menu

Prelegenci

Poniżej możecie zapoznać się z sylwetkami prelegentów prowadzących warsztaty. Znajdziecie wśród nich doświadczonych fotografów i filmowców, którzy chętnie podzielą się swoją wiedzą. Osoby te zajmują się różnymi dziedzinami fotografii i filmu, dlatego mamy nadzieje, że każdy znajdzie temat, który go interesuje. Zachęcamy jednak do wzięcia udziału w różnych zajęciach, gdyż mamy nadzieje, że poszerzy to Wasze horyzonty i zainspiruje.

Przy doborze prelegentów zależało nam na tym, aby były to osoby praktykujące i obsługujące sprzęt na co dzień. Przecież nikt nie lubi słuchać o surowych danych technicznych lub marketingowych opisów produktów. Najlepiej poznać doświadczenia osób, które korzystały z konkretnego sprzętu, często w warunkach ekstremalnych.

Jan i Bożena Walencik

Jan i Bożena Walencik – małżeństwo niezależnych scenarzystów, reżyserów i operatorów filmowych w jednym. Pasjonaci, miłośnicy i znawcy przyrody, głównie ojczystej. Wspólnie stworzyli ponad 70 filmów przyrodniczych. Są autorami pierwszych polskich seriali przyrodniczych: Tętno pierwotnej puszczy (1995), Saga prastarej puszczy (2009) oraz filmowego albumu fabularnego Saga prastarej puszczy. Opowieść filmowa (2016).

Gosia Jurasz

Fotografka z Krakowa, specjalizująca się w fotografii portretowej. Przez lata wypracowała swój rozpoznawalny styl. Szczególnie upodobała sobie portretretowanie dzieci. W swoich pracach stara się zawrzeć zaskakujące emocje. Reżyserowanie kadru i dbanie o każdy szczegół sprawia jej dużo satysfakcji. Ambasadorka marki Pentax.

Temat:

Michał Sośnicki

Fotografią zajmuje się od 2008 roku a zawodowo od 2015. Kocha fotografować góry i w górach, o wschodzie i o zachodzie słońca. Prowadzi plenery i warsztaty fotografii krajobrazowej. Prowadził plenery i warsztaty fotografii krajobrazowej. Współpracował między innymi z National Geographic Polska, czy Magazynem Turystyki Górskiej „n.m.p”. Jego zdjęcia były nagradzane w wielu konkursach m.in. Międzynarodowym Festiwalu Fotografii I Filmu w Toruniu czy Przyrodniczy Skarb Małopolski 2014. Ambasador marki Pentax.

Temat:

Michał Ostrowski

Fotograf krajobrazu z Wałbrzycha. Używa różnych technik fotografowania zarówno tradycyjnych, szlachetnych oraz cyfrowych. Projektuje oraz konstruuje aparaty otworkowe. Posiada doświadczenia jako wykładowca oraz pedagog w zakresie fotografii otworkowej oraz pejzażu. Fotografując stara się wyrazić siebie, swoje uczucia, zainteresowania. Dąży do wydobywania ze świata nie tylko pięknych obrazów, ale również takich, które mogą być interesujące, ciekawe i zagadkowe.

Temat:

Damian Śmigielski

Choć urodził i wychował się w Trójmieście, w dorosłym życiu wybrał Górny Śląsk. Z wykształcenia jest plastykiem fotografikiem. Do świata obrazu ruchomego wprowadziła go właśnie fotografia, z którą do dziś pozostaje w szczęśliwym związku. Zrealizował setki bardzo różnych projektów filmowych i zdjęciowych - od filmów, którymi chwalić się nie może, bo powstały na wewnętrzny użytek wielkich korporacji, przez spoty reklamowe, po projekty czysto artystyczne. Aktywnie działa w branży ślubnej, tworząc oryginalne produkcje. Ceni porządek w kadrze, lubi symetrię.

Tomasz Poznański

Certyfikowany trener, kolorysta z wieloletnim doświadczeniem. Studiował na PWSTviT w Łodzi na kierunku montaż filmowy. Od roku 2009 pracuje jako kolorysta. Ma doświadczenie w pracy przy filmach fabularnych i dokumentalnych, serialach i programach telewizyjnych oraz reklamach. Biegle posługuje się oprogramowaniem tj: Davinci Resolve (korekcja barwna), Avid, Final Cut Pro 7 i Premiere Pro (montaż). Jest członkiem Colorist Society International oraz International Colorist Academy. Prowadzi warsztaty z korekcji w ramach oficjalnego programu szkoleniowego Blackmagic Design.

Temat:

Wiktor Obrok

Założyciel Niezależnej Szkoły Filmowej OFFmaster, filmowiec, fotograf. Prowadzi swoje studio filmowe, realizuje filmy krótkometrażowe, eventowe, reklamowe. Od 2014 roku prowadzi szkolenia dla filmowców pracujących samodzielnie lub w małych ekipach.

Tomasz Maciejewski

Za swoje pierwsze zlecenie zarobił 2 puszki piwa z PEWEX-u w 1986 r. Współpracował z firmami Minolta, Epson i Ilford. Od pojawienia się na rynku w 2004r. Minolty Dynax 7D fotografuję głównie cyfrowymi lustrzankami. Współpracę z Sony zaczął w 2006r. Dwa lata później przesiadł się na A700, którą po kolejnych dwóch latach zamienia na A900. W tym samym roku ostatecznie rezygnuję z pracy na analogach. Kolejne aparaty to NEX 5 (choć na początku sceptycznie podchodził do bezlusterkowców), A99, A77 i A77II. Od 5 lat fotografuje głównie wnętrza i sport. W 2017 definitywne rozstaje się z lustrem i pryzmatem.

Temat:

Jacek Siwko

Mąż, tata trójki dzieci i fotograf ślubny. Od 3 lat nagrywa podcast Niezłe Aparaty – przeznaczony głównie dla fotografów ślubnych i rodzinnych. Na kanale YouTube w audycji "Fleszem po oczach" opowiada o biznesowym i marketingowym wymiarze pracy fotografa. Autor poradników i warsztatów online. 6 lat temu uciekł z dużego miasta na mazurską wieś i dzięki temu żyje pełnią życia.

Temat:

Łukasz Sokół

Absolwent Europejskiej Akademii Fotografii oraz Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Zarządzania im. Leona Koźmińskiego. Zajmuje się reportażem i portretem. Współpracuje z prasą polską i zagraniczną oraz z organizacjami pozarządowymi. Lubi minimalizm i proste środki. Przekłada wyraz nad formę. Laureat konkursów: Grand Press Photo, National Geographic, VIVA! Photo Awards i innych.

Temat:

Michał Leja

Fotograf i galernik. Skupia się na fotografii dokumentującej życie codzienne swoje i swoich najbliższych oraz na fotografii kreacyjnej. W 2008 roku uzyskał dyplom w Pracowni Fotgrafii Kreacyjnej dr Izabeli Jaroszewskiej w Europejskiej Akademii Fotografii zwieńczony instalacją multimedialną "Camera Retina". Brał udział w dziesięciu wystawach zbiorowych, ma na koncie indywidualne pokazy multimedialne.Posiada wieloletnie doświadczenie w branży edukacyjnej. Prowadził szkolenia dla dużych grup i szkolenia dla osób zza granicy.

Jakub Kaźmierczyk

Fotograf, bloger i redaktor. Na co dzień realizuje liczne sesje zdjęciowe - nie straszne mu kulinaria, wnętrza czy zdjęcia biznesowe. Jest autorem licznych poradników o fotografii, jak również jednej z największych w Polsce baz wideoporadników o postprodukcji zdjęć. Po pracy spełnia się w sesjach portretowych, kocha podróżować. Jest zakręcony na punkcie gadżetów technologicznych i uwielbia dobrą kuchnię. Twierdzi, że fotografia to najlepsze, czym można się zająć - w końcu łączy się pasję z pracą.

Temat:

Anita Andrzejewska

Absolwentka grafiki na krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, fotografka, podróżniczka i ilustratorka książek dla dzieci. Od lat angażuje się w projekty artystyczno-społeczne, łączące Europę i Azję. Prowadziła m.in. warsztaty plastyczne dla dzieci w indyjskim Ahmedabadzie, kilkakrotnie odwiedziła też Iran, gdzie współtworzyła projekty fotograficzno-literackie w Teheranie, Isfahanie, Szirazie i antycznym mieście Jazd. Od 1997 roku należy do grona Związku Polskich Artystów Fotografików. Członkini stowarzyszenia twórczego "Grupa 13". Tworzy czarno-białą fotografię artystyczną.

Piotr Werner

Portrecista oraz fotograf mody. Ambasador marki Quadralite, Rogue i X-rite. Zawodowo fotografią zajmuję się od ponad dziesięciu lat. Jego prace były wielokrotnie nagradzane i doceniane na całym świecie oraz publikowane, np. w Digital Camera Polska, British Vogue, Vogue.it, Wprost, The Metropolist oraz London F’OLTIQUE. W 2018 roku prowadził wiele warsztatów fotograficznych grupowych i indywidualnych.

Temat:

Peter Bielack

Fotograf, bloger, prelegent. Mówi o sobie fotograf środowiskowy. Nawyk ustawiania sceny i planowania wszelkich szczegółów, który wyrobił fotografując przedmioty, sprawia, że jego portrety nigdy nie są proste i banalne, a raczej kipią życiem miejsca, w którym fotografuje. Uwielbia błyskać przez różne modyfikatory, opowiadać o kolorach i prowadzić fotograficzne warsztaty.

Temat:

Mariusz Konopka

Autor zdjęć, producent. Założyciel firmy Horyzont Studio. Realizator zdjęć do filmów fabularnych i dokumentalnych. Doświadczenie zdobywał na planach filmów J.J. Kolskiego, F. Bajona oraz wielu form wyprodukowanych niezależnie przez Horyzont Studio. Od kilku lat współpracuje z firmą Canon. Najnowszy film - dokument fabularyzowany "Łukasiewicz - nafciarz romantyk" - w którym jest autorem zdjęć, został zrealizowany na kamerze Canon C200.

Temat:

Adam Klimek

Fotograf, reżyser, podróżnik, specjalista fotografii sportowej, ekstremalnej, produktowej i 360 stopni. Więcej informacji na: adamklimek.pl

Maciej Niechwiadowicz

Od 10 lat stale fotografuje rajdy samochodowe. Pracował dla teamów startujących w WRC, a także dla Red Bull, Castrol, Lotos i wielu innych czołowych marek. Specjalista od rzeczy niewykonalnych.

Temat:

Krzysztof Tkacz

MATKA STUDIO to wspólny projekt fotograficzny Sebastiana Małachowskiego i Krzysztofa Tkacza. Specjalizują się w fotografii ślubnej i biznesowej. Od 12 lat fotografują wspólnie i na własny rachunek. Zrealizowali blisko 750 ślubów.  Od 10 lat prowadzą warsztaty i szkolenia dla fotografów. Od kilku lat regularnie uzyskują certyfikaty partnerów honorowych Polskiego Stowarzyszenia Konsultantów Ślubnych. Więcej informacji na: www.matkastudio.pl

Sebastian Małachowski

MATKA STUDIO to wspólny projekt fotograficzny Sebastiana Małachowskiego i Krzysztofa Tkacza. Specjalizują się w fotografii ślubnej i biznesowej. Od 12 lat fotografują wspólnie i na własny rachunek. Zrealizowali blisko 750 ślubów.  Od 10 lat prowadzą warsztaty i szkolenia dla fotografów. Od kilku lat regularnie uzyskują certyfikaty partnerów honorowych Polskiego Stowarzyszenia Konsultantów Ślubnych. Więcej informacji na: www.matkastudio.pl

Michał Massa Mąsior

Fotograf mody i reklamy, a także bloger. Technikę szlifował w International Center of Photography w Nowym Jorku, a także pod okiem Bruce'a Gildena i Wojciecha Plewińskiego. Specjalizuje się w nietypowych portretach i koncepcyjnych sesjach. Wykładowca Krakowskich Szkół Artystycznych. Jego prace można śledzić na stronach madmassa.com oraz krakowtumieszkam.pl.

Temat:

Monika Mroczkowska-Białasik

Wykładowca fotografii architektury i eksperymentalnej w Szkole Kreatywnej Fotografii. Ukończyła Wydział Architektury oraz Wydział Grafiki (kierunek fotografia) na krakowskiej ASP. Swoje fotografie prezentowała na wielu wystawach zbiorowych i indywidualnych. Pracuje jako fotograf i projektant wnętrz.

Temat:

Lena Domagała

Uczy montażu w Krakowskiej Szkole Filmowej im. Wojciecha Jerzego Hasa. Absolwentka montażu na Wydziale Reżyserii PWSFTviT w Łodzi oraz filozofii na Uniwersytecie Jagiellońskim. Członkini Polskiego Stowarzyszenia Montażystów. W Centrum Młodzieży im. H. Jordana w Krakowie prowadzi Studio reportażu filmowego, zajęcia dla młodzieży szkolnej.

Temat:

Nick Driftwood

Nick Driftwood is a filmmaker and videographer from Brighton, England who has been involved in broadcast, film and creative technology for more than 30 years. Driftwood now tours the world providing workshops on leading edge tech in partnership with Panasonic, Sennheiser, Tascam and Atomos. Driftwood has completed 3 ultra-short films for Panasonic over the last 3 years, showing off the capabilities of HLG High Dynamic Range video. Nick is also a keen photographer and is wildly extolling the brilliance of the new Lumix S series full frame cameras.

Temat:

Łukasz Bożycki

Fotograf, doktorant Polskiej Akademii Nauk, dziennikarz. Dwukrotny laureat międzynarodowego konkursu fotograficznego organizowanego przez BBC Worldwide i Muzeum Historii Naturalnej w Londynie. W 2014 roku odebrał nagrodę z rąk Jej Królewskiej Wysokości Katarzyny, księżnej Cambridge. W 2015 roku finalista Wielkiego Konkursu Fotograficznego National Geographic Polska. Redaktor prowadzący cotygodniową popularnonaukową audycję radiową w RDC Polskie Radio, pt. „Animalista”.

Temat:

Michał Sikora

Swoją przygodę z obrazem zaczął ponad dekadę temu. Rozpoczął od fotografii, a potem przyszła pora na ruchomy obraz, czyli film. W dziedzinie filmu skupia się na działalności ślubnej od 6 lat pracując pod marką michalsikora.com i mając za sobą blisko 150 realizacji, w których stawia na naturalność i reporterskie podejście. W 2018 roku zdobył 3 nagrody branży ślubnej WEVA w kategoriach: najlepszy film, najlepszy kolorysta oraz montaż. Wykonuje również projekty komercyjne- filmy promocyjne oraz relacje dla klientów polskich i zagranicznych.

Temat:

Adam Nurkiewicz

Fotograf sportowy. Rocznik ’71. Dorastał w Zjednoczonych Emiratach Arabskich nad Zatoką Perską. Pracował jako dziennikarz sportowy w radiu Kolor, w telewizji Canal+, a następnie jako szef fotoedycji w „Przeglądzie Sportowym”. W 2001 roku założył Agencję Fotografii Sportowej MEDIASPORT. Jest współtwórcą Klubu Fotografii Prasowej. Należy do Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, Międzynarodowego Stowarzyszenia Dziennikarzy oraz Międzynarodowego Klubu Dziennikarzy Sportowych.

Temat:

Kamil Głowacki

Fotograf w Ukryte w kadrze, kreatywny biznesmen i założyciel takich marek jak Studio Szklarnia czy Biznes w kadrze a także szkoleniowiec z Adobe Lightroom jakiego znał świat. Kamil to miłośnik gór i rowerowych wypraw. To właściwy człowiek na właściwym miejscu, który wie czego chce i to realizuje.  Kamil to nieuczesany umysł pełen kreatywnych pomysłów. Łączy zamiłowanie do obrazu z jego teoretycznym opracowaniem. Kilkanaście lat pracy jako fotograf ślubny pozwala mu odnaleźć się w każdej nawet najtrudniejszej sytuacji zdjęciowej. Zawsze otwarty na nowe doświadczenia. Nieustanny rozwój jest jego hasłem przewodnim, które realizuje przez prowadzenie warsztatów jak i uczenie się od najlepszych. W fotografii pociąga go możliwość przebywania z ludźmi w ich najważniejszych momentach i uwiecznianie ich na fotografiach które można odczytywać na wiele sposobów. Ceni Elliotta Erwitta za humor, Alexa Webba za wieloplanowość. To co daje mu poczucie wolności to rower, góry i żurek w Bacówce.

Temat:

Grupa Filmowa Darwin

Często nazywana najbardziej profesjonalnym kanałem na polskim YouTubie. Trzon grupy tworzą: Marek Hucz i Jan Jurkowski oraz operator Karol Pupiec. Zaczynali od dość prostych realizacyjnie skeczy, dziś tworzą wysokiej jakości produkcje filmowe wyraźnie wykraczające poza ramy YouTube. Na swoim koncie mają już blisko 200 filmów, z czego większość stanowią serie, w tym najpopularniejsza - Wielkie Konflikty. Zrealizowali również skecz-show „Wielkie Teorie Darwina” dla platformy player.pl. Dodatkowo współpracują przy produkcji słuchowisk dla Audioteki pn. „Mietczyński i Grupa Filmowa Darwin Dramatyzują”. Choć nadal sami zajmują się sporą częścią produkcji (scenariusze, reżyseria, zdjęcia, montaż, obsada, kierownictwo produkcji) stale się rozwijają, tworząc coraz większy zespół zawodowców, a ich celem jest ciągła profesjonalizacja i przejście z YouTuba na inne platformy, a ostatecznie na wielki ekran.

Temat:

Sukces Strony

Sukces Strony to firma specjalizująca się w tworzeniu witryn internetowych i pozycjonowaniu. Od 5 lat nieprzerwanie zajmuje miejsce w czołowej 10-tce wyników wyszukiwania Google dla frazy "pozycjonowanie stron internetowych", wyprzedzając przy tym 5 milionów stron konkurencji. Jest odpowiedzialna za oficjalną polską wersję najpopularniejszego na świecie systemu do tworzenia stron - WordPress. Zespół SukcesStrony.pl opublikował kilkadziesiąt artykułów w prasie informatycznej, gościł w radiu i telewizji.

Temat:

Akademia Fotografii

Akademia Fotografii to wyjątkowe miejsce, które daje słuchaczom solidnie ugruntowane umiejętności i szeroką wiedzę z zakresu fotografii traktowanej zarówno jako zawód, jak i hobby. Zajęcia fotograficzne prowadzone są w profesjonalnych pracowniach, wyposażonych w nowoczesny sprzęt, który zapewnia kompleksowe poznanie technik fotograficznych. Wykładowcy Akademii to aktywni fotografowie z wieloletnim doświadczeniem, zdobywcy pierwszych nagród w prestiżowych konkursach (World Press Photo, FIAP, International Photography Awards, Exhibit A.) Jednego z nich mamy przyjemność gościć w gronie prelegentów naszego festiwalu podczas warsztatów z fotografii studyjnej.

Temat:

AMA Film Academy

AMA FILM ACADEMY jest szkołą filmową umożliwiającą nabycie kompetencji we wszystkich dziedzinach przemysłu filmowego. Została stworzona przez doświadczonych filmowców. Motto Szkoły to powołanie i zawód, zrozumienie celu i zdobycie praktycznych umiejętności. Nauka odbywa się w nowoczesnych warunkach, z wykorzystaniem technologii przyszłości. Program nauczania ewoluuje wraz z pojawianiem się nowych trendów w kinematografii oraz rozwojem technologii filmowych.

Temat: