  pytaj o dostępność
  cena 2345 zł 2998 zł

  Inne konfiguracje

  Klienci zainteresowani tym produktem zakupili również

  Zasilanie
  Akumulator Fujifilm NP-W126S (zalecany do modelu X-T2 oraz X-T3)
  dostępny od ręki
  cena 225 zł
  Akumulator Newell zamiennik Fuji NP-W126
  dostępny od ręki
  cena 49 zł
  Karty Pamięci
  Karta pamięci SanDisk SDHC Extreme 16GB (90MB/s)
  dostępny od ręki
  cena 35 zł
  Karta pamięci SanDisk SDHC Extreme 32GB (90MB/s) V30 UHS-I U3
  dostępny od ręki
  cena 49 zł
  Obiektywy
  Obiektyw Fujinon XC 15-45mm f/3.5-5.6 OIS PZ
  dostępny do 3 dni
  cena 899 zł
  Obiektyw Fujinon XC 16-50mm f/3,5-5,6 OIS II
  pytaj o dostępność
  cena 899 zł
  Obiektyw Fujinon XC 50-230mm f/4,5-6,7 OIS
  dostępny od ręki
  cena 1399 zł
  Obiektyw Fujinon XF 27mm f/2,8
  dostępny od ręki
  cena 1665 zł
  Akcesoria dodatkowe
  Szklana osłona LCD Larmor Fujifilm X-E3/X-T10/X-T20/X-T100
  dostępny powyżej 7 dni
  cena 59 zł

  Fujifilm X-T100

  Aparat Fujifilm X-T100 jest lekkim i niewielkim bezlusterkowcem z mocowaniem dla obiektywów Fujifilm X. Anodyzowana powłoka aparatu nadaje mu klasyczny, modny wygląd, a dostępność w trzech kolorach pozwala na wybranie modelu, który podkreśli Twój styl najlepiej. Aparat Fujifilm X-T100 jest niezwykle wszechstronny. Zaawansowana technologia umożliwi Ci wykonywanie profesjonalnych zdjęć bez względu na warunki, duża biblioteka filtrów filmowych i fotograficznych zapewni Ci nieograniczone możliwości kreatywnej edycji obrazu bez konieczności używania komputera, a kompaktowe wymiary bezlusterkowca pozwolą Ci zabrać go wszędzie. Dodając do tego łatwość wykonywania zdjęć selfie oraz łączność bezprzewodową otrzymujesz aparat do codziennego użytkowania, który z powodzeniem zastąpi smartfona oferując znacznie lepszą wszechstronność oraz jakość obrazu. Bezlusterkowiec Fujifilm X-T100 jest idealnym towarzyszem dla każdego blogera, miłośnika zdjęć selfie, kogoś kto często dokumentuje swoje życie, pasje, podróże i chce, aby jakość wykonywanych zdjęć i filmów osiągnęła wyższy poziom.

   

   

  Zaawansowana technologia

  Aparat Fujifilm X-T100 został wyposażony w matrycę CMOS o wielkości APS-C (aż 14 krotnie większa powierzchnia niż w typowym smartfonie) i rozdzielczości 24,2 Mpix. Tak duża matryca pozwala nadać zdjęciom wygląd nieosiągalny dla aparatów znajdujących się w telefonach. Używając obiektywu o dłuższej ogniskowej w połączeniu z szeroko otwartą przysłoną osiągniesz efekt miękkiego rozmycia tła (efekt "boke") sprawiający, że Twoje portrety będą wyjątkowe. Matryca aparatu X-T100 pozwala na wybranie czułości z szerokiego zakresu od 100 do 51200 ISO (tryb rozszerzony). Dzięki temu możesz wykonywać wysokiej jakości zdjęcia bez statywu czy lampy błyskowej, nawet w warunkach bardzo słabego oświetlenia.

   

  Przegląd najważniejszych funkcji aparatu Fujifilm X-T100

  Modny retro design oraz trzy kolory korpusu sprawiają, że X-T100 doskonale uzupełni Twoją stylizację

   

  Bezlusterkowiec X-T100 wyposażony jest w hybrydowy mechanizm autofokusa posiadającego 91 pól (z których 35 pracuje w oparciu o detekcję fazy). System ten pozwala na szybkie i precyzyjne ustawienie ostrości. Dzięki zastosowaniu technologii migawki elektronicznej aparat Fujifilm X-T100 umożliwia wykonywanie zdjęć z szybkością migawki wynoszącą nawet 1/32 000 sekundy. Jest to prędkość pozwalająca na "zamrożenie" nawet najszybszego ruchu i otrzymanie obrazów nieosiągalnych dla tradycyjnych lustrzanek cyfrowych z mechaniczną przysłoną. Kiedy fotografujesz dynamiczne lub trudne do przewidzenia sytuacje, takie jak na przykład mecz sportowy lub bawiące się dzieci, X-T100 pozwala na wykonanie serii zdjęć o szybkości 6kl./s, z której później na pewno wybierzesz kadr idealnie obrazujący daną scenę.

   

  Ergonomia

   Aparat X-T100 zaprojektowany został z myślą o wygodzie użytkowania. Aparat jest niewielki i waży około 450 g z akumulatorem i kartą pamięci. Dzięki swoim kompaktowym wymiarom X-T100 może Ci swobodnie towarzyszyć wszędzie gdzie jesteś. Aparat posiada odchylany w trzech osiach, 3-calowy, dotykowy wyświetlacz wysokiej jakości, który zwiększa Twoje możliwości kadrowania i pozwala na fotografowanie z dowolnej perspektywy. Miłośnicy zdjęć selfie mogą obrócić ekran nawet o 180 stopni i mieć dokładny podgląd autoportretu. Bezlusterkowiec X-T100 to idealny aparat dla dotychczasowych użytkowników smartfona, którzy chcą aby ich fotografia osiągnęła wyższy poziom.

   

  Fujifilm X-T100 pozwala na odchylenie ekranu o 180 stopni umożliwiając wykonywanie wysokiej jakości zdjęć selfie

  Zaawansowana technologia odwzorowania tonów skóry sprawia, że Fujifilm X-100 jest idealnym aparatem portretowym

   

  Istotną zaletą aparatu X-T100 jest wysokiej jakości wizjer elektroniczny. Wysoka rozdzielczość 2,36 miliona punktów oraz duże powiększenie sprawiają, że obraz w wizjerze jest bardzo czytelny. Przewagą wizjera elektronicznego nad wizjerami stosowanymi w typowych lustrzankach DSLR jest podgląd obrazu w czasie rzeczywistym, ze wszystkimi ustawieniami. Kadrując aparatem Fujifilm X-T100 widzisz w wizjerze dokładnie jak będzie wyglądało gotowe zdjęcie, łącznie ze wszystkimi stosowanymi filtrami artystycznymi. Dzięki temu nawet gdy fotografujesz w ciemnościach lub pod słońce (czyli sytuacjach, w których obraz w tradycyjnym optycznym wizjerze byłby nieczytelny) podgląd obrazu w elektronicznym wizjerze aparatu X-T100 jest bardzo wyraźny. Na uwagę zasługują również odpowiednio rozmieszczone przyciski i pokrętła sterujące. Aparat jest ergonomiczny i intuicyjny w użytkowaniu. Swobodnie możesz zmieniać ustawienia ekspozycji oraz tryby bez odrywania wzroku od wizjera, skupiając się w całości na fotografii. A jeśli potrzebujesz dodatkowej stabilności trzymając aparat, w zestawie znajdziesz dołączony uchwyt z wyprofilowaniem na rękę. Za wygodę użytkowania odpowiada również pojemna bateria, którą możesz naładować poprzez port USB i która umożliwia wykonanie 430 zdjęć na jednym ładowaniu.

   

  Kompaktowe wymiary i niewielka waga sprawiają, że X-T100 możesz zabrać wszędzie

  Trzy pokrętła sterujące pozwalają wybrać tryb fotografowania oraz zmienić parametry ekspozycji

   

  Dodatkowe funkcje

  Aparat Fujifilm X-T100 oferuje szereg dodatkowych funkcji, sprawiających że jest to aparat idealny zarówno dla początkującego fotografa jak i profesjonalisty.

  Filmowanie 4K

  Bezlusterkowiec X-T100 umożliwia filmowanie w znakomitej rozdzielczości 4K (3840 x 2160 pikseli) z szybkością 15 kl./s. Jest też opcja filmowania w rozdzielczości Full HD (1920 x 1080 pikseli) z szybkością 100 kl./s, co pozwala na uzyskanie płynnego obrazu nawet po czterokrotnym spowolnieniu filmu.

  Przewagą X-T100 jest również możliwość podpięcia zewnętrznego mikrofonu (⌀3-biegunowe złącze mini jack 2,5 mm) dzięki czemu Twoje filmy osiągną jeszcze wyższą jakość.

  Wbudowana lampa błyskowa

  Bezlusterkowiec X-T100 został wyposażony we wbudowaną lampę błyskową. Daje to możliwość doświetlenia fotografii, np. kiedy wykonujemy portret "pod słońce" lub fotografujemy w ciemności. Funkcja Super Intelligent Flash odpowiedzialna za automatykę błysku sama dobierze odpowiednie parametry w zależności od fotografowanej sceny, tak aby obraz wyglądał naturalnie.

   

  Fujifilm X-T100 posiada moduł łączności Wi-Fi oraz Bluetooth umożliwiając przesyłanie i udostępnianie zdjęć i filmów za pomocą smartfona

  Z aparatem X-T100 możesz rozwijać swoją kreatywność dzięki obszernej bibliotece filtrów artystycznych

  Łączność bezprzewodowa pozwala również na podłączenie przenośnej drukarki Fujifilm instax SHARE SP-3

   

  Symulacja filmu fotograficznego oraz Filtry artystyczne

  Fujifilm X-T100 zwiększa Twoje kreatywne możliwości dzięki funkcjom zmieniającym wygląd wykonanych fotografii bez konieczności używania komputera. Symulacja filmu pozwala na odtworzenie wyglądu tradycyjnych odbitek fotograficznych takich jak Velvia czy CLASSIC CHROME. Możesz również symulować stosowanie różnego rodzaju filtrów obiektywowych, zmieniających jasność niektórych tonów w fotografii czarno-białej. Natomiast Zaawansowane filtry artystyczne to funkcje, które normalnie wymagają komputerowej post-produkcji, takie jak Miniatura lub Selektywny kolor.

  Dzięki podglądowi obrazu w czasie rzeczywistym zobaczysz efekt użytego filtra bezpośrednio na wyświetlaczu oraz w wizjerze aparatu X-T100, jeszcze przed zrobieniem zdjęcia. A jeśli podoba Ci się parę różnych opcji możesz użyć funkcji bracketingu filtrów artystycznych, która wykona trzy wersje tego samego zdjęcia - każda z innym filtrem.

  Łączność bezprzewodowa

  Aparat X-T100 posiada moduł łączności bezprzewodowej Wi-Fi oraz Bluetooth. Możesz z łatwością przesyłać zdjęcia i filmy na swojego smartfona i dzielić się nimi w sieci. Możesz również użyć aplikacji Fujifilm Camera Remote i użyć swojego telefonu jak pilota zdalnego sterowania aparatem.

  Autofokus multi

  Autofokus multi to funkcja umożliwiająca otrzymanie zdjęcia o dużej liczbie detali. Aparat X-T100 wykona kilka kadrów tego samego ujęcia, zmieniając w międzyczasie punkt ustawienia ostrości. Następnie zdjęcia zostają połączone w jeden obraz o bardzo dużej, nieosiągalnej tradycyjnymi metodami głębi ostrości, zwłaszcza w makrofotografii.

   

  Szeroka gama obiektywów Fujifilm X

  Mocowanie Fujifilm X pozwala na stosowanie najwyższej jakości wymiennych obiektywów. Kolekcja ta umożliwia dobranie optyki, która będzie idealnie pasowała do danej sytuacji, zapewniając fotografowi niezwykłą jakość obrazu oraz nieograniczone możliwości kreatywnej ekspresji.

   

  Przetwornik obrazu

  Typ przetwornika
  CMOS
  Wielkość przetwornika
  APS-C (23,5 x 15,7 mm)
  Liczba pikseli
  Efektywna liczba pikseli 24,2 Mpix

  Optyka

  Mocowanie obiektywu
  Bagnet FUJIFILM X
  Mnożnik ogniskowej
  1,5x

  Ustawianie ostrości

  Typ i zakres pomiaru
  Inteligentny autofokus hybrydowy Autofokus z detekcją kontrastu TTL, autofokus z detekcją fazową TTL, dostępny oświetlacz wspomagający autofokus
  Punkty pomiaru
  91
  Tryby pracy AF
  Autofokus pojedynczy, Autofokus ciągły, MF, AF+MF

  Ekspozycja

  Rodzaje pomiaru światła
  256-strefowy pomiar TTL, multi, punktowy, średni
  Tryby ekspozycji
  P (Programowana automatyka ekspozycji), A (Automatyka ekspozycji z preselekcją przysłony), S (Automatyka ekspozycji z preselekcją czasu naświetlania), M (Ręczna ekspozycja)
  Kompensacja ekspozycji od -5,0 EV do +5,0 EV w krokach co 1/3 EV
  (nagrywanie filmów: od -2,0 EV do +2,0 EV)
  Czasy otwarcia migawki
  Migawka mechaniczna:
  (1) (tryb P) od 4 s do 1/4000 s, (pozostałe tryby) od 30 s do 1/4000 s
  (2) Tryb B (Bulb, do 60 min), czas: od 30 s do 1/4000 s
  Migawka elektroniczna:
  (1) (tryb P) od 4 s do 1/32000 s, (pozostałe tryby) od 30 s do 1/32000 s
  (2) Tryb B (Bulb, stała wartość 1 s), czas: od 30 s do 1/32000 s
  Migawka mechaniczna + elektroniczna:
  (1) (tryb P) od 4 s do 1/32000 s, (pozostałe tryby) od 30 s do 1/32000 s
  (2) Tryb B (Bulb, do 60 min), czas: od 30 s do 1/32000 s
  Czułość ISO
  Standardowa czułość wyjściowa: AUTO1, AUTO2, AUTO3 (do ISO 6400), ISO 200 do 12800 (w krokach co 1/3 EV)
  Rozszerzona czułość wyjściowa: ISO 100, 25600, 51200
  Szybkość robienia zdjęć
  ok. 6,0 kl./s (JPEG: maksymalnie ok. 26 klatek)
  ok. 3,0 kl./s (JPEG: maksymalnie do zapełnienia karty)
  Balans bieli
  Automatyczne rozpoznawanie sceny, Ustawienia użytkownika 1-3, Wybór temperatury barwowej (2500-10000 K), Ustawienia zaprogramowane: Ładna pogoda, Cień, Światło jarzeniowe (Dzień), Światło jarzeniowe (Ciepła biel), Światło jarzeniowe (Chłodna biel), Światło żarówki, Pod wodą

  Zapis obrazu i dźwięku

  Rejestracja zdjęć
  JPEG (Exif v2.3), RAW (format RAF), RAW+JPEG (zgodny z systemem DCF i DPOF)
  Liczba rejestrowanych pikseli:
  (1) L: (3:2) 6000x4000 / (16:9) 6000x3376 / (1:1) 4000x4000
  (2) M: (3:2) 4240x2832 / (16:9) 4240x2384 / (1:1) 2832x2832
  (3) S: (3:2) 3008x2000 / (16:9) 3008x1688 / (1:1) 2000x2000
  (4) Dynamiczna panorama
  180°: w pionie: 2160x9600, w poziomie: 9600x1440
  120°: w pionie: 2160x6400, w poziomie: 6400x1440
  Rejestracja filmów
  4K 3840x2160 (15p), Nagrywanie ciągłe: maksymalnie ok. 30 min
  Full HD 1920x1080 (59,94p, 50p, 24p, 23,98p), Nagrywanie ciągłe: maksymalnie ok. 30 min
  HD 1280x720 (59,94p, 50p, 24p, 23,98p), Nagrywanie ciągłe: maksymalnie ok. 30 min
  Dynamiczne filmy 1280x720 (1,6x, 2x, 3,3x, 4x), Nagrywanie ciągłe: maksymalnie ok. 7 min
  Rejestracja dźwięku
  linearny dźwięk stereo PCM

  Podgląd obrazu

  Wizjer
  Kolorowy wizjer OLED 0,39 cala, ok. 2,36 miliona punktów; pokrycie obszaru widoku względem obszaru przechwytywania obrazu: ok. 100%
  Pozycja oka: ok. 17,5 mm (od końca okularu aparatu); regulacja dioptrii: od -4 do +2 m-1(dpt)
  Powiększenie: 0,62x przy użyciu obiektywu 50 mm (odpowiednik formatu 35 mm) ustawionego na nieskończoność z dioptrią -1 m-1.
  Kąt widzenia po przekątnej: ok. 30° (kąt widzenia w poziomie: ok. 25°)
  Wbudowany czujnik oka
  Wyświetlacz LCD
  Kolorowy wyświetlacz TFT LCD 3,0 cala odchylany w 3 kierunkach, współczynnik kształtu 3:2, ok. 1,04 miliona punktów

  Złącza

  Stopka na akcesoria
  Gorąca stopka
  Gniazdo mikrofonowe
  ⌀3-biegunowe złącze mini jack 2,5 mm
  Gniazdo słuchawkowe
  Brak
  Gniazdo HDMI
  Złącze mikro HDMI (typ D)
  Gniazdo SDI
  Brak
  Gniazdo USB
  USB 2.0 High-Speed, mikro USB
  Gniazdo kart pamięci
  Karta pamięci SD (do 2 GB), SDHC (do 32 GB), SDXC (do 256 GB), standard UHS-I

  Inne funkcjonalności

  Stabilizacja obrazu
  Wymagany obiektyw z optyczną stabilizacją obrazu
  Łączność bezprzewodowa
  Wi-Fi, Bluetooth
  Współpraca z lampą błyskową
  Lampa błyskowa wyskakująca, obsługiwana ręcznie (Super Intelligent Flash)
  Liczba przewodnia: ok. 5 (ISO 100, m) / ok. 7 (ISO 200, m)
  Synchronizacja z lampą błyskową 1/180s lub mniej

  Zasilanie

  Akumulator, zasilacz
  Akumulator litowo-jonowy NP-W126S
  Czas pracy
  Czas pracy akumulatora podczas robienia zdjęć* ok. 430 klatek (w trybie normalnym) po zamontowaniu obiektywu XF 35 mm F1,4 R
  Rzeczywisty czas pracy akumulatora podczas nagrywania filmu* 4K: ok. 90 min, Full HD: ok. 100 min
  Czas pracy akumulatora o przedłużonej żywotności podczas nagrywania filmu* 4K: ok. 150 min, Full HD: ok. 170 min
  * Wyłączona detekcja twarzy.

  Parametry fizyczne

  Wymiary
  121,0 (szer.) x 83,0 (wys.) x 47,4 (gł.) mm
  Waga
  ok. 448 g (z akumulatorem i kartą pamięci)
  ok. 399 g (bez akcesoriów, akumulatora i karty pamięci)
  • Fujifilm X-T100 body
  • Akumulator NP-W126S
  • Ładowarka AC-5VG + przewód zasilania
  • Dołączany uchwyt + śruby montażowe
  • Dekiel do korpusu
  • Pasek na szyję
  • Instrukcja obłsugi
  • Matryca APS-C typu CMOS o rozdzielczości 24,2Mpix
  • Anodyzowana powłoka na obudowie
  • 91-polowy hybrydowy autofokus
  • Szeroki zakres czułości ISO 200-12800 (100-51200 ISO po rozszerzeniu) pozwalający na fotografowanie i filmowanie w trudnych warunkach oświetleniowych
  • Czas otwarcia migawki 30-1/4000s (1/32000s dla migawki elektronicznej)
  • Zdjęcia seryjne z szybkością 6kl./s
  • Filmowanie w rozdzielczości 4K 15kl./s, Full HD 60kl./s
  • Uchylny, obrotowy, dotykowy ekran LCD o wielkości 3"
  • Zapis zdjęć w formacie RAW
  • Komunikacja bezprzewodowa Wi-Fi i Bluetooth
  • Wbudowana lampa błyskowa Super Intelligent Flash
  • Funkcje: Autofokus multi (focus stacking) pozwalająca na wykonanie zdjęć o dużej głębii ostrości, szeroka gama filtrów artystycznych