Nikon D750 (wypożyczalnia)


nikon
  cena wynajmu:
  1 dzień: 100 zł
  kolejny dzień: 50 zł
  kaucja: 1750 zł

  • Promocja - przy zakupie sprzętu, zwracamy koszt wypożyczenia.

  kontakt z opiekunem produktu
  zapytaj o produkt lub cenę

  Nikon D750 to wszechstronna pełnoklatkowa lustrzanka cyfrowa posiadająca matrycę CMOS o rozdzielczości 24,3 Mpix. Dedykowana jest najbardziej wymagającym pasjonatom oraz profesjonalnym fotografom, którzy cenią sobie niezawodność i doskonałą jakość obrazu nawet w bardzo trudnych warunkach oświetleniowych. Ta uniwersalna lustrzanka wspaniale sprawdza się  zarówno podczas reportażu ślubnego, sesji portretowej w studio czy w plenerze jak i podczas fotografowania przyrody.

   Szeroki zakres czułości ISO 100-12800 (rozszerzalny do ISO 25600) pozwala na fotografowanie i filmowanie w bardzo trudnych warunkach oświetleniowych przy zachowaniu wysokiej jakości obrazu. Bardzo sprawny  51-punktowy system AF (z 15 czujnikami krzyżowymi) umożliwia szybkie i precyzyjne ustawianie ostrości nawet w wyjątkowo słabym oświetleniu (do -3EV). Nikon D750 świetnie sprawdza się w czasie fotografowania dynamicznych wydarzeń  pozwalając na wykonywanie serii zdjęć z prędkością 6,5kl./s (z buforem pozwalającym na zapis około 20 obrazów RAW) a najkrótszy czas otwarcia migawki  wynosi 1/4000s. Zarówno zdjęcia seryjne jak i pojedyncze możemy wykonywać również w trybie cichej migawki. Aparat umożliwia również wykonywania wysokiej jakości filmów w rozdzielczości Full HD 60kl./s. 

  Bardzo solidny korpus D750 wykonany ze stopu magnezu jest uszczelniony i odporny na kurz, wodę oraz niskie temperatury. Posiada ergonomiczny uchwyt oraz łatwy i intuicyjny dostęp do wszystkich funkcji, zarówno automatycznych jak i bardziej zaawansowanych. Aparat jest wyposażony w bardzo dobry wizjer optyczny z regulacją dioptrii, mały wyświetlacz LCD informujący o aktualnych ustawieniach oraz 3,2-calowy odchylany ekran dotykowy o wysokiej rozdzielczości. Ponadto Nikon D750 jest wyposażony między innymi w: bezprzewodowy system sterowania błyskiem, komunikację bezprzewodową Wi-Fi  pozwalającą na błyskawiczne udostępnianie zdjęć i filmów a także zdalne sterowanie aparatem, oraz podwójne gniazdo kart pamięci typu SD.

  Matryca i jakość obrazu

  Nikon D750 jest wyposażony w pełnoklatkową matrycę CMOS  o wymiarach 35,9 × 24,0 mm i  efektywnej liczbie pikseli wynoszącej 24.3 miliona. Duża matryca  o wysokiej czułości jest obsługiwana przez nowy wydajny procesor EXPEED 4, który znacznie zwiększa ogólną wydajność aparatu i umożliwia uzyskanie świetnych zdjęć. Zapewnia doskonałe odwzorowanie obrazu w szerokim zakresie czułości ISO oraz umożliwia nagrywanie filmów z wysoką liczbą klatek na sekundę. Aparat rejestruje obrazy, które charakteryzują się dużą szczegółowością, szerokim zakresem dynamiki tonalnej oraz realistyczną głębią i wyrazistością. Pliki mogą być zapisywane w 14-bitowym formacie RAW z kompresją stratną lub bezstratną oraz w formacie JPEG. Filmy można rejestrować w rozdzielczości Full HD (192x1080), 60kl./s.

   

  Autofokus

  Zastosowany w Nikonie D750, 51-polowy system autofokusa Multi-CAM 3500FX zapewnia wyjątkową precyzję. Dynamiczny wybór pola można skonfigurować dla grupy 9, 21 lub 51 pól ostrości, a autofokus działa nawet przy poziomie oświetlenia -3 EV (ISO 100, 20°C). Szybka blokada i rozszerzona funkcja zapisu pól AF według orientacji. Piętnaście pól krzyżowych w centrum może współpracować z obiektywami AF NIKKOR o otworze względnym f/5,6 i większym, a 11 centralnych pól AF może współpracować z obiektywami o otworze względnym f/8.

  W trybie wyboru pola AF z grupy przez cały czas monitorowanych jest pięć pól AF, co poprawia możliwość namierzania i wyodrębniania z otoczenia stosunkowo niewielkich obiektów znajdujących się blisko kontrastowego lub rozpraszającego tła. Pięciopolowy obszar AF można przemieszczać, korzystając ze wszystkich 51 pól AF, w zależności od kompozycji kadru.

   

  Pomiar światła

  W Nikonie D750 system pomiaru światła oparty jest o czujnik RGB składający się z 91000 pikseli. Pracuje on w zakresie 0-20 EV (ISO 100). Kompensacja ekspozycji może odbywać się ze skokiem 1/3, 1/2 lub 1EV, w zakresie +/-5 EV. Opcja bracketingu ekspozycji oferuje możliwość wykonania do 9 zdjęć  w krokach co 1/3, 1/2, 2/3 lub 1 EV. Do dyspozycji mamy kilka trybów pracy pomiaru światła: matrycowym (pomiar odbywa się w całym polu), centralnie ważonym (75% wagi przypada na koło o średnicy 12 mm), punktowym (światło mierzone jest wokół aktywnego punktu AF o średnicy 4 mm co stanowi 1,5% kadru).

   

  Zdjęcia seryjne

  Z Nikonem D750 mamy możliwość uzyskania idealnego ujęcia nawet w przypadku dynamicznych wydarzeń. Jesteśmy w stanie zarejestrować do 13 zdjęć w 14-bitowym formacie RAW i 42 zdjęć JPEG w jednej serii z szybkością 6,5kl./s. Pełne śledzenie AF podczas wykonywania zdjęć seryjnych zapewnia, że szybkość rejestracji nie jest osiągana kosztem jakości obrazu. Zdjęcia seryjne możemy wykonywać również w trybie cichej migawki a najkrótszy czas ekspozycji wynosi 1/4000s.

  Aparat umożliwia zapis nieograniczonej liczby obrazów, co pozwala tworzyć niezwykłe zdjęcia w technice rysowania światłem. W trybie zdjęć seryjnych z czasem otwarcia migawki 4 s i dłuższym jedyne ograniczenie liczby rejestrowanych zdjęć wysokiej jakości w formacie JPEG lub RAW wynika z pojemności karty pamięci i wydajności zasilania. Dzięki temu, że kolejne zdjęcia są wykonywane w bardzo małych odstępach czasu, można uzyskać piękne efekty. Oprogramowanie innych firm umożliwia łączenie zdjęć przedstawiających ślady gwiazd przesuwających się po nocnym niebie czy smugi świateł samochodowych.

   

  Budowa i ergonomia

  Poręczna lustrzanka pełnoklatkowa posiada lekki, monolityczny korpus zapewniający swobodę wykonywania zdjęć w formacie pełnoklatkowym. Mocno wyprofilowany uchwyt sprawia, że aparat pewnie leży w dłoniach niezależnie od ich wielkości oraz zapewnia wygodę trzymania go przez długi czas bez zmęczenia. Chroniony przez solidne uszczelnienia korpus pozwala korzystać z lustrzanki D750 w każdym środowisku. Zbudowana z włókien kevlarowo-węglowych migawka jest poddawana testom do 150 000 cykli, a solidna, monolityczna konstrukcja sprawia, że aparat jest lekki i wytrzymały.

  Monitor LCD

  Pokryty powłoką przeciwodblaskową odchylany wyświetlacz LCD o przekątnej 8,0 cm (3,2 cala) i rozdzielczości 1229 tys. punktów z układem pikseli RGBW zapewnia elastyczną i łatwą obsługę w każdych warunkach.Umożliwia ustawienie balansu kolorów i jasności zgodnie z preferencjami użytkownika. 

   

  Wizjer

  W Nikonie D750 zastosowano pentapryzmatyczny wizjer, pokrywający około 100% pola widzenia. Jego powiększenie wynosi 0,7x, a odległość źrenicy wyjściowej 21 mm. Regulacja dioptrażu może odbywać się w zakresie od −3 do +1 dioptrii. Wizjer został oczywiście wyposażony w przepuszczalny ekran LCD, który służy między innymi do wyświetlania punktów AF oraz siatki kadrowania.

   

  Nagrywanie filmów

   Przeznaczona do filmowania w zróżnicowanych warunkach funkcja nagrywania filmów D-Movie pozwala uzyskać materiał filmowy profesjonalnej jakości w wielu formatach klatek. Aparat D750 umożliwia nagrywanie filmów w rozdzielczości Full HD (1080p) z szybkością 60 kl./s w formatach FX i DX ze znacząco obniżonymi poziomami szumów, mory i przekłamań kolorów. Sterowaną elektrycznie przysłonę można przymykać i otwierać podczas nagrywania, a rejestrowany obraz można przesyłać jako czysty sygnał wyjściowy HDMI oraz jednocześnie nagrywać jako materiał w pełnej rozdzielczości w aparacie i na zewnętrznym rejestratorze.

  D750 zapewnia pełną kontrolę nad materiałem podczas filmowania. Podczas filmowania w trybie M można ustawić czułość w zakresie od ISO 100 do odpowiednika wartości ISO 51200, a dla funkcji automatycznego doboru czułości ISO można określić maksymalną wartość ISO, która ma być stosowana, począwszy od ISO 200. Opracowana przez firmę Nikon funkcja trójwymiarowej redukcji szumów ogranicza przypadkowe szumy, zniekształcenia i migotanie powstające przy filmowaniu z wykorzystaniem wysokich czułości. W trybie wyświetlania obszarów prześwietlonych te obszary są precyzyjnie wskazywane na monitorze aparatu.

   

  Gniazda

  Korpus Nikona D750 został wyposażony w następujące gniazda: gniazdo akcesoriów (np. na wężyk spustowy, moduł GPS), gniazdo słuchawek, wejście mikrofonu zewnętrznego, złącze USB, wyjście HDMI, oraz slot na dwie karty pamięci SD (SDHC, SDXC). Podwójne gniazdo kart pamięci umożliwia: zapis na kartę 1 i automatyczne przełączanie na kartę 2 w przypadku przepełnienia, zapis kopii zapasowej na karcie 2, zapis RAW-ów na karcie 1 i JPEG-ów na karcie 2.

   

   

  Komunikacja bezprzewodowa

  Zdalna obsługa: specjalne akcesoria do profesjonalnego sterowania bezprzewodowego i transmisji zdjęć ułatwiają organizację pracy. Migawkę aparatu można wyzwalać zdalnie z dowolnego urządzenia inteligentnego przy użyciu wbudowanego interfejsu Wi-Fi aparatu oraz specjalnej aplikacji WMU¹. W celu zwiększenia zakresu kontroli nad fotografowaniem bezprzewodowym można użyć bezprzewodowego przekaźnika WR-R10 lub WR-T10 albo bezprzewodowego pilota zdalnego sterowania WR-1, który pozwala także sterować ustawieniami aparatu. Aby podłączyć aparat do sieci Ethernet lub bezprzewodowej sieci LAN, należy użyć opcjonalnego przekaźnika danych UT-1 wraz z przekaźnikiem bezprzewodowym WT-5.

   

   

  Inne funkcjonalności w Nikonie D750

   

   

  System Picture Control 2.0

   Pozwala na pełną kontrolę nad ustawieniami wyostrzania, kontrastu, jasności, odcienia i nasycenia podczas fotografowania i filmowania. Ułatwienia w późniejszej obróbce – ustawienie Równomierne zapewnia maksymalny zakres dynamiki, a ustawienie Przejrzystość pozwala precyzyjnie określić poziom szczegółowości. Ustawienia można wizualnie dostosowywać podczas fotografowania, a cały proces fotografowania można usprawnić, zapisując różne opcje dotyczące filmów i zdjęć w specjalnym menu.

   

  Energooszczędna elektronika

   Dłuższe fotografowanie w jednym cyklu ładowania. Jednorazowe naładowanie ultrakompaktowego i lekkiego akumulatora jonowo-litowego EN-EL15 pozwala zrobić nawet 1230 zdjęć i zarejestrować do 55 minut materiału wideo.

   

  Sterowanie dźwiękiem hi-fi

  Rozbudowane opcje sterowania poprawiają jakość nagrań audio i oferują większą ogólną elastyczność. Wejście mikrofonu stereofonicznego i wyjście audio umożliwiają precyzyjną, niezależną regulację poziomów dźwięku przed nagrywaniem i w jego trakcie. Aparat pozwala na wybór zakresu dźwięku (szeroki/głos) oraz redukcję szumu wiatru przy nagrywaniu za pomocą wbudowanego mikrofonu.

   

  Tryb HDR

  Aparat łączy dwa zdjęcia wykonane podczas jednego zwolnienia migawki w celu uzyskania nasyconych szczegółami obrazów scen o wysokim kontraście.

   

  Zdjęcia poklatkowe

  Pozwala tworzyć filmy poklatkowe z płynnymi przejściami ekspozycji za pomocą prostych operacji w menu. Wystarczy użyć trybu fotografowania z interwalometrem, aby wyzwalać migawkę zgodnie z ustalonym interwałem. Następnie należy skorzystać z funkcji zdjęć poklatkowych, umożliwiającej zapis zdjęć w formie plików filmowych, a także oglądanie powolnych zdarzeń w trybie przyspieszonego odtwarzania – od 24 do 36 000 razy szybciej.

   

  Tryb efektów

    To doskonała zabawa z szeregiem efektów specjalnych, możliwość używania programów tematycznych w konkretnych sytuacjach i miejscach. Efekty specjalne, w tym Kolor selektywny, Szkic kolorowy, Efekt miniatury i Noktowizor, można stosować do zdjęć i do filmów. Podczas fotografowania można zobaczyć podgląd wybranego efektu w czasie rzeczywistym i dostosować jego intensywność.

   

  Total Digital Imaging System

  Pełny potencjał 24,3-megapikselowej matrycy aparatu D750 można wykorzystać dzięki bogatej ofercie obiektywów NIKKOR. Dzięki doskonałej zdolności rozdzielczej obiektywy NIKKOR spełniają wymogi każdej dziedziny fotografii. Aparat jest również zgodny z kreatywnym systemem oświetlenia (CLS) firmy Nikon i współpracuje z szeregiem wszechstronnych lamp błyskowych, których można używać do twórczego fotografowania z lampą zamocowaną na aparacie lub zdjętą z niego.

   

  Mocowanie obiektywu
  Mocowanie F firmy Nikon (napęd autofokusa za pośrednictwem bagnetu i styków AF)
  Efektywny kąt widzenia
  Format FX firmy Nikon
  Matryca
  Typu CMOS o wymiarach 35,9 x 24,0 mm
  Całkowita liczba pikseli
  24,93 mln
  System usuwania kurzu
  Czyszczenie matrycy, zbieranie danych porównawczych dla funkcji usuwania kurzu (wymaga programu Capture NX-D)
  Rozdzielczość
  24,3 mln
  Wielkość obrazu (w pikselach)
  Obszar zdjęcia w formacie FX (36×24): (L) 6016 x 4016, (M) 4512 x 3008, (S) 3008 x 2008
  Obszar zdjęcia w formacie 1,2× (30x20): (L) 5008 x 3336, (M) 3752 x 2504, (S) 2504 x 1664
  Obszar zdjęcia w formacie DX (24x16): (L) 3936 x 2624, (M) 2944 x 1968, (S) 1968 x 1312
  Zdjęcia w formacie FX wykonane w widoku podglądu filmu na żywo: (L) 6016 x 3376, (M) 4512 x 2528, (S) 3008 x 1688
  Zdjęcia w formacie DX wykonane w widoku podglądu filmu na żywo: (L) 3936 x 2224, (M) 2944 x 1664, (S) 1968 x 1112. Uwaga: zdjęcia wykonane w trybie podglądu filmu na żywo mają proporcje 16:9. Aparat oferuje szeroki wybór formatów zdjęć opartych na formatach matrycy DX i FX.
  Format zapisywanych plików
  NEF (RAW): 12- lub 14-bitowy z kompresją stratną lub bezstratną
  JPEG: zgodność z podstawowym formatem JPEG; ustawienia dla opcji kompresji: fine (około 1 : 4), normal (ok. 1 : 8) i basic (ok. 1 : 16) (Priorytet wielkości); dostępna opcja kompresji Optymalna jakość
  NEF (RAW) + JPEG: jedno zdjęcie zapisywane jednocześnie w formatach NEF (RAW) i JPEG
  Ustawienia Picture Control
  Standardowe, Neutralne, Żywe, Monochromatyczne, Portret, Krajobraz i Równomierne; możliwość zmiany wybranych ustawień Picture Control; przechowywanie osobistych ustawień Picture Control
  Nośnik danych
  SD, SDHC (zgodne z UHS-I), SDXC (zgodne z UHS-I); 2 gniazda kart pamięci; z gniazda 2 można korzystać do zapisywania zdjęć w przypadku zapełnienia karty w pierwszym gnieździe, w celu tworzenia kopii zapasowych lub w celu osobnego zapisywania zdjęć w formatach NEF i JPEG. Zdjęcia można kopiować między kartami.
  System plików
  DCF 2.0, DPOF, Exif 2.3, PictBridge
  Wizjer
  Wizjer z pryzmatem pentagonalnym z poziomu oka; pokrycie kadru: Format FX (36x24): ok. 100% w poziomie i 100% w pionie. Format 1,2× (30x20): około 97% w poziomie i 97% w pionie. Format DX (24x16): około 97% w poziomie i 97% w pionie
  Powiększenie
  ok. 0,7x (obiektyw 50 mm f/1,4 ustawiony na nieskończoność; -1,0 dpt.)
  Dystans widzenia całej matówki
  21 mm (-1,0 m-1; od tylnej soczewki wizjera)
  Korekcja dioptrażu
  od -3 do +1 dpt.
  Matówka
  BriteView Clear Matte Mark III typu B z ramkami pól AF (można wyświetlić linie kadrowania)
  Lustro
  szybkopowrotne
  Przysłona obiektywu
  automatyczna, sterowana elektronicznie
  Współpracujące obiektywy
  Współpraca z obiektywami AF NIKKOR, w tym obiektywami typu G, E i D (pewne ograniczenia dotyczą obiektywów PC), DX (z użyciem obszaru zdjęcia DX 24 x 16 1,5x), obiektywami NIKKOR AI-P oraz obiektywami AI bez procesora (tylko tryby A i M). Nie są obsługiwane obiektywy IX NIKKOR, obiektywy do aparatu F3AF ani obiektywy non-AI. Wskaźnika ustawienia ostrości można używać z obiektywami o otworze względnym f/5,6 lub większym (11 pól AF działa z obiektywami o otworze względnym f/8 lub większym).
  Typ migawki
  Sterowana elektronicznie, szczelinowa o pionowym przebiegu szczeliny w płaszczyźnie ostrości
  Czasy otwarcia migawki
  Od 1/4000 do 30 s w krokach co 1/3 lub 1/2 EV, czas B, ustawienie T, X200
  Czas synchronizacji błysku
  X = 1/200 s; synchronizacja dla czasu otwarcia migawki 1/250 s lub dłuższego (zasięg lampy błyskowej zmniejsza się w przypadku czasów otwarcia migawki z zakresu od 1/200 do 1/250 s)
  Tryby wyzwalania migawki
  S (pojedyncze zdjęcie), CL (seryjne wolne), CH (seryjne szybkie), Q (pojedyncze ciche), samowyzwalacz, MUP (podnoszenie lustra), QC (ciągłe ciche)
  Szybkość zdjęć seryjnych
  ok. 6 kl./s, 1–6 kl./s (CL), 6,5 kl./s (CH) lub 3 kl./s (QC)
  Samowyzwalacz
  2 s, 5 s, 10 s, 20 s; od 1 do 9 ekspozycji z interwałem 0,5, 1, 2 lub 3 s
  Tryby zdalnego wyzwalania migawki
  Zdalne wyzwolenie z opóźnieniem, natychmiastowe zdalne wyzwolenie, zdalne podnoszenie lustra (ML-L3)
  Pomiar ekspozycji
  Pomiar ekspozycji TTL za pomocą czujnika RGB o rozdzielczości około 91 000 pikseli
  Sposób pomiaru ekspozycji
  Matrycowy: matrycowy pomiar ekspozycji 3D Color Matrix III (obiektywy typu G, E i D); matrycowy pomiar ekspozycji Color Matrix III (inne obiektywy z procesorem); matrycowy pomiar ekspozycji Color Matrix jest dostępny w przypadku obiektywów bez procesora, jeśli użytkownik wprowadzi ich dane. Centralnie ważony: przypisanie około 75% wagi pomiaru do obszaru o średnicy 12 mm na środku kadru. Można wybrać średnicę koła 8, 15 albo 20 mm lub dokonywać pomiaru na podstawie uśrednienia całego kadru (w przypadku obiektywu bez procesora używane jest koło o średnicy 12 mm). Punktowy: pomiar w okrągłym obszarze o średnicy 4 mm (około 1,5% powierzchni kadru) wyśrodkowanym na wybranym polu AF (lub centralnym polu AF, gdy jest używany obiektyw bez procesora). Chroniący jasne obszary przed prześwietleniem: dostępny z obiektywami typu G, E i D; w przypadku używania innych obiektywów odpowiednik pomiaru centralnie ważonego.
  Zakres pomiaru ekspozycji
  Pomiar matrycowy, centralnie ważony lub chroniący jasne obszary przed prześwietleniem: 0–20 EV Pomiar punktowy: 2–20 EV
  Sprzeżenie światłomierza
  procesor, mechanizm AI
  Tryby ekspozycji
  Tryby automatyczne (automatyczny, automatyczny bez błysku); programy tematyczne (portret, krajobraz, dziecko, zdjęcia sportowe, makro, portret nocny, krajobraz nocny, przyjęcie/wnętrza, plaża/śnieg, zachód słońca, zmierzch/świt, portret zwierzaka, blask świec, kwiaty, barwy jesieni, żywność); tryby efektów specjalnych (noktowizor, szkic kolorowy, efekt miniatury, kolor selektywny, sylwetka, rozjaśnienie, przyciemnienie); automatyka programowa z fleksją programu (P), automatyka z preselekcją czasu (S), automatyka z preselekcją przysłony (A), manualny (M); U1 (ustawienia użytkownika 1); U2 (ustawienia użytkownika 2)
  Kompensacja ekspozycji
  Regulacja w zakresie od -5 do +5 EV w krokach co 1/3 lub 1/2 EV w trybach P, S, A, M, SCENE i Noktowizor
  Braketing ekspozycji
  2-9 zdjęć w krokach co 1/3, 1/2, 2/3 lub 1 EV; od 2 do 5 zdjęć w krokach co 2 lub 3 EV
  Blokada ekspozycji
  blokada zmierzonej jasności przyciskiem AE-L/AF-L
  Czułość ISO
  ISO 100–12800 w krokach co 1/3 lub 1/2 EV. Czułość można też ustawić około 0,3, 0,5, 0,7 lub 1 EV (odpowiednik ISO 50) poniżej wartości ISO 100 oraz około 0,3, 0,5, 0,7, 1 lub 2 EV (odpowiednik ISO 25600) powyżej wartości ISO 6400; dostępny automatyczny dobór czułości ISO.
  Aktywna funkcja D-Lighting
  Automatyczna, Bardzo wysoka, Wysoka, Normalna, Niska, Wyłączona
  Bracketing aktywnej funkcji D-Lighting
  2 zdjęcia przy użyciu wybranej wartości dla jednego zdjęcia lub od 3 do 5 zdjęć przy użyciu wstępnie ustawionych wartości dla wszystkich zdjęć
  Autofokus
  Moduł Nikon Advanced Multi-CAM 3500 II z detekcją fazową TTL, dokładną regulacją, 51 polami AF (w tym 15 polami krzyżowymi; przy przysłonie f/8 działa 11 pól AF) i diodą wspomagającą AF (zasięg około 0,5–3 m).
  Zakres detekcji
  od -3 do +19 EV (ISO 100, 20°C)
  Napęd AF obiektywu
  Autofokus (AF): pojedynczy AF (AF-S); tryb ciągłego AF (AF-C); automatyczny wybór AF-S/AF-C (AF-A); wyprzedzające śledzenie ostrości włączane automatycznie przy zmianie stanu fotografowanego obiektu. Ręczne ustawianie ostrości (M): można korzystać ze wskaźnika ustawienia ostrości
  Pola AF
  Możliwość wyboru jednego z 51 lub 11 pól AF
  Tryb pól AF
  jednopolowy AF; AF z dynamicznym wyborem pola (9, 21 lub 51 pól), śledzenie 3D, wybór pola AF z grupy, automatyczny wybór pola AF
  Blokada AF
  Ustawienie ostrości można zablokować, wciskając spust migawki do połowy (w trybie pojedynczego AF) lub naciskając przycisk AE-L/AF-L
  Wbudowana lampa błyskowa
  Automatyczny, Portret, Dziecko, Makro, Portret nocny, Przyjęcie/wnętrza, Portret zwierzaka, Szkic kolorowy: automatyka lampy błyskowej z automatycznym podnoszeniem Tryby P, S, A, M, Żywność: manualne podnoszenie lampy za pomocą przycisku
  Liczba przewodnia
  ok. 12, 12 w trybie manualnym (m, ISO 100, 20°C)
  Sterowanie błyskiem
  TTL: możliwe sterowanie wbudowaną lampą w trybie i-TTL za pomocą czujnika RGB o rozdzielczości ok. 91 tys. pikseli; zrównoważony błysk wypełniający i-TTL dla lustrzanek cyfrowych jest używany z pomiarem matrycowym, centralnie ważonym i chroniącym jasne obszary przed prześwietleniem; standardowy błysk i-TTL dla lustrzanek cyfrowych jest używany z pomiarem punktowym
  Tryb błysku
  automatyczny, automatyczny z redukcją efektu czerwonych oczu, automatyczna synchronizacja z długimi czasami ekspozycji, automatyczna synchronizacja z długimi czasami ekspozycji z redukcją efektu czerwonych oczu, błysk wypełniający, redukcja efektu czerwonych oczu, synchronizacja z długimi czasami ekspozycji, synchronizacja z długimi czasami ekspozycji z redukcją efektu czerwonych oczu oraz synchronizacja na tylną kurtynkę migawki i synchronizacja na tylną kurtynę migawki z długimi czasami ekspozycji, wyłączony; obsługiwana automatyczna synchronizacja z krótkimi czasami migawki.
  Kompensacja mocy błysku
  od -3 do +1 EV w krokach co 1/3 lub 1/2 EV
  Braketing mocy błysku
  od 2 do 9 zdjęć w krokach co 1/3, 1/2, 2/3 lub 1 EV. Od 2 do 5 zdjęć w krokach co 2 lub 3 EV
  Wskaźnik gotowości do błysku
  świeci po pełnym naładowaniu wbudowanej lub opcjonalnej lampy błyskowej, miga po wyzwoleniu błysku z pełną mocą
  Stopka mocowania akcesoriów
  standardowe gniazdo gorącej stopki ISO 518 ze stykami synchronizacji i danych oraz blokadą zabezpieczającą
  Kreatywny System Oświetlenia Nikon
  Lampy współpracujące w systemie Nikon CLS; dostępna opcja trybu sterownika
  Balans bieli
  automatyczny (2 rodzaje), światło żarowe, światło jarzeniowe (7 rodzajów), światło słoneczne, lampa błyskowa, pochmurno, cień, pomiar manualny (można zapisać maks. 6 wartości; punktowy pomiar balansu bieli dostępny w trybie podglądu na żywo), wybór temperatury barwowej (od 2500 do 10 000 K); wszystkie tryby z dokładną regulacją.
  Braketing balansu bieli
  od 2 do 3 zdjęć w krokach co 1, 2 lub 3
  Tryby podglądu na żywo
  fotografia w trybie podglądu na żywo (zdjęcia), podgląd filmu na żywo (filmy)
  AF w podglądzie na żywo
  autofokus (AF): pojedynczy AF (AF-S), tryb ciągłego AF (AF-F). Ręczne ustawianie ostrości (M)
  Tryby pól AF w podglądzie na żywo
  AF z priorytetem twarzy, szerokie pole AF, normalne pole AF, AF ze śledzeniem obiektu w ruchu
  AF w podglądzie na żywo
  AF z detekcją kontrastu w dowolnej części kadru (aparat automatycznie wybiera pole AF po włączeniu opcji AF z priorytetem twarzy lub AF ze śledzeniem obiektu)
  Filmy - pomiar ekspozycji
  Pomiar ekspozycji TTL za pomocą matrycy
  Filmy - sposób pomiaru ekspozycji
  Pomiar matrycowy, centralnie ważony lub pomiar ekspozycji chroniący jasne obszary przed prześwietleniem
  Filmy – rozmiar klatki (w pikselach) i liczba klatek na sekundę
  1920 x 1080; 60 p (progresywnie), 50 p, 30 p, 25 p, 24 p. 1280 x 720; 60 p, 50 p. Rzeczywiste liczby klatek na sekundę dla szybkości 60 p, 50 p, 30 p, 25 p i 24 p to odpowiednio 59,94, 50, 29,97, 25 oraz 23,976 kl./s; wartości dotyczą wysokiej i normalnej jakości obrazu
  Filmy - format plików
  MOV
  Filmy - kompresja wideo
  H.264/MPEG-4 AVC (Advanced Video Coding)
  Filmy - format zapisu dźwięku
  Liniowy PCM
  Filmy - sposób zapisu dźwięku
  Wbudowany mikrofon lub zewnętrzny mikrofon stereofoniczny; możliwość regulowania czułości
  Monitor
  Przekątna: 8 cm (3,2 cala). Niskotemperaturowy polisilikonowy odchylany wyświetlacz LCD z matrycą TFT, kątem oglądania 170°, około 100-procentowym pokryciem kadru oraz regulacją jasności i kąta. Około 1229 tys. punktów (VGA; 640 x RGBW x 480 = 1 228 800 punktów)
  Odtwarzanie
  Odtwarzanie pełnoekranowe lub widok miniatur (4, 9 lub 72 zdjęcia bądź kalendarz), powiększenie w trybie odtwarzania, odtwarzanie filmów, pokaz slajdów obejmujący zdjęcia i filmy, wyświetlanie histogramów, wskazanie obszarów prześwietlonych, informacje o zdjęciu, dane pozycji i automatyczne obracanie zdjęć
  USB Hi-Speed USB; zalecane połączenie z wbudowanym portem USB
  Wyjście HDMI
  Złącze HDMI typu C
  Wejście Audio
  Stereofoniczne typu mini-jack (średnica 3,5 mm, obsługa zasilania po podłączeniu)
  Wyjście Audio
  Stereofoniczne typu mini-jack (średnica 3,5 mm)
  Złącze akcesoriów
  Bezprzewodowe piloty zdalnego sterowania: WR-1, WR-R10 (sprzedawane oddzielnie). Przewód zdalnego sterowania: MC-DC2 (sprzedawany oddzielnie). Odbiornik GPS: GP-1/GP-1A (sprzedawane oddzielnie)
  Standardy Wi-Fi
  IEEE 802.11b, IEEE 802.11g
  Protokoły komunikacji Wi-Fi
  IEEE 802.11b: DSSS/CCK IEEE 802.11g: OFDM
  Częstotliwość działania Wi-Fi
  2412–2462 MHz (kanały 1–11)
  Zasięg Wi-Fi w linii prostej
  ok. 30 m (przy braku zakłóceń; zasięg zależy od siły sygnału i obecności przeszkód)
  Szybkości przesyłu danych Wi-Fi
  54 Mb/s. Maksymalna szybkość przesyłania danych według standardu IEEE. Rzeczywista szybkość może być inna.
  Bezpieczeństwo Wi-Fi
  Uwierzytelnianie: system otwarty, WPA2-PSK. Szyfrowanie: AES
  Protokoły dostępu Wi-Fi
  Infrastruktura
  Języki menu
  Angielski, arabski, bengalski, bułgarski, chiński (tradycyjny i uproszczony), czeski, duński, fiński, francuski, grecki, hindi, hiszpański, holenderski, indonezyjski, japoński, koreański, marathi, niemiecki, norweski, perski, polski, portugalski (Portugalia i Brazylia), rosyjski, rumuński, serbski, szwedzki, tajski, tamilski, telugu, turecki, ukraiński, węgierski, wietnamski, włoski
  Akumulator
  akumulator jonowo-litowy EN-EL15
  Zasilacz
  Zasilacz sieciowy EH-5b (wymaga dostępnego osobno złącza zasilania EP-5B)
  Gniazdo statywowe
  1/4 cala (ISO 1222)
  Wymiary
  ok. 140,5 x 113 x 78 mm
  Waga
  ok. 840 g z akumulatorem i kartą pamięci, bez pokrywki bagnetu korpusu; ok. 750 g (sam korpus)
  Zakres dozwolonych temperatur
  0°C–40°C
  Zakres dozwolonej wilgotności
  do 85% (bez kondensacji)
  • Gumowa muszla oczna DK-21
  • Pokrywka bagnetu korpusu BF-1B
  • Akumulator jonowo-litowy EN-EL15 z pokrywką styków
  • Ładowarka MH-25a (z adapterem wtyczki lub kablem zasilającym z wtyczką odpowiednią dla kraju lub regionu sprzedaży)
  • Pokrywka okularu DK-5
  • Kabel USB UC-E17
  • Pasek AN-DC14
  • Torba na aparat
  • Pełnoklatkowa matryca CMOS o rozdzielczości 24,3Mpix
  • Szeroki zakres czułości ISO 100-12800 (rozszerzalny do ISO 50-25600)
  • 51-punktowy system AF (z 15 czujnikami krzyżowymi) umożliwiający szybkie i precyzyjne ustawianie ostrości
  • Zdjęcia seryjne z prędkością 6,5kl./s
  • Wysokiej jakości filmy w rozdzielczości Full HD 60kl./s
  • 3,2" uchylny wyświetlacz o wysokiej rozdzielczości
  • Solidna, uszczelniona konstrukcja przewidziana do profesjonalnych zastosowań
  • Komunikacja bezprzewodowa Wi-Fi
  • Podwójny slot kart pamięci SD
  • Bardzo duży wybór wysokiej jakości obiektywów z mocowaniem Nikon F

  Wypożyczalnia sprzętu foto-video

  Szanowni Państwo !

  Ze względu na dużą ilość zapytań dotyczących wypożyczenia sprzętu drogą wysyłkową na weekend, śpieszymy Państwa poinformować:

  1. Sprzęt który jest wypożyczany na weekend jest wysyłany do klienta w czwartek aby zminimalizować ryzyko niedostarczenia sprzętu na pożądany okres. Taki sprzęt należy do nas odesłać w poniedziałek. Z tego względu wypożyczenia weekendowe są TYLKO 3 dniowe i tak też są rozliczane.
  2. Dni przeznaczone na wysyłkę nie są liczone do kosztów wypożyczenia. (Czwartek oraz wtorek)
  3. Ze względu na powyższe NIE MA  możliwość wypożyczenia np.aparatu na jeden dzień bowiem w praktyce sprzęt jest poza firmą  na 6 dni (czwartek-wtorek)

  Nasz sklep oferuje Państwu możliwość skorzystania z szerokiej gamy aparatów, kamer, obiektywów i innych akcesoriów foto–wideo wielu renomowanych firm, bez konieczności ich kupowania. Nasza oferta jest skierowana zarówno do amatorów, jak i profesjonalistów. Pozwala potencjalnemu nabywcy na praktyczne i gruntowne zapoznanie się z profesjonalnym sprzętem.

  Nasz klient otrzymuje możliwość posługiwania się najwyższej klasy sprzętem specjalistycznym, ponosząc znacznie mniejsze koszty niż gdyby musiał go kupić. Wraz z doskonałym sprzętem zapewniamy Państwu fachowe doradztwo i wsparcie techniczne.

  Jeśli zdecydują się Państwo na zakup któregoś z wypożyczanych urządzeń, przy zakupie nowego koszty wypożyczenia zostaną zwrócone. Dla stałych klientów (z kartą stałego klienta), przy dłuższych okresach wypożyczenia lub większej ilości wypożyczanego sprzętu stosujemy indywidualne wyceny.

  Regulamin wypożyczalni

  1. Sprzęt można wypożyczyć osobiście w salonach FOTO-PLUS w Krakowie przy ul. Studenckiej 6 i Katowicach przy ul. Warszawskiej 36 lub wysyłkowo za pośrednictwem naszej strony internetowej. Przed planowanym wypożyczeniem wskazana jest rezerwacja sprzętu w dowolnej formie (telefoniczna, e-mailowa lub przez system strony), w celu uniknięcia sytuacji równoczesnego zamówienia tego samego produktu przez kilka osób.
  2. Standardowo sprzęt wypożyczany jest na 1 dzień, z możliwością wydłużenia go o kolejne dni.
  3. Na czas wypożyczenia sprzętu pobierana jest kaucja tytułem zabezpieczenia. Może być ona pobrana w formie gotówki, przelewu lub blokady na karcie płatniczej i zwracana jest w momencie oddania wypożyczonego sprzętu. W szczególnych przypadkach możliwa jest rezygnacja z pobierania kaucji lub wypożyczenie sprzętu z asystentem.
  4. W momencie wypożyczenia spisywana jest umowa, w której firma FOTO-PLUS gwarantuje, że sprzęt jest w pełni sprawny technicznie i nie posiada wad, a wypożyczający ponosi pełną odpowiedzialność za powierzony mu sprzęt do momentu zwrotu. W przypadku uszkodzenia sprzętu (nie podlegającego gwarancji) w trakcie trwania najmu, wypożyczający zobowiązany jest do pokrycia kosztów naprawy (z wpłaconej kaucji) według wyceny autoryzowanego serwisu. W przypadku niemożliwości naprawy, kaucja przepada w całości na rzecz firmy FOTO-PLUS.
  5. Z chwilą wydania Sprzętu klientowi, przechodzi na niego ryzyko przypadkowej utraty sprzętu, które trwa do chwili zwrotu sprzętu wynajmującemu.
  6. Aktualne ceny za wypożyczenie sprzętu, oraz wysokość kaucji określa cennik znajdujący się na stronie internetowej fotoplus.pl/wypozyczalnia-sprzetu.
  7. Po wykonaniu usługi najmu wystawiany jest paragon lub faktura vat.
  8. Przy zakupie wypożyczanego modelu przysługuje pełen zwrot kosztów wypożyczenia. Zakup musi być jednak dokonany w dniu zwrotu.
  9. Klient przejmuje pełną odpowiedzialność za wynajęty sprzęt do czasu sprawdzenia go przez pracownika Salonu. Klient przejmuje sprzęt sprawny i bez uszkodzeń i zobowiązuje się zwrócić go w takim samym stanie w jakim go wynajął. Wszelkie uwagi dot. stanu sprzętu należy zgłosić pracownikowi Salonu w momencie jego odbioru lub przy wypożyczeniu na odległość niezwłocznie po otwarciu przesyłki i stwierdzeniu usterki. Wszelkie usterki zaakceptowane przez obie strony zostają spisane w formie pisemnego protokołu uszkodzeń przed wynajmem.

  Masz ten produkt?
  Zachęcamy do zostawienia opinii o produkcie. Pomóż innym dokonać wyboru.

  Brak opinii. Dodaj pierwszą opinię!

  Masz pytania odnośnie do tego produktu?