menu

Prowadzący

Poniżej możecie zapoznać się z sylwetkami osób prowadzących wykłady i warsztaty oraz profilami szkół przeprowadzających prezentacje. Znajdziecie wśród nich doświadczonych fotografów i filmowców, którzy chętnie podzielą się swoją wiedzą. Osoby te są wybitnymi specjalistami zajmującymi się różnymi dziedzinami fotografii i filmu, dlatego mamy nadzieję, że każdy znajdzie niejeden temat, który go zainteresuje.

Gosia Jurasz

Fotografka z Krakowa, specjalizująca się w fotografii portretowej. Przez lata wypracowała swój rozpoznawalny styl. Szczególnie upodobała sobie portretretowanie dzieci. W swoich pracach stara się zawrzeć zaskakujące emocje. Reżyserowanie kadru i dbanie o każdy szczegół sprawia jej dużo satysfakcji. Ambasadorka marki Pentax.

Michał Sośnicki

Fotografią zajmuje się od 2008 roku a zawodowo od 2015. Kocha fotografować góry i w górach, o wschodzie i o zachodzie słońca. Prowadzi plenery i warsztaty fotografii krajobrazowej. Prowadził plenery i warsztaty fotografii krajobrazowej. Współpracował między innymi z National Geographic Polska, czy Magazynem Turystyki Górskiej „n.m.p”. Jego zdjęcia były nagradzane w wielu konkursach m.in. Międzynarodowym Festiwalu Fotografii I Filmu w Toruniu czy Przyrodniczy Skarb Małopolski 2014. Ambasador marki Pentax.

Wiktor Obrok

Założyciel Niezależnej Szkoły Filmowej OFFmaster, filmowiec, fotograf. Prowadzi swoje studio filmowe, realizuje filmy krótkometrażowe, eventowe, reklamowe. Od 2014 roku prowadzi szkolenia dla filmowców pracujących samodzielnie lub w małych ekipach.

Jacek Siwko

Mąż, tata trójki dzieci i fotograf ślubny. Od 3 lat nagrywa podcast Niezłe Aparaty – przeznaczony głównie dla fotografów ślubnych i rodzinnych. Na kanale YouTube w audycji "Fleszem po oczach" opowiada o biznesowym i marketingowym wymiarze pracy fotografa. Autor poradników i warsztatów online. 6 lat temu uciekł z dużego miasta na mazurską wieś i dzięki temu żyje pełnią życia.

Jakub Kaźmierczyk

Fotograf, bloger i redaktor. Na co dzień realizuje liczne sesje zdjęciowe - nie straszne mu kulinaria, wnętrza czy zdjęcia biznesowe. Jest autorem licznych poradników o fotografii, jak również jednej z największych w Polsce baz wideoporadników o postprodukcji zdjęć. Po pracy spełnia się w sesjach portretowych, kocha podróżować. Jest zakręcony na punkcie gadżetów technologicznych i uwielbia dobrą kuchnię. Twierdzi, że fotografia to najlepsze, czym można się zająć - w końcu łączy się pasję z pracą.

Piotr Werner

Portrecista oraz fotograf mody. Ambasador marki Quadralite, Rogue i X-rite. Zawodowo fotografią zajmuję się od ponad dziesięciu lat. Jego prace były wielokrotnie nagradzane i doceniane na całym świecie oraz publikowane, np. w Digital Camera Polska, British Vogue, Vogue.it, Wprost, The Metropolist oraz London F’OLTIQUE. W 2018 roku prowadził wiele warsztatów fotograficznych grupowych i indywidualnych.

Peter Bielack

Fotograf, bloger, prelegent. Mówi o sobie fotograf środowiskowy. Nawyk ustawiania sceny i planowania wszelkich szczegółów, który wyrobił fotografując przedmioty, sprawia, że jego portrety nigdy nie są proste i banalne, a raczej kipią życiem miejsca, w którym fotografuje. Uwielbia błyskać przez różne modyfikatory, opowiadać o kolorach i prowadzić fotograficzne warsztaty.

Monika Mroczkowska-Białasik

Wykładowca fotografii architektury, krajobrazu oraz fotografii eksperymentalnej w Szkole Kreatywnej Fotografii (Krakowskie Szkoły Artystyczne). Ukończyła Wydział Architektury oraz Wydział Grafiki (kierunek fotografia) na krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Swoje fotografie prezentowała na wielu wystawach zbiorowych i indywidualnych. Pracuje zarówno jako fotograf, jak i projektant wnętrz.

Marzena Kolarz

Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu, w 2020 obroniła doktorat na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie, otrzymując tytuł doktora sztuk. Od kilkunastu lat nauczyciel i wykładowca fotografii. Obecnie asystentka w Instytucie Sztuki Mediów Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie oraz wykładowca w Krakowskich Szkołach Artystycznych. Zajmuje się głównie fotografią – niemal każdą dziedziną, bada jej zakres i możliwości. Szczególnie zainteresowana jest eksperymentem, fotografią kreacyjną, technikami historycznymi, fotografią otworkową, fotografią mody.

Kinga Wójcicka

Fotografka i stylistka kulinarna, nauczycielka fotografii, wegetarianka od lat trzydziestu, autorka bloga greenmorning.pl Pracuje jako freelancer dla polskich i zagranicznych magazynów (nie tylko kulinarnych). Do tej pory tworzyła przepisy, stylizowała i fotografowała sesje kulinarne takich tytułów jak: „Voyage”, „Sweet Dreams”, „Plantes & Sante”, „Interiør Magazinet”, „Weranda”, „Weranda Country”, „Magazyn Gazety Wyborczej”, „Moje Gotowanie”.Sporadycznie wykonuje również komercyjne zdjęcia kulinarne. Na tym polu współpracowała m.in. z firmą DUKA i słynnym włoskim producentem oliwy Monini. W Europie reprezentuje ją prestiżowa duńska agencja House of Pictures.

Krystian Bielatowicz

Fotograf, filmowiec, archeolog. Przede wszystkim tata trójki dzieci :) Specjalizuje się w dokumencie fotograficznym i filmowym. Wykładowca Akademii Nikona, ekspert z zakresu fotoreportażu, filmu, street photo i fotoekspedycji. Na swoich warsztatach przeszkolił już ponad tysiąc osób. Zasiadał w jury konkursu Grand Press Photo (2014, 2015) oraz w Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym „Fotomaraton 2015 Szczecin”. Swoje prace prezentował na wystawach w Polsce, Nowym Jorku, Peru. Jego materiały były publikowane w najważniejszych tytułach prasowych, w m.in. National Geographic, Polityce, Newsweeku, Dużym Formacie. Strony autorskie: www.bielatowicz.com, www.minidoc.pl

Magdalena Wasiczek

Swoje zainteresowania artystyczne realizuje w obszarze fotografii przyrodniczej oraz makrofotografii, tworząc oryginalne obrazy świata przyrody. Wypracowała sobie w tej dziedzinie własny, poetycki styl, który określa mianem „malarstwo bokehowe”. Artystka ukazuje przyrodę w odrealniony, baśniowy sposób, dzięki czemu fotografie mają niezwykły, oniryczny charakter.. W krótkim czasie stała się postacią opiniotwórczą, kształtującą nowe trendy w fotografii makro. Prezentowała swoje prace na wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i zagranicą (m.in. Wielka Brytania, Australia, Moskwa, Niemcy, Francja, USA) Jest laureatką wielu wyróżnień i nagród w konkursach fotograficznych w Polsce i zagranicą, w tym w konkursach pod patronatem międzynarodowych organizacji fotograficznych FIAP i PSA. Jako pierwsza w Polsce wygrywając międzynarodowy konkurs w Anglii otrzymała tytuł International Garden Photographer of the Year 2012 a w roku 2015 powtórzyła ten sukces. Ma na swoim koncie publikacje w magazynach fotograficznych w Polsce i na świecie ( DFV, Foto-Kurier, Foto,Digital Camera, Amateur Photographer, DIGITAL PHOTOGRAPHY, PRACTICAL PHOTOSHOP, N-Photo, Natures Best Photographer, LeNs oraz innych magazynach i albumach, np. International Garden Photographer, Better Plant and Garden Photography a nawet VOGUE Italy oraz DUZHE Magazine w Chinach czy El Mercurio i Paula w Chile. Wykładowca Akademii Nikona. Ambasadorka marki Tamron. NiSi, i EIZO. www.magdawasiczek.pl www.magdawasiczek.pl

Adam Nurkiewicz

Pracował jako dziennikarz sportowy w radiu Kolor, w telewizji Canal+, a następnie jako szef fotoedycji w „Przeglądzie Sportowym”. W 2001 roku założył Agencję Fotografii Sportowej MEDIASPORT. Jest współtwórcą Klubu Fotografii Prasowej. Należy do Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, Międzynarodowego Stowarzyszenia Dziennikarzy oraz Międzynarodowego Klubu Dziennikarzy Sportowych. Z jego zdjęć korzystają: Polski Związek Towarzystw Wioślarskich, Polski Związek Lekkiej Atletyki oraz Polski Komitet Olimpijski. Jego zdjęcia publikowane były w najważniejszych tytułach prasy w Polsce i za granicą, m.in. w „L’Équipe”, „USA Today”, „US Soccer”, „News Daily”, „Shanghai Daily”. Regularnie współpracuje ze światowymi agencjami: Agence France Press, Getty Images oraz Reuters. Jako wolontariusz fotografuje od ponad 10 lat Olimpiady Specjalne. Prowadzi zajęcia z fotografii w Związku Polskich Artystów Fotografików, Akademii Wychowania Fizycznego oraz w Wyższym Studium Fotografii Narodowego Centrum Kultury.

Jakub Rybicki

Jakub Rybicki – podróżnik, fotograf i dziennikarz, ekspert od krajów byłego ZSRR i Bliskiego Wschodu. Zawodowy mówca i storyteller. W podróżach szuka prawdy, dobra i piękna. Te same wartości próbuje odtworzyć w fotografii. Koncentruje się głównie na ludziach, fotografii ulicznej i reportażu. Laureat krajowych i światowych nagród fotograficznych, m.in Travel Photographer of The Year, Viva! Photo Awards czy fotograficznego Grand Prix festiwalu Kolosy. Finalista m.in. Sony WPO, Siena Photography Awards. Autor książki „Po Bajkale”, stały współpracownik magazynów i portali podróżniczych, m.in National Geographic Traveler, Magazyn Podróże. Ambasador marki odzieżowej Aura. Alpinista, w 2016 roku podjął próbę zdobycia drugiego najwyższego niezdobytego szczytu świata. Zimowy jeździec rowerowy, ma na koncie wyprawy m.in. przez zamarznięte jezioro Bajkał i Grenlandię.

Zygmunt Novak

Fotograf, autor szkoleń i warsztatów fotograficznych, trener. Realizuje zdjęcia kulinarne, produktowe, fotografię wnętrz czy sesje biznesowe. Wykładowca Krakowskiej Szkoły Filmowej im. Wojciecha Jerzego Hasa. Znawca i wielbiciel tradycyjnego procesu ciemniowego. Współtwórca niepowtarzalnych warsztatów i plenerów “Przygoda z fotografią”. Absolwent Europejskiej Akademii Fotografii w Warszawie i Politechniki Krakowskiej. Uważa, że fotografowanie jest dobrym sposobem na poznawanie siebie. Uwielbia nastrój i ciszę ciemni fotograficznej.

Kornel Danielewicz

Absolwent, a obecnie wykładowca w Krakowskiej Szkole Filmowej im. Wojciecha Jerzego Hasa. Pracował dla agencji reklamowych jako montażysta, motion designer, reżyser, scenarzysta, producent wykonawczy. Obecnie współpracownik krakowskiego oddziału TVN. Posiada doświadczenie w formach fabularnych oraz dokumentalnych, zarówno w pełnym metrażu, krótkich formach oraz serialach.

Tomasz Przychodzeń

Swoje doświadczenia fotograficzne zbierał w kilkunastu krajach. Jest członkiem Photographic Society of America i Fotoklubu RP. Wygrał Wielki Konkurs Fotograficzny National Geographic, był finalistą m.in. Sony World Photo i Hamdan International Photo Award. Jego prace były przezentowane i nagradzane w kilkudziesięciu konkursach i wystawach w Polsce i za granicą. Jest twórcą projektu fotograficznego Light Guides w ramach którego, podczas organizowanych ekspedycji i warsztatów, przekazuje adeptom fotografii swoją wiedzę i doświadczenie. W 2018 roku został ambasadorem marki Tamron.

Wojtek Wieteska

Wojtek Wieteska – artysta, reżyser, doktor sztuk wizualnych Komponuje zdjęcia, prowadzi wizualne konwersacje, konstruuje powieści oraz szkicuje eseje. Jak twierdzi: „To lepsze niż pisanie, bo fotografie są szybsze od słów.” Studiował na Wydziale Operatorskim i Realizacji TV w PWSFTviT w Łodzi a także historię sztuki na Uniwersytecie Warszawskim i Uniwersytecie Sorbona IV w Paryżu. W roku 2015 obronił doktorat z dziedziny sztuk wizualnych, specjalizacja (a jakże!): fotografia. Ma 19-letnie doświadczenie jako uniwersytecki wykładowca. Fotografuje od 13 roku życia, a jego cykle były wystawiane w miejscach takich, jak: Centrum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha (Kraków), Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski (Warszawa), Yours Gallery (Warszawa), Warszawski Fotoplastikon, Galeria Atlas Sztuki (Łódź), Muzeum Powstania Warszawskiego, Leica 6x7 Gallery Warszawa. Strona www, Instagram, Facebook

Andrzej Artymowicz

Polski reżyser dźwięku. Doktor nauk muzycznych w zakresie reżyserii dźwięku, pionier komputerowej postprodukcji dźwięku w Polsce. Absolwent i wykładowca Wydziału Reżyserii Dźwięku, członek Katedry Reżyserii Dźwięku Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina, Polskiej Akademii Filmowej, Stowarzyszenia Filmowców Polskich, Związku Autorów i Producentów Audiowizualnych. Nominowany do Polskiej Nagrody Filmowej, Orzeł w kategorii najlepszy dźwięk w filmie „Haker”. Grand Prix w Konkursie Polskiego Towarzystwa Muzyki Współczesnej na Projekt Multimedialny „Clouds” do muzyki Macieja Zielińskiego (1999). Filmografia w bazie filmu polskiego. Aktualnie pracuję z użyciem najnowszych immersywnych technik dźwięku 3D, znajdujących zastosowanie między innymi w nowych mediach, interaktywnych zastosowaniach multimedialnych takich jak wirtualnej (VR) i wzmocnionej (AR) rzeczywistości.

Krakowska Szkoła Filmowa

Krakowska Szkoła Filmowa im. Wojciecha Jerzego Hasa jest dwuletnią szkołą kształcącą młodych twórców na kierunku Filmowym o specjalizacji operatorsko-montażowej i reżysersko-scenopisarskiej, kierunku Scenariopisarskim a także rocznym kierunku Fotograficznym. Nauka prowadzona jest w oparciu o autorskie programy nauczania opracowane przez czynnych zawodowo profesjonalistów od lat obecnych na rynku. Duży nacisk kładziemy na biegłość warsztatową – warunek świadomej, nieskrępowanej twórczości, przy równoczesnym rozwijaniu indywidualnego stylu każdego słuchacza. W wakacje i ferie prowadzimy warsztaty filmowe dla dzieci i młodzieży, których efekty możemy oglądać na dużym ekranie podczas organizowanego przez nas Przeglądu Filmów Młodzieżowych i Dziecięcych KSF YOUTH CAMERA. Realizujemy etiudy i filmy studentów, spoty reklamowe, notacje i kampanie społeczne, prowadzimy specjalistyczne kursy filmowe i fotograficzne,a także wspieramy różnorodne projekty artystyczne.

Marcin Pietraszko

Marcin Pietraszko - fotograf krajobrazu naturalnego i miejskiego. Podróżuje po Polsce, Europie i świecie w poszukiwaniu wyjątkowych miejsc i obrazów tworzonych przez naturę. Z aparatem odwiedził m.in. Czechy, Portugalię, Sardynię, Norwegię, Nową Zelandię i Chile. Pomysłodawca projektu Poland In The Lens i ogólnopolskiej akcji dla fotografów pasjonatów - #fotozakreceni. Zdobytą wiedzą dzieli się na swoim kanale YouTube, tworząc poradniki wideo oraz podczas warsztatów fotograficznych organizowanych w Polsce i Europie. Więcej informacji na: http://www.polandinthelens.pl

Hubert Gajda

Przyrodnik, pasjonat, fotograf dzikiej przyrody, związany od ponad 15lat z marką Canon. Właściciel firmy Huga Nature, produkującej akcesoria do fotografii przyrodniczej szyte na miarę

DR5000

Prywatnie są rodzeństwem, młodymi ludźmi, których poza więzami krwi połączyła również wspólna pasja. Zawodowo dwójka nowoczesnych fotografów. Kochają kolory, ostrość i krystaliczną cyfrową czystość zdjęć. Uwielbiają wszelkie nowinki technologiczne i podążają za najbardziej aktualnymi trendami w fotografii. Wierzą, że dzięki najnowocześniejszym technologiom możemy robić to, o czym 10, 20 czy 100 lat temu nie mogli marzyć nawet najwięksi fotografowie. Dlatego też wymagają od siebie więcej i więcej, w nieskończoność podnosząc jakość naszej pracy – najlepiej, to wciąż nie dostatecznie dobrze. Próżno szukać w ich portfolio czarnobiałych, zaszumionych, nieostrych, pseudo-artystycznych zdjęć. Wręcz przeciwnie. Twardo stąpają po ziemi i bardzo krytycznie oceniają nawet najlepsze wyniki swojej pracy. Są typem „wiecznie niezadowolonych" :) Świetnie czują się w większości dziedzin fotografii, a nawet w niektórych dziedzinach filmu. "Potrafimy biegle i bardzo kompetentnie pracować w studiu, ale podstawą naszej pracy jest reportaż. W naszej ocenie to perspektywa pracy z ludźmi czyni fotografię tak wspaniałym zajęciem i staramy się czerpać z tego pełnymi garściami" - podkreślają Diana i Rafał. "Fotografią zajmujemy się od lat, ale wciąż jesteśmy tylko “uczniami”. Choć nie mamy konkretnego nauczyciela, każdego dnia z pokorą poszukujemy czegoś nowego. Nie oglądając się na innych staramy się być lepsi od siebie samych, pobijać własne rekordy i szlifować własny, unikatowy styl. Drugich tak zmotywowanych i zaangażowanych jak my po prostu nie ma! :)" - dodaje rodzeństwo.

Filip Kowalkowski

Swoją przygodę z fotografią rozpoczął będąc jeszcze studentem dziennikarstwa na UMK w Toruniu. Pierwsze zdjęcie reporterskie opublikował na łamach Toruńskich „Nowości”. Był to portret Krzysztofa Pendereckiego, który siedział zadumany przed finałowym koncertem Pro Baltica w 2006r. Fotografował dla prasy, założył własną działalność. Miał przyjemność wykonać zdjęcia dla takich klientów jak: Miasto Bydgoszcz, UMK w Toruniu, Radia PiK, Filharmonii Pomorskiej, SOS Music, PZU. Przez kilka lat współpracował z Polska Press Grupa, a jego zdjęcia wykorzystywane były m.in. gazetach oraz tygodnikach opinii takich jak np. Tygodnik Powszechny, Wprost, Polityka. Od 2012 roku prowadzi zajęcia z fotografii na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz gościnnie w Akademii Fotografii w Warszawie. Dwukrotnie zasiadał w jury krajowych konkursach fotograficznych.

Arcadius Mauritz

Portrecista, fotograf mody. Przede wszystkim artysta, ale i utalentowany rzemieślnik. Twórca, wykładowca, filmowiec. W wolnych chwilach – muzyk (www.suovamusic.pl) . Mówi biegle po angielsku i francusku. Na co dzień mieszka i działa w Warszawie. W swoich autorskich edytorialach modowych stawia na rozmach, awangardę, umiejętne łączenie różnych środków stylistycznych przy jednoczesnym zachowaniu unikalnej prostoty formy. Jako portrecista wyraża swoje uwielbienie dla klasyki oraz kładzie ogromny nacisk na pozytywną relację z osobą fotografowaną. Jak sam mówi: „Kontakt z drugim człowiekiem w mojej pracy jest bardzo ważny. Dlatego zawsze staram się o wzajemny szacunek, otwartość i pozytywny „drive”. Wyznaję zasadę, że na każdym kroku trzeba mieć oczy szeroko otwarte. I serce też.” Influencer marek EIZO & Olympus. Arcadius ma na swoim koncie liczne sesje portretowe, modowe, artystyczne oraz publikacje z udziałem Gwiazd polskiego showbiznesu tj. Danuta Stenka, Dorota Gardias, Patricia Kazadi, Agnieszka Kaczorowska, Sławek Uniatowski, Ewelina Lisowska, Ilona Felicjańska, Edyta Herbuś, Anna Karwan, Zofia Wichłacz i wielu innych. Arcadius współpracował z takimi zagranicznymi Gwiazdami jak IMANY, AYO czy Gwiazdą muzycznej sceny alternatywnej – Alissą White-Gluz.

Szymon Chałupka

Twórca największego kanału na youtube w Polsce o filmowaniu - Filmujemy! Z tworzeniem filmów związany od ponad 7 lat. Od ponad 2 lat, praktycznie wspiera firmy w działaniach video marketingowych. Szkoli przyszłych filmowców w całej Polsce, czynnie produkuje filmy w sektorze B2B, wspiera największych Polskich twórców internetowych na Youtube w produkowaniu filmów na ich kanały. Oficjalny Polski ambasador marki Irix Lens oraz Newell. Tworzył filmy m.in dla Warka, Discovery Channel, Crunchips, Asus, MSI, Panasonic, Benq. Prywatnie miłośnik muzyki, samochodów z tylnym napędem, detailingu samochodowego i robienia zdjęć :)

Ilona Bałon

Absolwentka filologii germańskiej na PWSZ w Tarnowie oraz Szkoły Kreatywnej Fotografii w Krakowie. Aktualnie studentka PWSFTviT im Leona Schillera w Łodzi na kierunku fotografia. Swoją pasję fotograficzną realizuje głównie w obszarze fotografii reportażowej oraz ulicznej. Szczere emocje i decydujący moment to dla Ilony najważniejsze punkty w fotografii ulicznej. Inspirację czerpie z fotografii dokumentalnej Roberta Franka oraz z hipnotyzujących zdjęć ulicznych Saula Leitera tworzących foto abstrakcję.

Wiktor Franko

Urodził się w 1983 roku, ukończył filologię polską na Akademii Świętokrzyskiej, następnie zajął się fotografią – artystyczną oraz komercyjną. Jego prace ukazują się w czołowych czasopismach fotograficznych i modowych. Zdjęcia autorstwa Franko to zarówno klasyczne czarno-białe portrety, jak i surrealistyczne obrazy konceptualne, a także serie modowe i naturalne lifestylowe. Od 2018 roku fotografuje aparatami serii X i – ze względu na swoją miłość do fotografii natychmiastowej – instaxem.

AMA Film Academy

AMA FILM ACADEMY jest szkołą filmową umożliwiającą nabycie kompetencji we wszystkich dziedzinach przemysłu filmowego. Została stworzona przez doświadczonych filmowców. Motto Szkoły to powołanie i zawód, zrozumienie celu i zdobycie praktycznych umiejętności. Nauka odbywa się w nowoczesnych warunkach, z wykorzystaniem technologii przyszłości. Program nauczania ewoluuje wraz z pojawianiem się nowych trendów w kinematografii oraz rozwojem technologii filmowych.