przedłużamy BLACK FRIDAY 2020

Kliknij i sprawdź ofertę!

Kamera Canon Cinema EOS C70 - DOSTĘPNA NIEBAWEM !


canon
  cena 24499 zł
  DARMOWA DOSTAWA
  przy przelewie tradycyjnym lub za pobraniem
  eRaty 12 x 2189 zł

  • Planowana dostępność już w Listopadzie!

  kontakt z opiekunem produktu
  zapytaj o produkt lub cenę

  Zalecane akcesoria

  Canon EOS C70

  Model EOS C70 to kamera Cinema EOS nowej generacji, wyposażona w matrycę 4K DGO Super 35mm i mocowanie RF. Niewielki korpus, który kryje takie technologie jak 4K 120P Slow Motion, High Dynamic Range i Dual Pixel CMOS AF, wprowadza system mocowania RF w zupełnie nową epokę.

   

   

  Kamera EOS C70 łączy w sobie poręczną, ergonomiczną konstrukcję bezlusterkowych urządzeń serii EOS R z wydajnym przetwornikiem 4K DGO Super 35mm. Urządzenie pozwala nagrywać w zwolnionym tempie w jakości 4K 120P, obsługuje szeroki zakres dynamiczny i ma technologię Dual Pixel CMOS AF oraz profesjonalne możliwości rozbudowy, a wszystko to w kompaktowej obudowie.

  Model EOS C70 to pierwsza kamera Cinema EOS wyposażona w system z mocowaniem RF, który zapewnia obraz o niesamowitej jakości i umożliwia szybszą komunikację między obiektywem a kamerą. Oprócz kamery EOS C70 producent wprowadził ADAPTER MOCOWANIA EF-EOS R 0.71x, który zapewnia dostęp do szerokiej gamy obiektywów Canon EF i pozwala zachować kąt widzenia właściwy dla urządzeń pełnoklatkowych. Ponadto zwiększa on przepuszczalność światła o jeden stopień!

   

  Doskonała jakość obrazu

  Matryca DGO Super 35mm 4K w modelu EOS C70 obsługuje innowacyjną technologię podwójnego wzmocnienia, wprowadzoną po raz pierwszy w modelu C300 Mk III. Zapewnia ona wyjątkowo czysty obraz rejestrowany przy słabym oświetleniu i ponad 16-stopniowy zakres dynamiki.

   

  Matryca z podwójnym wzmocnieniem – większe możliwości

  Każdy piksel matrycy DGO odczytuje obraz z dwoma różnymi poziomami wzmocnienia, jednym wysokim i jednym niskim. W efekcie połączenia tych danych otrzymujemy pojedynczy obraz. Odczyt z wyższym poziomem wzmocnienia jest zoptymalizowany pod kątem rejestrowania wyraźnych szczegółów w ciemniejszych obszarach, a niższy poziom wzmocnienia – pod kątem rejestrowania szczegółów w jaśniejszych obszarach. Łączenie danych z precyzją na poziomie jednego piksela umożliwia zachowanie, a nawet ulepszenie szczegółów i właściwości obrazu zarówno w jasnych, jak i ciemnych jego obszarach. Dzięki temu aparat może obsługiwać szerszy zakres dynamiczny (nawet ponad 16 stopni).

  W przeciwieństwie do trybu Dual ISO tryb DGO obejmują szerszy zakres czułości ISO, co maksymalizuje zakres dynamiczny i jakość obrazu niezależnie od środowiska pracy.

  Nowa matryca DGO jest również zgodna z technologią Dual Pixel AF, co ułatwia użytkownikowi rejestrację żądanego obrazu.

   

  Obsługa nagrywania w trybie HDR

  W trybie Canon Log 2 można korzystać z ponad 16-stopniowego zakresu dynamiki, a charakterystyka obrazu jest zbliżona do jakości materiału rejestrowanego na kliszy, co przekłada się na maksymalną elastyczność podczas korekty kolorów i szczegółowość w ciemnych partiach obrazu.

  Canon Log 3 również zapewnia wyjątkowy zakres dynamiki, a jednocześnie przekłada się na bardziej wydajny proces korekty i minimalizację ilości szumu w ciemnych partiach.

  Model EOS C70 ma funkcje Hybrid Log-Gamma (ULS) i Perceptual Quantization (PQ), które umożliwiają natychmiastowe rejestrowanie materiału HDR na nośniku wewnętrznym – bez konieczności korekty.

   

  Naturalne i wiernie odwzorowane kolory

  System Cinema EOS firmy Canon wykorzystuje uznaną technologię przetwarzania kolorów, która zapewnia ciepłe, naturalne odcienie skóry i naturalne kolory. Model EOS C70 ma także szereg ustawień matrycy kolorów, które można dopasować do innych typów i modeli kamer.

   

  Obsługa tablic LUT

  Oprócz wbudowanych tablic LUT Cinema EOS firmy Canon użytkownicy mogą stosować niestandardowe, zaimportowane tablice LUT 3D zarówno w celu wyświetlania na ekranie LCD, jak i nagrywania na nośniku wewnętrznym, co przekłada się na jeszcze bardziej wydajny przepływ pracy w kontekście przetwarzania kolorów.

   

  Imponująca jakość obrazu

  Pionierska technologia autofokusa

   

  Nowatorska technologia AF

  Kamera EOS C70 jest wyposażona w znaną technologię Dual Pixel CMOS AF (DPAF), która teraz działa jeszcze skuteczniej. Dzięki niej filmowcy mogą korzystać z dokładnego, niezawodnego autofokusa ze śledzeniem obiektu i wykrywaniem twarzy.

   

  Dual Pixel CMOS Auto Focus 

  Sercem modelu EOS C70 jest mocowanie RF, które jest doskonałym rozwiązaniem pod względem optycznym, mechanicznym i elektronicznym. Teraz filmowcy mogą korzystać z niezrównanych konstrukcji optycznych, szybszego mechanizmu autofokusa i skuteczniejszej komunikacji miedzy korpusem a obiektywem – wszystko dzięki technologii RF. Dzięki temu rewolucyjnemu systemowi przesyłania danych (RF) technologia DPAF staje się jeszcze bardziej zaawansowana.

  Model EOS C70 umożliwia jeszcze bardziej precyzyjne dostrojenie pracy modułu AF dzięki ustawieniom szybkości i czułości śledzenia obiektów.

  Nowo zaprojektowany dotykowy interfejs użytkownika (Direct Touch) umożliwia szybkie sprawdzanie ustawień na ekranie, regulację różnych parametrów oraz uruchamianie/zatrzymywanie nagrywania. Wszystko tylko dotknąć.

   

  Wspomaganie ręcznej regulacji ostrości Dual Pixel

  Technologia Dual Pixel CMOS AF oparta na wykrywaniu różnicy faz zapewnia innowacyjne wskazanie graficzne sygnalizujące błędne wyostrzenie (przed obiektem lub za nim). Prostokąt zmienia kolor na zielony, kiedy obiekt jest wyostrzony, co ułatwia obsługę urządzenia i zwiększa precyzję w przypadku ręcznego ustawiania ostrości. Jest to szczególnie przydatne w kontekście wyostrzania bardzo ważnych ujęć nagrywanych w jakości 4K.

   

  EOS iTR AF X (inteligentne śledzenie i rozpoznawanie)

  Model EOS C70 używa systemu inteligentnego śledzenia i wykrywania, opartego na algorytmach uczenia głębokiego, dzięki czemu precyzyjnie śledzi twarze, nawet jeśli obiekt odwraca się od aparatu.

   

  AF z priorytetem twarzy / AF tylko z wykrywaniem twarzy

  Dzięki współpracy z technologią wykrywania twarzy firmy Canon rozwiązanie Dual Pixel CMOS AF doskonale rozpoznaje twarz, śledzi wyostrzany obiekt i podąża za nim, jeśli ten się porusza.

   

   

  Różne formaty nagrywania

  Canon EOS C70 obsługuje nagrywanie w zwolnionym tempie w trybie 4K 120p, ze wsparciem technologii Dual Pixel CMOS AF i zapisem dźwięku. W trybie Super16 są dostępne jeszcze większe liczby klatek na sekundę (2K, 180 kl./s).

  Kamera wyposażona jest w dwa gniazda kart UHS-II SD, które umożliwiają jednoczesne / przechodzące nagrywanie materiału w plikach 4K XF-AVC / MP4 (4:2:2, 10 bitów). W przypadku formatu XF-AVC obsługiwana jest kompresja ALL-I i Long-GOP, co przekłada się na dużą wszechstronność w kontekście wymagań produkcyjnych.

  Nagrywanie w standardzie MP4 z kodowaniem HEVC H.265 lub H.264 Long-GOP zapewnia alternatywne formaty nagrywania, co dodatkowo zwiększa uniwersalność pracy. 

   

   

  Zaawansowany system stabilizacji obrazu

  Automatyczne ISO, komunikacja bezprzewodowa i sieciowa

   

  Praktyczne funkcje pomocy przydatne dla profesjonalistów

  Model EOS C70 zapewnia efektywne funkcje obsługi ułatwiające pracę w trybie jednoosobowym, w tym następujące rozwiązania: bezpośrednia obsługa dotykowa, automatyczna czułość ISO, filmowanie w pionie i elektroniczny stabilizator obrazu.

   

  Wbudowany elektroniczny stabilizator obrazu (IS)

  EOS C70 to pierwsza kamera w systemie Cinema EOS, która obsługuje połączony system stabilizatora obrazu w przypadku obiektywów wyposażonych w mocowanie RF. System umożliwia współpracę kamery i obiektywu w celu uzyskania jak najlepszych rezultatów. Po połączeniu możliwości obiektywu RF z elektronicznym stabilizatorem obrazu dostępnym w modelu EOS C70 uzyskujemy optymalną stabilizację. Poprawiono również skuteczność niwelowania wibracji w porównaniu z możliwościami konwencjonalnych obiektywów EF i elektronicznego stabilizatora obrazu.

   

  Automatyczna czułość ISO i automatyczne wzmocnienie

  Model EOS C70 ma funkcje automatycznej czułości ISO i automatycznego wzmocnienia, dzięki którym uzyskujemy płynne przejścia. Czułość jest automatycznie regulowana podczas przechodzenia z ciemnych do jasnych obszarów i na odwrót. Ustaw wartość progową poprzez wybranie limitu czułości ISO, a urządzenie zajmie się resztą. Dzięki temu nie trzeba się zajmować tym parametrem podczas filmowania i można skupić się na samym ujęciu.

   

  Filmowanie w pionie

  Na spodzie kamery mamy otwory montażowe statywu. Dodatkowy otwór na uchwycie ułatwia dłuższe filmowanie w układzie pionowym – niezależnie od tego, czy urządzenie jest zamontowane na statywie czy na gimbalu. Opcja filmowania w pionie umożliwia elastyczną pracę podczas nagrywania materiału do użytku w mobilnych urządzeniach inteligentnych lub systemach cyfrowej dystrybucji multimediów (Digital Signage). Wystarczy wybrać żądaną orientację w menu. Można też przypisać przycisk funkcji niestandardowej, aby mieć jeszcze szybszy dostęp do tej funkcji.

   

   

  Zaawansowany interfejs

  Model EOS C70 dziedziczy wiele profesjonalnych funkcji dostępnych w kamerach Cinema EOS, w tym 13 przycisków z możliwością przypisania funkcji, dwa złącza Mini XLR, wydzielone pokrętła do sterowania dźwiękiem oraz wejście/wyjście kodu czasowego. Port USB-C obsługuje karty Wi-Fi i Ethernet innych producentów.

  Z tyłu znajdują się dwa pokrętła sterujące dźwiękiem, które umożliwiają niezależną regulację poziomów nagrywania. Jako źródło sygnału wejściowego można wybrać wejścia liniowe, wbudowany mikrofon stereofoniczny i dwa wejścia mikrofonowe XLR, co daje łącznie 4 kanały dźwięku wejściowego.

  1. Wejście 1 (3-stykowe złącze mini XLR) / 2. Wejście 2 (3-stykowe złącze mini XLR) / 3. Złącze mikrofonu / 4. Gniazdo słuchawek / 5. Złącze USB typu C / 6. Złącze pilota / 7. Wyjście HDMI (typ A) / 8. Wejście/wyjście kodu czasowego (BNC)

   

  Kompaktowa, solidna i uniwersalna konstrukcja

  Profesjonalny interfejs

   

   

  Współpraca z obiektywami RF oraz EF

  Mocowanie RF o dużej średnicy z przesuniętą tylną płaszczyzną ostrości i 12-stykowym złączem komunikacyjnym, pozwala uzyskać optymalne połączenie innowacji optycznej i elektronicznej oraz fantastyczną szybkość AF całej gamy obiektywów RF firmy Canon.

  Krótsza odległość ogniskowa kołnierza, wynosząca około 20 mm (co stanowi mniej niż połowę tej odległości w przypadku lustrzanek cyfrowych), sprawia, że obiektywy znajdują się bliżej płaszczyzny ogniskowania matrycy kamery. Dzięki takiemu przesunięciu tylnej płaszczyzny ostrości korpus urządzenia może być bardziej kompaktowy, a system optyczny może zapewniać ostry obraz w całym kadrze.

   

  Mocowanie obiektywów Canon RF

  Współpraca z obiektywami Canon EF

   

  12-stykowy system przesyłania danych

  System komunikacji mocowania RF wykorzystuje kilka kanałów przeznaczonych do obsługi określonych funkcji. Ten rewolucyjny system danych usprawnia współpracę obiektywu i korpusu oraz ich działanie. Efektem takiego rozwiązania są: płynna regulacja przysłony, szerszy obszar AF, zwiększona precyzja wyostrzania obrazu, bardzo zaawansowana optyczna korekcja i usprawniony stabilizator obrazu.

   

  ADAPTER MOCOWANIA EF-EOS R

  Adapter mocowania obiektywu EF na mocowanie RF umożliwia korzystanie z szerokiej gamy pełnoklatkowych obiektywów Canon EF w modelu EOS C70.

  Zapewnia taki sam kąt widzenia w przypadku używania obiektywów do urządzeń pełnoklatkowych z matrycą Super 35 mm modelu EOS C70, dostosowując ogniskową o współczynnik 0,71x z formatu pełnoklatkowego do formatu Super 35 mm.

  Zmniejszając ogniskową obiektywu, ADAPTER MOCOWANIA EF-EOS R 0.71X zwiększa przepuszczalności światła, co przekłada się na większy otwór przysłony obiektywu. Na przykład przysłona f/2,8 staje się w przybliżeniu przysłoną f/2,0, co umożliwia filmowanie w słabym świetle i zmniejsza poziom szumów na obrazie.

  Zachowana jest pełna komunikacja między obiektywami EF a korpusem aparatu, w tym obsługa technologii Dual Pixel CMOS AF* oraz funkcji korygowania jasności brzegów i aberracji chromatycznej. Adapter przesyła również informacje z obiektywu, a dane z niego są wyświetlane na ekranie (liczba f, ogniskowa i metadane obiektywu).

  Dołączone płytki blokujące, zaprojektowane z myślą o niezawodności i trwałości, umożliwiają przymocowanie adaptera do korpusu czterema śrubami. Możesz robić zdjęcia bez obaw – nawet w przypadku korzystania z dużych i ciężkich obiektywów.

  Zasilanie

  Karty pamięci

  Akcesoria

  Mikrofony

  Statywy

  Głowice wideo

  Slidery

  Stacje montażowe

  • Pierwsza kamera filmowa EOS z mocowaniem RF
  • Matryca DGO Super 35mm 4K
  • Szeroki zakres dynamiki, ponad 16-stopniowa rozpiętość
  • Nagrywanie z dużą liczbą klatek na sekundę, do 120 kl./s w 4K
  • Dwa gniazda kart SD obsługujące jednoczesne nagrywanie w różnych formatach
  • Ulepszony system Dual Pixel CMOS AF z iTR AF X 
(Intelligent Tracking & Recognition)
  • Profesjonalne złącza wyjściowe/wejściowe
  • Zgodność z adapterem mocowania EF-EOS R 0.71x – obsługa obiektywów Canon EF

  Masz ten produkt?
  Zachęcamy do zostawienia opinii o produkcie. Pomóż innym dokonać wyboru.

  Brak opinii. Dodaj pierwszą opinię!

  Masz pytania odnośnie do tego produktu?