Filmowanie
Opcje filtrowania
Producent:
Mocowanie adaptery:
Rodzaje obiektywów:
Rodzaj mocowania:
Filtr cenowy:
od:
do:
Tylko dostępne od ręki:

Obiektywy Canon

Rodzaje obiektywów Canon i ich zastosowanie

Kupując obiektyw firmy Canon należy zwrócić uwagę na mocowanie, które posiada. Aktualnie firma Canon ma kilka systemów obrazowania, takich jak system lustrzankowy czy system bezlusterkowców. Nie każdy obiektyw będzie pasował do każdego aparatu czy kamery, dlatego przed zakupem należy się upewnić, że nasz nowy obiektyw będzie kompatybilny z systemem, którego używamy.

Obiektywy RF i RF-S

Obiektywy RF/RF-S zapewniają najwyższą jakość obrazu oraz dużą rozdzielczość optyczną przystosowaną do matryc o wysokiej liczbie pikseli. Cechują się również dużą szybkością działania umożliwiając ich stosowanie wraz z najnowszymi systemami autofokusa. Obiektywy Canon RF/RF-S posiadają dodatkowy pierścień sterujący, który możemy zaprogramować w menu aparatu i dostosować jego funkcję do własnych potrzeb. Obiektywy RF/RF-S doskonale nadają się do filmowania dzięki swojej szybkości i precyzji działania w połączeniu z cichą pracą silnika AF.

Obiektywy Canon RF to konstrukcje przeznaczone do aparatów bezlusterkowych systemu EOS R z matrycą pełnoklatkową jak i APS-C. W skład tego systemu wchodzą takie aparaty jak na przykład EOS R, EOS R6, EOS R3, EOS R7. Jeśli obiektyw RF zostanie zamocowany w aparacie z matrycą APS-C, należy pamiętać, że jego kąt widzenia będzie inny niż po zamocowaniu tego samego obiektywu na pełnej klatce - należy pomnożyć jego ogniskową przez 1.5 aby otrzymać ekwiwalent ogniskowej w systemie małoobrazkowym.

Obiektywy Canon RF-S są przeznaczone do aparatów bezlusterkowych systemu EOS R z matrycą APS-C takich jak EOS R7 czy EOS R10. Dzięki temu, że są zaprojektowane dla matryc APS-C ich konstrukcja jest bardziej kompaktowa niż obiektywów RF, co przekłada się na większą mobilność oraz niższą cenę. Chociaż można takie obiektywy zamocować w bezlusterkowcach pełnoklatkowych z mocowaniem RF, to jednak aparat przełączy się w tryb „crop”, czyli będzie korzystał tylko z wycinka matrycy co zmniejszy rozdzielczość obrazu oraz zmniejszy kąt widzenia takiego obiektywu o współczynnik 1.5x w porównaniu z obiektywem RF o tej samej ogniskowej (np. obiektyw RF-S 35mm po zamontowaniu w aparacie pełnoklatkowym będzie miał kąt widzenia taki jak obiektyw RF 52.5mm).

Obiektywy Canon RF/RF-S nie będą pasowały do lustrzanek Canon z mocowaniem EF/EF-S ani do systemu bezlusterkowego z mocowaniem Canon EF-M.

Do popularnych obiektywów RF należą takie konstrukcje jak:

Canon RF 28-70mm f/2L USM to bardzo jasny zoom o niezwykle dobrych właściwościach optycznych. Jego doskonała ostrość z powodzeniem może konkurować z obiektywami stałoogniskowymi.

Canon RF 85mm f/1.2L USM to niezwykle jasny obiektyw portretowy. Umożliwia wykonywanie obrazów o bardzo niewielkiej głębi ostrości i pięknym bokehu (rozmyciu tła).

Canon RF 24-105mm f/4L IS USM to bardzo uniwersalny, stabilizowany zoom o stałym świetle. Doskonałe rozwiązanie dla każdego, kto szuka jednego obiektywu, którym można zobrazować praktycznie każdy temat.

Canon RF 100-500mm f/4.5-7.1L IS USM to stabilizowany teleobiektyw typu zoom o doskonałej jakości i dużym zbliżeniu. Idealny do fotografii przyrodniczej i sportowej. Dodatkowo można zwiększyć jego zasięg po zastosowaniu konwerterów Canon Extender RF 1.4x oraz Extender RF 2x.

Canon RF 50mm f/1.8 STM to najtańszy spośród obiektywów RF, uniwersalna 50-tka, która swoim kątem widzenia odpowiada kątowi widzenia ludzkiego oka.

Canon RF 16mm f/2.8 STM to przystępny cenowo, niewielki obiektyw szerokokątny. Idealne narzędzie do vlogowania, fotografii krajobrazowej czy reporterskiej.

Obiektywy EF i EF-S

Obiektywy EF/EF-S są przeznaczone do systemu lustrzankowego firmy Canon, z matrycą pełnoklatkową oraz APS-C. W skład tego systemu wchodzą takie aparaty jak na przykład EOS 5D Mark IV, EOS 6D Mark II czy EOS 90D. Jeśli obiektyw EF zostanie zamocowany w aparacie z matrycą APS-C, należy pamiętać, że jego kąt widzenia będzie inny niż po zamocowaniu tego samego obiektywu na pełnej klatce - należy pomnożyć jego ogniskową przez 1.5 aby otrzymać ekwiwalent ogniskowej w systemie małoobrazkowym. Obiektywy Canon EF-S są przeznaczone do lustrzanek z matrycą APS-C takich jak EOS 90D lub EOS 2000D. Dzięki temu, że są zaprojektowane dla matryc APS-C ich konstrukcja jest bardziej kompaktowa niż obiektywów EF, są również bardziej przystępne cenowo.

Do popularnych obiektywów lustrzankowych należą:

Canon EF 70-300mm f/4-5.6 IS II USM: uniwersalny, stabilizowany teleobiektyw typu zoom o dużym zbliżeniu. Bardzo dobrze sprawdza się w fotografii przyrodniczej i sportowej. Po zamontowaniu na aparacie z matrycą APS-C oferuje kąt widzenia odpowiadający ogniskowej 450mm na pełnej klatce.

Canon EF 100mm f/2.8L Macro IS USM: wysokiej klasy obiektyw do fotografii Makro o skali odwzorowania 1:1. Stanowi doskonałe narzędzie do fotografii dentystycznej w połączeniu z lampą Macro Ring Lite MR-14EX II lub Macro Twin Lite MT-26EX-RT.

Canon EF-S 18-135mm f/3.5-5.6 IS USM nano: niezwykle uniwersalny, stabilizowany zoom z bardzo szybkim silnikiem Nano USM. Doskonale nadaje się do każdego rodzaju fotografii, zwłaszcza tam gdzie wymagane jest szybkie i ciche ustawianie ostrości.

Obiektywy Canon EF/EF-S można stosować z systemem bezlusterkowym EOS R, wymaga to użycia adaptera EF-EOS R. W swojej ofercie Canon ma cztery takie adaptery. Trzy z nich oprócz możliwości zamontowania obiektywu EF/EF-S w systemie EOS R posiada również inne funkcjonalności. Dostępne adaptery opisane są poniżej:

Adapter EF-EOS R: wersja podstawowa, umożliwia stosowanie obiektywów EF i EF-S na bagnecie Canon RF.

Adapter EF-EOS R Control Ring: wersja podstawowa rozszerzona o konfigurowalny pierścień sterujący, do którego możemy przypisać zmianę wybranych parametrów. Konfiguracja pierścienia dostępna w menu aparatu.

Adapter EF-EOS R Drop-In z filtrem ND: wersja podstawowa rozszerzona o wysuwany filtr ND ze zmienną gęstością. Dzięki temu systemowi nie musimy kupować wielu filtrów ND dla każdej używanej średnicy obiektywu.

Adapter EF-EOS R Drop-In z filtrem Polaryzacyjnym: wersja podstawowa rozszerzona o wysuwany filtr polaryzacyjny. Dzięki temu systemowi nie musimy kupować wielu filtrów polaryzacyjnych dla każdej używanej średnicy obiektywu.

Stosując adaptery z filtrami Drop-In, jeśli nie chcemy używać funkcjonalności filtra, należy w jego miejsce umieścić filtr przeźroczysty Clear Filter A. Jest to akcesorium sprzedawane oddzielnie.

Obiektywy Canon EF/EF-S można stosować z systemem bezlusterkowym EOS M za pośrednictwem adaptera EF-EOS M.

Obiektywy EF-M

Obiektywy EF-M są przeznaczone do bezlusterkowego EOS M. Jest to niezwykle kompaktowy system, zapewniający mobilność w połączeniu z wysoką jakością filmów i zdjęć dzięki matrycy APS-C oraz zapewniający wszechstronność dzięki wymiennej optyce.

Do popularnych obiektywów EF-M należą między innymi:

EF-M 11-22mm f/4-5.6 IS STM: stabilizowany szerokokątny zoom. Doskonały do vloggowania jak również fotografii podróżniczej czy reportażu.

EF-M 55-200 mm f/4.5-6.3 IS STM: bardzo lekki i niewielki telezoom ze stabilizacją obrazu. Idealny do fotografii przyrodniczej i sportowej.

Obiektywy z serii „L"

Seria „L” obiektywów Canon to najwyższej klasy optyka przeznaczona do profesjonalnych zastosowań, zarówno dla fotografów jak i filmowców. Obiektywy tej serii cechuje najwyższa jakość wykonania, konstrukcja uszczelniona przeciw kurzowi i wilgoci, niezwykle cichy i precyzyjny autofokus. Obiektywy tej klasy posiadają charakterystyczny czerwony pasek oraz oznaczenie L przy jasności, na przykład RF 15-35mm f/2.8L IS USM, RF 24-70mm f/2.8L IS USM lub RF 70-200mm f/2.8L IS USM.

Obiektywy Cine

Obiektywy Cine (CN-E) z mocowaniem PL (posiadają możliwość zmiany na mocowanie EF w autoryzowanych centrach serwisowych) to profesjonalne rozwiązania do wszelkiego rodzaju produkcji filmowych - od kinematografii i sektora publicznego po transmisje zewnętrzne i transmisje strumieniowe na żywo. Obiektywy CN-E charakteryzują się najwyższą jakością optyki, precyzyjną ręczną kontrolą, doskonałą transmisją światła i kołową przysłoną zapewniającą piękny bokeh.

  • Aktywne filtry:
  • Producent: Canon

Adapter mocowania Canon Drop-In Filter Mount Adapter EF-EOS R + wsuwany filtr szary A o zmiennej gęstości

Adapter w zestawie z filtrem szarym. Filtry szare pomagają kontrolować ilość światła docierającego do aparatu, co jest niezwykle przydatne dla filmowców, którzy chcą nagrywać przy otwartej przesłonie i z długim czasem w jasnym otoczeniu. Ponadto fotografowie krajobrazów mogą używać krótszego czasu naświetlania, aby rozmyć ruch na niebie i w wodzie.

1849 zł
dostępny od ręki

Canon osłona przeciwsłoneczna ES-65B (do RF 50mm f/1.8 STM)

Osłona przeciwsłoneczna do obiektywu RF 50mm f/1.8 STM.

149 zł
dostępny od ręki

Sony osłona przeciwsłoneczna ALC-SH152 do obiektywu SEL24105G (ALCSH152.SYH)

 Osłona przeciwsłoneczna dedykowana do obiektywu Sony FE 24-105 mm F4 G OSS​. Pomaga zminimalizować refleksy, flary i odbicia.  Zapobiega przypadkowym uszkodzeniom przedniej soczewki obiektywu. Oryginalny produkt Sony. 

199 zł
dostępny od ręki

Canon osłona przeciwsłoneczna EW-65II

Osłona przeciwsłoneczna do obiektywów Canon EF 28mm f/2,8; EF 35mm f/2.

5 zł
najniższa cena: 9 zł
dostępny od ręki

Canon osłona przeciwsłoneczna EW-65C (RF 16mm f/2.8 STM)

Osłona przeciwsłoneczna do obiektywu Canon RF 16mm f/2.8 STM. Zapobiega powstawaniu odblasków powodowanych przez niepożądane światło wpadające do obiektywu oraz zabezpiecza przedni element optyczny przed przypadkowym uszkodzeniem.

149 zł
dostępny od ręki

Canon osłona przeciwsłoneczna EW-52 (RF 35mm f/1.8 IS Macro STM)

Osłona przeciwsłoneczna do obiektywu RF 35mm f/1.8 IS Macro STM. Zapobiega powstawaniu odblasków powodowanych przez niepożądane światło wpadające do obiektywu oraz zabezpiecza przedni element optyczny przed przypadkowym uszkodzeniem.

139 zł
pytaj o dostępność

Canon osłona przeciwsłoneczna EW-73D (RF 24-105/4-7.1, EF-S 18–135/3.5–5.6 Nano)

Osłona przeciwsłoneczna do obiektywów RF 24-105mm F4-7.1 IS STM, EF-S 18–135mm f/3.5–5.6 IS USM (nano).

259 zł
pytaj o dostępność

Canon dekiel do korpusu R-F-3

Dekiel Canon R-F-3 do korpusu lustrzanek serii EOS.

15 zł
dostępny od ręki

Canon dekiel do korpusu R-F-5 (do bezlusterkowców z serii EOS R)

Dekiel Canon R-F-5 do korpusu bezlusterkowców serii EOS R.

19 zł
dostępny od ręki

Canon dekiel do obiektywu E-72 II

Oryginalna zatyczka bazująca na mechanizmie typu pinch do obiektywów o średnicy 72mm.

25 zł
pytaj o dostępność

Soczewka makro 500D (72mm)

Wysokiej jakości soczewka makro przeznaczona do aparatów kompaktowych i obiektywów o średnicy gwintu 72mm. Zalecana do ogniskowych od 75mm do 300mm. Maksymalna odległość od fotografowanego obiektu: 50cm.

565 zł
pytaj o dostępność

Wszystkie ceny zawierają koszty gospodarowania odpadami. Informacje przedstawione na niniejszej witrynie nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.